Limity bukmacherskie 2024

Limity w zakładach bukmacherskich są pojęciem bardzo ważnym, a przy okazji wielowymiarowym, gdyż mogą dotyczyć kilku różnych kwestii. W naszym artykule przybliżyliśmy każdą z nich i sprawdziliśmy, którzy z bukmacherów narzucają na swoich klientów najmniej dotkliwe ograniczenia. Czytaj dalej i sprawdź jak przedstawiają się limity bukmacherskie w 2024 roku.

Bukmacherzy z najlepszymi limitami 2024

Sprawdzilłam poszczególne limity u bukmacherów online i wybrałam najlepszego bukmachera pod względem limitów. Jest to Betfan, ponieważ oferuje grę bez limitu na koncie tymczasowym (pamiętaj jednak, że aby wypłacić pieniądze, musisz zweryfikować konto) oraz brak limitu na jednorazową wygraną.

 • Bonus 400 PLN od depozytu
 • Freebet 25 PLN
 • brak limitu wpłat na koncie tymczasowym
 • brak limitu na jednorazową wypłatę
 • limit na jednorazową wygraną 500 tysięcy złotych
Sprawdź

Jedyny limit, jaki bukmacher Betfan ustanowił to limit na wysokość wygranej na jednym kuponie, czyli 500 000 zł. Nie jest to najwyższy limit wygranej na jednym kuponie u polskich bukmacherów (Superbet – 650 000 zł, Fortuna – 500 000 zł), ale ze wględu na brak innych limitów, uważam, że to najlepsza oferta, dlatego warto zarejstrować się w Betfan z naszym kodem promocyjnym.

Spis treści

Limity u bukmacherów – stawki, wypłaty, wygrane

Jeśli posiadacie już konto w Betfan, to polecam Wam skorzystanie z oferty wymienionych poniżej bukmacherów.

 • 650 000 PLN – limit wygranej na kuponie
 • 5000 PLN – limit stawek na koncie tymczasowym
 • 2279,99 PLN – maksymalna wygrana na koncie tymczasowym
 • brak limitu jednorazowej wpłaty
3755 PLN bonus na start z kodem Graj w Superbet Zobacz ofertę
 • 601 000 PLN – limit wygranej na kuponie
 • 5000 PLN – limit stawek na koncie tymczasowym
 • 2800 PLN – maksymalna wygrana na koncie tymczasowym
 • brak limitu jednorazowej wpłaty
335 PLN bonus na start z kodem Graj w Fortunie Zobacz ofertę
 • 500 000 PLN – limit wygranej na kuponie
 • 8000 PLN – limit stawek na koncie tymczasowym
 • 500 000 PLN – maksymalna wygrana na koncie tymczasowym
 • brak limitu jednorazowej wpłaty
760 PLN bonus na start z kodem Graj w STS Zobacz ofertę

Jakie są limity bukmacherskie?

Limity w zakładach bukmacherskich mogą dotyczyć kilku różnych kwestii. Co więcej, nie o wszystkich należy mówić negatywnie, również z perspektywy gracza. Bukmacherzy korzystają z trzech podstawowych typów limitów na zakłady:

 1. Limity wpłat, wypłat i stawek – limity nałożone przez bukmacherów na określony lub na gracza. Mają one na celu przede wszystkim ochronę interesów bukmachera.
 2. Limity dotyczące kont tymczasowych – dotyczą depozytów i stawek za jakie klient bukmachera może grać przed weryfikacją konta.
 3. Limity użytkownika – pozwalają one graczom z góry ograniczyć korzystanie z usług bukmacherów, zgodnie z założeniami Odpowiedzialnej Gry i Ustawy Hazardowej.

Poszczególne limity mają za zadanie nie tylko chronić interesy bukmacherów, ale również zapobiegać procederowi prania brudnych pieniędzy. Osobną kategorię stanowią limity użytkownika, które pozwalają dbać o higienę psychiczną graczy i chronić ich przed uzależnieniem od hazardu i jego skutkami.

Limity wygranych u bukmacherów

Tego typu limity są z góry określane przez poszczególnych bukmacherów i mogą się między sobą znacznie różnić. Bukmacherzy nakładają limity na wygraną w kwotach od 200 000 zł aż do 650 000 zł.

BukmacherLimit wygranej na kuponie
Superbet650 000 PLN
Fortuna601 000 PLN
STS500 000 PLN
Betfan500 000 PLN
TOTALbet303 000 PLN
LVBET300 000 PLN
Betcris300 000 PLN
Betters300 000 PLN
BetX264 000 PLN
Fuksiarz250 000 PLN
forBET200 000 PLN
GO+Bet200 000 PLN
Betcris150 000 PLN
PZBukw zależności od kuponu
ComeOnw zależności od kuponu
Limity wygranej u bukmacherów

Jak widać z informacji w powyższej tabeli rozpiętość maksymalnej wygranej na jednym kuponie u bukmacherów jest całkiem spora. Najwięcej możemy wygrać u bukmachera Superbet, gdzie limit wynosi 650 000 zł. Najgorzej ten element wygląda u bukmachera Betcris, u którego maksymalna wygrana na kuponie wynosi zaledwie 150 000 zł.

PZBuk nie określa maksymalnej wygranej, ale zaznacza, że jest ona zależna od zdarzeń na kuponie. Zarejestruj się u tego bukmachera z naszym kodem bonusowym PZBuk i ciesz się wyjątkowymi bonusami na start.

Podobnie do sprawy limitu podchodzi bukmache ComeOn, który po kilku latach nieobecności powrócił na polski rynek. Bukmacher otrzymał licencję Ministerstwa Finansów w 2022 roku, a w listopadzie kolejnego roku później uruchomił swoja ofertę online. Rejestrując się w ComeOn z kodem promocyjnym także możecie liczyć na atrakcyjny bonus na start.

Limity na koncie tymczasowym u bukmacherów

Z kolei limity na konta tymczasowe wahają się od sumy stawek na kwotę od 4000 zł, kończąc na 8000 PLN. Mają one na celu przeciwdziałanie procederowi prania brudnych pieniędzy. Ponadto bukmacherzy nakładają również limity co do czasu w jakim można korzystać z konta tymczasowego.

BukmacherLimit sumy stawekLimit czasu
STS8000 PLN30 dni
LVBET8000 PLN30 dni
BetX8000 PLN28 dni
Betcris8000 PLN30 dni
Superbet5000 PLNbrak limitu
Fortuna5000 PLN28 dni
Betters5000 PLN30 dni
Go+Bet5000 PLN30 dni
TOTALbetbrak limitu90 dni
Fuksiarzbrak limitu90 dni
forBETbrak limitu30 dni
PZBukbrak limitu30 dni
ComeOnbrak limitu30 dni
Betfanbrak limitu30 dni
Limity bukmacherskie na koncie tymczasowym

Bukmacherzy mają opcję szybkiej rejestracji, czyli założenia konta tymczasowego, do którego nie jest konieczne wysyłanie skanu lub zdjęcia dowodu osobistego czy numeru konta. Takie konto ma jednak swoje limity. Po pierwsze termin ważności, po upływie którego gracz musi przekształcić je w konto stałe oraz limity depozytów jakich można dokonać na koncie tymczasowym.

Jak widać, maksymalna kwota stawek na koncie tymczasowym u bukmacherów wynosi 8000 zł. Należy jednak pamiętać, że z konta tymczasowego nie możemy wypłacić środków.

Limity stawek u bukmacherów internetowych

Bukmacherzy limity stawek

Limity bukmacherów na stawki to temat dość skomplikowany i złożony. Poszczególni bukmacherzy mają do niego różne podejście. Co więcej, różnice mogą tyczyć się nawet ofert na poszczególne zakłady.

Część bukmacherów ustala limity stawek indywidualnie, w odniesieniu do danego zakładu. Tego typu podejście do tej kwestii mają:  

 • Fortuna,
 • Superbet,
 • STS,
 • Fuksiarz.

Większość bukmacherów uzależnia limit stawek od maksymalnej wygranej, tak żeby nie przekroczyła tej kwoty. W tym wypadku stawka jest zależna jest więc od kursu. Nieco inne podejście stosuje bukmacher Betcris, który uzależnia maksymalną stawkę od kombinacji zdarzeń na kuponie, następnie zatwierdza ją poprzez swój Dział Sportowy.

Na tym jednak temat stawek u bukmacherów się nie kończy. W przypadku zakładów bukmacherskich wyróżniamy dwa typy limitów stawek:

 • rynkowe
 • personalne

Pierwsze z nich to limity stawek obejmujące poszczególne ligi i dyscypliny. Bukmacher ustala dla maksymalne wartości dla rynków głównych (takich jak 1X2 czy under/over), a następnie, na ich podstawie, ustala limity dla rynków pochodnych. Pracownicy bukmachera mogą modyfikować limity wraz ze wzrostem lub spadkiem zainteresowania graczy danym zakładem.

Limity personalne nakładane są z kolei w odniesieniu do graczy. Bukmacher może zastosować limity na stawkę (przykładowo do 20 zł na zakład) lub na wygraną, która zależna jest od kursu. Limity tego typu nakładane są na ogół w sposób procentowy. Przykładowo, jeśli gracz bez limitu może obstawić dany zakład za kwotę 10 000 zł, a ograniczony gracz za 2000 zł, to oznacza to, że nałożono na niego limit 20%.

Najwyższe limity mają oczywiście VIP-y, dla których wartość ta jest na ogół kilkakrotnością podstawy (np. 200 lub 300%). Gracze normalni, w tym nowi klienci buków, korzystają ze standardowego pułapu (100%). Typerom podejrzanym o granie surebetów, value betów, korzystający z systemów i wykorzystujący słabości systemu grozi ustawienie limitów na poziomie 5 – 50%. Wreszcie, gracze niechciani przez buków, obstawiający m. in. ustawione spotkania, mogą mieć limity na poziomie 1 – 5%.

Bukmacherskie limity personalne – za co nam grożą?

Najpewniej najmniej lubiane limity to właśnie te nakładane przez bukmacherów na konto gracza, który został przez nich uznany za niebezpiecznego dla ich interesów. Limity tego typu nakładane są z reguły na graczy, którzy wygrywają dużo, jednocześnie powodując straty u buka.

Limity mogą zostać nałożone również na graczy, którzy obstawiają za bardzo wysokie stawki, liczone w tysiącach złotych, w szczególności, gdy obstawione kupony okazują się często wygrane. Sytuacji, w których gracz może zostać objęty limitami jest jednak znacznie więcej. Mogą to być m. in.: 

 • gra na arbitraż – bukmacherzy bardzo często nakładają limity na konta graczy, u których występuje podejrzenie gry na arbitraż, czyli wyszukiwanie tak zwanych „surebetów” u różnych buków.

Na czym polega surebet?

Załóżmy, że bukmacher X wystawił kursy na wygraną zespołu A kurs 2.20, a zespołu B 1.75, podczas gdy bukmacher Z na ten sam mecz wystawił kurs 1.80 na wygraną zespołu A i kurs 2.15 na zespół B. Jeśli gracz odpowiednio dobierze stawki na wygrane zespołu A i B, korzystając z najkorzystniejszych oferty obydwu bukmacherów, wypracuje zysk, niezależnie od końcowego wyniku spotkania. Co dość oczywiste, wartość wygranej zależeć będzie od wkładu przeznaczonego na zakłady.

 • gra za duże stawki – gracze obstawiający zakłady za grube tysiące złotych również są narażeni na nałożenie ograniczeń na ich konta, w szczególności, gdy mają dobrą passę i wygrywają duże pieniądze.
 • wygrywanie dużych kwot – niejako nawiązanie do poprzedniego punktu. Gracze, którzy wygrywają duże pieniądze (tak naprawdę niezależnie od obstawionych stawek) muszą liczyć się z możliwością nałożenia limitu.
 • obstawianie mniej popularnych dyscyplin i rozgrywek za małe stawki – zakłady na najpopularniejsze rozgrywki jak Ekstraklasa, Premier League czy Bundesliga nie są objęte większym dozorem ze strony buków. Co innego, gdy gracz zaczyna zagłębiać się w egzotyczne ligi lub sporty niszowe, a przy tym wygrywa na tym duże kwoty.
 • gra zawsze za te same lub nierówne stawki – podejrzenie bukmacherów może również wzbudzić obstawianie zakładów za tę samą stawkę lub za kwoty z groszowymi „końcówkami”, np. 52, 46 PLN. Wydawać by się mogło, że nie może wiązać się to z ryzykiem nałożenia limitu, jednak jest inaczej – bukmacherzy mogą potraktować to jako grę na surebety.  
 • nieuczciwe korzystanie z bonusów – w tym wypadku bukmacher chroni wyłącznie swoich interesów. Nie brakuje w końcu nieuczciwych typerów polujących na zyski z promocji poprzez zakładanie kont na członków rodziny lub znajomych. Wykrycie przez bukmachera tego procederu grozi nie tylko nałożeniem limitów na stawki, ale również zamknięciem konta.       

Powyższe sytuacje nie są tolerowane przez bukmacherów i jeśli uznają oni, że gracz działa na ich szkodę, mogą nałożyć limity personalne na jego konto lub, w skrajnych wypadkach, zamknąć je.

Maksymalne wypłaty środków u bukmacherów

Bukmacherzy mają również określone limity dotyczące jednorazowej wypłaty środków na konto bankowe gracza. Poszczególni operatorzy zakładów wzajemnych określają wartość wypłat na różnym poziomie.

BukmacherMaksymalna wypłata
FortunaBrak ograniczeń
SuperbetBrak ograniczeń
STSBrak ograniczeń
BetfanBrak ograniczeń
ComeOnBrak ograniczeń
PZBukBrak ograniczeń
Fuksiarz200 000 PLN
TOTALbet100 000 PLN
Betcris100 000 PLN
GO+Bet100 000 PLN
BetX40 000 PLN
LVBet25 000 PLN
Betters10 000 PLN

Część bukmacherów nie nakłada żadnych limitów na wypłaty. Najskromniej na tym polu prezentuje się Betters – 10 000 zł.

Należy odnotować, że bukmacherzy i/lub ich operatorzy płatności mogą nakładać również limity na niższe kwoty w przypadku wypłat błyskawicznych.

Indywidualne limity na grę u bukmachera

Są to jedyne limity bukmacherskie, które mogą zostać określone przez gracza. Żeby móc korzystać w pełni z usług bukmachera, gracz ma za zadanie określić limity czasu i kwot, które planuje przeznaczyć na grę. Taka opcja pojawia się już w momencie rejestracji konta przez gracza. Kwoty i czas ustalamy jako następujące limity:

 • limity czasowe – dotyczą czasu korzystania z usług bukmacherów. Z reguły możemy ustawić od 1 do 18 godzin bycia zalogowanym na koncie (75% czasu), maksymalnie do 558 godzin na miesiąc.
 • limity kwotowe – dotyczą one kwot pieniężnych jakie w określonym czasie (dzień lub miesiąc) możemy przeznaczyć na grę. Z reguły, maksymalna kwota wynosi 10 000 000 zł (słownie: dziesięć milionów złotych).

Poza tym, bukmacherzy umożliwiają swoim klientom zawieszenie konta na określony czas poprzez samowykluczenie lub zawieszenie konta. Istnieje również możliwość zamknięcia konta, jeśli gracz sobie tego życzy. Należy również pamiętać, że podwyższenie limitów na grę wiążę się z koniecznością odczekania określonego czasu:

 • 24 h przy pierwszej zmianie,
 • 7 dni przy drugiej zmianie,
 • 3 miesiące w przypadku trzeciej i każdej kolejnej zmiany.

Z drugiej strony, obniżanie limitów na grę odbywa się natychmiastowo, bez konieczności oczekiwania na zatwierdzenie.

Limity u bukmacherów – TOP 3

Na górze artykułu wskazaliśmy czterech bukmacherów, którzy w naszej ocenie mają najkorzystniejsze limity dla graczy. Poniżej napiszemy nieco więcej na ich temat.

Betfan limity

Bukmacherem, który naszym zdaniem oferuje najkorzystniejsze limity bukmacherskie jest Betfan. Oferuje on limit maksymalnej wygranej na kuponie na kwotę do 500 000 zł, co może nie jest najlepszym wynikiem wśród topowych legalnych polskich bukmacherów online, ale taka wygrana zdarza się wyjątkowo rzadko, a inne limity w Betfan są przyjazne graczom. Mam tu na myśli brak limitów na zakłady na koncie tymczasowym oraz brak limitów na jednorazową wypłatę.

Limity w Betfan:

 • limit wygranej 500 000 zł,
 • brak limit stawek na koncie tymczasowym,
 • brak limitu na jednorazową wypłatę

Superbet limity

Superbet oferuje najwyższy limit maksymalnej wygranej na kuponie na kwotę do 650 000 zł. Maksymalna kwota stawek na zakłady na koncie tymczasowym wynosi 5000 zł, natomiast maksymalna wygrana w przypadku tego konta wynosi 2279,99 zł. Limity na tym poziomie stosowane są przez większość bukmacherów online.

Limity w Superbet:

 • limit wygranej 650 000 zł,
 • limit stawek na koncie tymczasowym 5000 zł,
 • maksymalna wygrana na koncie tymczasowym 2279,99 zł. 

Fortuna limity

Bukmacher Fortuna oferuje jeden z najwyższych limitów wygranej wśród legalnych buków – wynosi on 601 000 zł. Limit na stawki na koncie tymczasowym wynosi 5000 zł, co jak już wspomniałam, jest niejako standardem na polskim rynku bukmacherskim. Maksymalna wygrana na koncie tymczasowym wynosi 2800 zł. Typując ponad tę kwotę, przekroczysz limit maksymalnej ewentualnej wygranej.

Limity w Fortunie:

 • limit wygranej 601 000 zł,
 • limit stawek na koncie tymczasowym 5000 zł,
 • maksymalna wygrana na koncie tymczasowym 2800 zł.

STS limity

Największy polski bukmacher oferuje limity na maksymalną wygraną na kwotę 500 000 zł, co jest trzecim wynikiem wśród topowych buków. Warto dodać, że kwota ta dotyczy również wygranych na koncie tymczasowym. STS wyróżnia się również bardzo wysokim limitem 8000 zł na stawki obstawione na koncie tymczasowym – jest to najlepszy wynik wśród polskich buków, wraz z LVBET i Betcris.

Limity w STS:

 • limit wygranej 500 000 zł,
 • limit stawek na koncie tymczasowym 8000 zł,
 • maksymalna wygrana na koncie tymczasowym 500 000 zł.

Jak uniknąć limitów bukmacherskich?

Najprostszym sposobem jest oczywiście unikanie wygranych, jednak nas akurat ta porada nie interesuje. Czy jest więc jakiś złoty środek, żeby wygrywać dużo na zakładach i nie dać się limitom? Jednej dobrej porady nie ma, jednak, jeśli nie chcemy dać się zlimitować, powinniśmy przestrzegać następujących zasad:

 1. Unikaj surebetów i gry na arbitraż lub obstawiać je bardzo ostrożnie, w szczególności, gdy mamy nowe konto.
 2. Nie obstawiaj za całość środków na swoim koncie.
 3. Unikaj podejrzanych stawek – nie graj za często za te same kwoty lub stawki z „końcówkami”. Stosuj głównie okrągłe kwoty (np. 150,00 zł, 175,00 zł).
 4. Nie obstawiaj wyłącznie lig egzotycznych i dyscyplin niszowych.
 5. Obstawiaj większe stawki w zakładach na żywo, które mają z reguły wyższe limity.
 6. Nie unikaj całkowicie zakładów AKO – są one najbardziej lubiane przez buków.
 7. W przypadku nałożenia limitu, możesz postawić większą stawkę, jeśli dodasz selekcję o niskim kursie (np. 1.03).
 8. Możesz również skorzystać z usług innych bukmacherów.

Polecamy przede wszystkim grać mądrze i ostrożnie, w szczególności, jeśli rzeczywiście szukasz błędów buka i obstawiasz surebety. Stosując się do naszych porad masz większe szanse na uniknięcie szybkiego nałożenia limitu.

Limity bukmacherskie – pytania i odpowiedzi

Limity bukmacherskie to ograniczenia jakie nakłada bukmacher na gracza lub stawiane przez niego zakłady. Mogą to być limity depozytów, limity wygranych, limity stawek czy limity wypłat.

Limity wygranych na kuponie są ustalane indywidualnie przez każdego bukmachera. Obecnie najwyższy limit wygranej na jednym kuponie ma Superbet i wynosi 650 000 PLN.

Tak, konta tymczasowe mają limit depozytów. Zwykle wynoszą one około 5000 zł.

Większość bukmacherów nie ma określonego limitu kwoty, jaką gracz może wypłacić ze swojego konta. Czasami jednak, w przypadku gdy chcemy wypłacić pokaźną sumę możemy być poproszeni o dodatkową weryfikację.