KSW zakłady bukmacherskie

Zakłady na KSW - kursy + freebety

Polska Federacja KSW to jedna z największych na świecie organizacji promujących MMA. Z roku na rok gale cieszą się coraz większą popularnością gromadząc na trybunach tysiące widzów. W walkach biorą udział najlepsi zawodnicy, dzięki czemu jest to widowisko na bardzo wysokim poziomie. W Polsce bardzo popularne są zakłady na KSW, mają je w ofercie niemal wszyscy legalni bukmacherzy. Sprawdziliśmy ich oferty.

KSW zakłady bukmacherskie

Już dawno minęły czasy, gdy w poszukiwaniu zakładów na gale KSW gracz musiał się ich naszukać, gdyż niewielu bukmacherów miało je w swojej ofercie. Niemal wszyscy zauważyli potencjał jaki płynie z tych zakładów i popularność jaką zyskują.

Zatem zakłady na KSW znajdziemy u bukmacherów:

 • Fortuna
 • LV BET
 • STS
 • Totolotek
 • forBET
 • Betclic
 • BetX
 • eWinner
 • TOTALbet
 • Noblebet
 • Etoto
 • Superbet

Niektórzy pokusili się o więcej opcji, niż tylko stawianie na zwycięzcę. Znajdziemy zdarzenia na koniec walki w 1. rundzie, zawodnik wygra przez decyzję sędziów czy walka zakończy się w pierwszej minucie. Bogatą ofertę rodzajów zakładów znajdziemy w Fortunie, Totolotku, forBET i STS.

Kursy na KSW

Przejrzeliśmy oferty bukmacherów na KSW i możemy stwierdzić, że najlepsze kursy znajdziemy u bukmachera LV BET. Jest on znany z bogatej oferty na sztuki walki. Znajdziemy u niego zakłady na UFC, KSW i inne liczące się na świecie federacje. Często wprowadza też zakłady specjalne. Dobre kursy oferuje także STS, TOTALbet i Fortuna.

Rodzaje zakładów

Dowiedzmy się jakie rynki do obstawiania na KSW możemy znaleźć w ofertach legalnych bukmacherów online.

Zakład na rezultat walki

Trzydrogowy zakład na wynik walki. Gracz może obstawić wygraną jednego lub drugiego zawodnika oraz remis. Te ostatnie nie zdarzają się jednak w MMA za często, więc i kursy na ten rezultat jest są ogół bardzo wysokie.

Zakład na zwycięzcę walki

Dwudrogowa wariacja na temat zakładu na rezultat walki, z tą różnicą, że nie jest dostępna opcja na remis. Tradycyjnie, jeśli nie uda się wyłonić zwycięzcy walki, zakład na kuponie zostanie policzony jako zwrot. Kursy na pozostałe dwie opcje z tego zakładu są na ogół nieco niższe niż w przypadku zakładu trzydrogowego na rezultat walki.

Zakład na liczbę rund

Znany chociażby z meczów piłki nożnej zakład na poniżej/powyżej, z tym, że nie liczymy liczby bramek, a liczbę rund. Rynek ten może różnić się liczbą opcji, zależnie od tego czy jest to walka rankingowa czy o tytuł. Obstawiając go, koniecznie należy sprawdzić statystyki KO i Sub poszczególnych fighterów!

Zakład na rundę, w której walka się skończy

Zakład na rundy level expert. Jest wyjątkowo trudny do wytypowania i wymaga sporej wiedzy na temat tej dyscypliny. Najłatwiej w teorii typować ten rynek, gdy mamy do czynienia z królami KO, którzy często kończą swoje pojedynki w I rundzie. Nie muszę chyba wspominać, że kursy są wówczas wyraźnie niższe.

Czy walka skończy się przed czasem? (przez KO/TKO, SUB, DSQ)

Bardzo ciekawy rynek i w teorii nietrudny do obstawiania. Przy jego obstawianiu należy skupić się na stylu poszczególnych zawodników oraz na kategorii wagowej w której toczony jest pojedynek. Statystyki są w tym wypadku wręcz niezbędnym narzędziem typera.

Zakład na sposób zakończenia walki

Szczerze, jeden z moich ulubionych rynków, który wymaga wiedzy na temat obydwu zawodników biorących udział w walce. Wspominałem o tym już w poprzednim akapicie – dobry puncher zakończy najpewniej walkę przez KO, a ekspert od grapplingu udusi swojego rywala lub założy mu efektowną dźwignię. Mając nieco większe pojęcie o MMA, można na tym rynku zarobić i to sporo.

Jak obstawiać KSW?

Pojedynki Konfrontacji Sztuk Walki obstawia się identycznie jak wydarzenia z innych organizacji mieszanych sztuk walki, takich jak UFC, Bellator czy FEN.

Tradycyjnie już przyjęło się, że eliminatory i walki rankingowe odbywają się na dystansie trzech rund. Z kolei pojedynki o pas są z reguły zakontraktowane na pięć rund. Wszystkie organizacje łączy również sposób rozstrzygnięcia walk – może to być KO/TKO, poddanie (SUB), wygrana punkty lub ewentualnie dyskwalifikacja jednego z wojowników (DSQ). Jeśli więc chcemy obstawiać KSW, warto wziąć pod uwagę styl walki obydwu uczestników danej walki.

Z reguły zawodnicy specjalizujący się w muay thai i innym formach walki w stójce, tacy jak Roberto Soldić, szukają czystego ciosu lub kopnięcia i często kończą swoje walki przez KO/TKO. Z kolei eksperci od walki w parterze, specjalizujący się najczęściej w brazylijskim ju-jitsu, kończą walki przez poddania. Jeśli zaś chodzi o walki kończące się na punkty, to są one charakterystyczne przede wszystkim dla walk w niższych kategoriach wagowych, gdzie siła ciosu nie gra tak wielkiej roli.

Wbrew pozorom jest to tylko bardzo krótki wstęp, jeśli chodzi o typowanie pojedynków MMA, jednak jeśli poznamy niuanse tej dyscypliny, takie jak style walki, czy charakterystykę poszczególnych dywizji wagowych, nasze zyski z typowania wzrosną!

Porady ekspertów

Pora przejść do kwestii kluczowej, czyli tego jak obstawiać zakłady na pojedynki KSW. Poniżej znajdziecie porady autorstwa topowych typerów zajmujących się mieszanymi sztukami walki.

 1. Wybierze klasowego legalnego bukmachera. Dobry bukmacher to element niezbędny, jeśli chcesz zacząć osiągać sukcesy w obstawianiu zakładów na KSW. Po pierwsze, powinien on posiadać licencję polskiego Ministerstwa Finansów, dzięki czemu nie będziesz narażony na nieprzyjemności ze strony naszych rodzimych organów zajmujących się prawem karnym skarbowym. Po drugie, w jego ofercie zawsze powinna być dostępna pełna lista pojedynków każdej z gali KSW. Mile widziane są oczywiście wysokie kursy oraz możliwie jak największa liczba rynków. Klasowy bukmacher powinien również oferować bonus powitalny na odpowiednim poziomie oraz akceptować kody bonusowe przy rejestracji.
 2. Dowiedz się jak najwięcej na temat uczestników walki. Chociaż jest to dość oczywista porada, to jednak często zaniedbują ją typerzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z obstawianiem KSW. Samo sprawdzenie bilansu pojedynków z reguły nie wystarczy. Polecam więc dowiedzieć się dla jakich organizacji dany zawodnik walczył wcześniej i jakich fighterów ma „na rozkładzie”. Należy również dowiedzieć się, ile ma wzrostu i jaki zasięg ramion, ponieważ warunki fizyczne grają w tej dyscyplinie bardzo ważną rolę. Warto także prześledzić jego profile w mediach społecznościowych, by dowiedzieć się, czy obozy przygotowawcze każdego z uczestników pojedynku przebiegały bez większych urazów czy kontuzji.
 3. Weź pod uwagę style walki zawodników. Styl walki z którego wywodzą się poszczególni zawodnicy ma z reguły niezwykle istotny wpływ na możliwe scenariusze, według którego toczyć będzie się dany pojedynek. Co oczywiste, najlepiej w tym sporcie radzą sobie wojownicy, którzy są najbardziej uniwersalni i nie ograniczają się do specjalizacji w jednym stylu walki. To właśnie umiejętność radzenia sobie w każdej płaszczyźnie świadczy o możliwościach danego zawodnika lub zawodniczki. Liczą się więc nie tylko dobre umiejętności w stójce (na ogół pochodzące z muay-thai, kickboxingu i boksu), ale również umiejętności grapplerskie (m. in. BJJ, judo, zapasy, itp.). Z konfrontacji dwóch zawodników prezentujących podobny poziom w określonej płaszczyźnie, na ogół zwycięsko wychodzi zawodnik, który odpowiednio wytrenował się również w innych elementach tej złożonej dyscypliny.
 4. Pamiętaj, że zawodnicy się rozwijają. Najlepszym tego przykładem jest jeden z najlepszych polskich przedstawicieli mieszanych sztuk walki, Jan Błachowicz. W swojej karierze już kilkukrotnie udowadniał, że uczy się na swoich błędach i udawało mu się skutecznie brać rewanż na takich zawodnikach jak Romaeu Thierry Sokodjou, Jimi Manuwa czy Corey Anderson. Dzięki tytanicznej pracy i hektolitrom potu wylanych na treningu zdołał on poczynić ogromne postępy i przebojem wdarł się do czołówki światowego MMA w kategorii półciężkiej, chociaż miewał w swojej karierze również znacznie słabsze momenty. To samo dotyczy również innych zawodników, którzy często podnoszą swoje umiejętności (bądź z czasem je tracą), zmieniają swój styl walki czy przechodzą do innych kategorii wagowych. Należy pamiętać, że ewolucja zawodników nie zawsze idzie w dobrą stronę – z biegiem lat fighterzy tracą szybkość, a ich szczęki stają się coraz bardziej wrażliwe na ciosy. Wszystkie te elementy należy uwzględnić przy obstawianiu zarówno KSW, jak i walk w innych federacjach.
 5. Weź pod uwagę kategorie wagowe. Każda kategoria wagowa w MMA ma cechy, które odróżniają ją od pozostałych. Ogólnie rzecz biorąc, z reguły pojedynki w niższych kategoriach wagowych częściej kończą się decyzją sędziowską niż starcia w cięższych dywizjach. Ma to oczywiście związek z siłą fizyczną zawodników, czego najlepszym przykładem jest najcięższa dywizja do 120 kg. Pojedynki KSW największych gabarytowo fighterów bardzo często kończą się przed czasem, zdarza się, że nawet po kilku sekundach. Co za tym idzie, dywizja ta bywa bardzo nieprzewidywalna. Z kolei najniższych dywizjach, w których siła uderzenia ma nieco mniej istotne znaczenie, znacznie większe pole do popisu mają zawodnicy specjalizujący się w parterze i technikach kończących.

Gdzie otrzymasz bonus bez depozytu

Jeśli zamierzasz rozpocząć zabawę z zakładami na walki KSW warto sprawdzić oferty bukmacherów, czy dysponują jakimiś bonusami, dzięki którym będziesz miał szanse na większe wygrane. I tutaj polecamy ofertę powitalną bukmachera STS. Naszym zdaniem posiada on najlepszy bonus bez depozytu jaki możesz otrzymać na starcie.

Rejestrując się u tego bukmachera wpisz w formularzu rejestracyjnym nasz specjalny kod bonusowy do STS. Do Twojego konta bonusowego zostanie przypisany bonus bez depozytu 25 zł. Za samą rejestrację! By móc wypłacić bonus należy wykonać obrót na trzykrotność otrzymanej kwoty. Kurs minimalny wynosi 1.91. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na zakład na swojego ulubionego zawodnika KSW.

U bukmachera znajdziesz też zakład bez ryzyka 35 zł, który jest świetną opcją dla początkujących graczy, którzy boją się stracić postawione środki. Trzecim bonusem na start jest ten od depozytu i może wynieść 100% aż do 1200 zł.

Zakład bez ryzyka – cashback na sporty walki

Mamy też propozycję dla fanów walk KSW, którzy chcą rozpocząć typowanie zawodników, ale obawiają się utraty postawionych środków. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z zakładu bez ryzyka. A najlepszy taki zakład znajdziesz w Fortunie. Na czym to polega? Rejestrujesz się w Fortunie i wpisujesz nasz kod bonusowy w wyznaczonym miejscu. Następnie wpłacasz depozyt i stawiasz zakład na walkę, która cię interesuje. Okazuje się, że źle oceniłeś wynik i przegrywasz. Dzięki zakładowi bez ryzyka, który otrzymałeś za dołączenie do Fortuny z kodem rejestracyjnym, bukmacher zwróci Ci postawioną stawkę do aż 130 zł! Pamiętaj jednak, że oferta ta obowiązuje tylko z kodem.

Fortuna podpisała dwuletnią umowę sponsorską z federacją KSW, która obejmuje wszystkie gale, które odbędą się w 2020 i 2021 roku. Tym samy zastąpił na miejscu oficjalnego bukmachera KSW STS, który współpracował z federacją w latach 2018-2019.

Fenomen polskiej federacji MMA

O fenomenie KSW można by pisać długo. Konfrontacja Sztuk Walki to polska organizacja promująca walki MMA. Założyli ją Martin Lewandowski i Maciej Kawulski. KSW to bezapelacyjny lider wśród organizacji w Europie i jedna z największych federacji na świecie.

Zakłady na KSW - kursy freebety

Gale KSW organizowane zarówno w Polsce jak i na świecie przyciągają tysiące widzów. Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu gali „KSW 39. Colosseum” zorganizowanej w 2017 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zgromadziła ona prawie 58 tys. widzów, co sprawia, że jest to drugie co do liczebności publiczności wydarzenie sportowe w Polsce.

Każda walka MMA rozgrywana nie o tytuł trwa 3 rundy, z których każda nie może być krótsza niż 5 minut. Gdy zawodnicy walczą o tytuł, wtedy planuje się 5 rund. Walki podzielone są na 10 kategorii wagowych, od słomkowej zaczynając, kończąc na superciężkiej.

Pasy międzynarodowego mistrza KSW są przyznawane od 2009 roku. Pierwszym mistrzem został Mamed Chalidow w wadze półciężkiej.

Zakłady sportowe KSW

Odbyło się już niemal 50 gal KSW, z których każda kolejna cieszy się coraz większą popularnością. Tak samo na popularności zyskują zakłady na sztuki walki, zwłaszcza gdy zawodnikami są osoby medialne. Tak stało się w przypadku Mariusza Pudzianowskiego, znanego jako mistrz świata Strongman. Stoczył on już 19 walk federacji KSW i każda z nich budzi niesłabnące zainteresowanie.

Naszym zdaniem warto skorzystać z zakładów na KSW. Przy odrobinie szczęścia i wiedzy można poza dobrą zabawą wygrać niezłe kwoty. A korzystając z ofert powitalnych, promocji i freebetów możesz wygrać więcej.


O autorze

Adrianna Sulska