Fryderyki 2019 zakłady bukmacherskie

Fryderyki 2019 - Kursy Bukmacherskie

Już 9 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się jubileuszowa, 25. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, czyli Fryderyki 2019. Tego dnia zostaną wręczone nagrody dla najlepszych muzyków 2018 roku. Kto ma największe szanse na statuetkę? Sprawdziliśmy typy bukmacherów.

Jubileuszowa gala Fryderyków

Gala Fryderyków, która odbędzie się w 2019 roku będzie wyjątkowa, jubileuszowa. Pierwsza edycja tych nagród odbyła się w 1995 roku, czyli 25 lat temu. Od 1999 roku przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. Składa się na nią ponad tysiąc artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z branży fonograficznej. Do Akademii zapraszani są bowiem wszyscy wykonawcy nominowani w kolejnych latach. Podzielona jest na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, jazzowej i poważnej.

Skąd wzięła się nazwa tych nagród muzycznych? Oczywiście od imienia znakomitego polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. Statuetka jaka wręczana jest zwycięzcom została zaprojektowana i wykonana przez Dorotę Dziekiewicz-Pilich, która wzorowała się swoim mężu, znanym realizatorze dźwięku – Marcinie Pilichu.

Na jakiej zasadzie wyłaniane są nominacje i zwycięzcy? Głosowanie odbywa się w dwóch turach. W pierwszej turze członkowie Akademii wybierają z listy wydawnictw fonograficznych danego roku swoich faworytów. Listy te powstały ze zgłoszeń wysłanych przez wytwórnie fonograficzne. Na tej podstawie zostają wyłonione nominacje. W drugiej turze członkowie akademii ponownie głosują, na jedną nominację w każdej kategorii. Głosowanie jest tajne. Po podliczeniu głosów wyłaniani są zwycięzcy.

Fryderyki 2019 – nominacje

25. edycja Fryderyków obejmuje dokonania muzyczne z okresie od 1 stycznia 2018 do 30 listopada 2018. W tej edycji w dziedzinie muzyki rozrywkowej przywrócono część nieistniejących już kategorii, są to: album zagraniczny, oprawa graficzna, autor roku czy kompozytor. Wprowadzony został także bardziej szczegółowy podział gatunków.

Bardzo ciekawą jest również kategoria: nowe wykonanie, która ma na celu wyróżnienie utworów, albumów i realizacji video będące coverami dawnych wykonań. W sumie w muzyce rozrywkowej jest 20 kategorii, w jazzie 3 a w muzyce poważnej 8.

Kto w tym roku otrzymał najwięcej nominacji?

 • Dawid Podsiadło – 10 nominacji
 • Krzysztof Zalewski – 5 nominacji
 • Dawid Lubowicz, Jacek Kaspszyk, Katarzyna Nosowska, Lanberry, Paweł Gusnar i Paweł Łukaszewski – 4 nominacje
 • Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Kortez, Krakowskie Trio Stroikowe, Kwartet Śląski, Marcin Bors, Michał Pietrzak i Patryk Kumór – 3 nominacje

Zakłady bukmacherskie na Fryderyki

Kategorii Fryderyków jest całkiem sporo, jednak jest kilka, które wzbudzają największe zainteresowanie. Są to:

 • autor roku,
 • teledysk roku,
 • utwór roku,
 • album roku
 • fonograficzny debiut roku.

Którzy artyści zdaniem bukmacherów mają największe szanse na statuetkę?

Tylko dwóch bukmacherów wprowadziło do oferty specjalnej zakłady na Fryderyki 2019. W LV BET znajdziesz 16 zakładów dotyczących nagród muzycznych a w STS 15.

Fryderyki 2019 – kursy bukmacherskie

OpcjeAutor RokuTeledysk RokuUtwór RokuKod Bonusowy
STSDawid Podsiadło – 2.00
Podsiadło/Zalewski – 2.00
Katarzyna Nosowska – 7.50
Kumór/Pietrzak/Buczkowski-Wojtaszek/Bielecki – 20.00
Kasia Lins – 50.00
“Początek” Podsiadło/Zalewski/Kortez – 2.00
“Małomiasteczkowy” D. Podsiadło – 2.50
“Nagasaki” K. Nosowska – 4.00
“Łuny” N. Nykiel – 40.00
“Powiedz mi to w twarz” – Jabłońska/Jan-rapowanie-Siles – 50.00
“Początek” Podsiadło/Zalewski/Kortez – 1.25
“Małomiasteczkowy” D. Podsiadło – 3.20
“Nie dobiję się do ciebie” D. Zawiałow – 25.00
“Nic tu po mnie” M. Szczygieł – 40.00
“Nie ma mnie” Lanberry – 50.00
LV BETPodsiadło/Zalewski – 1.50
Dawid Podsiadło – 3.00
Kumór/Pietrzak/Buczkowski-Wojtaszek/Bielecki – 15.00
Katarzyna Nosowska – 60.00
Kasia Lins – 60.00
“Małomiasteczkowy” D. Podsiadło – 2.00
“Początek” Podsiadło/Zalewski/Kortez – 3.00
“Nagasaki” K. Nosowska – 6.00
“Łuny” N. Nykiel – 11.00
“Powiedz mi to w twarz” – Jabłońska/Jan-rapowanie-Siles – 51.00
“Początek” Podsiadło/Zalewski/Kortez – 1.50
“Małomiasteczkowy” D. Podsiadło – 2.70
“Nie dobiję się do ciebie” D. Zawiałow – 35.00
“Nie ma mnie” Lanberry – 35.00
“Nic tu po mnie” M. Szczygieł – 61.00

Kursy na Fryderyki z dnia 6.03.2019

Autor roku

Kategoria zdecydowanie zdominowana przez Dawida Podsiadłę. Na pięciu nominowanych występuje on solo i w duecie z Krzysztofem Zalewskim. Panowie zostali nominowani jako “team autorski”. Obu bukmacherów daje im największe szanse na nagrodę w kategorii Autor Roku oferując kursy: 1.50 i 2.00. Wszyscy doskonale znają utwór “Początek”, który Zalewski i Podsiadło wykonali wspólnie z Kortezem w ramach promocji ogólnopolskiej trasy koncertowej Męskie Granie. Piosenka podbiła internet i radiowe listy przebojów.

Fryderyki 2019 Zakłady Bukmacherskie Dawid Podsiadło

Bukmacherzy dają również duże szanse na zwycięstwo w tej kategorii samemu Dawidowi Podsiadło. Wydał on w październiku 2018 album “Małomiasteczkowy”, który odniósł duży sukces komercyjny. Odnotował wysokie wyniki odtworzeń w serwisach streamingowych i debiutował na pierwszym miejscu ogólnopolskiej listy sprzedaży OLiS, rozchodząc się w ponad 120 000 egzemplarzach.

Sugerując się kursami LV BET można sądzić, że najmniejsze szanse na statuetkę dla autora roku ma Katarzyna Nosowska i oraz Kasia Lins. Bukmacher wystawił na obie panie kurs 60.00. Jeśli chciałbyś postawić zakład na Fryderyki 2019 w LV BET zarejestruj się u tego buka. Podczas zakładania konta skorzystaj z kodu bonusowego, dzięki któremu otrzymasz bonus od depozytu i 20 zł bonusu bez wpłaty. Środki będziesz mógł przeznaczyć na więcej zakładów na swoich muzycznych faworytów.

Zdaniem STS nagrody nie dostanie Kasia Lins, na którą jest najwyższy u tego buka kurs w tej kategorii- 50.00.

Utwór Roku

Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski we współpracy z Kortezem zdominowali również kategorię utwór roku. “Początek” to główny singiel promujący trasę Męskie Granie 2018. Autorem słów i muzyki jest Zalewski. W STS kurs na ten utwór wynosi 1.35 zaś w LV BET 1.50.

Bukmacherzy nie są jednak zgodni co do utworu z najmniejszą szansą na wygraną. W LV BET najwyższy kurs jest na piosenkę w wykonaniu finalisty programu The Voice of Poland, Michała Szczygła pt. “Nic tu po mnie”. STS najmniej wierzy w sukces wokalistki Lanberry i jej piosenki “Nie ma mnie”. Lanberry znana jest również z programu The Voice of Poland oraz talent show X Factor.

Teledysk Roku

Tu również wielkim faworytem jest sam Dawid Podsiadło z piosenką “Małomiasteczkowy” oraz z wyżej wspomnianym utworem “Początek” wykonywanym z Zalewskim i Kortezem. Jednak w przypadku teledysków to zwycięzcami będą nie tylko muzycy, ale przede wszystkim ich twórcy. W przypadku “Małomiasteczkowego” reżyserem jest nie byle kto, a sam Tomasz Bagiński. To znakomity polski rysownik, animator i reżyser. Jego film Katedra w 2002 roku nominowano do Oscara w kategorii krótki film animowany.

Przy zastosowaniu ciekawej metody powstał teledysk do piosenki “Początek” w reżyserii Tadeusza Śliwy. Został on nagrany mastershotem, czyli nieprzerwanym żadnym cięciem ani montażem. Na potrzeby klipu, utwór został wykonany na planie na żywo, podczas nagrywania tego konkretnego ujęcia i żadne elementy piosenki nie były dogrywane oddzielnie w studio nagraniowym.

Fryderyki 2019 Zakłady Bukmacherskie Początek piosenka

W STS najniższy kurs jest dostępny zarówno na “Początek” jak i “Małomiasteczkowego”- 2.10. W LV BET utwór trasy Męskiego Grania ustępuje “Małomiasteczkowemu” (kursy: 3.00 i 2.00).
Obaj bukmacherzy najmniejsze szanse na zwycięstwo dają teledyskowi to utworu “Powiedz mi to w twarz” w wykonaniu Zuzy Jabłońskiej i Jana-rapowanie i Siles: STS- 40.00, LV BET- 51.00.

Album roku – Fryderyki 2019

Nagrody dla najlepszych albumów podzielone są oczywiście gatunkami muzycznymi. Zatem mamy nagrody za album roku:

 • elektronika,
 • pop,
 • nowe wykonanie,
 • alternatywa,
 • muzyka poetycka,
 • metal,
 • muzyka ilustracyjna,
 • hip hop,
 • pop alternatywny,
 • rock,
 • muzyka dziecięca i młodzieżowa.

Jest również nagroda dla najlepszego albumu zagranicznego. Przyjrzymy się kursom w niektórych kategoriach.

Elektronika

Tu bukmacherzy nie są tak zgodni. Co prawda najniższe kursy u obydwu znajdziemy na album Flirtini “Heartbreaks & Promises vol. 4”, jest to: 1.70 i 1.80. Jednak jeśli chodzi o najwyższy kurs to nie są już tak zgodni. LV BET typuje, że najmniejsze szanse na statuetkę ma Kamp! z albume “Dare” – 41.00. W STS natomiast album “Gradient” Xxanaxxu- 20.00.

POP

Tu kolejny raz faworytem wydaje się być Dawid Podsiadło z albumem “Małomiasteczkowy” (LV BET- 1.60, STS- 1.45). Wśród nominowanych znalazła się również dobrze wszystkim znana Kasia Kowalska z albumem “Aya”. Niestety na tę wokalistkę kursy są najwyższe. Z nominowanych warto wymienić również Pawła Domagałę, który z singlem “Weź się przytul” pochodzącym z płyty “1984” podpił listy przebojów. Znalazła się także niedokończona, ostatnia płyta Zbigniewa Wodeckiego “Dobrze, że jesteś”. U bukmachera STS kurs na zwycięstwo tego krążka wynosi 3.60. Jeśli masz swój ulubiony album POP skorzystaj z zakładów w STS. Rejestrując się u bukmachera z naszym kodem otrzymasz bonus bez depozytu 25 zł, zakład bez ryzyka 35 zł i do 1200 zł od depozytu.

Fryderyki 2019 Zakłady bukmacherskie i Kursy

Alternatywa

W tym gatunku konkurencja jest duża. Wśród nominowanych są: Katarzyna Nosowska z płytą “Basta” czy Marysia Starosta z albumem “Ślubu nie będzie”. Jednak faworytem wydaje się być kto inny. Na płytę dobrze znanego aktora Arkadiusza Jakubika z krążkiem “Szatan na Kabatach” są póki co najniższe kursy (LV BET- 2.50, STS- 2.25). Ale Nosowska depcze mu po piętach. Najdalej od wygranej jest zespół Bokka z albumem “Life on Planet B”.

Hip hop

Wydaje się, że konkurencji w drodze po zwycięstwo w kategorii album roku- hip hop nie ma duet Taconafide z płytą “Soma 0,5 mg”. Była ona najlepiej sprzedającym się albumem pierwszego półrocza 2018 roku na terenie Polski. Taco Hemingway jest tu również nominowany za swój solowy album “Cafe Belga”. Zwycięstwo Abradaba i jego “048” jest raczej mało prawdopodobne, świadczą o tym kursy: STS- 50.00, LV BET- 151.00.

Rock

Crossoverowy zespół muzyczny, założony przez byłych członków zespołu Koli w 1999 roku, w Płocku- czyli Lao Che, mimo upływu lat wciąż cieszy się sporą popularnością. Ich twórczość doceniają nie tylko fani, ale również członkowie Akademii Fonograficznej. Ich płyta “Wiedza o społeczeństwie” ma najniższe kursy. Dalej kursy STS i LV BET znacznie się rozmijają. Pierwszy wymieniony bukmacher album “Wasteland” grupy Riverside umiejscowił zaraz za Lao Che, zaś LV BET na samym końcu.

Kto wygra Fryderyki 2019?

Rok 2018 obfitował w znakomite albumy różnych gatunków muzycznych, fenomenalne teledyski, które bez problemu można nazwać krótkimi filmami z prawdziwego zdarzenia i piosenki, których słowa zdecydowanie zagoszczą w głowach wielu Polaków na długo.

Zakłady na zwycięzców tegorocznych Fryderyków znajdziemy póki co tylko w LV BET i STS, ale niewykluczone, że pojawią się jeszcze u innych bukmacherów. W ofercie zakładów specjalnych pozostałych buków można za to znaleźć inne ciekawe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, które warto obstawić. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami zakładów w Fortunie, Totolotku, PZBuku, forBET czy TOTALbet.


O autorze

Adrianna Sulska