Bukmacher bez podatku 2023

Podatki musi płacić każdy. Czy na pewno? Okazuje się, że wielu legalnych bukmacherów online ma w swoich ofertach dla graczy promocje, dzięki którym nie będą musieli płacić podatku. Mało tego, mogą wygrać nawet dużo więcej! Legalny bukmacher bez podatku – który jest najlepszy? Sprawdziliśmy oferty i porównaliśmy je.

Spis treści

Bukmacherzy bez podatku 2023

 • Happy Hours+14% do wygranych na wybrane wydarzenia
Skorzystaj
 • Gra bez Podatku na Wszystko+14% do wygranych
 • Total Bonus – do +113% do wygranych
Skorzystaj
 • Bez Podatku na Start+14% do wygranych przez 30 dni od rejestracji
Skorzystaj
 • Zbijamy Podatek po Rejestracji – +14% do wygranych przez 33 dni od rejestracji
Skorzystaj
 • Totalny zwrot podatku na całą ofertę – freebet w postaci kwoty podatku
Skorzystaj
 • Bonus AKO – do + 100 % więcej na wygranych kuponach AKO
Skorzystaj

Jak widać, wielu operatorów zdecydowało się dodać do swoich ofert promocje bukmacherskie, które umożliwiają grę bez podatku, a nawet wygrywanie dużo więcej, nawet o 113 %. Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z którejś promocji, sprawdź dokładnie jej warunki, gdyż bardzo różnią się one od siebie u poszczególnych buków.

Jaki jest najlepszy bukmacher bez podatku?

Promocji na grę bez podatku jest bardzo dużo i wybór jednej najlepszej jest dosyć ciężki. Wbrew pozorom te akcje, które mogą dać nawet kilkadziesiąt procent więcej do wygranej wcale nie muszą być najlepsze. Zatem, który bukmacher bez podatku jest najlepszy?

Naszym zdaniem wyróżnić należy trzech bukmacherów: Fortunę, TOTALbet i BetX. W Fortunie gra bez podatku jest możliwa 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Warunkiem są min. 3 zdarzenia na kuponie i kurs pojedynczy min. 1.30. W TOTALbet +14% do wygranych jest dodawane również w każdy dzień tygodnia i o każdej porze na kuponach z min. 3 zdarzeniami i kursem pojedynczym min. 1.20. W BetX nie ma wymogu dotyczącego minimalnego kursu i również wystarczą 3 zdarzenia na kuponie, by grać bez podatku.

Podatek u bukmacherów

Obowiązujące w Polsce prawo nakłada na zakłady bukmacherskie obowiązek płacenia 12 % podatku obrotowego. Mimo, że zobowiązani do płacenia tego podatku są sami bukmacherzy, jako podatnicy, to potrącają tę kwotę ze stawek postawionych zakładów przez graczy. Jeśli mieliby go sami płacić to zwyczajnie ich biznes nie byłby opłacalny. Co to oznacza dla gracza? Że stawiając zakład, niezależnie od tego czy będzie on wygrany czy przegrany, na samym początku od postawionej kwoty zostaje odliczone 12 %, w ramach podatku odprowadzanego do Urzędu Skarbowego. Trzeba przyznać, że jest to całkiem sporo, porównując do innych europejskich krajów, które stosują ten rodzaj podatku. Na przykład we Włoszech wynosi on 2,75 %, w Niemczech 5 %, w Irlandii 1 % a we Francji 9,30 %. Zatem tak naprawdę bukmacherzy płacenie podatku zrzucili na graczy, bo to od ich postawionych stawek zostaje odliczone 12%.

Podatek od zakładów bukmacherskich

Jak zatem działają promocje bez podatku u bukmacherów online? Przecież zakłady są zobowiązane do płacenia podatków fiskusowi i nie mogą ich “odpuścić” na potrzeby promocji. W takich przypadkach bukmacherzy biorą częściowo lub w całości opłacenie podatku na siebie. Wtedy całość stawki postawionej przez gracza zostaje zaangażowana do gry. Dzięki temu wygrana będzie większa o mniej więcej 14% w porównaniu do wygranej z zakładu, od którego stawki zostałby odciągnięty podatek.

Jak obliczyć wygraną?

Jeśli chcesz wiedzieć, ile wyniesie twoja wygrana w zakładach z uwzględnieniem podatku obrotowego 12 % wystarczy skorzystać z prostego równania:

kurs x stawka x 0,88 = wygrana

Dzięki temu równaniu będziesz wiedział ile dokładnie wyniesie twoja wygrana, gdy stawka zostanie pomniejszona o podatek. Będziesz wiedział ile trafi do twojej kieszeni. Warto z niego skorzystać, by potem nie czuć rozczarowania, gdy wydaje się, że powinniśmy wygrać więcej.

Jeśli korzystasz z promocji typy „gra bez podatku” i nie musisz się martwić o potrącenie 12 % z twojej stawki skorzystaj z następującego wzoru:

kurs x stawka = wygrana

Podatek od wygranej

Ale to nie koniec podatków dotyczących zakładów bukmacherskich. Istnieje również podatek od wygranej. Na szczęście nie dotyczy on wszystkich wygranych. Jest nakładany na wygrane, które przekraczają kwotę 2280 zł. Jeśli wygramy kwotę wyższą od podanej wtedy należy do budżetu państwa odprowadzi 10 % podatku. Zobowiązany jest do tego bukmacher. Co ważne, liczy się wartość pojedynczej wygranej na kuponie. Czyli typując 5 kuponów nawet jednego dnia i wygrywając na nich 6000 zł, to jeśli żadna wygrana z pojedynczego kuponu nie przekroczy 2280 zł to podatek nie zostanie pobrany. Niestety minusem jest to, że podatek jest pobierany od całej kwoty wygranej, a nie tylko tej kwoty, która przekroczy 2280 zł. Nie ma też znaczenia stawka wniesiona przez gracza. Jeśli gracz postawi 1500 zł i wygrana wyniesie 2600 zł, to mimo iż zysk wyniesie 1100 zł to i tak podatek zostanie potrącony od całej kwoty wygranej.

Jak uniknąć płacenia podatku u bukmachera?

Zgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych każdy zawarto u bukmachera zakład, czy to przez stronę internetową, aplikację czy w punkcie naziemnym, jest obciążony podatkiem w wysokości 12% stawki. Zatem uniknięcie zapłacenia podatku jest niemożliwe. Niektórzy obchodzą tę kwestię grając u zagranicznych bukmacherów, którzy nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na prowadzenie zakładów w naszym kraju. Należy pamiętać, że za takie działania grozi koniecznością zwrotu wygranej i płaceniem sporej grzywny. Możliwe natomiast jest to, aby podatek został zapłacony nie przez gracza, tylko przez bukmachera. Taką możliwość dają właśnie promocje na grę bez podatku u bukmacherów i są one całkowicie zgodne z prawem.

Legalny bukmacher bez podatku

Skoro omówiliśmy już kwestię podatku przyjrzyjmy się teraz jakie promocje na grę bez podatku znajdziemy u legalnych bukmacherów i jakie są warunki skorzystania z nich. Ocenimy również, które są najkorzystniejsze dla graczy.

Happy Hours, czyli Fortuna bez podatku

Gra bez podatku w Fortunie

Przez długi czas Fortuna, czyli jeden z najpopularniejszych bukmacherów w Polsce, proponowała graczom grę bez podatku z okazji rozgrywek Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy innych wydarzeń sportowych. Później obowiązywała na całą ofertę prematch i live. Teraz można wygrywać o 14 % więcej przez cały tydzień, o każdej porze na zakładach live i w określonych godzinach na zakładach prematch. Bonus można dodać do kuponu przedmeczowego lub live z min. 3 zdarzeniami. Stawka zakładów jest dowolna. Warunkiem jest, aby każde zdarzenie na kuponie miało kurs nie mniejszy niż 1.30. Spiszmy zatem w skrócie jakie są warunki skorzystania z promocji bez podatku w Fortunie.

Zasady promocji:

 • aktywna 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu na zakładach live
 • aktywny od 16:00 do 18:00 od pn. do pt. i od 12:00 do 15:00 w sob. i ndz. na zakładach prematch
 • kupony AKO z min. 3 zdarzeniami
 • min. kurs zdarzenia na kuponie 1.30
 • dowolna stawka

Nasza ocena: 9/10 – Naszym zdaniem jest to jedna z najlepszych promocji na grę bez podatku u bukmacherów. Obowiązuje ona każdego dnia o każdej porze w przypadku zakładów live, a wymagany kurs zdarzenia jest naprawdę niewysoki.

Bukmacher bez podatku TOTALbet – bonus do +113%

Promocje w TOTALbet również umożliwiają graczom zwiększenie wygranej, a jest ich aż trzy. Zacznijmy od akcji TOTAL Bonus, dzięki której wygrana zostaje powiększona już przy trzech zdarzeniach na kuponie. W przypadku trzech zdarzeń jest to gra bez podatku. Każde kolejne zdarzenie to bonus do wygranej sukcesywnie zwiększany przy każdej kolejnej selekcji. Jeśli na kuponie znajdzie się 30 zdarzeń i będzie on wygrany, to gracz otrzyma bonus +113%. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że trafienie takiego kuponu jest niezwykle trudne, ale pamiętajmy, że przy mniejszej liczbie zdarzeń również są bonusy. Każda selekcja na kuponie AKO musi mieć kurs nie mniejszy niż 1.20.

Zasady promocji:

 • aktywna 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu
 • na całą ofertę prematch i live
 • kupony AKO z min. 4 zdarzeniami
 • min. kurs zdarzenia na kuponie 1.20
 • dowolna stawka

Drugą opcją do powiększenia wygranej jest Gra bez Podatku na Wszystko. By skorzystać z promocji wystarczy postawić kupon z min. trzema zdarzeniami z oferty przedmeczowej lub live (każde z kursem min. 1.20). Wygrana z twojego kupony zostanie powiększona o 14 %. Twój zakład może mieć dowolną stawkę i dotyczyć dowolnej dyscypliny. Co ważne – promocja ta łączy się z Total Bonusem, czyli w sumie można zgarnąć większą wygraną o 113 %. Akcja obowiązuje siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

Zasady promocji:

 • aktywna 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu
 • na całą ofertę prematch i live
 • kupony AKO z min. 3 zdarzeniami
 • min. kurs zdarzenia na kuponie 1.20
 • dowolna stawka

Nasza ocena: 9/10 – Tak wysoka ocena podyktowana jest tym, że TOTALbet posiada aż dwie promocje umożliwiające grę bez podatku. Poza tym warunki, które należy spełnić, by z nich skorzystać nie są wygórowane. Dodatkowym plusem jest fakt, że są dostępne całą dobę.

+14% do wygranych w BetX

Również całkiem młody bukmacher BetX zdecydował się na promocję bez podatku. Zaczęła ona obowiązywać 24 grudnia 2020 i jest niezwykle atrakcyjna. Wystarczy na kuponie umieścić 3 dowolne zdarzenia z oferty sportów, gier karcianych czy sportów wirtualnych. Nie ma wymogu kursowego czy minimalnej stawki. Gracz wybiera zdarzenia z dowolnym kursem, również kurs kuponu nie ma znaczenia.

Zasady promocji:

 • aktywna 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu
 • na całą ofertę prematch i live (również gry karciane i sporty wirtualne)
 • kupony AKO z min. 3 zdarzeniami
 • dowolny kurs
 • dowolna stawka

Nasza ocena: 9/10 – Nie mamy wątpliwości co do tego, że jest to jedna z najlepszych akcji bukmacherskich bez podatku. Na jej korzyść przemawia fakt, że bukmacher nie wyznacza minimalnego kursu zdarzenia i kuponu. Do tego można typować virtuale i karcianki. Polecamy tę promocję.

+66 % w Totolotku dzięki Bonus King Size

Bardzo korzystną promocję na podwyższenia wygranych, dzięki której nie tylko unikniesz płacenia podatku, ale wygrasz jeszcze więcej proponuje Totolotek. Bonus King Size daje możliwość zwiększenia wygranej nawet o 66 %. By skorzystać z promocji musisz oczywiście być graczem Totolotka i posiadać aktywne konto u tego buka. Promocja Bonus King Size polega na stworzeniu kuponu z jak największą liczbą zdarzeń. Za pięć zdarzeń zwiększysz wygraną o 5 % , za sześć zwiększasz wygraną o 10 %. Maksymalny bonus wynosi 66 % i otrzyma go gracz, który umieści na kuponie 30 zdarzeń lub więcej i wygra. W promocji biorą udział zdarzenia z kursem min. 1.21.

Zasady promocji:

 • aktywna 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu
 • na całą ofertę prematch i live
 • depozyt min. 20 zł
 • kupony AKO z min. 5 zdarzeniami
 • minimalny kurs zdarzenia 1.21
 • dowolna stawka

Nasza ocena: 7/10 – Gra bez podatku w Totolotku jest przeznaczona zdecydowanie dla osób, które lubią ryzyko, gdyż można z niej skorzystać dopiero od 5 zdarzeń na kuponie. Oczywiście przy dużym szczęściu można sporo wygrać, ale również sporo stracić. Wymagany jest też depozyt, co jest raczej rzadko spotykane w tego typu promocjach.

LVBET bez podatku po rejestracji

Przez długi czas gracze lvbet.pl mieli do dyspozycji akcję Multikozak, która dotyczyła zakładów AKO. Stawiając kupony z min. 4 zdarzeniami do wygranej był doliczony bonus. Promocja ta zniknęła z oferty bukmachera LVBET, ale pojawiła się inna możliwość gry bez podatku. Dzięki akcji Zbijamy Podatek po Rejestracji nowi gracze mogą przez 14 dni od założenia konta stawiać zakłady i otrzymywać bonus do wygranej +14%. Jest to możliwe na kuponach z min. 3 selekcjami i kursem całkowitym nie mniejszym niż 2.40. To ciekawa opcja dla osób, które chcą założyć konto u tego bukmachera.

Zasady promocji:

 • aktywna przez 14 dni od momentu założenia konta gracza
 • na całą ofertę sportową prematch i live (nie obejmuje sportów wirtualnych)
 • kupony AKO z min. 3 zdarzeniami
 • minimalny kurs kuponu 2.40
 • dowolna stawka

Popularny bukmacher LV BET często proponuje graczom możliwość grania bez podatku lub wygrywania dużo więcej. Jakiś czas temu dostępna dla graczy była promocja w aplikacji bukmachera, która zwiększała wygrane o 14 %. Również osoby korzystające ze stacjonarnych punktów mają opcję skorzystania z promocji, dzięki którym wygrają 14 % więcej. Dlatego warto zaglądać do zakładki z promocjami w LVBET w poszukiwaniu promocji bez podatku.

Nasza ocena: 7/10 – Promocja LVBET jest bardzo ciekawa i atrakcyjna, jednak jest dostępna tylko dla nowych graczy. Bukmacher jednak broni się tym, że od czasu do czasu wprowadza tymczasowe promocje na grę bez podatku.

forBET bez podatku na start

forBET bez podatku na start

forBET słynie z bardzo dobrego pakietu powitalnego, który składa się z wysokiego bonusu od depozytu i zakładu bez ryzyka, które otrzymają gracze, którzy zarejestrują się z kodem promocyjnym. forBET oferuje również ciekawą promocję na grę bez podatku dla nowych graczy. W ciągu 24 godzin od założenia konta zostanie włączona u gracza promocja 14 dni gry Bez Podatku. Do akcji zaliczają się kupony z min. 3 zdarzeniami, każde z kursem nie mniejszym niż 1.30. Liczą się zakłady przedmeczowe, live i te z oferty WIRTUALNE I.

Zasady promocji:

 • aktywna przez 14 dni od momentu założenia konta gracza
 • na całą sportową ofertę prematch i live oraz na WIRTUALNE I
 • kupony AKO z min. 3 zdarzeniami
 • minimalny kurs zdarzenia 1.30
 • dowolna stawka

W ofercie forBET znajdziemy jeszcze jedną promocję, w której można grać bez podatku, a nawet wygrać do 40% więcej. Dotyczy ona zakładów na sporty wirtualne z sekcji WIRTUALNE II. Promocja zaczyna się od 3 zdarzeń na kuponie. Wtedy do wygranej doliczane jest +5%. Za każde kolejne zdarzenie bonus jest wyższy. Przy 10 zdarzeniach jest to już +40%. Bukmacher nie określa minimalnego kursu i stawki. Sporadycznie bukmacher wprowadza też czasowe promocje na grę bez podatku, jest to między innymi powracająca akcja Gramy Europejskie Puchary.

Zasady promocji:

 • aktywna 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu
 • na zakłady z sekcji WIRTUALNE II
 • kupony AKO z min. 3 zdarzeniami
 • dowolny kurs
 • dowolna stawka

Nasza ocena: 8/10 – Wahaliśmy się między 7 a 8, ale ostatecznie daliśmy wyższą ocenę. Na plus gry bez podatku po rejestracji przemawia fakt, że dotyczy ona również zakładów na sporty wirtualne (nie wszystkie). Z kolei druga promocja uzupełnia możliwość grania bez podatku o WIRTUALNE II. Do tego nie ma wymaganego minimalnego kursu.

Zwrot podatku w postaci freebetu w Betcris

Zupełnie inne podejście do gry bez podatku proponuje bukmacher Betcris. Każdego dnia gracz ma okazję otrzymać do 100 zł zapłaconego podatku od wygranych zakładów w postaci freebetu. Maksymalny dzienny zwrot w postaci freebetu wynosi 100 zł.

Zasady promocji:

 • aktywna codziennie 24 godziny na dobę
 • na całą ofertę
 • kupony AKO z min. 3 zdarzeniami
 • kurs poj. zdarzenia min. 1.30
 • stawka kuponu min. 10 zł
 • freebet do wykorzystania na kupony AKO z min. 3 zdarzeniami i kursem poj. 1.30

Nasza ocena: 7/10 – Plusem promocji Betcris jest z pewnością to, że różni się od pozostałych i jest dostępna codziennie przez całą dobę. Wymagana stawka kuponu i kurs zdarzenia nie są wygórowane.

Zwiększ wygraną w PZBuk o 25 %

Promocja PZBuk Kombo+

PZBuk oferował aż dwie promocje, w których gracze mogli powiększyć swoje wygrane. Pierwszą z nich było Kombodoładowanie, które dostępne było w ofercie bukmachera od dawna. Podobnie jak u innych bukmacherów, liczyła się liczba zdarzeń na kuponie, im więcej tym lepiej. Drugą promocją była Komborakieta i działała bardzo podobnie, z tym że dotyczy tylko zakładów przedmeczowych na tenisa.

Aktualnie promocję Kombodoładowanie zastąpiło Kombo+. Tu również biorą udział kupony kombi, a bonus dodawany jest już przy 3 zdarzeniach na kuponie. Jeśli będzie zwycięski to gracz otrzyma bonus 2% do wygranej. Za cztery zdarzenia jest to 4%, za pięć 7%, za 6 już 14%, a za siedem i więcej aż 25 %. Promocja jest ograniczona do konkretnych dyscyplin (piłka nożna, tenis, siatkówka, piłka ręczna, koszykówka) i do konkretnych wydarzeń. Są to zawsze najważniejsze wydarzenia w danej dyscyplinie (na przykład w piłce nożnej to Ekstraklasa, Premier League, Bundesliga, La Liga, Serie A, Ligue 1, Liga Mistrzów, Liga Europy, Superpuchar Polski, kwalifikacje Euro 2020 i mecze reprezentacji Polski podczas rozgrywek towarzyskich i w Lidze Narodów). Minimalny kurs selekcji na kuponie zaliczającym się do promocji wynosi 1.30. Oczywiście, aby móc korzystać z promocji PZBuk trzeba mieć aktywne konto gracza.

Zasady promocji:

 • aktywna 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu
 • na wybrane dyscypliny sportowe i wydarzenia
 • kupony AKO z min. 3 zdarzeniami
 • minimalny kurs zdarzenia 1.30
 • dowolna stawka

Nasza ocena: 6/10 – Promocja PZBuk jest dobra, ale niestety ograniczona do wskazanych przez bukmachera wydarzeń. Oczywiście są wśród nich te najpopularniejsze zawody i dyscypliny, ale jest to jednak ograniczenie.

Polski bukmacher bez podatku

Jak widać, jest w czym wybierać jeśli chodzi o możliwość gry bez podatku u legalnych bukmacherów online. Zdecydowana większość promocji dotyczy kuponów wielokrotnych i bonus jest uzależniony od ich liczby. Wygrana może być powiększona nawet o 66 %. Bukmacher bez podatku – czy warto skorzystać? Oczywiście, że tak! Zwłaszcza, że powiększone wygrane nie wymagają zazwyczaj obrotu przed wypłatą. Oczywiście trudniej jest wygrać, jeśli mamy kilka lub kilkanaście zdarzeń na kuponie. Jednak przy odrobinie wiedzy i szczęścia można zgarnąć naprawdę przyzwoite bonusy.

Bukmacher bez podatku 2023 – pytania i odpowiedzi

Czy trzeba płacić podatek w zakładach bukmacherskich?

Tak, w Polsce obowiązują dwa rodzaje podatku od zakładów bukmacherskich. Pierwszy to podatek od obrotu i wynosi od 12 % od każdej postawionej stawki przez gracza. Jest też podatek od wygranej, ale dotyczy on tylko wygranych powyżej 2280 zł.

Jak uniknąć płacenia podatku u bukmachera?

Aby uniknąć płacenia 12 % podatku u bukmachera najlepiej skorzystać z promocji bukmacherskich na grę bez podatku. Wtedy to, w razie wygranej, bukmacher opłaci podatek.

Ile wynosi podatek obrotowy u bukmacherów?

W Polsce obowiązuje 12 % podatku obrotowego od zakładów bukmacherskich.

U których bukmacherów można grać bez podatku?

Wielu bukmacherów działających w Polsce posiada promocje na grę bez podatku. Są to: Fortuna, TOTALbet, forBET, LVBET, PZBuk, Noblebet, Totolotek, Betclic, Betfan i BetX.

Który bukmacher bez podatku jest najlepszy?

Najlepsi bukmacherzy bez podatku to: Fortuna, TOTALbet i BetX.