KSW 54 kursy bukmacherskie

Walka wieczoru
Mateusz - Gamrot
Mateusz
Gamrot
Ziółkowski
Marian
Marian - Ziółkowski
75% szans na wygraną
1,25
3,96
25% szans na wygraną
Kursy sprawdzone 27.08.2020

29 sierpnia 2020 będzie kolejną ważną datą dla polskiego MMA. Tego wieczoru odbędzie się 54. edycja gali Konfrontacji Sztuk Walki, czyli największej federacji mieszanych sztuk walki w Europie. Tradycyjnie w zestawieniu pojedynków zobaczymy najlepszych polskich fighterów, a także czołowych zawodników z innych krajów. Sprawdziliśmy jakie są KSW 54 kursy bukmacherskie.

KSW 54 – kursy bukmacherskie na zakłady

Zacznijmy od sprawdzenia jak wyglądają KSW kursy na poszczególne pojedynki tej gali u topowych legalnych polskich bukmacherów online.

Zawodnik 1KursBukmacherZawodnik 2KursBukmacher
A. Niedźwiedź2.30forBET/TOTALbetK. Koziorzębski1.83LVBET
S. Rajewski1.80forBETA. Stepanyan2.13STS
Ł. Rajewski1.60forBETB. Kopera2.50TOTALbet
P. Polityło1.55BetclicB. Barbu2.85TOTALbet
M. Kazieczko1.30Fortuna/Superbet/forBETK. Caput3.59Fortuna
M. Andryszak1.47forBETM. Kita2.76Fortuna
I. Ugonoh1.33eWinnerQ. Domingos3.95STS
M. Gamrot1.25Fortuna/STSM. Ziółkowski3.96Fortuna
KSW 54 kursy

Kursy z dnia 27.08.2020, godz. 16:30

Większość pojedynków tej gali ma zdaniem bukmacherów swoich zdecydowanych faworytów. KSW kursy na zakłady wskazują na wygrane Mateusza Gamrota, Izu Ugonoha, Michała Andryszaka, Pawła Polityło oraz Łukasza Rajewskiego. Pozostałe pojedynki zdaniem bukmacherów zapowiadają się na znacznie bardziej wyrównane.

Obstawiaj galę KSW 54 u bukmachera Fortuna

Fortuna to znany w Polsce mecenas sportu, który w ostatnim czasie rozpoczął współpracę z właścicielami organizacji KSW. Dzięki temu, klienci tego bukmachera zyskują dostęp do aktualizowanej na bieżąco oferty bukmacherskiej na wszystkie pojedynki gal organizowanych pod tą marką. To jednak nie koniec korzyści na jakie liczyć mogą klienci tego buka. Fortuna ten daje swoim użytkownikom możliwość skorzystania z trzech bonusów, które można odebrać na atrakcyjnych warunkach. Ich wartość możesz zwiększyć, jeśli podczas rejestracji podasz jeden z naszych ekskluzywnych kodów bonusowych.

KSW 54 karta walk

Pełna karta walk przedstawia się następująco:

 • Mateusz Gamrot (16-0, 5 KO, 4 Sub) – Marian Ziółkowski (21-7, 5 KO, 12 Sub)
 • Izuagbe Ugonoh (0-0) – Quentin Domingos (5-1, 4 KO)
 • Michał Andryszak (21-8, 14 KO, 6 Sub) – Michał Kita (19-11,11 KO, 5 Sub)
 • Paweł Polityło (3-2, 1 KO) – Bogdan Barbu (16-11, 8 KO 4 Sub)
 • Łukasz Rajewski (9-6, 5 KO, 2 Sub) – Bartłomiej Kopera (9-5, 7 Sub)
 • Sebastian Rajewski (8-5, 4 KO) – Armen Stepanyan (6-3, 3 KO, 2 Sub)
 • Adam Niedźwiedź (7-3, 1 KO, 6 Sub) – Kacper Koziorzębski (6-2, 3 KO)
 • Maciej Kazieczko (6-1, 3 KO) – Karlo Caput (8-1, 3 KO, 3 Sub)

Wydarzeniem wieczoru miało być starcie pomiędzy Mateuszem Gamrotem a Shamilem Musaevem. Niestety we wtorek 25 sierpnia, czyli zaledwie 5 dni przed galą pojawiła się informacja, że rosyjski zawodnik nabawił się kontuzji kolana i nie będzie mógł walczyć. Organizatorzy gali szybko zaczęli szukać zastępstwa na jego miejsce. Pojedynek zaproponowano Marianowi Ziółkowskiemu, który pierwotnie miał walczyć z Maciejem Kazieczko. Ziółkowski zgodził się. Starcie z mistrzem KSW w wadze lekkiej i piórkowej będzie z pewnością dużym wyzwaniem dla 30-letniego mistrza FEN wagi lekkiej. Ponieważ będzie to pojedynek o pas mistrzowski, niewykluczone, że czeka nas aż 5 rund zażartej walki na najwyższym poziomie. Kazieczko ma również nowego rywala, będzie nim Karlo Caput.

Drugim wydarzeniem wieczoru z KSW 54 będzie debiut w klatce znanego z bokserskich ringów Izuagbe Ugonoha. Rywalem gdańszczanina będzie Francuz Quentin Domingos, który miał zmierzyć się z Mariuszem Pudzianowskim podczas gali KSW 53. Ostatecznie, z powodu kontuzji polskiego zawodnika, jego debiut w organizacji prowadzonej przez Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego musiał zostać nieco przesunięty w czasie.

Walka wieczoru
Izu - Ugonoh
Izu
Ugonoh
Domingos
Quentin
Quentin - Domingos
73% szans na wygraną
1,30
3,53
27% szans na wygraną
Kursy sprawdzone 25.08.2020

Hitowo zapowiada się również pojedynek dwóch czołowych polskich zawodników wagi ciężkiej, Michała Andryszaka i Michała Kity. Poza nimi, w okrągłej klatce zobaczymy jeszcze m. in. Pawła Polityło, Łukasza i Sebastiana Rajewskich oraz Kacpra Koziorzębskiego.

Gala KSW 54 dostępna będzie do obejrzenia w systemie pay-per-view za pośrednictwem strony internetowej federacji, na platformie Ipla oraz na kanale Polsat Sport. Jeśli planujesz zawrzeć pojedynki z tej gali na swoich kuponach, to trafiłeś w dobre miejsce – z naszego artykułu dowiesz się, gdzie i co najbardziej opłaca się obstawiać.

KSW 54 – analizy pojedynków

Przyszła pora, by przyjrzeć się bliżej każdej z ośmiu zapowiadanych na tę galę walk i spróbować wytypować faworytów poszczególnych pojedynków.

Walka wieczoru KSW 54: Mateusz Gamrot vs Marian Ziółkowski – kursy

Bardzo ciekawie zapowiadające się walka wieczoru, której dodatkowego smaczku dodaje fakt, że będzie to ostatni pojedynek Mateusza Gamrota dla KSW. „Gamer” już wcześniej ogłosił, że po wypełnieniu kontraktu z polską organizacją planuje spróbować swoich sił w największej federacji mieszanych sztuk walki na świecie, czyli UFC. Jeden może wiele stracić, z kolei dla drugiego to ogromna szansa.

W swojej dotychczasowej karierze, wojownik z Kudowy Zdroju stoczył 17 zawodowych walk, z których 16 wygrał (5 KO, 4 Sub), a 1 zakończyła się jako nieodbyta. Do historii Konfrontacji Sztuk Walki przeszła jego trylogia z Nickiem Park’em, którego zdemolował podczas gali KSW 53. Za Ocean wyjeżdża jako jeden z najlepszych polskich zawodników bez podziału na kategorie wagowe. Specjalizuje się przede wszystkim w technikach grapplerskich, jednak niejednokrotnie udowadniał, że świetnie radzi sobie również w stójce.

Marian Ziółkowski przez wiele lat działał w PLMMA, polskiej organizacji promującej mieszane sztuki walki. Zdobył w niej dwukrotnie tytuł mistrza wagi lekkiej. Później związany był z FEN. Statystyki Ziółkowskiego wyglądają bardzo dobrze: 21 wygranych pojedynków, 7 przegranych. Pięć walk zakończył przez nokaut, zaś 12 przez poddanie.

Już od dłuższego czasu był on wskazywany jako pretendent do pasa wagi lekkiej. Podczas KSW 50 miał walczyć o ten tytuł z Normanem Parkiem, niestety przeszkodziła mu w tym kontuzja. Otrzymał propozycję, aby walczyć z Mateuszem Gamrotem podczas gali KSW 53, ale odmówił z uwagi na problemy z pandemią COVID-19. Jak to mówią, do trzech razy sztuka i w końcu Ziółkowski powalczy o pas.

Mateusza Gamrota czeka wbrew pozorom bardzo trudna walka z utalentowanym rywalem. Czy uda mu się potwierdzić swoją klasę? Wierzę, że tak będzie. Swoim ostatnim pojedynkiem z Park’em, Polak udowodnił, że przez 1,5 roku rozbratu z zawodowym MMA nie próżnował i jeszcze bardziej rozwinął swoje nieprzeciętne umiejętności. Nastawiam się jednak na pojedynek na pełnym dystansie 5 rund i wygraną Gamrota na punkty w walce wieczoru KSW 54.

Mateusz Gamrot (16-0, 5 KO, 4 Sub) vs Shamil Musaev (14 KO, 8 KO, 2 Sub)

Gamrot-Ziółkowski Typy:

 • wygrana Mateusza Gamrota – kurs 1,23 @Fortuna

Izuagbe Ugonoh vs Quentin Domingos – kursy

Drugim najważniejszym wydarzeniem KSW 54 będzie debiut Izuagbe Ugonoha. Były bokser, w którym widziano potencjalnego kandydata do walki o tytuł mistrza świata, w kiepskim stylu przegrał swój ostatni pięściarski pojedynek i podjął decyzję o zmianie dyscypliny. Jego pierwszym rywalem będzie francuski olbrzym, Quentin Domingos.

Popularny „Uzi”, ostatnie miesiące spędził na treningach w warszawskim klubie WCA Fight Team, gdzie doskonalił umiejętności we wszechstylowych sztukach walki. Trzeba jednak zaznaczyć, że zawodnik z Gdańska miał już w tej dziedzinie pewną wiedzę – zanim zdecydował się skupić na boksie, odnosił spore sukcesy w formule K-1. Jego umiejętności grapplerskie i zapaśnicze stoją jednak pod dużym znakiem zapytania.

Jego rywal może pochwalić się bardzo dobrym bilansem stoczonych walk – od swojego debiutu w 2018 roku było ich 6, z czego 5 wygrał (4 KO), a 1 przegrał. Domingos wyróżnia się ogromnymi gabarytami – mierzy 190 cm, a do ringu wnosi z reguły około 120 kilogramów. Specjalizuje się przede wszystkim w technikach stójkowych.

Nie liczyłbym, że pojedynek ten potrwa długo. W klatce zobaczymy dwóch puncherów o nokautującym uderzeniu. Spodziewam się jednak, że przewagę w tym elemencie będzie miał Polak, który ma spore szanse na to, by w swoim debiucie zapisać na koncie pierwszą wygraną.

Izuagbe Ugonoh (0-0) vs Quentin Domingos (5-1, 4 KO)

Ugonoh-Domingos Typy:

 • wygrana Izu Ugonoha – kurs 1,33 @LVBET

Maciej Kazieczko vs Karlo Caput – kursy

Pierwotnie Kazieczko miał walczyć podczas KSW 54 z Marianem Ziółkowskim. Jednak po kontuzji Szamila Musajewa zaproponowano Ziółkowskiemu pojedynek z Gamrotem, na który się zgodził. Tym sposobem Kazieczko został bez rywala, jednak szybko udało się go znaleźć, będzie nim Karlo Caput. “Chorwacki kowboj”, jak nazywany jest Caput, ma na swoim koncie już sześć pojedynków zakończonych przed czasem, a dokładniej już w pierwszej rundzie. Występ na KSW 54 będzie pierwszą walką Chorwata w polskiej federacji.

Z kolei Kazieczko bardzo dobrze zna federację KSW. Zielonogórzanin z każdą walką czyni wyraźne postępy. Warto przypomnieć tu jego walkę z gali KSW 52, kiedy to widowiskowo znokautował Michaela Duboisa w pierwszej rundzie.

Maciej Kazieczko (6-1, 3 KO) vs Karlo Caput (8-1, 3 KO, 3 Sub)

Kazieczko – Caput Typy:

 • wygrana Macieja Kazieczko – kurs @Fortuna @forBET

Michał Andryszak vs Michał Kita – kursy

Rewanż pomiędzy dwoma czołowymi polskimi ciężkimi, który zapowiada się jako jeden z hitów wieczoru. Pierwsze starcie tych zawodników, które odbyło się w maju 2017 roku podczas gali KSW 39, zakończyło się szybkim zwycięstwem Andryszaka, który udusił swojego rywala w 74. sekundzie pojedynku. Wydaje się, że „Longer” po raz kolejny będzie zdecydowanym faworytem do zwycięstwa, tym bardziej, że jego rywal w tym roku skończył 40 lat i raczej nie będzie mocniejszy niż przed trzema laty. Stawiam więc na wygraną Andryszaka, najprawdopodobniej w 1. rundzie.

Michał Andryszak (21-8, 14 KO, 6 Sub) vs Michał Kita (19-11,11 KO, 5 Sub)

Andryszak-Kita Typy:

 • wygrana Michała Andryszaka – kurs 1,47 @Superbet

Paweł Polityło vs Bogdan Barbu – kursy

Pojedynek w coraz mocniej reprezentowanej wadze koguciej. Dla Pawła Polityło będzie to dopiero 6. starcie w zawodowym MMA – póki co ma na swoim koncie 3 wygrane i 2 porażki. Warto odnotować, że obydwie przegrane zanotował z jednym zawodnikiem – mistrzem KSW w tej dywizji, Antunem Raciciem. Jego najbliższy rywal przewyższa Polityłę doświadczeniem, jednak nie miał w swojej karierze zbyt wielu okazji, by mierzyć się z wysokiej klasy fighterami – walczył głównie dla mniejszych federacji w Europie Środkowej i Wschodniej. Liczę więc na wygraną utalentowanego Polaka, niewykluczone, że przed czasem.

Paweł Polityło (3-2, 1 KO) vs Bogdan Barbu (16-11, 8 KO 4 Sub)

Polityło-Barbu Typy:

 • wygrana Pawła Polityło – kurs 1,55 @Betclic @Superbet

Łukasz Rajewski vs Bartłomiej Kopera

Pojedynek dwóch zawodników o zbliżonych rekordach, ale zupełnie różnych stylach walki. Łukasz Rajewski specjalizuje się przede wszystkim w technikach kickbokserskich i dysponuje nokautującym uderzeniem. Jego rywal z kolei wyróżnia się wysokimi umiejętnościami grapplerskimi – aż 7 z 9 swoich wygranych pojedynków kończył przez poddanie. Co ciekawe, Rajewski miał okazję walczyć z bratem Bartłomieja Kopery, Łukaszem i przegrał z nim przez gilotynę w trzeciej rundzie. Dlatego też, mimo iż zawodnik z Płocka jest faworytem bukmacherów, będzie musiał być niezwykle ostrożny, by po raz kolejny nie zostać poddanym. Ja z kolei zaryzykuję obstawienie wygranej Bartłomieja Kopery po atrakcyjnym kursie.

Łukasz Rajewski (9-6, 5 KO, 2 Sub) – Bartłomiej Kopera (9-5, 7 Sub)

Rajewski-Kopera Typy:

 • wygrana Bartłomieja Kopery – kurs 2,45 @STS @Betclic

Sebastian Rajewski vs Armen Stepanyan kursy

Przed pojedynkiem Łukasza Rajewskiego, zobaczymy w akcji jego brata Sebastiana, który w ramach karty wstępnej zmierzy się z Armenem Stepanyanem. Sebastian, podobnie jak Łukasz, to ekspert od walki w stójce. Z kolei jego rywal specjalizuje się głównie w technikach grapplerskich. Ormianin walczył do tej pory głównie na galach mniejszych federacji, podczas których jednak dał się poznać jako solidny zawodnik. Moim zdaniem, Stepanyan ma szansę pokonać młodszego z braci Rajewskich, dla którego będzie to również debiut w KSW.

Sebastian Rajewski (8-5, 4 KO) vs Armen Stepanyan (6-3, 3 KO, 2 Sub)

Rajewski-Stepanyan Typy:

 • wygrana Armena Stepanyana – kurs 2,0 @STS @forBET

Adam Niedźwiedź vs Kacper Koziorzębski

KSW 54 rozpoczniemy od pojedynku dwóch perspektywicznych zawodników w wadze średniej. Obydwaj mają za sobą bardzo dobrą serię pojedynków – Koziorzębski zwyciężył wszystkie swoje 4 ostatnie pojedynki, natomiast Niedźwiedź – 4 z 5. W ostatnim czasie głośno zrobiło się przede wszystkim o zawodniku z Wrocławia, który niespodziewanie pokonał Szymona Duszę na gali Fight Exclusive Night 28. Liczę na to, że będzie w stanie rozprawić się również z Niedźwiedziem. Warto odnotować, że dla obydwu fighterów będzie to debiut w tej federacji.

Adam Niedźwiedź (7-3, 1 KO, 6 Sub) vs Kacper Koziorzębski (6-2, 3 KO)

Niedźwiedź-Koziorzębski Typy:

 • wygrana Kacpra Koziorzębskiego – kurs 1,90 @Betclic

Obstawiaj KSW zakłady bukmacherskie legalnie!

STS, Fortuna, forBET, Betclic, Superbet, LVBET – każdy z tych bukmacherów ma w swojej ofercie kursy na gale KSW. Co więcej, rejestrując konto u dowolnego z nich możesz liczyć na atrakcyjny bonus powitalny. Na tym jednak możliwe korzyści się nie kończą – możesz zmaksymalizować wartość oferty na start, jeśli podczas rejestracji wpiszesz jeden z ekskluzywnych kodów bonusowych, które znajdziesz w naszym serwisie.