Fame MMA 10 kursy i typy bukmacherskie

Już wkrótce fani najbardziej znanej organizacji MMA specjalizującej się we freak fightach po raz kolejny będą mogli ekscytować się pojedynkami popularnych youtuberów, raperów i influencerów. Mowa oczywiście o 10. edycji Fame MMA, która odbędzie się 15 maja 2021 roku. Main eventem tej gali będzie pojedynek bokserski pomiędzy Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim a Normanem „Stormin” Parkem. Stawką tego pojedynku będzie ważąca 1 kilogram sztabka złota. Podczas gali Fame MMA 10 zobaczymy w akcji jeszcze m. in. Marcina Dubiela. Cezarego „Czara” Nykiela, Dawida „Bociana” Malczyńskiego, Adriana „Polaka” Polańskiego”, Amadeusza „Ferrari” Roślika, Kamilę „Kamiszkę” Wybrańczyk, Mikołaja Śmieszka czy Gabriela „Araba” Al-Sulwiego.

Fani zakładów bukmacherskich na Fama MMA będą mogli obstawiać to wydarzenie u bukmacherów. My tradycyjnie przyjrzymy się tej gali pod kątem bukmacherskim i spróbujemy przybliżyć sylwetki poszczególnych fighterów. Transmisję z Fame MMA 10 będą mogli obejrzeć widzowie, którzy wykupią dostęp pay-per-view na stronie famemma.tv. Koszt dostępu wynosi 19,99 PLN, więc nie jest specjalnie wygórowany, jeśli porównamy go z abonentami u innych federacji MMA.

Fame MMA 10 kursy bukmacherskie

Skoro trafiłeś pod ten adres URL, to najpewniej zastanawiasz się czy sam możesz wytypować swoich faworytów walk Fame MMA. Obstawianie tej gali jest oczywiście możliwe. Poniżej zestawiliśmy kursy na walki Fame MMA 10 u legalnych bukmacherów online.

Zawodnik 1KursZawodnik 2Kurs
A. Tańcula1,18M. Murański3,85
D. Malczyński1,40A. Polański2,55
M. Gała1,70M. Śmieszek1,95
P. Pająk1,75G. Fall1,90
K. Hassan1,62D. Ambroziak2,05
Ł. Lupa3,50G. Al-Sulwi1,22
M. Gąsiewski3,85A. Roślik1,18
K. Wybrańczyk1,25M. Linkiewicz3,25
M. Dubiel2,35C. Nykiel1,48
K. Życiński2,65N. Parke1.38
Fame MMA 10 – kursy z dnia 30.03.2021

Jak widać, w karcie walk nie brakuje ciekawych nazwisk i to zarówno, jeśli chodzi o kwestie medialne, jak i sportowe. Poza hitowym starciem o sztabkę złota, emocji nie powinno zabraknąć w starciu o pas wagi półśredniej Malczyński – Polański oraz w walce o mistrzostwo Fame MMA kobiet w wadze koguciej, w której wystąpią Marta Linkiewicz i Kamila Wybrańczyk. Wysokiego poziomu sportowego można spodziewać się po pojedynkach Dawida Ambroziaka z Kamilem Hassanem, Łukasz Lupy z Gabrielem Al.-Sulwim czy walce Piotra Pająka z Gamou Fallem.

Fame MMA 10 – typy bukmacherskie

Po ogłoszeniu wszystkich walk podczas pierwszej konferencji Fame MMA 10, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej poszczególnych pojedynkom i wytypować swoich faworytów do zwycięstwa.

Kajsusz „Don Kasjo” Życiński (4-0, 1 Sub) – Norman „Stormin” Parke (28-7-1, 4 KO, 12 Sub, 1 NC)

Main event Fame MMA 10, który odbędzie się na zasadach bokserskich. Starcie to było od dłuższego czasu zapowiadane w mediach internetowych. Po wygranej przez DSQ z Marcinem Najmanem, najlepszy stójkowicz tej federacji zażądał pojedynku „z kimś z UFC”. Wybór padł na Normana Parke’a, który znany jest w Polsce przede wszystkim za sprawą trylogii, którą stoczył z Mateuszem Gamrotem. Mimo iż nigdy nie udało mu się pokonać „Gamera”, to nie sposób odmówić mu umiejętności – w końcu ma na koncie występy dla najlepszych organizacji mieszanych sztuk walki, a do tego legitymuje się świetnym bilansem – wygrał 28 zawodowych walk (4 KO, 12 Sub), 7 przegrał i 1 zremisował. Mimo iż specjalizuje się przede wszystkim w walce w parterze, jego stójka również wygląda nienajgorzej. „Don Kasjo” z kolei ma występy w kadrze Polski na World Boxing Series, jednak zdaniem jego rywala obecnie prezentuje znacznie niższy poziom niż w swoich najlepszych latach. Bukmacherzy wydają się wierzyć słowom Brytyjczyka i właśnie jego typują na zwycięzcę tego starcia.

  • Typ: Normana Parke wygrakurs 1,38

Marcin Dubiel (0-1) – Cezary „Czaro” Nykiel (0-0)

Pojedynek popularnych twórców internetowych. Po sromotnym laniu jakie sprawił mu „Blonsky”, Marcin Dubiel zażyczył sobie pojedynku z innym członkiem słynnego Team X, do którego zresztą sam należał. Padło na Cezarego Nykiela, który znany jest przede wszystkim ze swojej działalności w serwisie Tik Tok. Chociaż Dubiel nie zachwycił w swoim pierwszym występie na Fame MMA, włożył sporo pracy w treningi i niewykluczone, że do swojej kolejnej walki wyjdzie już jako fighter z solidnymi podstawami. Niemniej, chociaż dla „Czara” będzie to debiut w oktagonie, bukmacherzy widzą faworyta właśnie w nim. Możliwe jednak, że rozstrzygnięcie będzie zgoła inne, tym bardziej, że jego rywal ma spory handicap, jeśli chodzi o warunki fizyczne. Pytanie, czy będzie w stanie je wykorzystać.

  • Typ: Marcin Dubiel wygrakurs 2,35

Dawid „Bocian” Malczyński (4-1, 2 KO) – Adrian „Polak” Polański (3-2)

Walka o pas Fame MMA w kategorii półśredniej. Jego posiadaczem jest na tę chwilę Dawid Malczyński, który na 5 stoczonych walk, wygrał 4 (2 KO). Ma na koncie również jedną porażkę, którą poniósł właśnie z rąk Adrian Polańskiego, podczas Fame MMA UK. Bilans ich bezpośrednich pojedynków jest jednak remisowy – na Fame MMA 2 lepszy okazał się „Bocian”. Statystyki „Polaka” są nieco gorsze niż jego najbliższego rywala – legitymuje się rekordem 3 zwycięstwa – 2 porażki. Warto jednak odnotować, że swoje ostatnie 3 pojedynki zdołał wygrać, co może świadczyć o tym, że czyni regularne postępy. Swoją ostatnią walkę wygrał przez dyskwalifikację rywala podczas Fame MMA 7. Typy bukmacherów na tę walkę przemawiają na korzyść obrońcy tytułu, który dodatkowo będzie miał nad swoim rywalem wyraźną przewagę warunków fizycznych.

  • Typ: Dawid Malczyński wygrakurs 1,40

Amadeusz „Ferrari” Roślik (1-4, 1 KO) – Mateusz „Haribo” Gąsiewski (0-0)

Wielki powrót Amadeusza Roślika, którego po raz ostatni widzieliśmy na Fame MMA 7. Weteran tej organizacji nie ma jednak od dłuższego czasu dobrej passy – przegrał 4 ostatnie pojedynki. Mimo to, włodarze organizacji dla mu kolejną szansę na rehabilitację. Jego najbliższym rywalem będzie znany z występów w „Klanie” Mateusz Gąsiewski. Dla popularnego „Haribo” będzie to oficjalny debiut w mieszanych sztukach walki i tak naprawdę niewiele osób wie czego tak naprawdę możemy się po nim spodziewać. Faktem jest, że jego rywal będzie miał nad nim ogromną przewagę doświadczenia, przez co Gąsiewski wydaje się być na pierwszy rzut oka idealnym rywalem na przełamanie dla „Ferrariego”. Czy rzeczywiście tak będzie dowiemy się dopiero 15 maja. Póki co, bukmacherzy typują Roślika jako niemal murowanego faworyta do wygranej.

  • Typ: Amadeusz Roślik wygrakurs 1,18

Marta „Linkimaster” Linkiewicz (3-1, 2 KO) – Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk (1-0, 1 Sub)

Kolejne hitowe starcie w karcie walk Fame MMA 10. Zobaczymy w nim stałą bywalczynie oktagonu tej federacji, Martę Linkiewicz. Od czasu pamiętnej porażki z „Lil’ Masti” regularnie poświęca czas na treningi na macie i wydaje się, że z każdą walką jest coraz mocniejsza. Jej aktualny bilans walk to 3 wygrane (2 KO, 1 porażka), a wśród pokonanych przez nią zawodniczek znalazły się Monika Godlewska, Kamila „Zusje” Smogulecka oraz Marta Rentel. Jej rywalka ma znacznie mniejsze doświadczenie w występach w klatce, jednak jest życiową partnerką boksera Artura Szpilki, a to już w pewnym sensie zobowiązuje. W swoim debiucie wypadła bardzo przekonująco, poddając w drugiej rundzie „Zusje”. Nie powinno więc dziwić, że bukmacherzy widzą w niej faworytkę do wygranej tego pojedynku. Stawką tej walki jest pas mistrzowski w kategorii koguciej.

  • Typ: Kamila Wybrańczyk wygrakurs 1,25

Michał Gała (0-0) – Mikołaj Śmieszek (0-0)

Starcie dwóch fighterów, którzy do tej pory występowali przede wszystkim na wybiegach podczas pokazów mody. Michał Gała i Mikołaj Śmieszek, bo o nich mowa, to uczestnicy reality show „Top Model” i popularni influencerzy. Jak sami twierdzą, nie ma między nimi negatywnych emocji, co było widać podczas ich prezentacji. Mimo to, ich starcie może okazać się atrakcyjne pod względem sportowym – obydwaj poświęcają sporo czasu na różnego rodzaju aktywność fizyczną, więc możemy być pewni, że przyłożą się do treningów w czasie okresu przygotowawczego. Ciekawostką jest, że Mikołaj Śmieszek ma za sobą występy w III lidze piłki nożnej. Mimo to, zdaniem bukmacherów, to jego rywal ma nieznacznie większe szanse na wygraną.

  • Typ: Michał Gała wygrakurs 1,70

Gabriel „Arab” Al-Sulwi (4-0, 2 KO) – Łukasz Lupa (2-1, 2 KO)

Starcie w limicie wagowym -90 kg. W klatce zobaczymy dwóch doświadczonych fighterów. Gabriel Al-Sulwi zadebiutował w tej federacji podczas ostatniej gali i wypadł bardzo korzystnie – w pojedynku bokserskim pokonał Patryka „Kiza” Wozińskiego na punkty. Podczas Fame MMA 9 zastąpił „Popka”. Kursy na jego wygraną były wyższe niż na jego rywala, z racji tego, że nie miał czasu na przygotowanie, jednak mimo to zwyciężył. Rywalem rapera i wojownika MMA będzie tym razem Łukasz Lupa, który legitymuje się bilansem 2 wygranych (2 KO) i 1 porażki. Są to zawodnicy reprezentujący skrajnie różne style. Lupa to przede wszystkim ogromna siła fizyczna. Z kolei „Arab” bazuje głównie na technice – od lat trenuje BJJ i ma za sobą występy na galach FEN. Jego aktualny bilans walk to 4-0 (2 KO). Nie powinno więc dziwić, że to właśnie on jest zdecydowanym faworytem tego starcia.

  • Gabriel Al-Sulwi wygrakurs 1,22

Piotr Pająk (1-2) – Gamou Fall (1-0, 1 Sub)

Pojedynek, który zapowiada się znakomicie pod względem sportowym. Zobaczymy w nim fighterów, którzy trenują z najlepszymi i prezentują przy tym naprawdę wysoki poziom. Pierwszy z fighterów, Gamou Fall, zadebiutował na ostatniej gali Fame MMA. Był to debiut udany – wygrał przez poddanie z Dawidem Szewczykiem. Uczestnik programu „Top Model” doskonali swoje umiejętności w legendarnym poznańskim klubie Ankos MMA. Tym razem trafił mu się znacznie mocniejszy rywal od popularnego „Szewca”. Piotr Pająk to w końcu znakomity grappler i amatorski mistrz świata w mieszanych sztukach walki. Mimo iż w swoim debiucie na Fame MMA przegrał z Alanem Kwiecińskim, należy pamiętać, że było to starcie kickbokserskie, a stójka nie jest jego najmocniejszą stroną. Co ciekawe, zawodnika bielskich Berserkersów zabrakło na pierwszej konferencji przed Fame MMA 10, ponieważ przebywał w Brazylii, gdzie akurat szlifował swoje umiejętności w BJJ. Wydaje się, że to właśnie on ma nieco większe szanse na wygraną w tym pojedynku.

  • Typ: Piotr Pająk wygrakurs 1,75

Mateusz „Muran” Murański (0-0) – Arkadiusz „Aroy” Tańcula (2-1)

Walka dwóch serialowych aktorów znanych z popularnej produkcji telewizji Puls. Chociaż niegdyś lubili swoje towarzystwo, to od dłuższego czasu jest między nimi sporo złej krwi, co było doskonale widać na konferencji prasowej, podczas której nie szczędzili sobie gorzkich słów. Sama geneza konfliktu nie została jednak ostatecznie wyjaśniona. Faworytem tego pojedynku, w dodatku zdecydowanym, będzie Arkadiusz Tańcula, który trenuje MMA od lat, a swego czasu głośno było o jego szansach na kontrakt z federacją KSW. Umiejętności jego rywala stoją pod dużym znakiem zapytania, ponieważ nie ma na koncie ani jednego oficjalnego występu w klatce. Twierdzi jednak, że trenuje krav-magę. Niemniej, jego ewentualna wygrana byłaby sporą niespodzianką, tym bardziej, że „Aroy”  góruje nad nim nie tylko doświadczeniem, ale również warunkami fizycznymi.

  • Typ: Arkadiusz Tańcula wygrakurs 1,18

Dawid „Ambro” Ambroziak (2-1, 1 Sub) – Kamil „Hassi” Hassan (1-2, 1 KO)

Fame MMA 10 rozpocznie si  bardzo ciekawie zapowiadającym się starciem Dawida Ambroziaka z Kamilem Hassanem w wadze lekkiej. Obydwaj zdążyli wyrobić sobie markę solidnych zawodników, którzy od początku swoich występów mieli już spore zaplecze w postaci treningów mieszanych sztuk walki. „Ambro” zadebiutował na pierwszej gali Fame MMA i pokonał przez poddanie w 1. rundzie znanego z pojedynku z „Hardkorowym Koksem” Dawida Ozdobę. Poza tym, ma na koncie porażkę w walce kickbokserskiej z „Don Kasjo” oraz niejednogłośną wygraną na punkty z Maciejem Szewczykiem. Z kolei Kamil Hassan przegrał dwa pojedynki z Maksymilianem „Wiewiórem” Wiewiórskim i zaliczył efektowne zwycięstwo nad Olegiem Riaszeńczewem. Chociaż ma ujemny bilans, jego umiejętności nie podlegają dyskusji. To właśnie „Hassi” wydaje się mieć nieco większe szanse na wygraną.

  • Typ: Kamil Hassan wygrakurs 1,62