STS czy forBET – który bonus powitalny jest lepszy?

Nie ulega wątpliwości, że STS to najpopularniejszy bukmacher w Polsce. Zaufało mu najwięcej graczy i niezaprzeczalnie mieli ku temu powody. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie ma innych bukmacherów z dobrymi ofertami. Wśród nich jest forBET, który posiada 7 % udziałów w rynku legalnych zakładów bukmacherskich w kraju. Pod lupę wzięliśmy bonusy powitalne STS i forBET. Sprawdziliśmy, który z nich jest korzystniejszy dla graczy. Poniżej nasza analiza.

STS vs. forBET – bonusy na start

Zanim przeanalizujemy szczegółowo każdy z bonusów powitalnych legalnych bukmacherów: forBET i STS zobaczmy najpierw jak prezentują się same ich kwoty i rodzaje. W poniższej tabeli przyznajemy też ocenę, którą uzasadniamy w dalszej części artykułu.

Rodzaj bonusuSTSOcenaforBETOcena
Zakład bez ryzyka239 PLN (z kodem)8/10250 PLN (z kodem)7/10
Bonus od depozytu/depozytów1200 PLN8/102200 PLN8/10
Bonus bez depozytu25 PLN8/10brak
Gra bez podatkubrak14 dni bez podatku8/10
STS – forBET porównanie bonusów powitalnych

Bonus STS kontra forBET – porównanie

Patrząc na bonusy powitalne istotne jest, aby nie sugerować się wyłącznie ich wysokością. Czasami mniej znaczy więcej, a dostosowując to stwierdzenie do bonusów bukmacherskich: czasami mniej znaczy lepiej. Dlatego chcemy wyjaśnić, co braliśmy pod uwagę oceniając poszczególne promocje bukmacherskie na start:

  • czy bukmacher posiada kod promocyjne powiększający bonus na start
  • jaka jest wysokość bonusu
  • jakie są warunki otrzymania bonusu
  • co należy zrobić, aby móc wypłacić bonus
  • ile czasu gracz ma na skorzystanie z bonusu i jego obrót

Powyższa lista przedstawia najważniejsze czynniki, które określają to czy bonus jest rzeczywiście atrakcyjny.

U bukmachera STS można otrzymać na start w sumie 1260 zł, plus dwa cashbacki po 20 zł na pierwsze zakłady na Betgames i sporty wirtualne. Nie są to klasyczne bonusy na start, więc nie będziemy brali ich pod uwagę w ogólnym rozrachunku. Z kolei forBET oferuje pakiet powitalny do 2450 zł oraz możliwość gry bez podatku przez 14 dni od rejestracji.

Zakład bez ryzyka: STS czy forBET?

Zakład bez ryzyka STS - Fortuna

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się zakładowi bez ryzyka. Jest to jeden z najpopularniejszych bonusów, który chętnie wykorzystują gracze. Dlaczego? Bo w razie przegranej otrzymają zwrot postawionej stawki. Takie bonusy znajdziemy w ofertach STS i forBET.

Zacznijmy od STS. Zakład bez ryzyka znajduje się w standardowej ofercie powitalnej, ale wynosi w niej 200 zł. Osoby, które zarejestrują się u bukmachera z kodem promocyjnym STSVIP otrzymają wyższy cashback w wysokości 239 zł. Dotyczy on pierwszego postawionego przez gracza zakładu. Najpierw jednak należy wpłacić depozyt nie mniejszy niż 10 zł. Następnie postawić dowolny zakład SOLO lub AKO. Bukmacher nie określa minimalnego kursu kuponu czy zdarzenia. Jeśli przegrasz otrzymasz zwrot w wysokości 100 % stawki do kwoty 239 zł. Cashback trafia na konto depozytowe i można go wypłacić lub przeznaczyć na dalszą grę. Co ważne, bonus ten jest przyznawany również po szybkiej rejestracji.

Czas na forBET. Zakład bez ryzyka jest znacznie wyższy bo wynosi maksymalnie 250 zł. Ten bonus nie znajduje się w standardowej ofercie powitalnej. Otrzymanie go jest możliwe po wpisaniu kodu promocyjnego – BEZRYZYKA250 podczas rejestracji. Gdy założysz konto stawiasz pierwszy zakład. Jeśli go przegrasz otrzymasz zwrot 100 % stawki do kwoty 250 zł. Niestety nie możesz tych środków od razu wypłacić. Cashbackiem trzeba obrócić 4 razy na kuponie z min. 2 zdarzeniami, a każde z nich musi mieć kurs min. 1.20 (kurs całkowity kuponu min. 2.00). Gracz ma 30 dni na obrót.

Choć zakład bez ryzyka w forBET jest nieco wyższy to warunki jakie trzeba spełnić żeby go wypłacić są dosyć wymagające. W STS nie mamy żadnych wymogów obrotu, zatem mimo iż kwota bonusu jest dużo niższa to w tej rundzie przyznajemy zwycięstwo STSowi.

STS czy forBET – kto ma lepszy bonus od depozytu

STS - forBET który bonus od depozytu lepszy

Najpopularniejszym bonusem oferowanym przez bukmacherów jest ten od wpłaty. Zwykle dotyczy on pierwszej wpłaty, ale niektórzy bukmacherzy oferują też promocje od drugiego a nawet trzeciego depozytu. Również STS i forBET zaproponowały nowym graczom takie bonusy.

Po pierwszej wpłacie w forBET gracze otrzymają bonus 100 % od depozytu do 2000 zł. Zostanie on przyznany od razu po dokonaniu wpłaty, ale najpierw trzeba go aktywować. W tym celu gracz musi obrócić kwotą bonusu jeden raz po kursie min. 2.00. Z kolei aby móc wypłacić środki konieczny jest obrót bonusem 2 razy na kuponach z min. 3 zdarzeniami i kursem całkowitym kuponu min. 2.50. Każde ze zdarzeń musi mieć kurs nie mniejszy niż 1.30. Na aktywację bonusu mamy 14 dni, a na obrót 30 dni.

Jest jeszcze w forBET bonus przyznawany za drugą wpłatę, ale działa on na innych zasadach. Minimalna wpłata uprawniająca do skorzystania z tej promocji wynosi 20 zł. Po depozycie należy stworzyć kupon i listy sald wybrać mnożnik MaxiZysk. Na kuponie muszą znaleźć się min. 3 zdarzenia, każde z kursem min. 1.40. Stawka kuponu musi być równa kwocie depozytu i może wynieść maksymalnie 200 zł. Jeśli wygrasz, zysk z twojego kuponu zostanie pomnożony x2.

STS przyznaje klasyczny bonus od wpłaty 100 % do 1200 zł. Bonus jest przyznawany od razu po dokonaniu depozytu i trafia na saldo bonusowe. By go wypłacić konieczny jest trzykrotny obrót na kuponie SOLO lub AKO z kursem min. 1.91. Bukmacher nie określa limitu czasowego na dokonanie obrotu.

Bonus od pierwszej wpłaty w forBET jest wyższy i jest też możliwość otrzymania drugiego bonusu po drugiej wpłacie. Jednak warunki otrzymania tego pierwszego są bardziej wymagające od STS. Z tego powodu przyznaliśmy STS i forBET remis w bonusach od depozytu.

Bonus bez depozytu w STS

STS bonus bez depozytu na start

Oferta powitalna STS zawiera jeszcze jedną ważną promocję, mianowicie bonus bez depozytu. Wynosi on 25 zł i otrzyma go każdy gracz, który zarejestruje konto w STS. Freebet zostanie oddany automatycznie. By go wypłacić konieczny jest trzykrotny obrót na kuponach z kursem min. 1.91. Nie ma limitu czasowego na dokonanie obrotu. Co ważne, freebet na start jest przyznawany również po szybkiej rejestracji STS.

Takie bonusu nie znajdziemy w forBET, więc nie możemy porównać obu bukmacherów pod tym względem. Przyznamy jednak wprowadzenie przez STS bonusu bez wpłaty jest strzałem w dziesiątkę, gracze uwielbiają takie promocje.

Gra bez podatku w forBET

forBET bez podatku na start

Z kolei forBET może się pochwalić inną promocją dla nowych graczy, której z kolei próżno szukać w STS. Jest to możliwość gry bez podatku przez 14 dni od zarejestrowania konta. Oznacza to, że nasze wygrane będą o 14 % wyższe. Do promocji zaliczają się kupony AKO z min. 3 zdarzeniami i kursem pojedynczym min. 1.30. Gra bez podatku zostanie automatycznie włączona na koncie gracza, w ciągu 24 godzin od założenia konta. Jest to naprawdę ciekawa opcja, zwłaszcza dla osób, które lubią typować kupony AKO. W czasie trwania promocji można znacznie powiększyć swoje wygrane.

STS czy forBET – wyniki porównania bonusów

Naszym zdaniem obaj bukmacherzy mają bardzo dobre pakiety bonusów powitalnych biorąc pod uwagę promocje powitalne wszystkich bukmacherów online. Skupiając się jednak na porównaniu STS i forBET to zdecydowanym plusem tego pierwszego jest bonus bez depozytu na start oraz dobre warunki obrotu wszystkich dostępnych promocji. Z kolei forBET ma wysoko cashback i bonus od wpłaty, niestety nieco gorsze warunki obrotowe. Pakiety powitalne obu bukmacherów są zróżnicowane i składają się z różnych bonusów, dzięki czemu każdy gracz może znaleźć coś dla siebie.

Ciężko było podjąć decyzję co do tego, który z bonusów powitalnych jest lepszy, ostatecznie jednak zwycięstwo przyznajemy bukmacherowi STS. Głównym powodem naszej decyzji są atrakcyjne warunki obrotu. Niemniej gorąco zachęcamy również do sprawdzenia oferty forBET, jak i innych bukmacherów online.