KSW 58 kursy bukmacherskie: Kołecki – Zawada – typy

Walka wieczoru
Szymon - Kołecki
Szymon
Kołecki
Zawada
Martin
Martin - Zawada
65% szans na wygraną
1,43
2,62
35% szans na wygraną
Kursy sprawdzone 29.01.2021

Pewniak na KSW 58 w Fortunie. Postaw 30 stycznia 2021 kupon zawierający min. 1 zdarzenie związane z galą KSW 58 z oferty prematch a otrzymasz bonus. Za kupon za min. 60 zł (do 100 zł) bonus wyniesie 25 zł. Za kupon za min. 100 zł bonus wyniesie 55 zł. Bonusy przyznawane są w formie punktów FKP.

30 stycznia 2021 roku odbędzie KSW 58. Organizacja założona i prowadzona przed Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego pomimo pandemii w dalszym ciągu zapewnia rozrywkę fanom mieszanych sztuk walki. Najważniejszymi wydarzeniami tej gali będzie kolejny występ Szymona Kołeckiego, który skrzyżuje rękawice z Martinem Zawadą oraz starcie o pas mistrzowski w dywizji piórkowej pomiędzy właścicielem tymczasowego pasa w wadze piórkowej Salahdine Parnasse a Danielem Torresem. Sportowych emocji w okrągłej klatce KSW z pewnością nie zabraknie, tym bardziej, że pozostałe pojedynki również zapowiadają się niezwykle ciekawie. Wydarzenie to jest niezwykle interesujące pod względem bukmacherskim, a my tradycyjnie zdecydowaliśmy się sprawdzić kursy na KSW 58 u topowych bukmacherów i wytypowaliśmy swoich faworytów do wygranej w każdym ze starć.

KSW 58 – kursy bukmacherskie

Porównaliśmy kursy na KSW u popularnych legalnych bukmacherów online: STS, Fortuna, forBET, Superbet, którzy wystawili swoje oferty na to wydarzenie. Ich zestawienie znajdziecie w poniższej tabeli.

Zawodnik 1KursBukmacherZawodnik 2KursBukmacher
S. Parnasse1,15forBET/ SuperbetD. Torres6,25STS
Sz. Kołecki1,50forBET/ STSM. Zawada2,62Fortuna
M. Michalski1,40STS/ SuperbetA. Rakas3,0forBET
S. Musaev1,50forBETU. Jurišić2,95STS
M. Andryszak1,45STS/ Fortuna/ ForBET/ SuperbetG. Inocente2,75STS
P. Polityło1,32STS/ SuperbetD. Martinik3,40STS
R. Ruchała1,22SuperbetD. Bažant4,56STS
B. Kopera1,57SuperbetF. Barrio2,60forBET
KSW 58 kursy bukmacherskie z dnia 29.01.2021

Większość pojedynków ma zdaniem bukmacherów swoich mniej lub bardziej zdecydowanych faworytów. Mowa tu o Salahdine Parnesse, Szymonie Kołeckim, Michale Michalskim, Shamilu Musaevie, Michale Andryszaku, Pawle Polityło, Robercie Ruchale oraz Bartłomieju Koperze. Najlepsze kursy na poszczególne walki wystawili bukmacherzy Fortuna, forBET i Superbet.

Bukmacher Fortuna oficjalnym partnerem gali KSW 58

W 2020 roku legalny bukmacher Fortuna został oficjalnym bukmacherem wydarzeń firmowanych marką Konfrontacji Sztuk Walki. Efekty ich współpracy można znaleźć w ofercie tego legalnego operatora, który regularnie wystawia długą listę rynków na poszczególne pojedynki gali KSW. Jest ich zdecydowanie więcej niż u innych buków. To jednak nie jedyne na co liczyć mogą jego klienci. Często bukmacher przygotowuje również specjalne promocje z okazji kolejnych gal KSW, w których można zdobywać dodatkowe freebety i inne bonusy. Warto zatem śledzić ofertę promocyjną.

KSW 58 – typy bukmacherskie i analiza

Pora przyjrzeć się bliżej poszczególnym walkom 58. edycji gali KSW i poznać nasze typy na każdą z nich.

KSW 58: Salahdine Parnasse – Daniel Torres – analiza

Walka wieczoru
Salahdine - Parnasse
Salahdine
Parnasse
Torres
Daniel
Daniel - Torres
85% szans na wygraną
1,09
6,11
15% szans na wygraną
Kursy sprawdzone 29.01.2021

Starcie o regularny pas KSW w wadze piórkowej pomiędzy niepokonanym Francuzem Salahdine Parnasse a Brazylijczykiem Danielem Torresem będzie głównym wydarzeniem najbliższej gali.

Salahdine Parnasse

Parnasse od dwóch lat jest właścicielem tymczasowego pasa KSW w wadze piórkowej. Teraz będzie miał okazję zostać pełnoprawnym mistrzem tej organizacji. Od momentu dołączenia do Konfrontacji Sztuk Walki w grudniu 2017 roku, wygrał wszystkie swoje pojedynki, na ogół zdecydowanie górując nad swoimi rywalami. Nie powinno więc dziwić, że Francuz z każdym kolejnym starciem zyskiwał jeszcze większą pewność siebie. 23-latek zdążył rozprawić się z polską czołówką kategorii -66 kg, pokonując kolejno Łukasza Rajewskiego (10-6 1 NC, 5 KO, 2 Sub), Artura Sowińskiego (21-12 2 NC, 8 KO, 7 Sub), Marcina Wrzoska (14-7, 5 KO, 3 Sub) i Romana Szymańskiego (13-6, 2 KO, 3 Sub). W swoim ostatnim boju, który był dla niego jednocześnie pierwszą obroną tytułu, bez większych problemów rozprawił się z doświadczonym Słowakiem Ivanem Buchingerem (35-6, 8 KO, 21 Sub).

Daniel Torres

Dla pretendenta do tytułu będzie to piąty występ przed polską publicznością, a czwarty w KSW. W największej polskiej organizacji MMA zadebiutował w czerwcu 2018 roku podczas KSW 44: The Game. Pokonał wówczas Filipa Wolańskiego (11-4, 3 KO, 2 Sub) na punkty. W swoim kolejnym występie zanotował z kolei przegraną z rąk Romana Szymańskiego przez jednogłośną decyzję, a obydwaj zawodnicy zostali nagrodzeni bonusem za walkę wieczoru. Była to ostatnia zawodowa porażka Daniela Torresa. Od czasu pojedynkui z Polakiem wygrywał kolejno z Bośniakiem Ahmedem Vilą (6-4, 4 KO, 2 Sub) na gali INFERNO w Innsbrucku, Chorwatem Filipem Pejiciem (15-4-2, 10 KO, 3 Sub) na KSW 51 oraz z Niemcem Maxem Cogą (22-7, 8 KO, 11 Sub) podczas KSW 56.

Parnasse – Torres – typy

Francusko-brazylijskie starcie o pas będzie miało swojego zdecydowanego faworyta, którym będzie Parnasse. Zawodnik pochodzący z Aubervilliers to bez wątpienia jeden z największych talentów organizacji KSW i jeśli dalej będzie się tak szybko rozwijał, to już niedługo upomni się o niego Dana White z UFC. Francuz to zawodnik kompletny, który radzi sobie znakomicie w każdej płaszczyźnie. Jego najmocniejszą bronią wydaje się jednak być stójka – jest leworęczny i ma duży jak na swoją dywizję zasięg ramion, co czyni go zawodnikiem bardzo trudnym do trafienia. W ciągu pięciu rund powinien być w stanie wyrządzić Torresowi sporą krzywdę i będzie dążył do zakończenia swojego rywala przed czasem, tym bardziej, że Brazylijczyk jeszcze nigdy nie walczył na takim dystansie.

Nasze typy:

 • Parnasse wygra przez KO po kursie 2,0 @Fortuna
 • Walka zakończy się przez KO/TKO po kursie 1,84 @Fortuna
 • Walka potrwa mniej niż 4,5 rundy po kursie 1,66 @Fortuna @forBET

KSW 58: Szymon Kołecki – Martin Zawada – analiza

Druga walka wieczoru i starcie dwóch znakomitych zawodników, których jednak dzieli przepaść, jeśli chodzi o doświadczenie w tej dyscyplinie.

Szymon Kołecki

40-letni mistrz olimpijski z Pekinu na najbliższej gali KSW stoczy swój dziesiąty zawodowy pojedynek. Jak dotąd pokonał 8 rywali i przegrał zaledwie 1 walkę. Wśród pokonanych rywali znaleźli się m. in. Austriak Ivo Cuk (17-11, 7 KO, 10 Sub), Mariusz Pudzianowski (14-7, 8 KO, 1 Sub) oraz Damian Janikowski (5-3, 3 KO, 1 Sub). Jego jedynym pogromcą do tej pory był Michał Bobrowski, z którym przegrał na punkty podczas gali Babilon MMA 5. Co dość oczywiste, najmocniejszą stroną byłego sztangisty jest siła fizyczna – każdą ze swoich wygranych zanotował przed czasem, z czego aż 7-krotnie w 1. rundzie i 1 raz w 2. rundzie – w ostatniej walce z Damianem Janikowskim.

Martin Zawada

Posiadający niemieckie i polskie obywatelstwo Martin Zawada, to zawodnik dobrze znany fanom KSW. W organizacji tej zadebiutował w 2005 roku. Jego dorobek w mieszanych sztukach walki jest niezwykle bogaty – popularny „King Kong” stoczył w swojej zawodowej karierze 45 walk, z których 29 wygrał (18 KO, 5 Sub), 15 przegrał i 1 zremisował. Na rozkładzie ma m. in. Krzysztofa Kułaka (31-18, 7 KO, 17 Sub), Łukasza Jurkowskiego (31-18-2, 7 KO, 17 Sub) (dwukrotnie) i Thiago Silvę (21-9, 15 KO, 1 Sub). Poza nimi walczył z czołówką polskiej sceny MMA, w tym z Mamedem Chalidowem (35-7-2, 15 KO, 16 Sub), Janem Błachowiczem (27-8, 8 KO, 9 Sub), Michałem Materlą (29-8, 10 KO, 13 Sub) czy Krzysztofem Jotko (22-4, 6 KO, 1 Sub). Zawada ma 37 lat, a w profesjonalnym MMA funkcjonuje od 2003 roku. Jego największymi sukcesami w tej dyscyplinie było zdobycie pasów PLMMA oraz GMC.

Kołecki – Zawada – typy

Dla wielu fanów MMA znad Wisły to właśnie to starcie będzie najważniejszym wydarzeniem 58. edycji KSW. Sami zainteresowani mają wobec siebie dużo wzajemnego szacunku. Szymon Kołecki nie ukrywa, że walka z Zawadą będzie najtrudniejszą w jego karierze. Obydwu zawodników dzieli w końcu przepaść, jeśli chodzi o doświadczenie – Zawada występuje w formule MMA blisko dwie dekady, a Kołecki zaledwie cztery lata. Niemniej, organizm zawodnika z Duesseldorfu może nie wytrzymać trudu z tak mocno bijącym rywalem. Kto więc będzie faworytem pojedynku Kołecki – Zawada? Kursy bukmacherskie dość zdecydowanie przemawiają na korzyść byłego sztangisty, który od momentu debiutu w mieszanych sztukach walki nie przestaje zadziwiać, a swoje umiejętności potwierdził na poprzedniej gali, kiedy po efektownej walce pokonał Damiana Janikowskiego. Spodziewam się więc, że po raz kolejny zobaczymy świetny bój, który zakończy się wygraną Szymona Kołeckiego przez KO.

Nasze typy:

 • Kołecki wygra po kursie 1,50 @forBET
 • Kołecki wygra przed czasem kursie 2,0 @forBET
 • Walka zakończy się przez KO/TKO po kursie 1,50 @Fortuna
 • Walka potrwa mniej niż 2,5 rundy po kursie 1,75 @Fortuna

Michał Michalski – Aleksandar Rakas analiza

Niezwykle ciekawie zapowiadające się starcie dwóch bardzo efektownie walczących zawodników w kategorii półśredniej. Dla 31-letniego Michalskiego będzie to piąty pojedynek dla KSW. Co ciekawe w trzech swoich dotychczasowych bojach był nagradzany za najlepszą walkę wieczoru. Jego rywal również wyróżnia się efektownym i agresywnym stylem – Rakas aż 14 z 16 wygranych pojedynków kończył przed czasem. Chorwat na co dzień trenuje pod okiem swojego sławnego rodaka, Mirco „CroCopa” Filipovicia. Chociaż w tej walce może zdarzyć się wszystko, raczej nie ma co spodziewać się, że potrwa na pełnym dystansie rundowym, tym bardziej, że obydwaj fighterzy nie tylko często wygrywają, ale i przegrywają przed czasem.

Michalski – Rakas – typy

 • Michalski wygra po kursie 1,35 @Fortuna @forBET @Superbet
 • Michalski wygra przed czasem po kursie 1,80 @forBET
 • Walka potrwa mniej niż 2,5 rundy po kursie 1,69 @forBET

Michał Andryszak – Guto Inocente analiza

Jedyny bój tego wieczoru w „królewskiej” kategorii wagowej. Zobaczymy w nim dwóch specjalistów od walki w stójce. Dla Michała Andryszaka będzie to powrót do klatki po dość niespodziewanej porażce z Michałem Kitą (20-12, 12 KO, 5 Sub). Ostatni pojedynek „Longera” tradycyjnie nie trwał długo i zakończył się we wczesnej fazie 2. rundy. Jego najbliższym rywalem będzie brazylijski kickbokser Guto Innocente, który ma za sobą m. in. epizod w UFC. Nie on będzie jednak faworytem tej walki, która najpewniej po raz kolejny nie potrwa długo.

Andryszak – Inocente – typy

 • Wygrana Andryszaka po kursie 1,53 @Superbet
 • Wygrana Andryszaka przez KO/TKO lub dyskwalifikację po kursie 1,85 @Fortuna
 • Wygrana Andryszaka w 1. rundzie po kursie 3,25 @Fortuna

Shamil Musaev – Uroš Jurišić analiza

Starcie rosyjsko-słoweńskie pomiędzy dwoma klasowymi i niepokonanymi zawodnikami, w wadze półśredniej. Dla Shamila Musaeva będzie to już trzecia wal w KSW – jak dotąd swoich dwóch poprzednich rywali, kolejno Huberta Szymajdę (8-4, 1 KO, 4 Sub) i Grzegorza Szułakowskiego (9-4, 2 KO, 5 Sub), kończył przez KO w 1. rundzie. Dla jego rywala, mistrza amerykańskiej federacji Titan FC, będzie to debiut na polskiej ziemi. Uroš Jurišić aż 10 z 11 pojedynków kończył przed czasem, w tym aż 9 w 1. rundzie. Starcie to zapowiada się więc bardzo ciekawie i dla obydwu fighterów może okazać się największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze. Faworytem wydaje się jednak zawodnik z Dagestanu.

Musaev – Jurišić – typy

 • Wygrana Musaeva po kursie 1,50 @forBET
 • Walka potrwa więcej niż 1,5 rundy po kursie 1,60 @forBET

Paweł Polityło – Dawid Martinik analiza

Pojedynek w wadze koguciej. Wystąpią w nim uważany za jednego z najlepszych Polaków w tej dywizji Paweł Polityło oraz utalentowany Czech Dawid Martinik. W swojej ostatniej walce dla KSW „Polski Orzeł” wygrał na punkty z doświadczonym Bogdanem Barbu (16-12, 8 KO, 4 Sub). Z kolei dla 23-latka z Cieszyna będzie to z kolei debiut w KSW, jednak biorąc pod uwagę jego solidne umiejętności w parterze możemy spodziewać się, że postawi bardziej doświadczonemu rywalowi trudne warunki. Niemniej, faworytem i tak pozostaje Polityło.

Polityło – Martinik – typy

 • Polityło wygra po kursie 1,35 @Fortuna @forBET
 • Polityło wygra przez decyzję po kursie 2,0 @Fortuna @forBET
 • Walka zakończy się na punkty po kursie 1,60 @Fortuna
 • Walka potrwa więcej niż 2,5 rundy po kursie 1,45 @Fortuna

Robert Ruchała – Daniel Bažant analiza

Walka dużej nadziei polskiego MMA z solidnym stójkowiczem z Chorwacji w limicie wagowym 68 kg. Nie ma co ukrywać, że każdy inny wynik niż wygrana Ruchały będzie sporą niespodzianką, niemniej jego rywal to zawodnik groźny – wszystkie swoje wygrane pojedynki zanotował przez nokaut. Mimo to, utalentowany grappler z Nowego Sącza powinien znaleźć na niego sposób i wygrać przed czasem.

Ruchała – Bažant – typy

 • Wygrana Ruchały po kursie 1,22 @Superbet
 • Wygrana Ruchały przed czasem po kursie 1,70 @forBET
 • Wygrana Ruchały przez poddanie po kursie 3,10 @Fortuna

Bartłomiej Kopera – Francisco Barrio analiza

Jako przystawkę włodarze KSW zaserwują nam pojedynek polsko-brazylijski w dywizji lekkiej. Starcie to będzie bardzo ważne w kontekście dalszej kariery Bartłomieja Kopery w KSW – jak dotąd przegrał wszystkie trzy walki dla tej organizacji i kolejna porażka najpewniej zakończy jego karierę w tej organizacji. Mający bardzo dobre zapasy Barrio wydaje się faworytem tego starcia, mimo iż w swoim debiucie dla KSW zaliczył przegraną z Mateuszem Legierskim (7-0, 4 KO, 1 Sub). Bój był jednak zacięty i został rozstrzygnięty na korzyść Polaka niejednogłośną decyzją.

Kopera – Barrio – typy

 • Wygrana Barrio po kursie 2,60 @forBET
 • Wygrana Barrio na punkty po kursie 5,0 @forBET
 • Walka potrwa więcej niż 2,5 rundy po kursie 1,45 @Fortuna

Gala KSW 58 – karta walk

Karta walk KSW 58 jest już od pewnego czasu znana i prezentuje się następująco:

 • Walka wieczoru o pas dywizji piórkowej: Salahdine Parnasse (14-0-1, 2 KO, 4 Sub) – Daniel Torres (11-4, 5 KO, 1 Sub)
 • Druga walka wieczoru: Szymon Kołecki (8-1, 8 KO) – Martin Zawada (29-15-1, 18 KO, 5 Sub)
 • Michał Michalski (8-4, 4 KO, 1 Sub) – Aleksandar Rakas (16-7, 8 KO, 6 Sub)
 • Shamil Musaev (13-0, 8 KO, 2 Sub) – Uroš Jurišić (11-0, 5 KO, 5 Sub)
 • Michał Andryszak  (21-9, 14 KO, 6 Sub) – Guto Inocente (8-5, 4 KO, 3 Sub)
 • Paweł Polityło (5-2, 1 KO) – Dawid Martinik (4-1, 1 KO, 2 Sub)
 • Robert Ruchała (4-0, 2 Sub) – Daniel Bažant (5-1, 5 KO)
 • Bartłomiej Kopera (9-6, 7 Sub) – Francisco Barrio (7-2, 2 KO, 4 Sub)

W line-upie tego wieczoru znalazło się miejsce dla ośmiu pojedynków, w tym dwóch walk wieczoru. Gala odbędzie się co prawda bez udziału publiczności, jednak kibice będą mogli śledzić transmisję z KSW 58 w Cyfrowym Polsacie oraz za pośrednictwem internetowych platform kswmma.com oraz Ipla.