Hokej na lodzie – zakłady bukmacherskie

Hokej na lodzie cieszy się sporą popularnością wśród graczy obstawiających zakłady bukmacherskie online. Jeśli i Ty planujesz spróbować swoich sił w typowaniu tego sportu lub jeśli już go obstawiasz i po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś nowego, to trafiłeś w dobre miejsce – w naszym poradniku każdy typer powinien znaleźć coś dla siebie.

Spis treści

Najlepsi bukmacherzy – hokej na lodzie

Obstawianie zakładów bukmacherskich na hokej na lodzie wypada rozpocząć od wyboru bukmachera z najlepszą ofertą na tę dyscyplinę. Jednocześnie, rekomendujemy nie ograniczać się do pojedynczego bukmachera. Dlaczego? Tego dowiesz się w dalszej części naszego artykułu.

Fortuna – zakłady na hokej

Fortuna to jeden z najstarszych i największych bukmacherów online w Polsce. Wywodzi się z kraju, w którym hokej na lodzie ma ogromne tradycje, stąd też nie powinno dziwić, że znalazł się na pierwszym miejscu naszej listy.

 • Kursy na poziomie 5,72%
 • 70-75 rynków na NHL
 • Duża liczba lig
 • Transmisje meczowe z najmocniejszych lig, w tym NHL
 • Duży wybór zakładów specjalnych
 • Znakomite statystyki
 • Promocje na NHL

Klienci Fortuny mogą skorzystać z bonusu na start, na który składają się cztery bonusy – zakład bez ryzyka 600 PLN, bonus bez depozytu o wartości 20 PLN w punktach Fortuna Klub Plus, bonus 5 PLN za udostępnienie kuponu w Strefie Kuponów oraz freebet 15 PLN, dostępny tylko za rejestrację przez nasz link. Ofertę powitalną o maksymalnej wartości zyskasz wyłącznie z kodem promocyjnym Fortuna.

Hokej na lodzie w STS

Drugi polecany przez nas operator z ofertą na hokej, bukmacher STS, jest największym legalnym operatorem zakładów w kraju. Oto na co mogą liczyć gracze, którzy zdecydują się obstawiać u niego hokej na lodzie:

 • Kursy na poziomie 5,55%
 • 40 rynków na NHL
 • Duży wybór lig
 • Transmisje meczowe z najmocniejszych lig, w tym NHL
 • Typy w ramach opcji Bet Booster
 • Szeroka oferta zakładów terminowych
 • Dobre statystyki

Superbet hokej na lodzie

Superbet to kolejny rekomendowany przez nas bukmacher, który należy do środkowoeuropejskiego potentata w branży zakładów bukmacherskich. Jego oferta na hokej obejmuje:

 • Kursy na poziomie 5,34%
 • 20-25 rynków
 • Transmisje meczowe z najmocniejszych lig, w tym NHL
 • Szeroki wybór lig
 • Bardzo duża ilość zakładów specjalnych na mecze hokeja
 • Promocje na NHL

Hokej w LVBET

Ostatnim bukmacherem, którego oferta na hokej na lodzie polecamy w sposób szczególny, jest LVBET. Jego klienci mogą skorzystać z następujących opcji:

 • Kursy na poziomie 5,72%
 • Liczba rynków 100-105
 • Duży wybór lig do obstawiania
 • Zakłady terminowe i specjalne

Hokej na lodzie – kursy bukmacherskie NHL

Kluczem do wysokich wygranych w zakładach bukmacherskich są oczywiście atrakcyjne kursy bukmacherskie. Oto jak prezentuje się poziom marż na NHL u legalnych polskich bukmacherów online:

BukmacherMarża na hokej na lodzie
Fortuna5,72%
STS5,55%
forBET5,55%
TOTALbet5,75%
Superbet5,34%
LVBET5,72%
Betcris8,61%
PZBUK4,53%
Fuksiarz5,55%
Hokej na lodzie – marże na NHL. 01.2022 r.

Jak wiadomo, niższe marże gwarantują wyższe wygrane. Operatorem, który ma najlepsze kursy bazowe na hokej jest PZBUK. Dobrze prezentują się również oferty kursowe Etoto. Nie jest to jednak jedyna rzecz decydująca o atrakcyjności kursów – niemniej ważne są również promocje kursowe, o których szerzej napiszemy w dalszej części tego artykułu.

Hokej na lodzie – rynki bukmacherskie NHL

Równie ważne co kursy są dla wielu graczy również rynki bukmacherskie, a więc dostępne do obstawiania opcje na poszczególne zakłady. Oto, ile rynków oferują poszczególni bukmacherzy w dniu meczowym ligi hokejowej NHL:

BukmacherRynki
Fortuna70-75
STS40
forBET55-60
TOTALbet70-75
Superbet20-25
LVBET100-105
Betcris140-145
PZBUK85-105
Fuksiarz45-50
Hokej na lodzie – rynki na NHL. 01.2022 r.

Największą liczbę rynków na mecze NHL oferują bukmacherzy Betcris, LVBET i PZBUK. Na przeciwległym biegunie pod względem oferty dostępnych opcji na zakłady, znaleźli się Superbet i STS.

Promocje bukmacherskie na hokej na lodzie u bukmacherów

W ofertach polskich bukmacherów online nie brakuje promocji na zakłady na hokej na lodzie. Poniżej opisaliśmy najciekawsze z nich.

Godziny mistrzów NHL w Fortunie

W każdą środę podczas sezonu hokeja na lodzie NHL, w godzinach od 00:00 do 02:00, klienci Fortuny mogą liczyć na dodatkowy bonus. Gracze, którzy w tych godzinach wpłacą depozyt o wartości min. 30 PLN z kodem „NHL”, a następnie obstawią kupon za stawkę 30 PLN lub wyższą, z co najmniej jednym zdarzeniem z oferty na żywo na NHL, otrzymają bonus 30 PLN w punktach Fortuna Klub Plus. Zwrot dotyczy wyłącznie przegranych zakładów.

American Dream w Superbet

Oferta promocyjna na amerykańskie sporty w Superbet. Gracze, którzy obstawiają profesjonalne ligi amerykańskie, w tym hokejowe rozgrywki NHL, mogą każdego dnia otrzymać bonus o wartości 25 PLN. Do promocji wliczają się zakłady SOLO i AKO obstawione za min. 50 PLN o kursie 2,00 lub wyższym, wyłącznie z oferty na NHL, NBA i/lub NFL.

Gra bez podatku w TOTALbet

Bukmacher TOTALbet umożliwia swoim klientom obstawianie zakładów bez podatku, niezależnie od dnia tygodnia i pory dnia i nocy. Promocją objęte są zakłady przedmeczowe i live z min. 3 zdarzeniami, każde o kursie 1,20 lub wyższym, z oferty na wszystkie dyscypliny sportowe, w tym również hokej na lodzie. Bukmacher zwraca również podatek za zakłady SOLO na live, jeśli w tygodniu (od poniedziałku do niedzieli) uda nam się trafić 3 zakłady tego typu.

Zakłady bukmacherskie na hokej

Poniżej znajduje się lista zakładów na hokej, które są dostępne w ofertach legalnych polskich bukmacherów online.

Trzydrogowy zakład na wynik meczu (1X2)

Klasyczny zakład na wynik meczu w regulaminowym czasie gry. Możliwe do obstawienia rezultaty to wygrana gospodarzy (1), remis (X) i wygrana gości (2).

Dwudrogowy zakład na zwycięzcę meczu

Zakład obejmujący nie tylko regulaminowy czas gry, ale i dogrywkę oraz rzuty karne. Gracz ma za zadanie wytypować zwycięzcę spotkania, bez możliwości obstawienia remisu.

Wynik tercji (1X2)

Trzydrogowy zakład na rezultat 1., 2. lub 3 tercji spotkania. Gracze mają możliwość obstawienia zwycięstwa gospodarzy, remisu lub wygranej gości w danej tercji.

Liczba bramek poniżej/powyżej

Klasyczny zakład na bramki under/over. Z racji tego, że w meczach hokeja pada z reguły więcej bramek niż w piłce nożnej, liczba opcji jest tu również znacznie większa.

Rezultat meczu I suma bramek

Zakład łączony, na który składają się typy na 1X2 i liczbę bramek poniżej/powyżej. Kursy na tego typu zakłady są z reguły atrakcyjne.

Handicap

Kolejny zakład będący ciekawą alternatywą dla 1X2. Gracz obstawia wygraną jednej z drużyn większą liczbą bramek niż 1. Może okazać się bardzo zyskowny, gdy spotkanie ma zdecydowanego faworyta.

1. tercja/mecz

Czyli tak zwany „łamak”. Gracz ma za zadanie prawidłowo wytypować rezultat pierwszej tercji i całego spotkania. W niektórych opcjach tego zakładu kursy bywają bardzo wysokie.

Obie drużyny strzelą

Tak zwany BTTS, to jeden z najpopularniejszych zakładów na piłkę nożną. W przypadku hokeja na lodzie cieszy się mniejszą popularnością, ze względu na dość niskie kursy.

Drużyna liczba bramek

Kolejna forma zakładu na bramki. W tym wypadku, gracz ma za zadanie wytypować, ile bramek strzeli dany zespół. Z reguły zakład ten można obstawiać jako poniżej/powyżej, ale niektórzy bukmacherzy wystawiają również oferty na dokładną liczbę goli i/lub ich zakres.

Dokładna liczba bramek w meczu

Zakład o wysokich kursach, z racji tego, że nie jest prosty do wytypowania. Gracz ma za zadanie określić, ile bramek dokładnie padnie w meczu.

Czy będzie dogrywka?

Zakłady z dobrymi kursami, na ogół mające identyczną lub zbliżoną wartość do zakładu na remis w regulaminowym czasie gry spotkania w hokeja – dogrywka zostaje zarządzona, jeśli po 3. tercjach nie zostanie wyłoniony zwycięzca.

Liczba 2-minutowych kar (wynik, handicap, suma)

Część bukmacherów umożliwia również obstawienie zakładów na ilość dwuminutowych kar w spotkaniu. Zakłady na kary można obstawiać w formie kto więcej? (wynik), handicapu lub sumy w formie poniżej/powyżej.

Zakłady na osiągnięcia zawodnika

Bardzo ciekawą opcją przy obstawianiu hokeja są zakłady na strzelców bramek, asysty lub łączną liczbę punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Z reguły pojawiają się one w ofertach bukmacherów w dniu meczowym.

Wygrane wznowienia

Obstawiać można również zakłady na wznowienia, w podobnej formie co zakłady na kary, to jest jako wynik, handicap i suma.

Gole w przewadze poniżej/powyżej

Ponieważ w hokeju często zdarza się tak, że jeden lub więcej zawodników trafia na ławkę kar za przewinienia, jeden z zespołów ma możliwość gry w przewadze (tzw. Power Play). Niektórzy bukmacherzy umożliwiają obstawianie zakładów na to ile bramek padnie podczas gry w tym czasie, z reguły w formie under/over.

Zakłady na liczbę strzałów

Kolejny zakład stricte statystyczny, dostępny w ofertach niektórych bukmacherów. W tym wypadku, gracze mogą obstawiać liczbę oddanych strzałów jednej lub obydwu drużyn, z reguły w formie under/over.

Zakłady terminowe

Krótko rzecz ujmując, są to zakłady na osiągnięcia wybranych drużyn lub zawodników na przestrzeni całego sezonu lub turnieju, takie jak np. wygranie ligi, turnieju, konferencji lub grupy, wygranie tytułu króla strzelców czy wygranie klasyfikacji kanadyjskiej.

Jak obstawiać hokej na lodzie? – poradnik

Poniżej zamieściliśmy Top 5 porad dotyczących obstawiania zakładów bukmacherskich na hokej na lodzie autorstwa ekspertów z naszej redakcji.

 1. Wybieraj najwyższe kursy. Z racji tego, że kursy na hokej na lodzie są na ogół bardziej atrakcyjne niż w przypadku np. piłki nożnej, co wynika z większej liczby niespodzianek w tej dyscyplinie, bardzo ważne jest wyszukiwanie oferty bukmacherskich z najwyższymi kursami. W ten sposób, możemy znacznie zwiększyć możliwą wartość wygranej. Dlatego też, istotne jest, by posiadać konto u co najmniej kilku legalnych bukmacherów online – w ten sposób będziemy mieli większe możliwości wyboru.
 2. Obstawiaj zakłady na żywo. Wraz z rozpoczęciem spotkania hokejowego, sytuacja na lodowisku potrafi zmieniać się błyskawicznie. Hokej to w końcu piekielnie dynamiczna dyscyplina sportowa, w której występuje duża liczba zmiennych, takich jak wymiana zawodników w trakcie gry czy kary. Dlatego też, zakłady na żywo są wręcz opcją stworzoną do obstawiania tej dyscypliny. Nie powinno więc dziwić, że live’y na hokej są z reguły istotnym punktem ofert legalnych bukmacherów – przykładowo, w przypadku NHL można w jednym momencie obstawiać nawet kilkanaście spotkań! Typując hokej na żywo należy szybko reagować na wydarzenia na lodowisku. W ten sposób, można wyłapać prawdziwe kursowe perełki.
 3. Weź pod uwagę statystyki. Hokej, jak przystało na sport cieszący się dużą popularnością za Oceanem, jest sportem, który może okazać się prawdziwą gratką dla fanów statystyk. Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę są serie wygranych lub przegranych.
 4. Sprawdzaj rynki alternatywne. Obstawiając hokej u legalnych bukmacherów, gracze zyskują dostęp do kilkudziesięciu rynków przedmeczowych, więc koncentrowanie się wyłącznie na rynkach 1X2 i zakładach na bramki należy uznać za błąd. Ciekawymi opcjami w przypadku wielu spotkań może okazać się typowanie poszczególnych tercji, kar, liczby strzałów czy punktów zdobytych przez poszczególnych zawodników. W ten sposób, niewielkim nakładem sił, można znaleźć naprawdę ciekawe typy bukmacherskie na hokej.
 5. Weź pod uwagę kalendarz spotkań. Ostatni punkt, który jednak jest niezwykle istotny, w szczególności, jeśli obstawiamy ligi z dużą liczbą spotkań, takie jak NHL i rosyjska KHL. W tych rozgrywkach, wszystkie drużyn rozgrywają ogromną liczbę spotkań, często podróżując z jednego miasta do drugiego przez nawet 6-7 dni, bez przerwy. Częste zmiany lokalizacji i stref czasowych, mogą wpłynąć negatywnie nie tylko na ich formę fizyczną, ale i mentalną, stąd zdarza się, że może zabraknąć im motywacji w trakcie meczu. Ponadto, zdarza się, że grają codziennie przez kilka kolejnych dni, co może doprowadzić ich do mocnego zmęczenia. Najkorzystniej jest więc obstawiać te drużyny, które w ostatnim czasie miały chwile wytchnienia od gry.

Hokej na lodzie – statystyki

Rozwińmy trochę temat statystyk. Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę są serie wygranych lub przegranych – poszczególne ekipy w najmocniejszych ligach często miewają dłuższa zwyżki i obniżki formy. Jest to najbardziej istotne w NHL, w którym zespoły grają bardzo często i ewentualne zwycięstwa i porażki często notowane są w dłuższych seriach.

Inną statystyką, którą warto wziąć pod uwagę, jest skuteczność gry zespołów w przewadze. Jeśli, przykładowo, nawet słabsza drużyna, która świetnie spisuje się w grze w Power Play, gra z mocną drużyną, której zawodnicy notorycznie faulują i trafiają na ławki kar, daje to możliwość zarobienia na tym zakładzie dużych pieniędzy.

Nie należy również lekceważyć aktualnej formy kluczowych zawodników poszczególnych zespołów. Najlepsi, hokeiści tacy jak Alex Ovechkin, Connor McDavid czy Leon Draisaiti, potrafią niemal w pojedynkę rozstrzygnąć spotkanie na korzyść swojej drużyny. Jeśli więc liderzy zespołów są akurat w wysokiej formie, to opłacalną opcją może okazać obstawienie zwycięstw zespołów, w których grają.

Wreszcie, ostatnią ważną statystyką są mecze na wyjeździe. W hokeju na lodzie, znacznie częściej niż w przypadku piłki nożnej, drużyny przyjezdne są w stanie rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Dlatego też obstawianie 2 lub X2 może przynieść spore zyski. Wiele drużyn przed własną, liczoną w tysiącach widzów publicznością, najprościej mówiąc „spina się”, a pełnię swoich możliwości prezentują dopiero w meczach wyjazdowych.

Statystyki NHL

Poniżej zamieściliśmy kilka unikatowych statystyk ligi hokejowej NHL na przestrzeni ostatnich 10 sezonów. Mogą się one okazać niezwykle przydatne przy typowaniu tych rozgrywek.

Średnia liczba bramek zespołu

Zaczynamy od danych dotyczących średniej liczby bramek strzelanych przez zespół w meczu.

SezonŚrednia
2020/20212,94
2019/20203,02
2018/20193,01
2017/20182,97
2016/20172,77
2015/20162,71
2014/20152,73
2013/20142,74
2012/20132,72
2011/20122,73

W ostatnich kilku sezonów, statystyka bramek w NHL wyraźnie wzrosła, a najwyższy poziom osiągnęła w sezonie 2019/2020, kiedy to na jedną drużynę przypadało średnio 3,02 bramki. Wiele wskazuje na to, że w sezonie 2021/2022 statystyka ta będzie jeszcze wyższa, więc zakłady na overy mogą okazać się wyjątkowo zyskowne.

Gra w przewadze – średnia na mecz i skuteczność

Kolejna ciekawa statystyka dotyczy przewag. Wzięliśmy pod lupę średnią liczbę przewag na mecz i skuteczność drużyn w wykorzystywaniu ich, wyrażoną w procentach.

SezonLiczba przewag na meczSkuteczność w przewadze
2020/20212,8919,78%
2019/20202,9720,03%
2018/20192,9219,78%
2017/20183,0419,18%
2016/20172,9919,19%
2015/20163,1118,66%
2014/20153,0618,66%
2013/20143,2717,89%
2012/20133,3218,22%
2011/20123,3117,31%

W przeciwieństwie do bramek, statystyka zarządzanych przewag w ostatnich 10 sezonach wyraźnie spadła – z poziomu 3,32 (2012/2013) do poziomu 2,89 (2020/2021). Z drugiej strony, skuteczność wykorzystywania gry w przewadze w ostatnich latach była wyraźnie wyższa niż na początku poprzedniej dekady.

Strzały, strzały obronie i skuteczność bramkarzy

Na koniec, wzięliśmy pod lupę statystyki dotyczące średniej oddanych strzałów na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia.

SezonŚrednia strzałów na meczŚrednia strzałów obronionychSkuteczność bramkarzy
2020/202129,827,190,8%
2019/202031,328,491.0%
2018/201931,328,591,0%
2017/201831,829,091,2%
2016/201730,127,591,3%
2015/201629,627,191,5%
2014/201529,827,391,5%
2013/201430,027,491,4%
2012/201329,026,591,2%
2011/201229,727,191,4%

Średnia oddanych strzałów w ciągu ostatniej dekady osiągnęła szczyt w sezonie 2017/2018, kiedy w meczu oddawano średnio 31,8 strzału, z których średnio 29 było wyłapywane przez bramkarzy. Ta statystyka była w poprzednim sezonie wyraźnie niższa i wyniosła 29,8 strzału na mecz, z których średnio 27,1 zostało wybronionych, co oznacza skuteczność bramkarzy na poziomie 90,8%, nota bene najniższą na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia.

Obstawianie hokeja na lodzie – podsumowanie

Czy warto obstawiać hokej na lodzie? Nie ulega wątpliwości, że tak. Zakłady bukmacherskie na tę dyscyplinę są co prawda znacznie bardziej nieprzewidywalne niż na np. piłkę nożną, jednak wysokość kursów może zrekompensować nam ryzyko podjęte przy typowaniu meczów hokejowych. Decydując się na obstawianie tej dyscypliny, powinno się przede wszystkim wybrać dobrego bukmachera, wyposażyć w dobre źródło aktualnych statystyk i spróbować swoich sił w obstawianiu live’ów. W ten sposób, wyraźnie zwiększamy swoje szanse na wygrane.

fot. Grzegorz Wajda/REPORTER/East News