KSW 60 kursy i promocje bukmacherskie

Walka wieczoru
Phil - de Fries
Phil
de Fries
Narkun
Tomasz
Tomasz - Narkun
55% szans na wygraną
1.70
2.15
45% szans na wygraną
Kursy sprawdzone 12.04.2021

24 kwietnia 2021 odbędzie się kolejna edycja gali Konfrontacji Sztuk Walki. Włodarze tej federacji, Martin Lewandowski i Maciej Kawulski, zadbali o to, by line’up tego wydarzenia stał na wyjątkowo wysokim poziomie. W karcie walk KSW 60 znalazło się miejsce dla dwóch walk o tytuł – w wadze ciężkiej zmierzą się Phil de Fries i Tomasz Narkun, a o pas wagi lekkiej zawalczą Marian Ziółkowski i Maciej Kazieczko. Na gali zobaczymy również Izuagbe Ugonoha, który stoczy swój drugi pojedynek w MMA. Wydarzenie to zapowiada się więc niezwykle ciekawie. W naszym artykule znajdziesz najwyższe KSW 60 kursy i typy bukmacherskie od naszych ekspertów. Jeśli więc planujesz obstawiać najciekawsze pojedynki tej gali, to trafiłeś w dobre miejsce.

KSW 60 promocje bukmacherskie

Ponieważ kolejne gale KSW to duże wydarzenia w polskich i europejskich mieszanych sztukach walki, możesz liczyć na to, że niektórzy bukmacherzy oferować będą promocje, dzięki którym będziesz mógł zyskać wyższe kursy lub dodatkowe środki na zakłady. Ofertę specjalną na tę galę wystawiła Fortuna. KSW i bukmacher od dłuższego czasu prowadzą owocną współpracę, co widać przede wszystkim po dużej liczbie rynków w jego ofercie.

W ofercie bukmachera Fortuna znalazło się miejsce dla aż dwóch promocji na KSW 60, a dokładniej:

 • Pewniak na KSW,
 • Juras Boost.

Pierwsza z tych promocji, czyli “Pewniak na KSW”, obejmuje kupony przedmeczowe zawierające dowolny zakład z oferty na KSW 60. Obstawiając w dniu gali (24.04.2021) kupon za minimum 200 zł brutto po kursie 2,0 lub wyższym, gracze mogą uzyskać zakład bez ryzyka o wartości do 100 PLN, który należy wykorzystać na zakłady przedmeczowe i na żywo. Bonus zostanie przyznany w postaci punktów Fortuna Klub Plus o godzinie 0:00 w dniu 26.04.2021 i będzie ważny przez 24 godziny.

Z kolei w ramach “Juras Boost” możemy uzyskać wyższy kurs na zakład łączony na trzy pojedynki tego wieczoru, a dokładniej na to, że Izu Ugonoh i Patryk Kaczmarczyk wygrają przez KO/TKO lub dyskwalifikację, a Marian Ziółkowski wygra przez poddanie. Kurs na ten zakład łączony w ramach promocji wynosi łącznie aż 16,00, podczas gry obstawiając każdy z tych zakładów osobno moglibyśmy liczyć na kurs wynoszący 14,88 (stan na 23.04.2021). Jeśli więc masz podobne typy na ten wieczór, to z pewnością powinieneś zainteresować się tą promocją kursową.

KSW 60 kursy bukmacherskie na galę

Ofertę na poszczególne pojedynki tej gali znajdziesz u topowych legalnych bukmacherów, w tym w Fortunie i STS. KSW to w końcu jedna z największych federacji mieszanych sztuk walki w Europie, więc nie powinno dziwić, że wielu graczy interesuje się typowaniem rezultatów poszczególnych pojedynków, a co za tym idzie, topowi operatorzy zakładów wzajemnych chcą mieć je w swoich ofertach. Spójrzmy jak wyglądają najwyższe KSW 60 kursy bukmacherskie.

Zawodnik 1BukmacherKursZawodnik 2KursBukmacher
Tomasz NarkunETOTO2.20Phil De Fries1.80Betfan
Izu UgonohSTS1.32Marek Samociuk3.83Totolotek
Jakub WikłaczforBET1.70Patryk Surdyn2.96Fortuna
Krzysztof KlaczekFortuna3.21Vojto Barborik1.45Betfan
Marian ZiółkowskiETOTO1.35Maciej Kazieczko3.55Superbet/STS
Karolina WójcikforBET1.70Aleksandra Rola2.30ETOTO
Michał SobiechETOTO4.05Patryk Kaczmarczyk1.30eWinner
Kacper KoziorzębskiSTS/forBET/LVBET/ETOTO/Totolotek1.50Ion Surdu2.96Fortuna
Adrian DudekBetfan2.90Aleksandar Ilić1.45Superbet/Fortuna/STS
Kursy zaktualizowane 23.04.2021

Graczy najpewniej najbardziej interesował będzie pojedynek De Fries – Narkun. Kursy na to wydarzenie przemawiają za broniącym tytułu Anglikiem. Faworytami pozostałych swoich walk są m. in. Marian Ziółkowski, Izu Ugonoh oraz Patryk Kaczmarczyk.

KSW 60 zakłady i typy bukmacherskie

Pora przyjrzeć się poszczególnym pojedynkom gali KSW 60 pod kątem sportowym. Spróbowaliśmy wskazać faworytów każdej z nich i przedstawić kilka ciekawych typów.

Waga ciężka: Phil de Fries – Tomasz Narkun

Walką wieczoru gali KSW 60 będzie pojedynek dwóch wielkich czempionów KSW – posiadacza pasa w dywizji ciężkiej Phila de Friesa oraz mistrza dywizji półciężkiej, Tomasza Narkuna. Obydwaj mieli okazję mierzyć się ze sobą na gali KSW 47. Wówczas lepszy okazał się fighter z Wielkiej Brytanii, który wygrał jednogłośnie na punkty.

34-letni Phil de Fries to zawodnik doświadczony. Walczył dla czołowych organizacji MMA na świecie, w tym dla amerykańskich UFC i Bellatora oraz rosyjskiej M-1. Mając na koncie walki z najlepszymi, bardzo szybko odnalazł się w KSW, zdobywając pas mistrzowski już w swojej pierwszej walce na gali KSW 43, kiedy szybko rozprawił się z Michałem Andryszakiem. Od tamtej pory 4-krotnie bronił tytułu, pokonując kolejno Karola Bedorfa, Tomasza Narkuna, Luisa Henrique oraz Michała Kitę. Anglik wygrał 7 swoich ostatnich pojedynków.

Jego rywal w walce o pas dywizji ciężkiej, to obecnie jeden z najlepszych polskich zawodników w rankingach P4P. 31-letni Tomasz Narkun od ponad 5 lat dzieli i rządzi w dywizji półciężkiej KSW. Na 12 walk stoczonych dla tej organizacji przegrał zaledwie 2 – w 2014 roku musiał uznać wyższość Gorana Reljicia, a w 2019 roku przegrał z de Friesem. W historii KSW zapisał się dwiema wygranymi nad Mamedem Khalidovem. Podobnie jak jego najbliższy rywal, specjalizuje się przede wszystkim w walce w parterze.

Bukmacherzy wyceniają szanse obydwu fighterów na dość zbliżonym poziomie, jednak z niewielkim wskazaniem na zawodnika pochodzącego z Sunderland. Nie powinno to specjalnie dziwić – de Fries zdominował kategorię ciężką KSW, a do tego już raz poradził sobie z Narkunem. Niemniej, zawodnik Berserkersów cały czas czyni postępy o czym świadczą szybkie wygrane w dwóch ostatnich pojedynkach, kolejno z Przemysławem Mysialą oraz Ivanem Ersianem. Mimo iż ustępuje swojemu rywalowi pod względem warunków fizycznych, liczę na to, że tym razem weźmie rewanż na de Friesie, podobnie jak niegdyś na Goranie Rejliciu. Spodziewam się, że dokona tego przed czasem.

Phil de Fries – Tomasz Narkun – typy:

 • Wygrana Tomasza Narkuna po kursie 2,20 @ETOTO

Waga lekka: Marian Ziółkowski – Maciej Kazieczko

II Walka wieczoru
Marian - Ziółkowski
Marian
Ziółkowski
Kazieczko
Maciej
Maciej - Kazieczko
73% szans na wygraną
1.32
3.39
27% szans na wygraną
Kursy sprawdzone 12.04.2021

Druga walka wieczoru, w której zobaczymy dwóch czołowych polskich lekkich. Stawką tego pojedynku będzie należący do Mariana Ziółkowskiego pas mistrzowski w dywizji do 70 kg, który wywalczył na grudniowej gali KSW 57 po pokonaniu Romana Szymańskiego.

Ziółkowski to zawodnik zdecydowanie bardziej doświadczony od swojego rywala. Stoczył już 31 zawodowych pojedynków, z których aż 22 zakończyły się jego wygraną. Warto odnotować, że aż 12 wygranych zanotował przez poddanie swoich przeciwników. Zanim trafi do KSW zdominował rywalizację w organizacji PLMMA, a następnie był bliski zdobycia mistrzostwa FEN. Pas KSW zdobył dopiero w swoim drugim podejściu – wcześniej, podczas KSW 54, przegrał na punkty z Mateuszem Gamrotem, jednak warto pamiętać, że do walki tej podszedł jako zastępstwo za Shamila Musaeva. Co ciekawe, początkowo rywalem Ziółkowskiego na tamtej gali miał być właśnie Kazieczko.

Jego rywal to zawodnik, który dał się poznać fanom polskiego MMA w dużej mierze za sprawą efektownego stylu walki. Fighter z Nowej Soli jak dotąd przegrał zaledwie jeden zawodowy pojedynek – w 2017 roku musiał uznać wyższość Gracjana Szadzińskiego. Od czasów tamtej porażki zrobił jednak spory postęp o czym świadczy seria 4 wygranych z rzędu z solidnymi rywalami. Bez wątpienia jest to jeden z największych polskich talentów w mieszanych sztukach walki. W polskich rankingach wagi lekkiej notowany jest na chwilę obecną pod koniec pierwszej “10”.

Chociaż zdecydowanym faworytem bukmacherów jest znacznie bardziej doświadczony Ziółkowski, wierzę, że będziemy świadkami sporej niespodzianki. Maciej Kazieczko to w końcu znakomity fighter, którego jednak często ocenia się przez pryzmat porażki z Szadzińskim, zapominając o tym, że przez ostatnie lata bardzo się rozwinął. Spodziewam się więc, że zawodnik z województwa lubuskiego wygra tę walkę, prawdopodobnie przez KO i zostanie nowym mistrzem KSW w wadze lekkiej.

Marian Ziółkowski – Maciej Kazieczko – typy:

 • Wygrana Macieja Kazieczko po kursie 3,39 @Fortuna

Waga ciężka: Izu Ugonoh – Marek Samociuk

Kolejny wielki hit w karcie walk KSW 60, a jednocześnie drugi oficjalny pojedynek byłego boksera Izuagbe „Uziego” Ugonoha. Początkowo jego rywalem na tej gali miał być Thomas Narmo, jednak Norweg nabawił się kontuzji i ostatecznie musiał się wycofać. Jego miejsce zajął trenujący w UFD Gym Ugor Ozkaplan, jednak w organizmie Niemca na kilka dni przed galą wykryto zakażenie koronawirusem. Na ostatnią chwilę rywalem gdańszczanina został znany z występów w organizacji Wotore, Marek Samociuk.

Zanim Gdańszczanin trafił do KSW, przez lata osiągał znakomite wyniki na zawodowych ringach bokserskich, kończąc karierę z przyzwoitym bilansem 18 wygranych (15 KO) i 2 porażek. W MMA zadebiutował w sierpniu ubiegłego roku pojedynkiem z Francuzem Quentinem Domingosem, z którym wygrał po tym jak jego rywal nabawił się kontuzji nogi. Pozostaje mieć nadzieję, że w swoim drugim oficjalnym występie „Uzi” będzie miał okazję pokazać pełnię swych możliwości, a te ma przecież nieprzeciętne.

Jego najbliższy rywal do tej pory największe sukcesy święcił w pojedynkach na gołe pięści – na jego koncie jest m. in. triumf w pierwszej edycji gali Wotore. W profesjonalnym MMA stoczył jak dotąd trzy pojedynki, Po raz ostatni w klatce można było zobaczyć go niedawno, bo 9. kwietnia na gali EFM Show. Wygrał wówczas na punkty z Tomaszem Janiszewskim. Najmocniejszą stroną zawodnika z Białej Podlaskiej jest oczywiście stójka, a on sam wywodzi się z boksu.

Nie ma wątpliwości, że zdecydowanym faworytem tego starcia będzie Ugonoh. Zawodnik z Gdańska będzie chciał udowodnić, że drzemie w nim duży potencjał, co może otworzyć mu drzwi do pojedynków z wyżej notowanymi rywalami. Wydaje się, że każde inne rozstrzygnięcie niż wygrana przez KO Polaka byłoby sporą niespodzianką.

Izu Ugonoh – Marek Samociuk – typy:

 • Wygrana Izu Ugonoha po kursie 1,32 @STS
 • Wygrana Izu Ugonoha przez KO/TKO po kursie 1,45 @Fortuna

Waga piórkowa: Michał Sobiech – Patryk Kaczmarczyk

Pojedynek dwóch zawodników, którzy do tej pory nie zaznali jeszcze smaku porażki na zawodowych galach. Ponadto, dla każdego z nich będzie to debiut w największej organizacji MMA w Polsce. Faworytem tego starcia, w dodatku zdecydowanym, jest zdaniem bukmacherów Patryk Kaczmarczyk. Radomianin w poprzednim roku prezentował się znakomicie, wygrywając łącznie 4 pojedynki. Z kolei Sobiech w tym czasie wystąpił w programie „Tylko Jeden”, w którym co prawda pokonał swojego pierwszego rywala, jednak na skutek kontuzji musiał się wycofać. Mimo sporych umiejętności zawodnik Berserker’s Team Bielsko-Biała może mieć problem z utrzymaniem serii wygranych walk, tym bardziej, że jego rywal to wielki talent i nadzieja polskich mieszanych sztuk walki. Typuję więc wygraną Kaczmarczyka.

Michał Sobiech – Patryk Kaczmarczyk – typy:

 • Wygrana Patryka Kaczmarczyka po kursie 1,25 @Betfan
 • Wygrana Patryka Kaczmarczyka na punkty po kursie 3,00 @Fortuna

Waga średnia: Aleksandar Ilić – Adrian Dudek

Pojedynek dwóch mocno zaprawionych w bojach zawodników. Dla Tomasza Jakubca występ na KSW 60 będzie jego drugim dla tej organizacji. W swoim debiucie musiał uznać wyższość Andrzeja Grzebyka, który znokautował go w drugiej rundzie pojedynku na gali KSW 53. Z kolei „Joker” po sensacyjnej wygranej nad Damianem Janikowskim, zanotował dwie porażki przed czasem, kolejno z Cezarym Kęsikiem i Michałem Materlą. Obydwaj zawodnicy mają więc coś do udowodnienia sobie i kibicom. Wydaje się jednak, że nieco wyższy poziom prezentuje mocno bijący Serb.

Aleksandar Ilić – Tomasz Jakubiec – typy:

 • Wygrana Aleksandara Ilicia po kursie 1,45 @Fortuna @STS
 • Wygrana Aleksandar Ilić przez KO/TKO po kursie 1,65 @Fortuna

Waga piórkowa: Krzysztof Klaczek – Vojto Barborik

Starcie polsko-słowackie, które wydaje się mieć swojego zdecydowanego faworyta. Mowa o Vojto Barboriku. 27-latek jak dotąd poniósł zaledwie jedną porażkę w zawodowym MMA, która w dodatku miał miejsce ponad 6 lat temu. Pojedynek z Klaczkiem będzie dla niego debiutem w KSW. Z kolei Polak powraca do klatki po ponad dwóch latach przerwy spowodowanej kontuzjami i pandemią. Jak dotąd dla KSW stoczył jeden przegrany pojedynek, jednak z nie byle kim – na gali KSW 47 musiał uznać wyższość Marcina Wrzoska. Wydaje się, że tym razem czeka go co najmniej równie trudne wyzwanie.

Krzysztof Klaczek – Vojto Barborik – typy:

 • Wygrana Vojto Barborika po kursie 1,45 @Betfan
 • Wygrana Vojto Barborika przez poddanie po kursie 2,75 @Fortuna

Waga słomkowa: Aleksandra Rola – Karolina Wójcik

Pojedynek dwóch naprawdę mocnych polskich zawodniczek w wadze słomkowej. Bukmacherzy znacznie większe szanse na wygraną dają bardziej doświadczonej Karolinie Wójcik, która ma w portfolio występy na galach w Wielkiej Brytanii, RPA, Włoszech oraz Indiach. W swoim debiucie dla KSW wygrała jednogłośnie na punkty z Sylwią Juśkiewicz. Jej rywalka ostatni raz walczyła w grudniu 2019 roku. Wówczas na gali KSW 52 musiała uznać wyższość Karoliny Owczarz, która poddała ją duszeniem trójkątnym. Tym razem czeka ją jeszcze trudniejsza walka, które ciężko będzie jej zakończyć z tarczą. Obstawiam więc wygraną zaprawionej w bojach „Polish Assassin”.

Aleksandra Rola – Karolina Wójcik – typy:

 • Wygrana Karoliny Wójcik po kursie 1,70 @forBET
 • Wygrana Karoliny Wójcik na punkty po kursie 2,00 @Fortuna

Waga umowna 80 kg: Kacper Koziorzębski – Ion Surdu

Starcie dwóch solidnych stójkowiczów. Trenujący na co dzień w poznańskim Ankosie Mołdawianin zadebiutował w KSW w październiku ubiegłego roku. Wówczas musiał uznać wyższość Tomasza Romanowskiego. Koziorzębski również przegrał swoją ostatnią walkę – podczas KSW 57 nie sprostał Marcinowi Krakowiakowi. Wcześniej, wygrał z Adamem Niedźwiedziem na gali KSW 54, nokautując go efektownym kopnięciem. To właśnie Polak wydaje się być faworytem do wygranej w tej walce.

Kacper Koziorzębski – Ion Surdu – typy:

 • Wygrana Kacpra Koziorzębskiego po kursie 1,50 @Betfan
 • Pojedynek zakończy się przez KO/TKO po kursie 2,00 @Fortuna

Waga kogucia: Jakub Wikłacz – Patryk Surdyn

Pierwszym pojedynkiem gali KSW 60 będzie starcie Jakub Wikłacz – Patryk Surdyn. Każdy z nich ma już za sobą debiut na KSW, jednak swoją przygodę z tą federacją obydwaj rozpoczęli od porażek z silnymi przeciwnikami. Walka ta może więc okazać się kluczowa dla dalszej kariery tych fighterów. Bukmacherzy większe szanse dają doświadczonemu Wikłaczowi, który przed porażką z Sebastianem Przybyszem zanotował serię 6 wygranych z rzędu.

Jakub Wikłacz – Patryk Surdyn – typy:

 • Wygrana Jakuba Wikłacza po kursie 1,70 @forBET
 • Wygrana Jakuba Wikłacza przez poddanie po kursie 2,75 @Fortuna