Fortuna czy STS – który bonus powitalny jest lepszy?

Jeśli zapytać graczy w Polsce, który bukmacher jest najpopularniejszy z pewnością na myśl przyjdą im Fortuna i STS. To prawda, tym podmiotom zaufało najwięcej osób w naszym kraju. Czując oddech konkurencji na plecach cały czas udoskonalają oni swoje oferty. Nie zapominają też o ofertach dla nowych graczy. Zatem kto ma lepszy bonus powitalny – Fortuna czy STS? Przetestowaliśmy i porównaliśmy obie oferty. Wyniki naszej analizy znajdziesz poniżej.

Fortuna – STS bonusy powitalne

Na początek przedstawimy najważniejsze elementy obu bonusów w tabeli i ocenimy je. W dalszej części artykułu uzasadnimy swoją ocenę i szczegółowo opiszemy każdy bonus.

BonusFortunaOcenaSTSOcena
Zakład bez ryzyka600 PLN8/10239 PLN (z kodem)8/10
Bonus bez depozytu20 PLN9/1025 PLN8/10
Bonus od wpłaty2150 PLN (z kodem)8/101200 PLN9/10
Fortuna – STS – ocena bonusów

Porównanie bonusów: Fortuna vs STS

Porównując bonusy powitalne należy wziąć pod uwagę kilka elementów. Oczywiście wysokość bonusu. Każdy chce otrzymać jak najwięcej i im wyższa suma tym bardziej zachęci gracza to założenia konta. Równie ważnym elementem jest także rodzaj bonusów. Na przykład bonusy bez depozytu są atrakcyjniejsze dla gracza niż te od wpłaty mimo, że są dużo niższe, bo dostaje się je całkowicie za darmo. Ostatnią, niezwykle ważną kwestią są warunki obrotu. Mogą one być czasami bardzo trudne do spełnienia. Przejdźmy zatem do porównania poszczególnych bonusów Fortuny i STS.

Bonus bez depozytu – Fortuna czy STS?

Freebet Fortuna i STS
Bonusy bez depozytu – Fortuna i STS

Niezwykle atrakcyjną promocją dla nowych graczy jest bonus bez depozytu. Każdy przecież chciałby otrzymać darmowe środki na zakłady nie musząc wpłacać własnych środków. Decyduje się na niego niewielu bukmacherów, ale Fortuna i STS jako liderzy na rynku mają je w swoich ofertach.

Zacznijmy od Fortuny. Freebet wynosi u tego bukmachera 20 zł. Bardzo ważną informacją jest to, że otrzymanie tego bonusu jest możliwe tylko po przejściu pełnej rejestracji. Zostanie on przyznany do 3 dni od momentu założenia konta stałego w formie punktów Fortuna Klub Plus. Środki należy przeznaczyć na dowolny zakład, z dowolnym kursem i liczbą zdarzeń. Wygraną z bonusu bez depozytu w Fortunie można wypłacić.

Bonus bez depozytu w STS wynosi 25 zł. Otrzymuje go każdy gracz, który zarejestruje konto u bukmachera. Jest on przyznawany nawet po szybkiej rejestracji. Wtedy na koncie bonusowym znajdzie się 25 zł freebetu (może to trwać do 3 dni od założenia konta). Otrzymaną kwotę freebetu należy obrócić 3 razy na kuponach z kursem min. 1.91. Wygrana trafi na konto depozytowe i można ją wypłacić.

Po przeanalizowaniu wszystkich szczegółów dotyczących freebetów możemy stwierdzić, że bonus bez depozytu w Fortunie jest lepszy. Mimo, że jego kwota jest ciut niższa, to wystarczy go postawić jeden raz na dowolny zakład, bez wymaganego kursu.

Zakłady bez ryzyka – który lepszy?

Cashback Fortuna i STS
Zakłady bez ryzyka – Fortuna i STS

Oferty obu bukmacherów na zakład bez ryzyka jest dosyć podobna, należy jednak wyjaśnić kilka spraw. Cashback STS i Fortuny otrzymuje się za pierwszy zakład. Oznacza to, że po dokonaniu depozytu i postawieniu pierwszego zakładu w razie przegranej bukmacher zwróci stawkę zakładu do kwoty maksymalnego bonusu u danego bukmachera (zwrot dotyczy tylko sytuacji, jeśli pierwszy postawiony przez gracza zakład będzie przegrany, a nie drugi czy kolejny). Podwyższony cashback w STS jest możliwy dzięki kodowi promocyjnemu.

W przypadku Fortuny zakład bez ryzyka wynosi aż 600 zł. Z kolei w STS w standardowej ofercie cashback wynosi 200 zł. Używając jednak kodu promocyjnego wyniesie on 239 zł. Wszystkie informacje o bonusach u tego buka znajdziesz w naszym artykule o kodzie promocyjnym STS.

Przejdźmy teraz do warunków obrotu. Cashback do 600 zł w Fortunie wystarczy obrócić jeden raz po dowolnym kursie. Może to być zakład przedmeczowy albo live, wybór należy do gracza. Z kolei zwrot za przegrany pierwszy zakład w STS trafia od razu na konto depozytowe, co oznacza, że nie trzeba nim w ogóle obracać.

Jeśli mielibyśmy wybrać, który zakład bez ryzyka jest lepszy, ten w Fortunie czy ten w STS to nie potrafilibyśmy podjąć jednoznacznej decyzji. Oba są bardzo dobre. Plusem cashbacka w Fortunie jest jego wysokości – to najwyższy tego typu bonus na rynku. Z kolei bonus w STS wyróżnia to, że nie trzeba nim obracać. Zatem w kwestii zakładu bez ryzyka uznajemy remis obu bukmacherów.

Bonus od wpłaty STS i Fortuna – który wybrać?

Bonus od wpłaty Fortuna i STS
Bonusy od depozytu – Fortuna i STS

Najpopularniejsza forma bonusu powitalnego wśród bukmacherów, jednak z najbardziej wymagającymi warunkami. Jak wygląda to w Fortunie i STS? U tego pierwszego buka gracz może podwoić swoją drugą wpłatę do 2150 zł (standardowy bonus wynosi 2000 zł, jednak kod promocyjny zwiększa go do 2150 zł). Bonus znajdzie się na koncie bonusowym do 48 godzin od dokonania depozytu. Następnie, aby te środki znalazły się na koncie depozytowym i gracz mógł je wypłacić należy obrócić nimi 4 razy na kuponach z min. 3 zdarzeniami i kursem łącznym nie mniejszym niż 1.60. Na spełnienie tych warunków gracz ma 30 dni. Należy również pamiętać, że bonus trzeba zaakceptować w ciągu trzech dni od rejestracji i w tym samym czasie wpłacić pierwszy depozyt. Następnie w ciągu 4 dni trzeba postawić pierwszy zakład.

Bonus od wpłaty w STS wynosi maksymalnie 1200 zł i jest podwojeniem pierwszej wpłaty o 100 %. Bonus trafia na konto depozytowe i aby móc go wypłacić należy obrócić kwotą trzy razy na dowolnych zakładach. Kurs całkowity kuponu musi być nie mniejszy niż 1.91. Warto jeszcze dodać, że wpłacony przez gracza pierwszy depozyt należy przeznaczyć na dowolne zakłady z min. kursem całkowitym 1.85 (część kwoty przewyższająca wartość 1200 zł może być od razu wypłacona).

W przypadku bonusu od wpłaty zwycięzcą jest STS. Mimo, że bonus jest niższy to warunki obrotu są korzystniejsze. Jeden mniej obrót i brak wymaganej liczby zdarzeń na kuponie.

Fortuna – STS – wyniki porównania bonusów

Przyjrzeliśmy się już wszystkim promocjom powitalnym w Fortunie i STS. Plus dla obu bukmacherów za oferowanie aż trzech różnych bonusów, w tym najbardziej pożądanego przez graczy freebetu bez depozytu. Na tle innych bukmacherów zarówno STS, jak i Fortuna wypadają w kwestii bonusów bardzo dobrze. Jednak nie możemy jednoznacznie wskazać lepszego całościowo bonusu powitalnego, zatem uznajemy remis Fortuny i STS.