Fortuna czy STS – który bonus powitalny jest lepszy?

Jeśli zapytać graczy w Polsce, który bukmacher jest najpopularniejszy, z pewnością na myśl przyjdą im Fortuna i STS. Czując oddech konkurencji na plecach, cały czas udoskonalają oni swoje oferty. Nie zapominają też o ofertach dla nowych graczy. Zatem kto ma lepszy bonus powitalny – Fortuna czy STS? Sprawdziłam i porównałam obie oferty.

Spis treści

Fortuna czy STS bonusy powitalne

Na początek przedstawimy najważniejsze elementy obu bonusów w tabeli i ocenimy je. W dalszej części artykułu uzasadnimy swoją ocenę i szczegółowo opiszemy każdy bonus.

 • 0 100 PLN zakład bez ryzyka
 • 600 PLN od trzech depozytów
 • 60 PLN bonusy za zadania

kod: STSVIP (zadziała tylko po kliknięciu w przycisk ODBIERZ)

ODBIERZ
 • 0 10 PLN freebet z kodem
 • 20 PLN bez depozytu
 • 300 PLN zakład bez ryzyka
 • 5 PLN freebet z kodem

kod: FORTUNAVIP (zadziała tylko po kliknięciu w przycisk ODBIERZ)

Odbierz

Bonus od wpłaty – STS czy Fortuna?

Kwoty bonusów od wpłaty w Fortunie i STS znacznie się różnią. Znaczące różnice są również w przyznawaniu tych bonusów.

STS bonus powitalny od wpłaty

Zdaniem wielu ekspertów z branży, STS nie ma sobie równych w zakresie powitalnych bonusów od wpłaty. Trzeba przyznać, że takie stwierdzenia nie są na wyrost, bowiem jeden z największych polskich bukmacherów przygotował dla graczy wyjątkowo atrakcyjną ofertę, w myśl której gracze zyskują procent od depozytu aż do trzeciej wpłaty!

 1. Gracz otrzymuje 100% od 1 wpłaty do 100 PLN, 50% od 2 wpłaty do 200 PLN oraz 50% od 3 wpłaty do 300 PLN – łącznie nawet 600 PLN .
 2. Pod uwagę brane są wpłaty dokonane do 30 dni od rejestracji.
 3. Do zyskania kolejnego bonusu konieczne jest obrócenie poprzednim (nie można uzyskać bonusu od drugiej wpłaty do momentu obrotu bonusu uzyskanego przy pierwszej wpłacie).
 4. Każdy z bonusów podlega dwukrotnemu obrotowi po kursie 1.91.
 5. Pod uwagę nie są brane zakłady składające się choćby częściowo z selekcji pochodzących z Hitów Dnia, BetGames, kuponów MaxiKombi, bezpiecznych i zamkniętych przy użyciu funkcji cash-out.

Fortuna bonus powitalny od wpłaty

Jeden z liderów na polskim rynku zastosował niecodziennie podejście do tematu bonusu od depozytu. W odróżnieniu od większości operatorów zakładów nad Wisłą Fortuna nie ma bonusu od wpłaty.

Więc niejako walkowerem Fortuna w tym temacie oddała pole swojemu największemu rywalowi.

Zakład bez ryzyka – STS czy Fortuna?

Obaj bukmacherzy posiadają w ofertach powitalnych zakłady bez ryzyka.

STS zakład bez ryzyka

STS bonus powitalny od bardzo dawna składa się między innymi z zakładu bez ryzyka. Aktualnie wynosi on 100 zł, ale tylko wtedy jeśli zarejestrujesz się z kodem promocyjnym.

 1. Minimalny zwrot, jaki można otrzymać to 50 zł, zaś maksimum to 100 zł.
 2. Otrzymany zwrot stanowi 100% stawki przegranego kuponu pomniejszonej o podatek, więc w przypadku przegranej zakładu za 100 zł, gracz otrzymuje zwrot 88 zł.
 3. Aby uzyskać ewentualny cashback, należy zagrać kupon na zdarzenia przedmeczowe lub na żywo.
 4. Pod uwagę brane są zakłady SOLO i AKO, ale nieobejmujące selekcji z Superoferty, Hitu Dnia, zdarzeń z podwyższonym kursem, rozliczonych przez operatora po kursie 1.00, cashbacków i kuponów bezpiecznych.
 5. Każdy gracz spełniający ww. warunki otrzymuje w ciągu 24h jeden zwrot, który powinien obrócić trzykrotnie na zakładach o min. kursie 1.91.
 6. Do obrotu nie wlicza się Maxikombi, Zakład bezpieczny, Betgames oraz kupony wypłacone za pomocą opcji cash-out.

Fortuna zakład bez ryzyka

Fortuna pozwala skorzystać nowo zarejestrowanym użytkownikom z tylko jednego zakładu typu cashback, choć trzeba zaznaczyć, że maksymalna kwota otrzymanego bonusu Fortuny może być nawet ponad 3-krotnie wyższa od tej, jaką można uzyskać w STS. Uwagę zwraca też to, że warunki promocji są dla graczy wyjątkowo przystępne.

 1. Zakłady należy zawrzeć w ciągu 2 dni (48 h)od ukończenia procesu rejestracji.
 2. Maksymalny zwrot, jaki można uzyskać to 300 PLN od trzech przegranych zakładów przedmeczowych lub live z wyłączeniem selekcji z oferty na sporty wirtualne, Bet on Games, Hity Dnia, Ekspert+ i Superoferty.
 3. Kupony muszą zostać rozliczone przed upływem 7 dni.
 4. Ewentualny zwrot jest kierowany na konto depozytowe.
 5. Środki pochodzące ze zwrotu należy obrócić jednokrotnie, bez kursu minimalnego. Wówczas możliwe jest przelanie ich na konto bankowe.
Fortuna zakład bez ryzyka

Obaj bukmacherzy oferują na start zakłady bez ryzyka. Zdecydowanym faworytem w tej kategorii jest Fortuna. Kwota bonusu jest zdecydowanie większa, a warunki ich uzyskania i wykorzystania bardzo preferencyjne. Zwycięzcą jest Fortuna.

Bonus bez depozytu – STS czy Fortuna?

STS bonus na start bez depozytu

Jakiś czas temu, freebet na 25 PLN w STS został wycofany i zastąpiony innymi promocjami. Zatem aktualnie największy bukmacher w Polsce nie posiada bonusu bez depozytu w ofercie powitalnej.

Fortuna bonus na start bez depozytu

Fortuna, bonus bez depozytu postanowiła utrzymać w swojej ofercie. Promocja ta nosi nazwę „Prezent na start”. Oto wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć:

 1. Aby go otrzymać, musisz jedynie zakończyć proces rejestracji w terminie nieprzekraczającym czasu na aktywację (masz na to 28 dni).
 2. Gracz otrzymuje środki w postaci punktów FKP (Fortuna Klub Plus) w ciągu 3 dni od zakończenia rejestracji.
 3. Punkty można wykorzystać tylko na grę (z wyłączeniem zdarzeń z oferty Sportów Wirtualnych i Bet on Games), zatem nie ma możliwości ich natychmiastowej wypłaty.
 4. Czas na to, aby spożytkować punkty FKP to koniec roku kalendarzowego – jest to zapis zbieżny z regulaminem programu lojalnościowego Fortuny.
freebet bez wpłaty fortuna

W zakresie bonusów bez depozytu wynik rywalizacji jest bardzo klarowny. Jeżeli na pytanie „STS czy Fortuna?” odpowiadalibyśmy tylko przez pryzmat tego kryterium, wybór byłby prosty i wskazywałby na Fortunę. STS w tym momencie nie posiada w ofercie tego typu bonusu, natomiast Fortuna bonus powitalny w tej formie wciąż proponuje.

Freebet od wpłaty: Fortuna czy STS?

Coraz częściej bukmacherzy decydują się na wprowadzanie dodatkowych promocji w postaci freebetów od wpłaty. Taki bonus jest dostępny w Fortunie po rejestracji z kodem promocyjnym i wynosi 10 PLN. W STS mamy z kolei bonus, który możemy nazwać freebetem od kuponów. Zobacz, jak wyglądają obie promocje.

Freebet od depozytu Fortuna

 1. Po rejestracji konta w Fortunie z kodem promocyjnym gracz otrzymuje możliwość otrzymania dodatkowego freebetu.
 2. Po rejestracji należy wpłacić pierwszy depozyt (w dowolnej kwocie) i zaakceptować bonus freebet 10 PLN.
 3. Freebet zostanie przyznany w formie punktów FKP. Należy go przeznaczyć na dowolne zakłady.

Freebet STS – bonus za wykonanie zadań

To, co łączy tę promocję STS z freebetem Fortuny, to uzależnienie otrzymania bonusu od wpłaty. Dalej różnice są jednak spore. Aby skorzystać z bonusu STS, należy wpłacić 3 depozyty i po każdym wykonać dwa zadania.

Każdy wymagany kupon musi mieć kurs min. 1.91 i stawkę 15 zł. Bonus 60 zł otrzymany po spełnieniu wszystkich zadań należy obrócić 1 raz na kuponach z kursem min. 1.91.

Freebet od depozytu Fortuna

W tej kategorii zdecydowanym zwycięzcą jest Fortuna. Warunki otrzymania freebetu są łatwe do spełnienia i można go przeznaczyć na dowolne zakłady. Z kolei bonus STS wymaga postawienia aż 6 kuponów o określonych warunkach i 3-krotnego obrotu.

Fortuna czy STS – wyniki porównania bonusów

Fortuna zwycięski bonus

Analiza ofert bukmacherów utwierdza w przekonaniu, że ocena bonusów powitalnych tylko pod kątem całkowitej kwoty możliwej do uzyskania byłaby błędna.

Fortuna umożliwia swoim graczom po rejestracji z naszym kodem uzyskanie 335 PLN dodatkowych środków, zaś STS znacznie więcej – 760 PLN. Ostatecznie wyżej należy ocenić Fortunę, która okazała się lepsza od STS w przypadku większości porównywanych bonusów. Fortuna posiada też bonus bez depozytu, którego w ogóle nie znajdziemy w STS.

Jeśli mielibyśmy wskazać najmocniejszą stronę oferty powitalnej STS, to jest to zakład bez ryzyka. Jednak porównując ten rodzaj bonusu z tym dostępnym w Fortunie, ponownie okazuje się, że jest gorszy.