STS czy forBET – który bonus powitalny jest lepszy?

Nie ulega wątpliwości, że STS to najpopularniejszy bukmacher w Polsce. Zaufało mu najwięcej graczy i niezaprzeczalnie mieli ku temu powody. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie ma innych bukmacherów z dobrymi ofertami. Wśród nich jest forBET. W tym artykule porównuję bonusy powitalne STS i forBET.

Spis treści

STS vs forBET bonusy na start

Zanim przeanalizuję każdy z bonusów powitalnych legalnych bukmacherów: forBET i STS, zobacz, jak prezentują się same ich kwoty i rodzaje.

 • 0 100 PLN zakład bez ryzyka
 • 600 PLN od trzech depozytów
 • 60 PLN bonusy za zadania

kod: STSVIP (działa tylko po kliknięciu w przycisk ODBIERZ)

ODBIERZ
 • 1000 1200 PLN  zakład bez ryzyka
 • 0 150 PLN freebet od wpłaty
 • 2000 PLN od drugiej wpłaty
 • +14 % do wygranych przez 30 dni

kod: FBVIP

Odbierz

Bonus STS czy forBET – porównanie

Patrząc na bonusy powitalne, nie warto sugerować się wyłącznie ich wysokością. Czasami mniej znaczy więcej, a dostosowując to stwierdzenie do bonusów bukmacherskich: czasami mniej znaczy lepiej. Dlatego chcemy wyjaśnić, co brałam pod uwagę, oceniając poszczególne promocje bukmacherskie na start:

 • czy bukmacher posiada kod promocyjne powiększający bonus na start
 • jaka jest wysokość bonusu
 • jakie są warunki otrzymania bonusu
 • co należy zrobić, aby móc wypłacić bonus
 • ile czasu gracz ma na skorzystanie z bonusu i jego obrót

Powyższa lista przedstawia najważniejsze czynniki, które określają to czy bonus jest rzeczywiście atrakcyjny.

Z naszymi kodami promocyjnymi u bukmachera STS można otrzymać na start w sumie 760 zł, a w forBET – 3350 zł oraz możliwość gry bez podatku przez 14 dni od rejestracji. Dlaczego rozpatruję ofertę po uwzględnieniu kodu? Ponieważ zawsze przed rejestracją u danego bukmachera, warto sprawdzić w internecie, czy nie ma kodu, który zwiększa pakiet bonusów, a to z kolei zwiększa szansę na wyższą wygraną.

Zakład bez ryzyka: STS czy forBET?

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się zakładowi bez ryzyka. Jest to jeden z najpopularniejszych bonusów, który chętnie wykorzystują gracze. Dlaczego? Bo w razie przegranej otrzymają zwrot postawionej stawki. Takie bonusy znajdziemy w ofertach STS i forBET.

Zacznijmy od STS. Zakład bez ryzyka znajduje się w ofercie powitalnej z naszym kodem promocyjnym STS i wynosi w niej 100 zł. Cashback dotyczy on pierwszego postawionego przez gracza zakładu. Najpierw jednak należy wpłacić depozyt nie mniejszy niż 50 zł. Następnie postawić dowolny zakład SOLO lub AKO, z minimalnym kursem kuponu 1.85. Jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot stawki (pomniejszonej o podatek) do kwoty 100 zł. Zwrot trafia na konto depozytowe i można go wypłacić lub przeznaczyć na dalszą grę. Co ważne, bonus ten jest przyznawany również po szybkiej rejestracji.

Czas na forBET. Zakład bez ryzyka jest znacznie wyższy, bo wynosi maksymalnie 1200 zł z naszym kodem do forBET (w standardzie jest 1000 zł). Gdy założysz konto, wpłacasz min. 20 zł i stawiasz pierwszy zakład za co najmniej 20 zł. Jeśli go przegrasz otrzymasz zwrot 100 % stawki do kwoty 1200 zł w formie bonusu. Niestety, nie możesz tych środków od razu wypłacić. Cashbackiem trzeba obrócić jeden raz na kuponie z min. 3 zdarzeniami, a każde z nich musi mieć kurs min. 1.30. Gracz ma 14 dni na obrót.

Choć zakład bez ryzyka w forBET jest znacznie wyższy to warunek obrotu na kuponie AKO3 jest już nieco problematyczny. W STS nie mamy żadnych wymogów obrotu, zatem mimo iż kwota bonusu jest dużo niższa to w tej rundzie przyznajemy zwycięstwo STSowi.

STS czy forBET – kto ma lepszy bonus od depozytu

Najpopularniejszym bonusem oferowanym przez bukmacherów jest bonus od wpłaty. Zwykle dotyczy on pierwszej wpłaty, ale niektórzy bukmacherzy oferują też promocje od drugiego, a nawet trzeciego, depozytu. Również STS i forBET zaproponowały nowym graczom takie bonusy.

Po drugiej wpłacie w forBET gracze otrzymają bonus 100 % od depozytu do 2000 zł. Zostanie on przyznany od razu po dokonaniu wpłaty, ale najpierw trzeba go aktywować. W tym celu gracz musi obrócić kwotą bonusu jeden raz po kursie min. 2.00. Z kolei, aby móc wypłacić środki konieczny jest obrót bonusem 2 razy na kuponach z min. 3 zdarzeniami i kursem całkowitym kuponu min. 2.50. Każde ze zdarzeń musi mieć kurs nie mniejszy niż 1.30. Na aktywację bonusu i obrót masz 14 dni.

STS przyznaje trzy bonusy od wpłaty do 600 PLN. Bonusy są przyznawane od razu po dokonaniu pierwszego, drugiego i trzeciego depozytu i trafiają na saldo bonusowe.

Bonus 100% od 1. wpłaty100 PLN
Bonus 50% od 2. wpłaty200 PLN
Bonus 50% od 3. wpłaty300 PLN

Aby je wypłacić, konieczny jest dwukrotny obrót na kuponie SOLO lub AKO z kursem min. 1.91. Bukmacher nie wskazuje czasu na obrót tymi bonusami, ale na wszystkie trzy wpłaty masz 30 dni od dnia rejestracji. Co ważne, do obrotu wliczają się wyłącznie wygrane kupony postawione za środki z konta bonusowego. Drugą istotną kwestią jest to, że możesz utracić bonusy, gdy przez 30 dni nie zagrasz ani razu lub na koncie bonusowym będzie mniej niż 2 zł, a żaden kupon nie będzie w tym czasie w grze.

Który bonus od wpłaty jest lepszy, STS czy forBET? Moim zdaniem jest remis, dlatego, że każdy z nich ma swoje zalety i wady. W STS mamy trzy bonusy, niższe warunki obrotu, ale do obrotu zliczają się tylko wygrane kupony. W forBET mamy wyższą kwotę bonusu, ale wymóg kursowy dot. aktywacji i obrotu.

Bonus bez depozytu

Najbardziej pożądanym przez graczy bonusem jest zawsze bonus bez depozytu. Daje on możliwość gry bez wpłacania własnych pieniędzy. Jednak takiego bonusu nie znajdziemy w STS czy forBET. Freebet dostępny jest tylko w forBET, ale tylko z naszym kodem.

Ekstra freebet z kodem w forBET

To bonus 150 zł przyznawany z naszym kodem FBVIP. Aby go otrzymać, wpisz w formularz rejestracji kod o treści FBVIP. Przyznawany jest on po drugiej wpłacie, łączy się z bonusem od 2. wpłaty, ale ma inny wymóg minimalnej wpłaty i jest to 100 zł (przy bonusie od 2. wpłaty minimalny depozyt to 20 zł).

Freebet otrzymasz w ciągu 48 godzin od wpłaty. Trafi on do kolejki i będzie tam, dopóki nie obrócisz lub nie utracisz bonusu od 2. wpłaty. Freebet może oczekiwać w kolejce maksymalnie 14 dni.

Bonusy przed wypłatą należy obrócić czterokrotnie na kuponach AKO z min. 2 zdarzeniami (kurs min. kuponu 2.00, kurs min. poj. selekcji 1.30).

Bonusy za zadania w STS

Bukmacher STS ma także dodatkowy bonus związany z trzema depozytami, wynosi on 60 zł, ale żeby go otrzymać, wykonać wszystkie zadania:

Zadania po 1. depozycie

 • Postaw kupon AKO z zakładami z oferty przedmeczowej za min. 15 zł (min. kurs kuponu 1.91).
 • Postaw kupon SOLO lub AKO w aplikacji STS za stawkę min. 15 zł (min. kurs kuponu 1.91)

Zadania po 2. depozycie

 • Wytypuj kupon AKO z zakładami LIVE za stawkę min. 15 zł (min. kurs kuponu 1.91).
 • Zagraj kupon SOLO z oferty gier karcianych Betgames za min. 15 zł (min. kurs kuponu 1.91).

Zadania po 3. depozycie

 • Postaw kupon SOLO z oferty esportowej za min. 15 zł (min. kurs kuponu 1.91).
 • Zagraj kupon SOLO na sporty wirtualne za min. 15 zł (min. kurs kuponu 1.91).

Jeśli wpłacisz wszystkie trzy depozyty naraz, to bonusy od wpłat zostaną zakolejkowane do obrotu, ale zadania będziesz mógł wykonywać w dowolnej kolejności.

Analizując warunki dodatkowych bonusów związanych z depozytami, to zdecydowanie wygrywa forBET. U bukmachera należy po prostu wpisać kod FBVIP przy rejestracji, wpłacić drugi depozyt o wartości min. 100 zł i obrócić. Chociaż warunki obrotu bonusu wydają się wygórowane, to jednak i tak są mniej wymagające niż zadania w STS.

Gra bez podatku w forBET

forBET bez podatku na start

Z kolei forBET może się pochwalić inną promocją dla nowych graczy, której z kolei próżno szukać w STS. Jest to możliwość gry bez podatku przez 14 dni od zarejestrowania konta. Oznacza to, że nasze wygrane będą o 14 % wyższe. Do promocji zaliczają się kupony AKO z min. 3 zdarzeniami i kursem pojedynczym min. 1.30. Gra bez podatku zostanie automatycznie włączona na koncie gracza, w ciągu 24 godzin od założenia konta. Jest to naprawdę ciekawa opcja, zwłaszcza dla osób, które lubią typować kupony AKO. W czasie trwania promocji można znacznie powiększyć swoje wygrane.

STS czy forBET – wyniki porównania bonusów

Moim zdaniem obaj bukmacherzy mają bardzo dobre pakiety bonusów powitalnych, biorąc pod uwagę promocje powitalne wszystkich bukmacherów online, ale ostatecznie, porównując STS czy forBET, to analizując obecną ofertę, wskazałabym na forBET, zwłaszcza że ma dodatkową ofertę z kodem, zwiększającą środki o 350 zł.

To właśnie ta specjalna oferta, i to, że przy drugiej wpłacie można odebrać aż dwa bonusy, było głównym powodem mojej decyzji. Do tego warto wspomnieć o grze bez podatku przez 14 dni po założeniu konta. Niemniej gorąco zachęcamy również do sprawdzenia oferty STS, jak i innych bukmacherów legalnych online.