KSW 53 zakłady bukmacherskie – kursy i typy

KSW 53 zakłady bukmacherskie

Stało się! Fani największej organizacji mieszanych sztuk walki w Europie w końcu doczekają się powrotu czołowych polskich zawodników do klatki. 11 lipca odbędzie się gala KSW 53, której głównym wydarzeniem będzie powrót do MMA po ponad 1,5 rocznej przerwie Mateusza Gamrota – jedynego fightera KSW, który zdobył mistrzostwo KSW w dwóch kategoriach wagowych. Jego rywalem będzie Brytyjczyk Norman Parke, który pod jego nieobecność wszedł w posiadanie tymczasowego pasa tej organizacji w wadze lekkiej. To jednak oczywiście nie wszystko na co liczyć będą mogli fani wszechstylowych sztuk walki wręcz oraz typerzy, którzy znajdą ofertę kursową na to wydarzenie u legalnych polskich bukmacherów online.

Przyjrzeliśmy się temu wydarzeniu nieco bliżej – sprawdziliśmy oferty każdego z topowych legalnych buków i spróbowaliśmy wytypować faworytów każdego z pojedynków tego wieczoru. Jeśli więc planujesz zawrzeć wydarzenia z tej gali na swoich kuponach, to trafiłeś w dobre miejsce!

KSW 53 najlepsi bukmacherzy

Kursy na zakłady na KSW dostępne są u większości legalnych polskich bukmacherów online. Oto trzy oferty, które naszym zdaniem zasługują na największą uwagę, a do tego akceptują kody bonusowe, dzięki którym można zmaksymalizować wartość bonusu powitalnego.

Fortuna

KSW i Fortuna w ostatnim czasie rozpoczęły współpracę. Dzięki temu logotyp Fortuny będzie pojawiał się podczas gali tej organizacji, a klienci tego bukmachera będą mogli liczyć na szereg dodatkowych atrakcji. Już teraz nowi użytkownicy Fortuny mogą liczyć na dwa bonusy na start i bogatą ofertę rynków na KSW.

STS

Gali KSW 53 nie mogło zabraknąć również w ofercie największego bukmachera w Polsce. STS to czołówka, jeśli chodzi o jakość świadczonych usług na naszym rodzimym podwórku – duża liczba zakładów i rynków na MMA oraz świetna apka mobilna to znaki rozpoznawcze tego buka. Dużym plusem STS jest również bonus powitalny z korzystnymi warunkami obrotowymi, który można wykorzystać na zakłady na KSW.

Betclic

Swoją ofertę na KSW 53 wystawił również Betclic. Operator ten powrócił na polski rynek stosunkowo niedawno, jednak zdążył już sporo namieszać za sprawą wysokich kursów i świetnej aplikacji mobilnej. Podobnie jak dwaj pozostali bukmacherzy w naszym zestawieniu pozwala skorzystać z kodów bonusowych, dzięki którym zdobędziesz maksymalny bonus.

KSW 53: typy i kursy

Poniżej przygotowaliśmy zapowiedzi każdego z pojedynków najbliższej gali KSW z kursami bukmacherskimi na naszym zdaniem najciekawsze rynki na każdą z nich oraz poradami dotyczącymi tego, gdzie warto obstawiać walki KSW 53 i którzy bukmacherzy akceptują nasze kody bonusowe.

Mateusz Gamrot – Norman Parke

Mateusz Gamrot KSW

Trzeci pojedynek pomiędzy Mateuszem Gamrotem a Normanem Parkem to coś na co czekali fani MMA w Polsce i Wielkiej Brytanii. Dwóch czołowych zawodników polskiej organizacji bez podziału na kategorie wagowe zmierzą się w 5-rundowym pojedynku o pas największej polskiej organizacji zrzeszającej wojowników mieszanych sztuk walki.

Norman Parke

Pierwszy pojedynek tych fighterów miał miejsce w maju 2017 roku podczas gali KSW 39. Wówczas lepszy okazał się Polak, który po niezwykle zaciętym pojedynku pokonał swojego rywala przez jednogłośną decyzję sędziowską. Rewanż odbył się 5 miesięcy później podczas gali KSW 40 w stolicy Irlandii, Dublinie. Tym razem nie udało się wyłonić zwycięzcy – w drugiej rundzie zażartego boju Gamer nieumyślnie włożył palec w oko swojego rywala i po konsultacji lekarskiej pojedynek został przerwany i rozstrzygnięty jako no contest. Nie muszę chyba dodawać, że od tej pory obydwaj zawodnicy delikatnie mówiąc nie pałają do siebie sympatią, a Parke od dłuższego czasu robił wiele, by sprowokować swojego rywala do stoczenia z nim kolejnego pojedynku.

Można powiedzieć, że Irlandczyk z Północy w końcu dopiął swego. Po pokonaniu niemal kilku czołowych polskich przedstawicieli wagi lekkiej i półśredniej, w tym Łukasza Chlewickiego, Borysa Mańkowskiego, Artura Sowińskiego oraz Marcina Wrzoska i zdobyciu tytułu w wadze lekkiej, Parke będzie miał trzecią okazję, na to by pokonać Mateusza Gamrota. Z kolei sam Gamer wraca do klatki po ponad półtorarocznym rozbracie z MMA. Czas ten przeznaczył jednak na udział w turniejach grapplerskich na szczeblu międzynarodowym, zdobywając przy okazji tytuł mistrza Europy. Pojedynek z Parkem ma być dla niego przedostatnią walką dla KSW – po tym ma przenieść się do UFC.

Jasne jest, że wojownikowi trenującemu na co dzień w poznańskim Ankosie nie powinno zabraknąć motywacji, by w tym czasie dokończyć niedokończoną sprawę z Parkem i wyjechać za Ocean jako zawodnik nie mający żadnej porażki na koncie – do tej pory ma na koncie 15 wygranych (4 KO, 4 Sub) i 0 porażek. Jego rywal ma za sobą dość długi epizod w UFC, w którym stoczył aż 9 walk. Ogółem w swojej profesjonalnej karierze Brytyjczyk wygrał 28 pojedynków (4 KO, 12 Sub), 6 przegrał i 1 zremisował. Nie ma więc wątpliwości, że jest to fighter bardzo wysokiej klasy.

Kto więc będzie faworytem tego pojedynku? Więcej atutów wydaje się mieć Polak, który jest 4 lata młodszy. Najpewniej będzie miał przewagę kondycyjną nad swoim starszym rywalem, tym bardziej, że Parke miewał problemy ze zbijaniem wagi i zdarzało mu się niechętnie podchodzić do pojedynków 5-rundowych. Sam pojedynek najpewniej będzie toczył się głównie w parterze – w końcu będzie to starcie dwóch świetnych grapplerów, z których jeden specjalizuje się w BJJ (Gamrot), a drugi w judo (Parke). Mimo iż nie można przekreślać szans świetnego technicznie zawodnika z Bushmills, uważam, że Gamrot powinien ten pojedynek wygrać, niewykluczone, że przed czasem, prawdopodobnie w 4. lub 5. rundzie.

Jak typujemy?

 • Wygrana Mateusza Gamrota po kursie 1,45 @Fortuna
 • Wygrana Mateusza Gamrota przed czasem po kursie 2,75 @forBET

Borys Mańkowski – Marcin Wrzosek

Borys Mańkowski KSW

Pojedynek dwóch byłych mistrzów KSW – Borys Mańkowski swego czasu królował w wadze półśredniej, a Marcin Wrzosek przez chwilę dzierżył pas dywizji piórkowej. Tym razem obydwaj fighterzy stoczą bój w wadze lekkiej, a zwycięzca pojedynku prawdopodobnie dostanie szansę walki o tytuł wagi lekkiej ze zwycięzcą walki Gamrot – Parke.

Kursy bukmacherskie przemawiają na korzyść „Diabła Tasmańskiego”, który po serii trzech przegranych pojedynków z niezwykle wymagającymi rywalami zdołał się przełamać i pokonał Vaso Bakocevicia na KSW 51 w Zagrzebiu w umownym limicie wagowym do 73 kg. Z kolei dla „Polish Zombie” walka z Mańkowskim będzie dopiero drugim pojedynkiem w wadze lekkiej. W swoim debiucie w limicie do 70,3 kg przegrał co prawda z Normanem Parkem, jednak jego występ został doceniony przez kibiców i ekspertów.

Marcin Wrzosek KSW

Obydwaj fighterzy należą do czołówki polskiej sceny MMA w niższych dywizjach. Uważam jednak, że bukmacherzy mogli się nieco przeliczyć przy wystawianiu swoich kursów. Wrzosek to w końcu klasowy fighter, który miał okazję występować podczas gali nie tylko w Polsce, ale i w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Swoim ostatnim Wrzosek występem potwierdził, że w dalszym ciągu potrafi walczyć na bardzo wysokim poziomie i może okazać się jednym z wielkich wygranych tej gali.

Jak typujemy?

 • Wygrana Marcina Wrzoska po kursie 2,85 @STS

Tomasz Drwal – Łukasz Bieńkowski 

Tomasz Drwal KSW

Zaskakujący powrót Tomasza Drwala będzie bez dwóch zdań jednym z najważniejszych wydarzeń gali KSW 53: Reborn. Popularny „Gorilla” to jedna z największych legend polskiego MMA. Do zawodowego uprawiania sportu wraca po 5 latach przerwy w wieku 39 lat i od razu dostanie wymagającego rywala.

Łukasz Bieńskowski KSW

Łukasz Bieńkowski, zwany „polskim Wanderleiem”, znany jest z nokautującego uderzenia, a do tego obydwie swoje walki stoczone dla KSW wygrał. Niemniej, będzie miał przeciwko sobie rywala z wysokiej półki, który miał okazję mierzyć się z najlepszymi. Dłuższa przerwa nie powinna mu bardzo zaszkodzić, tym bardziej, że przez ten czas szkolił młodych adeptów MMA w swoim gymie. Liczę więc na wygraną Tomasza Drwala, najprawdopodobniej przed czasem.

Jak typujemy?

 • Wygrana Tomasz Drwala po kursie 1,65 @Fortuna
 • Wygrana Tomasz Drwala przez KO/TKO po kursie 2,75 @Fortuna

Andrzej Grzebyk – Tomasz Jakubiec

Pojedynek dwóch debiutantów w KSW, którzy jednak już coś znaczą na rodzimej scenie MMA – Grzebyk to mistrz FEN w dwóch kategoriach wagowych, a Jakubiec dorobił się pasa organizacji Armia Fight Night. Pojedynek ten zapowiada się więc bardzo ciekawie. Faworytem wydaje się jednak Grzebyk, który w swojej karierze miał okazję toczyć pojedynki z wyżej notowanymi rywalami. Wierzę, że wykorzysta swoje doświadczenie w praktyce i zakończy swojego rywala przed czasem, najpewniej przez KO/TKO.

Jak typujemy?

 • Wygrana Andrzeja Grzebyka po kursie 1,64 @Fortuna
 • Wygrana Andrzeja Grzebyka przez KO/TKO po kursie 2,25 @Fortuna @Betclic

Roman Szymański – Filip Pejić

Starcie dwóch niezwykle efektownie walczących fighterów w wadze lekkiej. Szymański po porażce z Salahdine Parnasse wrócił do wagi lekkiej i pokonał na punkty MIlosa Janicicia na KSW 51 w Zagrzebiu. Teraz czeka go kolejny pojedynek z zawodnikiem z Bałkanów, Chorwatem Filipem Pejiciem. Znając umiejętności techniczne obydwu fighterów możemy spodziewać się wielu bardzo miłych dla oka akcji. Liczę jednak na to, że to Polak zdominuje swojego rywala i uniesie rękę w geście triumfu. Będzie jednak musiał być czujny, gdyż Pejić to prawdziwy król nokautu.

Jak typujemy?

 • Wygrana Romana Szymańskiego po kursie 1,50 @Fortuna
 • Wygrana Romana Szymańskiego na punkty po kursie 2,40 @STS @Betclic

Artur Sowiński – Gracjan Szadziński 

Pojedynek dwóch cenionych fighterów znad Wisły. Mimo upływu lat, Artur Sowiński w dalszym ciągu potrafi walczyć na wysokim poziomie, co udowodnił efektownym nokautem na Viniciusie Bohrerze podczas KSW 52. „Kornik” będzie teraz chciał pójść za ciosem, jednak czeka go teraz pojedynek z nieco bardziej wymagającym rywalem. Niemniej, wydaje się, że Gracjan Szadziński jest jak najbardziej w jego zasięgu.

Jak typujemy?

 • Wygrana Artura Sowińskiego po kursie 1,77 @Fortuna @forBET
 • Wygrana Artura Sowińskiego na punkty po kursie 2,75 @Betclic

Kamil Szymuszowski – Michał Pietrzak

Pojedynek w umownym limicie do 80 kilogramów. Kamil Szymuszowski wraca do KSW po dwóch wcześniejszych porażkach. Dla jego rywala będzie to dopiero drugi pojedynek dla tej organizacji – podczas KSW 50 przegrał z Roberto Soldiciem na punkty, jednak pokazał się z na tyle dobrej strony, że dostał swoją kolejną szansę. Spodziewam się, że Pietrzak tym razem będzie w stanie ją wykorzystać.

Jak typujemy?

 • Wygrana Michała Pietrzaka po kursie 1,52 @Fortuna
 • Wygrana Michała Pietrzaka na punkty po kursie 2,40 @STS @Betclic

Sebastian Przybysz – Jakub Wikłacz

Pojedynek dwóch utalentowanych fighterów w wadze koguciej będzie jednocześnie rewanżem za walkę z 2017 roku. Wówczas jednogłośnie na punkty wygrał Wikłacz, który uważany jest za wielką nadzieję polskiego MMA. Spodziewam się, że 23-latek będzie w stanie po raz kolejny wygrać z Przybyszem i z przytupem zadebiutować w KSW.

Jak typujemy?

 • Wygrana Jakuba Wikłacza po kursie 1,80 @Totolotek
 • Wygrana Jakuba Wikłacza na punkty po kursie 3,25 @Betclic

Gala KSW 53 – karta walk

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, szefowie KSW Maciej Kawulski i Martin Lewandowski zadbali o to, by line-up ich kolejnej gali stał na bardzo wysokim poziomie. Oto jak prezentuje się pełna karta.

 • Mateusz Gamrot (15-0, 4 KO, 4 Sub) – Norman Parke (28-6-1, 4 KO, 12 Sub) – WALKA WIECZORU
 • Borys Mańkowski (20-8-1, 3 KO, 8 Sub) – Marcin Wrzosek (14-6, 5 KO, 3 Sub)
 • Tomasz Drwal (21-5, 13 KO, 5 Sub) – Łukasz Bieńkowski (5-3, 2 KO)
 • Andrzej Grzebyk (16-3, 9 KO, 3 Sub) – Tomasz Jakubiec (10-2, 4 KO, 1 Sub)
 • Roman Szymański (12-5, 1 KO, 3 Sub) – Filip Pejić (14-3-2, 9 KO, 3 Sub)
 • Artur Sowiński (20-11, 7 KO, 7 Sub) – Gracjan Szadziński  (8-3, 6 KO)
 • Kamil Szymuszowski (17-6, 3 KO, 4 Sub) – Michał Pietrzak (8-4, 2 KO, 2 Sub)
 • Sebastian Przybysz (6-2, 3 KO, 1 Sub) vs Jakub Wikłacz (10-2-1, 8 Sub)

Z racji obostrzeń wynikających z pandemii, całe wydarzenie dostępne będzie do obejrzenia wyłącznie w systemie pay-per-view. Niemniej, patrząc na nazwiska w poszczególnych pojedynkach zapowiada się na to, że wydatek ten zapewni widzom emocje na naprawdę wysokim poziomie. Poza wspomnianą walką wieczoru, w klatce KSW zobaczymy topowych przedstawicieli polskiego MMA, walczących głównie w niższych kategoriach wagowych, w tym m. in. Borysa Mańkowskiego, który skrzyżuje rękawice z Marcinem Wrzoskiem; powracającego po 5-letniej przerwie Tomasza Drwala, który zmierzy się z Łukaszem Bieńkowskim; debiutujących w KSW mistrzów mniejszych polskich federacji MMA Andrzeja Grzebyka oraz Tomasza Jakubca; efektownie walczących Romana Szymańskiego i Filipa Pejicia; doświadczonego Artura Sowińskiego i Gracjana Szadzińskiego; pojedynek w umownym limicie 80 kg pomiędzy Kamilem Szymuszowskim i Michałem Pietrzakiem; rewanżowy pojedynek pomiędzy Sebastianem Przybyszem a Jakubem Wikłaczem.