Wybory prezydenckie 2020 zakłady bukmacherskie

Wybory prezydenckie 2020 kursy bukmacherskie

Stało się! Po tygodniach niepewności i przepychanek na najwyższych szczeblach władzy, partii rządzącej udało się w końcu ustalić termin wyborów prezydenckich. Ostatecznie Polacy poszli do urn 28 czerwca 2020 roku, a ich zadaniem było wybranie Głowy Państwa na kolejną 5-letnią kadencję.

Zakłady na II turę wyborów prezydenckich 2020

Wiemy już, że w drugiej turze wyborów zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Legalni bukmacherzy zdążyli już wystawić kursy na zakłady związane z tym wydarzeniem. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

II tura – Duda vs Trzaskowski kursy bukmacherskie

Na początek, zakłady na H2H pomiędzy dwoma kandydatami, którzy wezmą udział w II turze.

Andrzej DudaRafał Trzaskowski
1.502.90
forBETTotolotek

Bukmacherzy wyraźnie większe szanse dają Andrzejowi Dudzie, a bukmacherem z najwyższymi kursami na ten rynek jest forBET. Jeśli zaś chcemy obstawić wygraną Rafała Trzaskowskiego, to najbardziej opłaca się wybrać ofertę bukmachera Totolotek.

II tura – frekwencja wyborcza

Ciekawym zakładem powiązanym z drugą turą wyborów prezydenckich jest zakład na frekwencją wyborczą podczas tego głosowania.

Poniżej 65,5%Powyżej 65,5%
1.751.95
FortunaFortuna

Bukmacher Fortuna ustalił granicę tego zakładu na poziomie 65,5%. Kurs na poniżej wynosi u tego buka 1,75, a na powyżej – 1,95.

Andrzej Duda – Rafał Trzaskowski – II tura wyborów 12.07.2020

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich 2020, w której obyło się bez większych niespodzianek i zgodnie z oczekiwaniami, w drugiej turze zmierzą się Prezydent RP Andrzej Duda (43,67% głosów) oraz Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (30,34%). Zwycięzcą I tury został zgodnie z oczekiwaniami większości ekspertów kandydat PiS-u, który w II turze będzie miał jednak znacznie trudniejsze zadanie, tym bardziej, że Rafał Trzaskowski będzie mógł liczyć na poparcie zdecydowanej większości wyborców partii opozycyjnych, którzy łącznie zdobyli ponad ¼ głosów. Czas poprzedzający drugą turę wyborczą, kandydaci spożytkują najpewniej na starania, by przekonać do siebie wyborców jeszcze niezdecydowanych, których głosy mogą przechylić wygraną na korzyść każdego z nich.

W wyścigu o stanowisko prezydenta Polski weźmie udział łącznie 11 kandydatów, a dokładniej:

 • Andrzej Duda (Zjednoczona Prawica),
 • Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska),
 • Szymon Hołownia (kandydat bezpartyjny),
 • Władysław Kosiniak-Kamysz (Koalicja Polska),
 • Krzysztof Bosak (Konfederacja RP),
 • Robert Biedroń (Lewica),
 • Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczpospolitej),
 • Paweł Tanajno (kandydat bezpartyjny),
 • Waldemar Witkowski (Unia Pracy),
 • Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy),
 • Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa).

Jak to zwykle bywa w przypadku tego typu wydarzeń, wybory prezydenckie 2020 mają swoich głównych faworytów, którymi są urzędujący obecnie Prezydent Andrzej Duda oraz kandydat KO-PO, Rafał Trzaskowski. Wynik wyborów można obstawiać u legalnych bukmacherów online. Jak i na kogo najbardziej opłaca się obstawiać zakłady na wybory? Sprawdź nasz artykuł, by się dowiedzieć!

Wybory prezydenckie 2020 – kursy

Nasz artykuł rozpoczynamy od zestawienia kursów na najciekawsze rynki u czołowych legalnych bukmacherów online.

Kursy na wygraną w I turze

Na pierwszy ogień idą zakłady na zwycięstwo w I turze wyborów.

Kandydat Kurs Bukmacher
A. Duda 1.65 forBET
R. Trzaskowski 2.40 Totolotek
Sz. Hołownia 25.00 STS/Betclic
K. Bosak 50.00 forBET
W. Kosiniak-Kamysz 50.00 STS
R. Biedroń 250.00 STS
M. Jakubiak 5000.00 forBET
P. Tanajno 5000.00 Fortuna/STS
M. Piotrowski 5000.00 Fortuna/forBET
S. Żółtek 7500.00 STS
W. Witkowski 7500.00 STS

Faworytem bukmacherów do wygrana w I turze jest aktualnie urzędujący Prezydent RP, Andrzej Duda, a najlepszy kurs na jego wygraną uzyskamy u bukmachera forBET. Bukmacherzy wysoko oceniają również szanse kandydata KO-PO Rafała Trzaskowskiego, a najwyższy kurs na jego ewentualne zwycięstwo wystawił Totolotek. Szanse pozostałych kandydatów oceniane są znacznie niżej i jednocześnie można sporo zarobić na obstawieniu ich. Wśród pozostałych liczących się kandydatów, wygraną Szymona Hołowni najbardziej opłaca się obstawiać w STS i Betclic, zwycięstwo Krzysztofa Bosaka w forBET, a Roberta Biedronia w STS.

Kursy na frekwencję

W sondażach i ankietach przedwyborczych, chęć udziału w najbliższych wyborach prezydenckich wyraża bardzo duży odsetek ankietowanych. Dowiedzmy się na jaką frekwencję liczą legalni bukmacherzy online.

Mniej Kurs Bukmacher Więcej Kurs Bukmacher
65,0% 1.37 STS 65,0% 2.80 STS
62,5% 1.62 STS 62,5% 2.13 STS
61,5% 1.72 forBET 61,5% 2.00 forBET
60,5% 1.95 forBET 60,5% 1.75 forBET
60,0% 2.05 STS 60,0% 1.67 STS
59,5% 2.20 forBET 59.5% 1.60 forBET
57,5% 2.61 STS 57.5% 1.42 STS
55,0% 3.74 STS 55.0% 1.22 STS

Licencjonowani operatorzy również przewidują dość wysoką frekwencję podczas tych wyborów. Ich zdaniem najprawdopodobniej przekroczy ona 60%, o czym świadczą stosunkowo niskie kursy na over 60% i 60,5%. Zakłady na frekwencję wyborczą można obstawiać u bukmacherów STS i forBET.

Kursy na pojedynki H2H

Wśród zakładów oferowanych przez legalnych polskich bukmacherów online, znaleźć można również kursy na bezpośrednie pojedynki pomiędzy poszczególnymi kandydatami.

Kandydat 1 Kurs Bukmacher Kandydat 2 Kurs Bukmacher
A. Duda 1.75 STS R. Trzaskowski + Sz. Hołownia 1.94 STS
R. Trzaskowski 1.05 LVBET Sz. Hołownia 8.00 LVBET
K. Bosak 1.60 STS W. Kosiniak-Kamysz 2.16 STS
K. Bosak 1.70 STS R. Biedroń 4.85 LVBET
60,0% 2.05 STS 60,0% 1.67 STS
59,5% 2.20 forBET 59.5% 1.60 forBET
57,5% 2.61 STS 57.5% 1.42 STS
55,0% 3.74 STS 55.0% 1.22 STS

Najciekawiej prezentuje się rywalizacja pomiędzy Andrzejem Dudą, a kandydatami opozycji totalnej – Rafałem Trzaskowskim i Szymonem Hołownią, a kursy na ten rynek można znaleźć w STS. Ciekawie zapowiadają się również starcia kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i Robertem Biedroniem.

Kursy na wynik procentowy kandydatów

Ostatnim rynkiem, który postanowiliśmy wziąć na tapet jest wynik procentowy poszczególnych kandydatów. Zobaczmy co znajdziemy w ofertach bukmacherów.

Andrzej Duda

% poniżej Kurs Bukmacher % powyżej Kurs Bukmacher
40,0 2.05 STS 40,0 1.67 STS

Urzędujący Prezydent, mimo spadków w sondażach, w dalszym ciągu może liczyć na wysokie poparcie w I turze wyborów.

Rafał Trzaskowski

% poniżej Kurs Bukmacher % powyżej Kurs Bukmacher
29,5 1.85 Betclic 29,5 1.92 forBET

Kandydat KO-PO regularnie zyskuje poparcie w sondażach i to on obok Andrzeja Dudy wydaje się pewniakiem do udziału w II turze wyborów.

Szymon Hołownia

% poniżej Kurs Bukmacher % powyżej Kurs Bukmacher
10,5 1.95 Betclic 10,5 1.80 STS

Najwyżej notowany kandydat bezpartyjny typowany jest na czarnego konia tych wyborów i ma szansę osiągnąć dwucyfrowy wynik.

Krzysztof Bosak

% poniżej Kurs Bukmacher % powyżej Kurs Bukmacher
6,5 2.20 Betclic 6,5 1.62 STS

Kandydat Konfederacji RP cały czas poprawia swoje wyniki w sondażach, a on i jego partia mogą okazać się wielkimi wygranymi tych wyborów.

Władysław Kosiniak-Kamysz

% poniżej Kurs Bukmacher % powyżej Kurs Bukmacher
6,5 1.95 forBET/Betclic 6,5 1.75 STS/Betclic

Władysław Kosiniak-Kamysz niestety nie ma w tych wyborach najlepszej kampanii, co ma przełożenie na kursy bukmacherskie, które nie dają mu wielkich szans na dobry wynik.

Robert Biedroń

% poniżej Kurs Bukmacher % powyżej Kurs Bukmacher
4,0 1.75 Betclic 6,5 2.01 STS

Europarlamentarzysta partii Wiosna jest jednym z wielkich rozczarowań tej kampanii, a bukmacherzy są zgodni, że nie ma większych szans na dobry wynik.

Wybory prezydenckie 2020 – główni kandydaci

Pora poznać sylwetki sześciu głównych kandydatów do wygranej w wyścigu o fotel prezydencki, wraz z założeniami ich programów wyborczych.

Andrzej Duda

Andrzej Duda kursy

Prezydent, który 5 lat temu sensacyjnie pokonał Bronisława Komorowskiego, w ostatnim czasie nie ma najlepszych notowań. Chociaż w dalszym ciągu ufa mu spory odsetek Polaków, wydaje się, że jego ewentualne zwycięstwo jest obecnie mocno zagrożone, chociaż jeszcze do niedawna był pewniakiem na kolejną kadencję. 48-letni polityk z Krakowa ma być przede wszystkim gwarantem utrzymania programów socjalnych partii rządzącej, takich jak 500+. Innymi założeniami jego programu są pakiet pomocowy dla osób bezrobotnych i zasiłek dla osób, które ucierpiały na skutek pandemii, zakaz prywatyzacji służby zdrowia, fundusz na leczenie chorób rzadkich o wartości 3 mld złotych, 6 mld złotych na onkologię, wsparcie ustaw dla rolników oraz ograniczenie emisji CO2 i ochrona klimatu.

Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski kursy

Główny rywal Andrzeja Dudy w wyścigu o fotel prezydencki wydaje się być znacznie bardziej konkretnym kandydatem niż jego poprzedniczka Małgorzata Kidawa-Błońska, co widać również w sondażach – aktualny Prezydent Warszawy regularnie skraca dystans do kandydata PiS. Wśród głównych założeń jego programu znalazły się m. in. likwidacja stacji TVP Info, wprowadzenie związków partnerskich i karty LGBT, podniesienie wydatków na służbę zdrowia do 6% PKB, utrzymanie programu 500+, rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, a także zaangażowanie głowy państwa w negocjacje finansowe z Unią Europejską.

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia kursy

Znany i lubiany dziennikarz, prezenter i publicysta zyskał w trakcie obecnej kampanii całkiem duże poparcie i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami, będzie mógł liczyć nawet na dwucyfrowy wynik, co może okazać się świetnym kapitałem wyjściowym do dalszym działań w polskiej polityce. W programie wyborczym 43-latka możemy znaleźć zapisy dotyczące odejścia od węgla i innej działalności na rzecz ekologii i środowiska naturalnego, utrzymanie kompromisu aborcyjnego, działania na rzecz poprawy sytuacji polskiego wojska, współpracę z instytucjami NATO i UE oraz współpracę na rzecz dialogu z Ukrainą.

Władysław Kosiniak-Kamysz

Władysław Kosiniak-Kamysz kursy

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego w ostatnim czasie dość mocno traci w sondażach wyborczych i najpewniej nie uda mu się włączyć do walki o II turę wyborów. Wydaje się to dość zaskakujące, tym bardziej, że przedstawił on jeden z najbardziej konkretnych i szczegółowych programów spośród wszystkich kandydatów prowadzących kampanię. 38-latek postulował m. in. współpracę ponad podziałami z innymi frakcjami politycznymi, działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa naszego kraju, działania związane z polityką zagraniczną, daleko idącą reformę służby zdrowia (6,8% PKB przeznaczone na ten cel), działania na rzecz ekologii, zmiany w sądownictwie i edukacji oraz wsparcie dla przedsiębiorców.

Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak kursy

37-letni kandydat z ramienia prawicowej partii Konfederacja RP wywarł na wielu wyborcach całkiem pozytywne wrażenie i, ku zaskoczeniu ekspertów, jego notowania stale rosną. Mimo młodego wieku poseł na sejm obecnej kadencji wypada bardzo dobrze w debatach i może okazać się jednym z czarnych koni tych wyborów. Na jego program składają się m. in. obniżenie podatków i zwiększenie kwoty wolnej od opodatkowania, dobrowolny ZUS dla osób prowadzących działalność, wstrzymanie subwencji dla TVP oraz składek na Światową Organizację Zdrowia, szeroko zakrojone działania na rzecz walki z suszą, wydłużenie kadencji prezydenta do 7 lat bez możliwości reelekcji, wzmocnienie pozycji premiera oraz przeniesienie części instytucji państwowych poza stolicę.

Robert Biedroń

Robert Biedroń kursy

Kandydat zjednoczonych partii lewicowych wydaje się jednym z największych przegranych kampanii. Wiele wskazuje na to, że nie uda mu się zyskać przychylności wyborców swojej partii, którzy najzwyczajniej nie wierzą w jego sukces i wolą oddać swój głos na Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołownię. Faktem jest, że europoseł nie przedstawił w swoim programie konkretów, jednak obiecał minimalną emeryturę w wysokości 1600 złotych, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do 7,2% PKB, tanie leki na receptę, wybudowanie miliona tanich mieszkań na wynajem, działania na rzecz praworządności w Polsce, współpracy z UE oraz poprawy stanu środowiska naturalnego.

Najlepsi bukmacherzy na wybory prezydenckie

Poniżej opisaliśmy trzech bukmacherów z najlepszą ofertą na wydarzenia polityczne i wysokie kursy na zakłady na wybory prezydenckie 2020.

Wybory 2020 w forBET

Dobrym bukmacherem do obstawiania wyborów jest z pewnością forBET. Posiada on jedną z najbogatszych ofert zakładów, a przy tym ma całkiem niezłe kursy, które w wielu przypadkach wyróżniają się na tle konkurencji. forBET pozwala swoim graczom na skorzystanie z licznych promocji, wśród których warto wymienić niezłą ofertę na start i promocje na AKO.

Wybory 2020 w STS

Wybory prezydenckie i inne wydarzenia polityczne znajdziesz również w ofercie największego bukmachera w naszym kraju. STS od lat wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku, w przeważającej mierze za sprawą dużej liczby zakładów, całkiem atrakcyjnych kursów oraz bardzo korzystnego bonusu powitalnego dla nowych graczy. Pamiętaj, że STS akceptuje kody bonusowe, z pomocą których zdobędziesz maksymalny bonus.

Wybory 2020 w Betclic

Betclic, czyli bukmacher będący częścią dużego globalnego konsorcjum igamingowego, przebojem wszedł na polski rynek, zyskując w krótkim czasie liczne grono zadowolonych klientów. Znajdziemy u niego jedną z lepszych ofert zakładów bukmacherskich na wybory nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach, jako dodatek do świetnej oferty sportowej Betclic.

Zakłady na wybory 2020 – czy warto je obstawiać?

Obstawianie wyborów prezydenckich, chociaż nieco różni się od zakładów sportowych, może okazać się całkiem dochodowe, szczególnie dla osób z zacięciem do statystyk, które jednocześnie są na bieżąco z wydarzeniami politycznymi w kraju i zagranicą. Kluczem do sukcesu wydaje się przede wszystkim śledzenie aktualnych sondaży i badanie tendencji spadkowych i wzrostowych u poszczególnych kandydatów. Jeśli uważasz, że to nic trudnego, to polecamy ci założyć konto u jednego z legalnych polskich bukmacherów online z podaniem kodu bonusowego i wytypowanie swojego kandydata na stanowisko głowy państwa.

O autorze

Adrianna Sulska