UFC Fight Night 180: Gamrot – Kutateladze kursy bukmacherskie

UFC Fight Night 180
Mateusz - Gamrot
Mateusz
Gamrot
Kutateladze
Guram
Guram - Kutateladze
76% szans na wygraną
1,25
4,00
24% szans na wygraną
Kursy sprawdzone 16.10.2020

Ledwo opadły emocje po zdobyciu mistrzostwa UFC w wadze półciężkiej przez Jana Błachowicza, a fani mieszanych sztuk walki w Polsce już mogą szykować się na kolejne wielkie wydarzenie. 18 października na gali UFC Fight Night 180 zorganizowanej na wyspie Yas, w największej organizacji MMA na świecie zadebiutuje jeden z najlepszych polskich zawodników bez podziału na kategorie wagowe – Mateusz Gamrot. Mistrz KSW w dwóch kategoriach wagowych skrzyżuje rękawice z Guramem Kutateladze, dla którego również będzie to debiut w UFC. Kursy na Gamrota już od pewnego czasu dostępne są w ofertach legalnych polskich bukmacherów online. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej temu wydarzeniu oraz ofercie na pozostałe walki tej gali u legalnych polskich bukmacherów online.

UFC Fight Night 180 – kursy bukmacherskie

Przyjrzeliśmy się bliżej ofercie na wszystkie pojedynki gali UFC Fight Night 180 u legalnych polskich bukmacherów. Sprawdźcie Gamrot – Kutateladze kursy bukmacherskie.

Zawodnik 1KursBukmacherZawodnik 2KursBukmacher
B. Ortega2,60TOTALbetC. S. Jung1,55forBET
K. Chookagian2,35forBETJ. Andrade1,72Superbet
J. Crute1,30STS/TOTALbetM. Bakauskas4,0forBET
M. Gamrot1,32SuperbetG. Kutateladze4,0forBET
G. Robertson1,50forBETP. Botelho2,96Fortuna
J. Y. Park1,38TotolotekJ. Phillips3,32Fortuna
J. Mullarkey1,70STS/Fortuna/Superbet/ forBETF. Ziam2,17TOTALbet
G. Antigułow4,17FortunaM. Grishin1,27STS/TOTALbet
S. Narmugomedov1,23TOTALbetM. Striegl5,25Fortuna
UFC Fight Night 180 kursy bukmacherskie

Kursy z dnia 16.10.2020, godz. 10:30

Mateusz Gamrot będzie zdecydowanym faworytem swojego pojedynku, a najlepszy kurs na jego wygran wystawili bukmacherzy STS, TOTALbet i Superbet. Faworytem walki wieczoru będzie Koreańczyk Chan-sung Jung. Wysokie notowania u bukmacherów mają również Jessica Andrade, Jimmy Crute, Gillian Robertson, Park Jun-yong, Jamie Mullarkey, Maxim Grishin oraz Said Narmugomedov.

Gamrot – Kutateladze kursy bukmacherskie

Faworytem walki, według bukmacherów jest Mateusz Gamrot. Najwyższy kurs na zwycięstwo Polaka wynosi 1.32 u bukmachera STS. Z kolei wygraną Gurama Kutateladze w tym pojedynku szacują na kurs 4.00 (najwyższy kurs w forBET).

Mateusz Gamrot – analiza zawodnika

Jak już wspomniałem we wstępie, obydwaj zawodnicy tym występem zadebiutują w organizacji prowadzonej przez Danę White’a. Dla Mateusza Gamrota będzie to już 19 zawodowy pojedynek. Jak dotąd 17 walk wygrał, z tego 5 przez nokaut i 4 przez poddanie, a jeden pojedynek z Normanem Parkiem został uznany za nieodbyty. Popularny „Gamer” miał jednak okazję udowodnić swoją wyższość nad Irlandczykiem z Północy podczas gali KSW 53, na której zdemolował swojego rywala.

Gamrot wyróżnia się znakomitymi umiejętnościami zapaśniczymi i grapplerskimi – w obydwu tych dyscyplinach odnosił spore sukcesy, nie tylko w kraju, ale i na arenie międzynarodowej – zdobył m. in. mistrzostwo Europy w grapplingu w 2019 roku, podczas swojej przerwy od występów w mieszanych sztukach walki. Poza tym, zawodnik z Kudowy Zdroju ma na swoim koncie sukcesy w amatorskich mistrzostwach Europy w MMA.

Podczas swojej zawodowej kariery zapisał na swoim koncie wygrane z utytułowanymi zawodnikami z Polski i zagranicy. Pokonywał m. in. Mateusza Zawadzkiego, Andre Winnera, Tima Newmana, Rodrigo Cavalheiro Correię, Marifa Pirajewa, Manssoura Bernaouiego, Renato Gomesa, Grzegorza Szulakowskiego,Klebera Koike Erbsta oraz dwukrotnie wspomnianego wcześniej Normana Parke’a. Jest jedynym zawodnikiem, który posiadał pasy KSW w dwóch różnych kategoriach wagowych – lekkiej i piórkowej.

Guram Kutateladze – analiza zawodnika

Jego najbliższy rywal to zawodnik, który, póki co nie osiągał większych sukcesów na arenie międzynarodowej, jednak ma za sobą bardzo dobrą serię wygranych walk – Gruzin zwyciężał w każdym ze swoich ostatnich ośmiu pojedynków, z czego w 3 z ostatnich 4 walk kończył swoich rywali w 1. rundzie. Jego aktualny bilans walk to 11 wygranych (7 KO, 1 Sub) i 2 porażki. Warto odnotować, że jedną z porażek zaliczyć na gali FEN 6, a jego pogromcą był wówczas Paweł Kiełek, który poddał go po nieco ponad minucie walki. Była to jednak ostatnia porażka Gurama Kutateladze.

Zawodnik teamu Allstars Training Center większość swoich walk stoczył przeciwko zawodnikom ze Szwecji, której paszport posiada, ma również na rozkładzie kilku zawodników z Brazylii, w tym Ericka da Silvę, Guilherme Cadenę Martinsa oraz mającego za sobą występy w UFC Felipe Silvę. Warto odnotować, że na pokonanie ostatniego z nich Kutateladze potrzebował zaledwie 44 sekund!

Gamrot – Kutateladze typy bukmacherskie

Zdecydowanym faworytem tego starcia będzie Polak. Czy Kutateladze będzie w stanie zagrozić mu w zanotowaniu pierwszej wygranej w UFC? Wydaje się to raczej mało prawdopodobne. Gruzin specjalizuje się przede wszystkim w walce w stójce i chociaż ma całkiem wysoki wskaźnik walk wygranych przez nokaut, wydaje się, że jest zawodnikiem o klasę gorszym od „Gamera”. Ustępuje mu przede wszystkim w umiejętnościach walki w parterze i w zwarciu. Mam przy tym wątpliwości czy będzie w stanie zagrozić mu również w wymianach pięściarskich, tym bardziej, że Gamrot udowodnił w swoich ostatnich pojedynkach, że poczynił w tej płaszczyźnie bardzo duże postępy.

Tym samym, obstawiam pewną wygraną byłego mistrza KSW. Nasz rodak będzie chciał najpewniej efektownie rozpocząć swoją przygodę dla amerykańskiej organizacji, a rywal wydaje się ku temu wręcz skrojony na miarę. Liczę na to, że Mateusz Gamrot zwycięży w tym pojedynku przed czasem, najpewniej przez poddanie w 2. rundzie.

Gamrot – Kutateladze nasz typ:

Wygrana Mateusza Gamrota – kurs 1,32 @STS @TOTALbet @Superbet

UFC Fight Night – karta walk

Pełna karta walk gali w Abu Dhabi przedstawia się następująco:

 • Walka wieczoru w dywizji -65,8 kg: Brian Ortega (14-1, 3 KO, 7 Sub) vs Jung Chan-sung (16-5, 4 KO, 8 Sub)
 • Dywizja -120,2 kg: Ciryl Gane (6-0, 5 KO) vs Ante Delija (17-3, 6 KO, 7 Sub) – walka anulowana
 • Dywizja -56,7 kg kobiet: Katlyn Chookagian (14-3, 2 KO, 1 Sub) vs Jessica Andrade (20-8, 7 KO, 7 Sub)
 • Dywizja -93 kg: Jimmy Crute (11-1, 4 KO, 4 Sub) vs Modestas Bukauskas (11-2, 8 KO, 2 Sub)
 • Dywizja -65,8 kg: Thomas Ameida (22-3, 17 KO, 3 Sub) – Jonathan Martinez (12-3, 7 KO, 2 Sub)
 • Dywizja -70,3 kg: Mateusz Gamrot (17-0, 5 KO, 4 Sub, 1 NC) vs Guram Kutateladze (11-2, 7 KO, 1 Sub)
 • Dywizja -56,7 kg kobiet: Gillian Robertson (8-4, 1 KO, 6 Sub) vs Poliana Botelho (8-2, 6 KO)
 • Dywizja -77,1 kg: Claudio Silva (14-1, 2 KO, 9 Sub) vs James Krause (27-9, 8 KO, 14 Sub)
 • Dywizja -83,9 kg: Park Jun-yong (11-4, 5 KO, 3 Sub) vs John Phillips (22-10, 20 KO, 2 Sub)
 • Dywizja -70,3 kg: Jamie Mullarkey (12-3, 8 KO, 3 Sub) vs Fares Ziam (10-3, 5 KO, 4 Sub)
 • Dywizja -93 kg: Gadżymurad Antigułow (20-7, 4 KO, 15 Sub) vs Maxim Grishin (30-8-2, 15 KO, 6 Sub)
 • Dywizja -61,2 kg: Said Nurmagomedov (13-2, 3 KO, 3 Sub) vs Mark Striegl (18-2, 14 Sub)

Warto odnotować, że z karty walk wypadł pojedynek znanego z KSW Davida Zawady. Powodem było wykrycie koronawirusa u jego rywala, Mouinra Lazzeza. Walką wieczoru będzie pojedynek w wadze piórkowej pomiędzy Brianem Ortegą, a Jung Chan-sungiem znanym jako „Korean Zombie”. Pojedynek Gamrota z Kutateladze został zakontraktowany na 3 pięciominutowe rundy i będzie ostatnim pojedynkiem karty wstępnej gali UFC Fight Night 180. Galę będzie można obejrzeć po wykupieniu dostęp do platformy UFC Fight Pass, a także na antenie kanału Polsat Sport Extra.