KSW 59: Pudzianowski – Bombardier kursy bukmacherskie

Walka wieczoru
Mariusz - Pudzianowski
Mariusz
Pudzianowski
Ousmane Dia
Serigne
Serigne - Ousmane Dia
63% szans na wygraną
1.40
2.96
37% szans na wygraną
Kursy sprawdzone 19.03.2021

20 marca 2021 roku odbędzie się gala KSW 59: Fight Code. Najważniejszymi wydarzeniami tego wieczoru będą pojedynki Mariusza Pudzianowskiego z Serigne Ousmane Dią oraz Antuna Racicia z Sebastianem Przybyszem. Stawką tego drugiego pojedynku będzie pas mistrzowski KSW w wadze koguciej. Pozostałe starcia na karcie walk również prezentują się bardzo ciekawe i można śmiało powiedzieć, że duet właścicieli tej federacji, Maciej Kawulski i Martin Lewandowski, dołożyli wszelkich starań, by gala ta stała na bardzo wysokim poziomie sportowym. 59. edycja Konfrontacji Sztuk Walki będzie również niezwykle ciekawe pod względem bukmacherskim, dlatego też postanowiliśmy sprawdzić oferty legalnych operatorów na poszczególne pojedynki i spróbowaliśmy wytypować faworytów każdego z nich. Zobaczcie jak prezentują się KSW 59 kursy bukmacherskie.

KSW 59 kursy bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie na KSW są dostępne w ofertach topowych legalnych operatorów, jednak najbardziej rozbudowaną ofertę wystawili bukmacherzy STS, Betfan i Fortuna. KSW 59: Fight Code, odbędzie się co prawda 20 marca jednak poszczególne pojedynki z karty walk można obstawiać już teraz.

Zawodnik 1KursBukmacherZawodnik 2KursBukmacher
C. Wieczorek1.40BetfanP. Likus3.53Fortuna/STS
A. Racić1.70Fortuna/STSS. Przybysz2.75Betfan/forBET
A. Bartosiński1.30BetfanL. Padilla4.30forBET
Ł. Rajewski1.60BetfanK. Dyrschka3.10STS
M. Włodarek1.96TotolotekD. Stocić2.08STS
D. Janikowski1.38TotolotekJ. Racliffe3.77STS
S. Rajewski1.60BetfanS. Lazić3.77STS
M. Pudzianowski1.45SuperbetS. Ousmane Dia2.96Fortuna/STS
K. Kaszubowski2.59FortunaM. Pietrzak1.60forBET
KSW 59 kursy bukmacherskie z dnia 19.03.2021

Część pojedynków ma swoich zdecydowanych faworytów. Przykładowo, w przypadku walki wieczoru Pudzianowski – Ousmane Dia, kursy przemawiają zdecydowanie na korzyść Polaka. Z kolei w pojedynku o pas wagi koguciej znacznie większe szanse zdaniem legalnych bukmacherów ma broniący tytułu Antun Racić. Wysokie notowania mają również Damian Janikowski, Adrian Bartosiński, Cyprian Wieczorek, Sebastian Rajewski oraz Michał Pietrzak.

W tym miejscu warto wspomnieć, że bukmacher Fortuna jest oficjalnym sponsorem KSW. Dzięki temu gracze bukmachera mogą korzystać ze specjalnych promocji organizowanych z okazji gal KSW, w których można zdobywać dodatkowe bonusy w Fortunie. Bukmacher ma również szeroką ofertę rynków zdarzeń i zakładów specjalnych.

KSW 59 – karta walk

Pełna karta walk KSW 59: Fight Code przedstawia się następująco:

 • Waga superciężka: Mariusz Pudzianowski (13-7, 8 KO) – Serigne Ousmane Dia (2-0, 2 KO)
 • Waga kogucia: Antun Racić (25-8-1, 13 Sub) – Sebastian Przybysz (7-2, 4 KO, 1 Sub)
 • Waga średnia: Damian Janikowski (5-3, 3 KO, 1 Sub) – Jason Radcliffe (16-7, 10 KO, 4 Sub)
 • Waga ciężka: Michał Włodarek (8-2, 4 KO, 1 Sub) – Darko Stosić (13-4, 8 KO, 1 Sub)
 • Waga półśrednia: Michał Pietrzak (9-4, 3 KO, 2 Sub) – Krystian Kaszubowski (9-1, 2 KO, 1 Sub)
 • Waga lekka: Łukasz Rajewski (10-6, 5 KO, 2 Sub) – Konrad Dyrschka (11-1, 6 KO, 1 Sub)
 • Waga półśrednia: Adrian Bartosiński (9-0, 7 KO) – Lionel Padilla (8-1, 2 KO, 5 Sub)
 • Waga lekka: Sebastian Rajewski (9-6, 4 KO) – Savo Lazić (10-5, 5 KO, 1 Sub)
 • Waga piórkowa: Cyprian Wieczorek (0-0) – Patryk Likus (0-0)

KSW 59 – typy bukmacherskie

Pora przyjrzeć się każdemu z pojedynków tej szalenie interesująco zapowiadającej się gali. Poddaliśmy analizie każde ze starć i spróbowaliśmy wytypować faworytów każdego z nich.

Mariusz Pudzianowski vs Serigne Ousmane Dia

Długo wyczekiwany powrót do klatki jednego z najpopularniejszych polskich sportowców. Mariusz „Pudzian” Pudzianowski swoją ostatnią walkę stoczył 9 listopada 2019 roku, kiedy to podczas KSW 51 w Zagrzebiu wygrał przez TKO w 2. rundzie z Bośniakiem Erko Junem. Jego najbliższy rywal to senegalski olbrzym Serigne Ousmane Dia – legenda tamtejszej odmiany zapasów. Ich walka odbędzie się w dywizji superciężkiej, a więc obydwaj zawodnicy wniosą na ring ponad 120 kg własnej masy.

44-letni Pudzianowski zbliża się do zakończenia kariery w MMA. Chociaż swoją przygodę z tą dyscypliną rozpoczął późno, bo w wieku 32 lat, można śmiało powiedzieć, że udało mu się osiągnąć w niej na naprawdę solidny poziom. Podczas swojej zawodowej kariery stoczył 20 walk, z których 13 wygrał (8 KO, 1 Sub), 7 przegrał, a jeden z jego pojedynków został uznany za nieodbyty. Wśród zawodników, których udało mu się pokonać jest kilka cenionych nazwisk, w tym m. in. Sean McCorkle, Oli Thompson, Paweł Nastula, czy Jay Silva. Były mistrz świata strongman przez niemal całą swoją karierę jest związany z organizacją KSW. Mierzy 186 cm i ma zasięg ramion wynoszący 195 cm.

Jego rywal również jest już mocno zaawansowany wiekowo – w tym roku skończy 45 lat. Ma jednak zdecydowanie mniejsze doświadczenie w mieszanych sztukach walki – jak dotąd stoczył zaledwie 2 zawodowe pojedynki z nisko notowanymi rywalami, jednak warto zauważyć, że obydwie wygrał w kilkadziesiąt sekund. Sporty walki jednak nie są mu obce – w senegalskich zapasach dorobił się tytułu „King of the Arena”. „Bombardier” to prawdziwy olbrzym – przy 198 cm wzrostu waży około 140 kilogramów.

Pudzianowski – Bombardier – typy

Wydaje się, że w tej walce gigantów faworyt jest jeden i jest nim Mariusz Pudzianowski. Polak ma ogromną przewagę doświadczenia, a do tego na jego korzyść przemawiać będzie kondycja, którą wypracował latami treningów. Należy więc spodziewać się, że jego rywal będzie próbował zakończyć pojedynek najszybciej jak to możliwe. Jasne jest jednak, że „Pudzian”, nawet jeśli wyjdzie do walki z większą niż zwykle masą, będzie miał przewagę w mobilności. Mimo to, walka może zakończyć się już w pierwszej rundzie, jak tylko Ousmane Dia opadnie z sił. Obstawiam więc, wygraną Polaka w pierwszej odsłonie.

Nasze typy:

 • Wygrana Mariusza Pudzianowskiegokurs 1.40 @Fortuna @STS
 • Wygrana Mariusza Pudzianowskiego przez KO/TKOkurs 1.60 @Fortuna
 • Wygrana Mariusz Pudzianowskiego w 1. rundziekurs 2.00 @STS

Antun Racić vs Sebastian Przybysz

Drugim pojedynkiem wieczoru będzie chorwacko-polskie starcie o pas KSW w dywizji koguciej pomiędzy broniącym tytułu Antunem Raciciem a Sebastianem Przybyszem.

30-letni Racić stoczył dla KSW już sześć pojedynków, z których każdy udało mu się zwyciężyć na punkty. Jego dotychczasowymi rywalami w tej federacji byli m. in. Damian Stasiak, Paweł Polityło, czy Bruno Augusto Dos Santos. Chorwat miał  już również okazję walczyć z Sebastianem Przybyszem – pokonał go podczas KSW 46, które odbyło się w styczniu 2018 roku w Gliwicach. Jego zawodowy bilans walk to 25 wygranych (13 Sub), 8 porażek i 1 remis. Zawodnik UFC Gym Duesseldorf specjalizuje się przede wszystkim w walce parterze, a jego wiodące style to BJJ, judo i zapasy. Popularny „Killer” mierzy 165 cm wzrostu i ma zasięg wynoszący 170 cm.

Dla pochodzącego z Gdańska Sebastiana Przybysza, pojedynek rewanżowy z chorwackim mistrzem będzie 10. zawodową walką i 5. występem w KSW. Jak dotąd wygrał 7 swoich pojedynków (4 KO, 1 Sub), a 2 przegrał. Po porażce z Raciciem zanotował serię 3 wygranych z rzędu, kolejno z Bogdanem Barbu, Lemmym Krusiciem oraz Jakubem Wikłaczem. Za walkę z Krusiciem otrzymał bonus za walkę wieczoru, a za pojedynek z Wikłaczem został wyróżniony nagrodą za nokaut wieczoru. Przybysz mierzy 175 cm i tyle samo wynosi również jego zasięg ramion. Na co dzień trenuje mieszane sztuki walki w klubie Mighty Bulls Gdynia.

Racić – Przybysz – typy

Walkę o pas dywizji do 61 kg można bez dwóch zdań nazwać jednym z najciekawiej zapowiadających się starć KSW 59. Chociaż zdecydowanym faworytem bukmacherów jest Racić, wydaje się, że mającego przewagę fizyczną Przybysza stać na sprawienie niespodzianki. Polak będzie jednak musiał skupić się na narzucenie swojego stylu walki, ponieważ w parterze raczej nie ma z Chorwatem większych szans. Popularny „Sebić” będzie więc swojej szukać szansy na zakończenie walki przez KO/TKO. Patrząc na jego ostatnie pojedynki wydaje się, że stać go na realizację tego planu.

Nasze typy:

 • Wygrana Sebastiana Przybyszakurs 2.41 @STS
 • Wygrana Sebastiana Przybysza przez KO/TKO lub DSQkurs 6.00 @Fortuna

Damian Janikowski vs Jason Radcliffe

Kolejny niezwykle ciekawie zapowiadający się pojedynek tej gali. Zobaczymy w nim brązowego medalistę olimpijskiego w zapasach, Damiana Janikowskiego oraz zaprawionego w bojach Anglika, Jasona Radcliffe’a. Pojedynek odbędzie się w kategorii średniej.

Dla blisko 32-letniego Wrocławianina będzie to już dziewiąta zawodowa walka w mieszanych sztukach walki. Jak dotąd może pochwalić się bilansem 5 zwycięstw (3 KO, 1 Sub) i 3 porażek. Wszystkie swoje pojedynki stoczył dla organizacji KSW, wygrywając m. in. z Antonim Chmielewskim, Tonym Gillesem, czy ostatnio z Andreasem Gustafssonem przez niejednogłośną decyzję. Janikowski walczył również z klasowymi zawodnikami, takimi jak Michał Materla i Szymon Kołecki, jednak pojedynki te przegrał przed czasem. Były zapaśnik trenuje na co dzień w warszawskim WCA Fight Team. Mierzy 181 cm i ma zasięg wynoszący 179 cm.

Z kolei jego rywal, który znany jest jako „Assassin”, walczył do tej pory głównie w kategorii półciężkiej. 30-latek walczył  dla cenionych organizacji, takich jak Bellator czy Cage Warriors, Ma na swoim koncie  również występ w KSW – podczas jubileuszowej gali w Londynie wygrał na punkty z Antonim Chmielewskim. Jego profesjonalny bilans to 16 wygranych (10 KO, 4 Sub) i 7 porażek. Swoje umiejętności szlifuje m. in. w tajskim klubie Phuket Top Team. Ma bardzo dobre warunki fizyczne – mierzy 185 cm wzrostu, a jego zasięg ramion to 194 cm.

Janikowski – Radcliffe – typy

Nie ma wątpliwości, że będzie to starcie dwóch niezwykle silnych fizycznie wojowników. Z pewnością doświadczenie w MMA będzie atutem Anglika, podobnie zresztą jak warunki fizyczne – Radcliffe to w końcu naturalny półciężki. Dla Janikowskiego będzie to kolejny duży sprawdzian umiejętności. Wydaje się jednak, że bukmacherzy nieco zbyt wysoko oceniają jego szanse. W swoim ostatnim pojedynku Polak zmienił taktykę, jednak na dłuższym dystansie czasowym widać było u niego duże zmęczenie, a także braki w technice. Obawiam się, że „Assassin” jest na chwilę obecną zbyt mocnym przeciwnikiem dla Janikowskiego i wygrać z Wrocławianinem przed czasem.

Nasze typy:

 • Wygrana Jasona Radcliffe’akurs 3.77 @STS
 • Wygrana Jasona Radcliffe’a przed czasemkurs 4.70 @STS

Michał Włodarek vs Darko Stosić

Walka w wadze ciężkiej. Dla legitymującego się bilansem 8-2 (4 KO, 1 Sub) Polaka będzie to dopiero drugi pojedynek na przestrzeni ostatnich 4 lat. 36-latek ostatni raz wystąpił w klatce na gali KSW 52 w październiku 2019 roku – pokonał wówczas błyskawicznie Srdjana Marovicia. Jego najbliższy rywal ma za sobą 17 profesjonalnych walk, z których 13 wygrał, a 4 przegrał (8 KO, 1 Sub). Cztery ostatnie pojedynki stoczył dla UFC, jednak po serii trzech porażek z rzędu nie przedłużono z nim kontraktu. Mimo to, do największej organizacji MMA na świecie nie trafił przypadkowo i można śmiało mówić o nim jako o zawodniku wysokiej klasy. Specjalizuje się w judo, w którym w czasach juniorskich osiągał duże sukcesy.

Włodarek – Stosić – typy

Wydaje się, że jeśli mocno bijący Serb zdążył już pozbierać się po nieudanej przygodzie za Oceanem, to będzie w stanie sporo namieszać w największej organizacji MMA w Europie. Obstawiam więc wygraną 29-latka z Belgradu przed czasem.

Nasze typy:

 • Wygrana Darko Stosiciakurs 2.08 @STS
 • Wygrana Darko Stosicia przez KO/TKO lub DSQkurs 4.00 @Fortuna

Michał Pietrzak vs Krystian Kaszubowski

Starcie w dywizji półśredniej pomiędzy dwoma klasowymi polskimi zawodnikami. Bardzo dobrze zapowiadający się Krystian Kaszubowski (9-1, 2 KO, 1 Sub) będzie chciał potwierdzić swoje umiejętności w pojedynku z 33-letnim Michałem Pietrzakiem (9-4, 3 KO, 2 Sub). Bukmacherzy faworyta widzą jednak w popularnym „Crusherze”. Dla zawodnika trenującego na co dzień w legendarnym „Czerwonym Smoku” będzie to 3. pojedynek w KSW. Jak dotąd przegrał na punkty z Roberto Soldiciem i szybko znokautował Kamila Szymuszowskiego. Z kolei Kaszubowski stoczył dla KSW już 5 walk, z których 4 wygrał i 1 przegrał, a jego jedynym pogromcą również był wspomniany Soldić. Nie postawił jednak Chorwatowi tak trudnych warunków jak jego najbliższy rywal i przegrał w 1. rundzie pojedynku na KSW 49. 

Pietrzak – Kaszubowski – typy

Chociaż Michałowi Pietrzakowi nie sposób odmówić umiejętności, mam przeczucie, że znacznie młodszy i utalentowany zawodnik z Gdyni będzie w stanie w tym starciu sprawić niespodziankę. Nie liczyłbym jednak na to, że pojedynek ten zakończy się przed czasem.

Nasze typy:

 • Wygrana Krystiana Kaszubowskiegokurs 2.59 @Fortuna
 • Wygrana Krystiana Kaszubowskiego na punktykurs 5.50 @Fortuna @STS

Łukasz Rajewski vs Konrad Dyrschka

Początkowo, rywalem starszego z braci Rajewskich na gali KSW 59 miał być Mateusz Legierski, jednak na kilkanaście dni przed wydarzeniem ogłoszono, że zastąpi go Konrad Dyrschka. Popularny „Raju” to zawodnik doświadczony – ma na koncie 10 wygranych (5 KO, 2 Sub) i 6 porażek. Chociaż miewał w swojej karierze przestoje, w ostatnim czasie wrócił na dobre tory, wygrywając kolejno z Leo Zuliciem i Bartłomiejem Koperą. Dla jego najbliższego rywala będzie to debiut w KSW. Jak dotąd, Niemiec z polskimi korzeniami wygrał 11 ze swoich 12 walk, w tym 6 przez KO. Warto odnotować, że Dyrschka ostatnią porażkę poniósł ponad 7 lat temu.

Rajewski – Dyrschka – typy

Mimo iż debiutujący w KSW Dyrschka ma bardzo dobry bilans walk, wydaje się jednak, że nieznacznym faworytem tego pojedynku będzie Rajewski, który w ostatnich swoich pojedynkach potwierdzał, że jest naprawdę solidnym zawodnikiem. Ponadto, ma na koncie walki z mocniejszymi rywalami. Liczę więc na wygraną stójkowicza Płocka, prawdopodobnie na przed czasem.

Nasz typ:

 • Wygrana Łukasza Rajewskiegokurs 1.60 @Betfan

Adrian Bartosiński vs Lionel Padilla

Znany z programu „Tylko Jeden” Adrian Bartosiński będzie miał okazję po raz pierwszy w karierze wystąpić na gali KSW. Jak dotąd, nie zaznał jeszcze goryczy porażki – jego bilans to 9 wygranych, w tym 7 przez KO. Początkowo, jego rywalem miał być Mołdawianin Ios Sordu, jednak nabawił się on kontuzji. KSW zdecydowało się zakontraktować pochodzącego z Wysp Kanaryjskich specjalistę od walki w parterze, Lionela Padillę. Bilans Hiszpana to 8 wygranych (2 KO, 5 Sub) i zaledwie 1 porażka. Debiut na KSW będzie jego największym wyzwaniem w karierze.

Bartosiński – Padilla – typy

Nie ulega wątpliwości, że faworytem tego starcia w wadze półśredniej będzie Bartosiński. Niepokonany zawodnik z Rawy może w KSW zdziałać na pewno wiele, a jego pojedynek z Hiszpanem będzie najpewniej jedynie szybkim wstępem do bardzo udanej kariery.

Nasz typ:

 • Wygrana Adriana Bartosińskiegokurs 1.30 @Betfan

Sebastian Rajewski vs Savo Lazić

Starcie dwóch mocnych stójkowiczów w wadze lekkiej, z wyraźnym faworytem. Mowa o Sebastianie Rajewskim (9-6, 4 KO). Po udanym debiucie na KSW 54, zawodnik z Płocka poniósł bardzo bolesną porażkę w starciu z Filipem Pejiciem, który znokautował go w 11. sekundzie pojedynku na gali KSW 56. Swoją ostatnią walkę przegrał również jego najbliższy rywal, który został znokautowany na KSW 48 przez Michała Michalskiego. Dla Czarnogórca, legitymującego się rekordem 10-5 (5 KO, 1 Sub), był to debiut w polskiej organizacji.

Rajewski – Lazić – typy

Tym razem zgodzę się z bukmacherami. Chociaż Rajewski przegrał z kretesem swój ostatni pojedynek, wcześniej pokazywał, że bić się potrafi. Na KSW 59 będzie chciał potwierdzić, że porażka z Pejiciem była wypadkiem przy pracy. Pamiętajmy, że Polak 5 wcześniejszych walk wygrał i wierzę, że w pojedynku z Saviciem powróci na zwycięską ścieżkę.

Nasze typy:

 • Wygrana Sebastiana Rajewskiegokurs 1.60 @Betfan
 • Wygrana Sebastiana Rajewskiego przez KO/TKOkurs 2.25 @Fortuna

Cyprian Wieczorek vs Patryk Likus

Pojedynek dwóch utalentowanych debiutantów w wadze piórkowej. Obydwaj mają po 18 lat i liczne sukcesy w sportach walki na szczeblu juniorskim. Cyprian Wieczorek ma za sobą niezwykle udaną karierę w amatorskim MMA, podczas której był dwukrotnie wyróżniany statuetką Heraklesa dla „Amatorskiego zawodnika roku”. Jego rywal z kolei zdobywał trofea w zawodach zapaśniczych.

Wieczorek – Likus – typy

Skoro szefowie KSW zorganizowali na swojej gali pojedynek dwóch 18-letnich debiutantów, to coś musi być na rzeczy. Bardzo możliwe, że czeka nas bardzo dobry pojedynek. Faworyta, w dodatku zdecydowanego, widzę jednak w Wieczorku, o którym już teraz na polskiej scenie mieszanych sztuk walki jest bardzo głośno.

Nasz typ:

 • Wygrana Cypriana Wieczorkakurs 1.40 @Betfan

Gdzie oglądać KSW 59: Fight Code?

KSW 59 będzie dostępne dla widzów, którzy wykupią dostęp za pośrednictwem systemu pay-per-view. Transmisję można będzie śledzić na stronie kswtv.com, w Cyfrowym Polsacie, a także na platformie streamingowej IPLA.