KSW 56: Materla – Soldić kursy bukmacherskie

Walka wieczoru
Michał - Materla
Michał
Materla
Soldić
Robert
Robert - Soldić
32% szans na wygraną
2,94
1,35
68% szans na wygraną
Kursy sprawdzone 13.11.2020

Przedostatnia gala KSW w tym roku zapowiada się niezwykle ciekawie. 14 listopada 2020 w Łodzi do klatki wejdą czołowi polscy i zagraniczni fighterzy. Kolejnej odsłony Konfrontacji Sztuk Walki nie mogło zabraknąć u najlepszych polskich legalnych bukmacherów i to właśnie w tych serwisach zakładów wzajemnych sprawdziliśmy kursy bukmacherskie na KSW 56.

KSW 56 – kursy bukmacherskie na zakłady

Zanim zaczniemy dokładnie przyglądać się poszczególnym pojedynkom, sprawdźmy jak obecnie wyglądają kursy i szanse w zaplanowanych starciach najbliższej gali KSW 56.

Zawodnik 1KursBukmacherZawodnik 2KursBukmacher
Michał Materla3,20LVBET/TOTALbetRobert Soldić1,40STS
Tomasz Narkun1,30LVBETIvan Erslan4,60forBET
Karolina Owczarz1,36eWinnerJustyna Haba3,39STS
Mateusz Legierski1,22LVBETFrancisco Barrio5,46STS
Sebastian Rajewski1,80TOTALbetFilip Pejić2,30STS
Daniel Torres1,72LVBETMax Coga2,69STS
Andrzej Grzebyk1,15LVBET/
TOTALbet
Marius Žaromskis6,97STS
Robert Ruchała1,35TOTALbetMichał Domin4,29STS
Kursy na KSW 56 z dnia 13.11.2020, godz. 16:00

Zazwyczaj jest tak, że większość pojedynków na galach organizowanych przez KSW ma zdecydowanych faworytów i podobnie będzie przy okazji najbliższej gali. Analitycy pracujący dla polskich bukmacherów są zdania, że Robert Soldić, Tomasz Narkun, Mateusz Legierski, Sebastian Rajewski i Andrzej Grzebyk wejdą do klatki z dużo większymi szansami na zwycięstwo. Taka sytuacja powoduje, że kursy na pretendentów są aktualnie stosunkowo wysokie. Na podstawie kursów możemy napisać, że najbardziej wyrównanym pojedynkiem KSW 56 powinno być starcie Daniela Torresa i Maxa Cogi.

Typuj galę KSW 54 u bukmachera Fortuna

Fortuna jest oficjalnym sponsorem federacji KSW, a podpisany w w połowie 2020 roku kontrakt zakłada, że logo Fortuny będzie obecne na wszystkich galach Konfrontacji Sztuk Walki zaplanowanych na 2020 i 2021 rok. Dla użytkowników tego bukmachera taka współpraca przekłada się na liczne promocje, konkursy oraz specjalne zakłady. Oferta dostępna jest dla wszystkich użytkowników, którzy posiadają konto w Fortunie. Warto przy okazji zaznaczyć, że za założenie konta również w ramach pakietu powitalnego otrzymujesz trzy bonusy. Ich wysokość można zwiększyć za sprawą kodu promocyjnego, który znajdziesz na naszej stronie.

KSW 56 karta walk

Karta walk na galę w Łodzi wygląda następująco:

  • 83,9 kg/185 lb: Michał Materla (29-7, 10 KO, 13 Sub) vs Robert Soldić (17-3, 14 KO, 1 Sub) Walka o pas kategorii półciężkiej | KSW Light Heavyweight Championship Bout
  • 93 kg/205 lb: Tomasz Narkun (17-3, 3 KO, 13 Sub) vs Ivan Erslan (9-0, 5 KO, 1 Sub)
  • 56,7 kg/125 lb: Karolina Owczarz (3-0, 2 Sub) vs Justyna Haba (2-1, 1 KO, 1 Sub)
  • 77,1 kg/170 lb: Andrzej Grzebyk (17-3, 10 KO, 3 Sub) vs Marius Žaromskis (21-9, 14 KO, 1 Sub)
  • 73 kg/161 lb: Mateusz Legierski (6-0, 4 KO, 1 Sub) vs Francisco Barrio (7-1, 2 KO, 4 Sub)
  • 68 kg/150 lb: Sebastian Rajewski (9-5, 4 KO) vs Filip Pejić (14-4, 9 KO, 3 Sub)
  • 65,8 kg/145 lb: Daniel Torres (10-4, 5 KO, 1  Sub) vs Max Coga (22-6-1, 8 KO, 11 Sub)
  • 65,8 kg/145 lb: Robert Ruchała (3-0, 1 Sub) vs Michał Domin (2-1, 1 KO, 1 Sub)

Walką wieczoru będzie pojedynek Michała Materli z Robertem Soldicem. Obaj zawodnicy są jednymi z największych gwiazd organizacji, więc wybór na main event nie mógł być inny. Wiele osób zdecyduje się wykupić PPV również dla drugiego hitowego starcia jakim jest pojedynek w wadze półciężkiej Tomasz Narkun vs Iven Erslan. Stawką tej konfrontacji będzie pas kategorii półciężkiej KSW. Organizatorzy starają się uzupełniać kartę walk o pojedynki kobiet i tym razem naprzeciwko siebie staną Karolina Owczarz i Justyna Haba. Warto przyjrzeć się walce Mateusza Legierskiego, który jest jedną z nadziei polskiego MMA, a na KSW 56 przyjdzie mu się zmierzyć z nieprzewidywalnym Francisco Barrio. Sebastian Rajewski miał zrewanżować się za porażkę Michałowi Sobiechowi, ale ze względu na kontuzje Sobiecha, będzie musiał znaleźć sposób na Chorwata Filipa Pejica. Ciekawe widowisko powinni też stworzyć doświadczeni Michał Grzebyk i Marius Žaromskis. Kartę uzupełniają pojedynki młodych Ruchały i Domina oraz zawodników z zagranicy: Daniela Torresa i Maxa Cogi.

Wszystkie te pojedynki można obejrzeć wykupując pakiet pay-per-view, który dostępny jest na stronie internetowej KSW TV, telewizji internetowej ipla, na kanałach cyfrowego Polsatu oraz w aplikacjach mobilnych KSW. Koszt dostępu, w ramach którego otrzymasz dostęp do transmisji wszystkich walk ustalony został na 40 złotych.

KSW 56 – Analizy pojedynków

Jeśli już znamy kartę walk to czas przyjrzeć się dokładnie poszczególnym pojedynkom i temu czego możemy się po nich spodziewać. Wskazujemy też faworytów i nasze typy na walki KSW 56.

Walka wieczoru KSW 56: Michał Materla vs Robert Soldić – kursy

Michała Materlę ostatni raz mogliśmy oglądać w klatce miesiąc temu kiedy to na gali KSW 55. Wcześniej nie występował w oficjalnych walkach przez 17 miesięcy i wielu ekspertów zastanawiało się jak po takiej przerwie będzie wyglądał popularny „Cipao”. Materla dostał od organizatorów nieprzyjemnego przeciwnika – Serba Aleksandara Ilicica i potrzebował zaledwie dwóch rund, żeby udowodnić swoją wyższość. Oczywiście zrobił to w charakterystycznym dla siebie stylu, ponieważ sprowadził Ilicica do parteru i tam zamknął go w krucyfiksie.

Przed galą KSW 55, Maciej Kawulski – jeden z właścicieli federacji – określił Materlę mianem serca federacji i ostatnia walka udowodniła, że w tym stwierdzeniu jest sporo prawdy. 36-letni zawodnik miał pewne problemy w pierwszej odsłonie, ale siłą ambicji potrafił odwrócić losy walki na swoją korzyść. Trzeba jednak pamiętać, że Michał Materla jest żywą legendą KSW i w latach 2012-2015 to do niego należał pas mistrzowski wagi średniej. Z pewnością ambicją zarówno Soldica jak i Materli jest możliwość walki o pas wagi średniej. Zwycięzca pojedynku, który odbędzie się 14 listopada zrobi w tym kierunku duży krok.

Jak na tę chwilę bukmacherzy faworyta walki widzą w osobie Roberto Soldica. Dla Chorwata będzie to pierwsza konfrontacja w nowej kategorii wagowej. Do tej pory dzierżył pas kategorii półciężkiej. Siłę ciosów Soldica odczuwali tacy zawodnicy jak Borys Mańkowski, Dricus Du Plesis, Vinicius Bohrer czy też Krystian Kaszubowski. Na pięć wygranych pojedynków Soldica w KSW, cztery kończyły się przed czasem, a dwa zakończyły się przyznaniem tytułu „nokaut wieczoru”. W ostatnim starciu w KSW, 25-latek wygrał jednogłośną decyzją sędziów pokonując Michała Pietrzaka. Chorwat w pojedynku z Michałem Materlą będzie faworytem, a jedyne pytanie jakie zadają sobie teraz eksperci dotyczy tego czy przejście do wyższej kategorii wagowej nie spowoduje, że Soldic straci nieco ze swojej dynamiki. Tak czy inaczej do klatki wejdą dwaj fighterzy, którzy nigdy się nie poddają, więc wybór tego starcia na główną walkę wieczoru jest jak najbardziej zrozumiałą decyzją.

Materla Soldić
3,201,40
LVBET/TOTALbetSTS
Kursy z dnia 13.11.2020

Materla – Soldić typy

Gdybyśmy mieli wskazywać na jakie zakłady zwrócić uwagę to z pewnością byłoby to rozstrzygnięcie przed czasem. Większe szanse na posłanie swojego przeciwnika na deski ma naszym zdaniem Soldic i takie zdarzenie wylądowałoby na naszym kuponie. Nie bez znaczenia dla losów pojedynku jest fakt, że Materla ostatnią walkę odbył miesiąc temu.

Tomasz Narkun vs Ivan Erslan kursy

31-letni Polak od 2015 roku posiada pas kategorii półciężkiej i udało mu się już go obronić w czterech walkach. W międzyczasie mierzył się z Mamedem Chalidowem w superfightach i próbował zdobyć pas mistrza KSW w wadze ciężkiej. Piątą próbę odbicia pasa z rąk Tomasza Narkuna podejmie tym razem 29-letni Chorwat Ivan Erslan.

Popularny Żyrafa to jeden z najważniejszych zawodników federacji KSW. O tym jak mocny jest Szczecinianin najlepiej świadczy fakt, że wszystkie jego walki o pas KSW w kategorii półciężkiej kończyły się już w pierwszej rundzie. Pierwszy raz mistrzem swojej kategorii Narkun został w 2015 roku podczas gali na Wembley. Wówczas jego rywalem był Chorwat Goran Reljić, który po minucie i 55 sekundach otrzymał potężny prawy sierpowy, a po nim serię ciosów w parterze, które zakończyły walkę. Pierwsza obrona tytułu trwała zaledwie minutę i 46 sekund, a zadecydowała o niej akcja, w której Narkun trafił swojego przeciwnika kolanem. Kolejna obrona miała miejsce podczas gali KSW 36 i wówczas pod koniec pierwszej rundy Kameruńczyk Sokoudjou został zaskoczony serią ciosów w stójce. W 2017 roku Narkun pokazał umiejętności grapplerskie i wygrał z Marcinem Wójcikiem przez duszenie trójkątne nogami. W 2019 roku zwycięstwo Narkunowi zapewniło duszenie gilotynowe założone w czwartej minucie pojedynku.

Przeciwnikiem Żyrafy będzie Ivan Erslan. Chorwat ma na swoim koncie jeden występ na gali KSW. W 2019 roku podczas gali w Zagrzebiu pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Hiszpana Darwina Rodrigueza. Walka trwała zaledwie minutę i 29 sekund, a akcją która zapewniła zwycięstwo Chorwatowi była seria ciosów zadanych w parterze. Po tej walce Erslan otrzymał od organizatorów bonus „nokaut wieczoru”. 29-latek w zawodowej karierze jeszcze nie przegrał walki, a pięć z nich zakończył posyłając na deski swoich przeciwników.

NarkunErslan
1,304,60
LVBETforBET
Kursy z dnia 13.11.2020

Narkun – Erslan typy

Narkun jest tu zdecydowanym faworytem i nie spodziewamy się niespodzianki w tym starciu. Widzieliśmy Erslana podczas gali KSW 51 i nie zrobił na nas szczególnego wrażenia, ponieważ pomimo szybkiego zwycięstwa zdążył zaprezentować braki w obronie i technice. Dlatego stawiamy na zwycięstwo Narkuna przed czasem.

Karolina Owczarz vs Justyna Haba – kursy

Cieszmy się, że KSW odważnie stawia na walki MMA kobiet, tym bardziej, że nasze zawodniczki takie jak Joanna Jędrzejczyk czy też Karolina Kowalkiewicz z powodzeniem radzą sobie na galach UFC. 27-letnia Karolina Owczarz ma duże szanse stać się jedną z największych gwiazd polskiej organizacji. Do tej pory stawała w klatce trzykrotnie i za każdym razem okazywała się być zwyciężczynią walki. Dodatkowo w debiucie podczas KSW 42 szybko, bo zaledwie w minutę poradziła sobie z Pauliną Raszewską zakładając jej duszenie. W drugim pojedynku musiała się trochę bardziej namęczyć, ponieważ po pełnych trzech rundach w walce z Martą Chojnoską, sędziowie niejednogłośnie przyznali zwycięstwo Owczarz. W ostatnim występie w klatce Karolina Owczarz potrzebowała dwóch rund, żeby zmusić Aleksandrę Rolę do poddania walki.

Naprzeciwko Owczarz stanie Justyna Haba zwana też polską Larą Croft. Dla 29-letniej zawodniczki będzie to debiut w organizacji KSW. Wcześniej mogliśmy oglądać ją w FFF oraz Rizin FF. Ostatnia walka Justyny Haby zakończyła się zwycięstwem przez nokaut. Urodzona w Rzeszowie Haba w trzeciej rundzie posłała na deski Klaudię Pawlicką.

OwczarzHaba
1,363,39
eWinnerSTS
Kursy z dnia 13.11.2020

Owczarz – Haba typy

Kursy bukmacherskie wskazują na zwycięstwo Owczarz, ale my tak jednoznacznie nie jesteśmy w stanie wskazać faworytki. Justyna Haba co prawda ma na swoim koncie jedną porażkę, ale występny w japońskim Rizin FF z pewnością dały jej dużo doświadczenia, które może przydać się w pojedynku z Owczarz.

Andrzej Grzebyk vs Marius Žaromskis kursy

Kategoria półśrednia dostarczyła nam w ostatnich latach wiele niezapomnianych walk. W sobotę możemy być świadkami kolejnej, a przy okazji zwycięzca tej konfrontacji najpewniej stanie wkrótce do walki o pas mistrzowski KSW. Dla Andrzeja Grzebyka będzie to druga walka dla Konfrontacji Sztuk Walki, wcześniej 29-latek występował dla organizacji FEN. Rzeszowianin był mistrzem FEN w kategorii półśredniej i średniej. Jego walka o pas z Kamilem Gniadkiem zapadła w pamięć i Grzebyk otrzymał za nią Heraklesa 2020 w kategorii Walka Roku. Polak w zawodowej klatce jest niepokonany od 2015 roku, a łącznie ma na swoim koncie aż 13 walk rozstrzygniętych przed czasem.

Marius Żaromskis to 40-letni doświadczony zawodnik z Litwy. Polskiej publiczności miał się zaprezentować już podczas KSW 53, na którym miał zmierzyć się z Roberto Soldicem i podjąć próbę przejęcia od niego pasa mistrzowskiego w kategorii półśredniej, ale epidemia koronawirusa spowodowała, że galę odwołano. Żaromskis ma na swoim koncie walki dla takich federacji jak Bellator, Strikeforce czy Cage Rage. Ostatni pojedynek odbył w marcu 2019 roku, a wcześniej miał czteroletnią przerwę od MMA.

GrzebykŻaromskis
1,156,97
LVBET/TOTALbetSTS
Kursy z dnia 13.11.2020

Grzebyk – Żaromskis typy

Roberto Soldic już czeka na zwycięzcę tego pojedynku. W tym przypadku wątpliwe jest, aby doszło do niespodzianki. Żaromskis ma co prawda duże doświadczenie, ale lata robią swoje i długa przerwa od walk zawodowych MMA nie jest bez znaczenia. Spodziewamy się zwycięstwa Andrzeja Grzebyka przed czasem.

Mateusz Legierski vs Francisco Barrio – kursy

Polak jest typowany na jedną z przyszłych gwiazd MMA wagi lekkiej. 26-latek do tej pory walczył dla czeskiej organizacji Oktagon. W dotychczasowych sześciu występach w zawodowej klatce zanotował sześć zwycięstw z czego pięć pojedynków kończyło się przed czasem. Legierski ma też dobry bilans walk amatorskich, ponieważ z pięciu walk wygrał cztery, a w przypadku jednego sędziowie podjeli decyzje o przyznaniu remisu. Popularny Dynamit został mistrzem wagi lekkiej Oktagonu, więc propozycja z KSW była tylko formalnością. Urodzonego w Koniakowie zawodnika mieliśmy już zobaczyć podczas KSW 54, ale z walki z Romanem Szymańskim musiał zrezygnować ze względu na kontuzje.

Naprzeciwko Legierskiego stanie Argentyńczyk Francisco Barrio. 32-letni zawodnik zadebiutuje w KSW. Wcześniej walczył w galach Fight Nation Championship oraz Killer Instinct Fight. Barrio nie ma co prawda wielu walk w MMA na swoim koncie, ale spowodowane jest to tym, żę częściej występował w pojedynkach zapaśniczych. Był nawet dwukrotnym wicemistrzem mistrzostw Panamerykańskich i niewiele brakowało, żeby zakwalifikował się do występu na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 roku. Dla Barrio charakterystyczne jest to, że tylko jedna jego zawodowa walka trwała pełen dystans.

LegierskiBarrio
1,225,46
LVBETSTS
Kursy z dnia 13.11.2020

Legierski – Barrio typy

Zapowiada się zacięta konfrontacja dwóch niepokonanych zawodników. Minimalnie większe szanse bukmacherzy dają Polakowi, ale to jeden z tych pojedynków, które w naszej opinii nie są aż tak łatwe do wytypowania jakby to mogło się wydawać. Przede wszystkim trzeba pamiętać o wysokich umiejętnościach grapplerskich Barrio.

Sebastian Rajewski vs Filip Pejić – kursy

Początkowo Sebastian Rajewski miał zmierzyć się z Michałem Sobiechem, ale niestety na tydzień przed pojedynkiem Sobiecha wykluczyła kontuzja ręki. „Raja” dostał więc nowego przeciwnika, a okazał się nim być niebezpieczny Chorwat Filip Pejić. Zawodnik z Bałkanów po raz kolejny nie zawiódł organizatorów i w ostatniej chwili przyjął walkę. Ostatnio zrobił to na KSW 53 kiedy na tydzień przed galą przyjął pojedynek z Romanem Szymańskim. 28-latek prowadził nawet na kartach punktowych, ale na 28 sekund przed końcem dał się zaskoczyć Polakowi.

Szanse w tym starciu są wyrównane i jedyną przewagą Rajewskiego będzie to, że mógł się spokojnie przygotować do pojedynku od strony fizycznej.

RajewskiFilip Pejić
1,802,30
TOTALbetSTS
Kursy z dnia 13.11.2020

Daniel Torres vs Max Coga – kursy

Jedyny pojedynek, w którym nie wystąpią Polacy. Do klatki wejdą Brazylijczyk Daniel Torres i Niemiec Max Coga. Ten pierwszy miał już okazję przywitać się z publicznością KSW. Mieliśmy okazję zobaczyć go podczas gali KSW 44, KSW 46 i KSW 51. Szczególnie za tą ostatnią zebrał dobre recenzje, bo udało mu się wypunktować Chorwata Filipa Pejica.

Przy typowaniu tej walki warto zwrócić uwagę na rekord Maxa Cogi. Niemiec z 22 pojedynków ma na swoim koncie aż 8 nokautów i 11 poddań. Dużo mówi to o jego wszechstronności i naszym zdaniem to on ma większe szanse na zwycięstwo.

TorresCoga
1,722,69
LVBETSTS
Kursy z dnia 13.11.2020

Robert Ruchała vs Michał Domin – kursy

Galę otworzy walka 22-letniego Roberta Ruchały z 25-letnim Michałem Dominem. Pojedynek będzie toczony w limicie kategorii piórkowej i obydwaj zawodnicy muszą traktować go jako szansę na początek kariery w tej organizacji. Bilans przed startem podobny, bo do tej pory stoczyli trzy zawodowe walki. Domin ma na swoim koncie jedną porażkę, ale dwie zwycięskie dla niego walki zakończyły się poddaniem i nokautem. Ruchała natomiast trzykrotnie musiał czekać na decyzję sędziów.

RuchałaDomin
1,354,29
TOTALbetSTS
Kursy z dnia 13.11.2020