Zakłady bukmacherskie przewodnik

Przewodnik bukmacherski

Większość legalnych bukmacherów online dysponuje kodami promocyjnymi, które po wpisaniu w formularzu rejestracyjnym na stronie zakładów, zwiększają bonus powitalny. Czasami jest to zwiększenie kwoty, a czasami zupełnie nowe bonusy niedostępne w standardowej ofercie. 

W zależności od tego na jakim etapie przygody z zakładami jesteś, przygotowaliśmy wybór najlepszych bonusów dla graczy na różnym poziomie zaawansowania.

Jakim typem gracza jesteś?

 • Początkujący

  Rozwiń

  Jeśli twoja przygoda z zakładami bukmacherskimi dopiero się zaczyna to warto znaleźć ofertę powitalną z bonusem bez depozytu. Tutaj polecamy kod promocyjny bukmachera STS.

  To największe i najpopularniejsze zakłady w Polsce. Gracze, którzy zarejestrują się u tego buka wpisując w formularzu kod promocyjny otrzymają 25 zł bonusu bez depozytu. Oznacza to, że od razu po zarejestrowaniu konta zostanie ono zasilone tą kwotą. Gracz może przeznaczyć te środki na dowolny zakład. By móc wypłacić bonus należy obrócić nim 3 razy po kursie nie mniejszym niż 1.91. To świetna opcja, bo nie musisz wpłacać żadnych pieniędzy.

  Dodatkowo w STS za założenie konta z kodem promocyjnym otrzymasz też zakład bez ryzyka 35 zł i bonus od depozytu do 1200 zł. A wszystko to przy szybkiej rejestracji, która trwa zaledwie chwilę.

  Sprawdź kod
 • Zaawansowany

  Rozwiń

  Tym, którym zakłady bukmacherskie nie są kompletnie obce polecamy bonus cashback na start w Betclic.
  Wynosi on aż 550 zł i jest najwyższy na rynku. Jak działa? Rejestrujesz się w Betclic i wpisujesz w formularzu kod promocyjny. Wpłacasz swój pierwszy depozyt i stawiasz zakład. Jeśli okaże się on przegrany otrzymasz zwrot wpłaconej stawki do 550 zł. Jest to bardzo dobra opcja, w której co prawda musisz wpłacić pieniądze, ale w razie niepowodzenia ich nie stracisz. Swój cashback należy obrócić cztery razy po kursie min. 2.00.

  Tak wysoki zakład bez ryzyka dostępny jest tylko z kodem promocyjnym.

  Sprawdź kod
 • Ekspert

  Rozwiń

  Profesjonalnym graczom z pewnością spodoba się pakiet powitalny dostępny z kodem promocyjnym forBET.
  Bukmacher oferuje bonusy od trzech pierwszych depozytów, w których w sumie można zgarnąć aż 2000 zł. Pierwszy depozyt to bonus 100% od wpłaty do 1000 zł, drugi depozyt to 75 % od wpłaty do 500 zł, zaś trzeci to 50 % do 500 zł. By aktywować bonusy należy obrócić nimi jeden raz, zaś żeby je wypłacić należy obrócić 4 razy po kursie kuponu min. 2.00.

  Gracze, którzy założą konto u bukmachera forBET z kodem promocyjnym dostaną również zakład bez ryzyka do 100 zł i freebet 100 zł.

  Sprawdź kod
 • Vip

  Rozwiń

  Jesteś wytrawnym graczem? Masz swój system i wiesz jak wygrywać? Skorzystaj z wyjątkowej oferty kodowej bukmachera Fortuna.
  Co jest w niej tak wyjątkowego? Bardzo atrakcyjne warunki obrotu.

  Na początek bonus od depozytu do 1000 zł. Otrzymanym bonusem należy obrócić 4 razy na kuponach AKO z min. 3 zdarzeniami i kursie 1.90. Nowi gracze rejestrujący się z kodem dostaną też zakład bez ryzyka aż 130 zł. Wpłać depozyt, postaw zakład i zgarnij zwrot w razie niepowodzenia. Cashbackiem wystarczy obrócić jeden raz bez minimalnego kursu. Ostatnim bonusem w Fortunie jest bonus bez depozytu 20 zł przyznawany w formie punktów Fortuna Klub Plus. jego też wystarczy obrócić tylko raz.

  Pakiet bonusów na start w Fortunie może również być atrakcyjny dla laika, gdyż zawiera bonus bez depozytu lub dla zaawansowanej osoby, która może skorzystać z zakładu bez ryzyka.

  Sprawdź kod

Zakłady bukmacherskie w Polsce – jak grać żeby wygrać?

W Polsce działa obecnie 14 legalnych firm bukmacherskich, które oferują zakłady wzajemne w internecie. Czasy, w których stawianie zakładów było źle kojarzone, dawno minęły. Bukmacherzy oferują graczom mnóstwo dyscyplin do obstawiania, a także turnieje esportowe, wydarzenia społeczno-kulturalne i sporty wirtualne. Jak zacząć swoją przygodę z zakładami, jakie są ich rodzaje i jak grać żeby wygrać – przeczytajcie nasz przewodnik po bukmacherskim świecie.

Rodzaje zakładów

Jest ich całe mnóstwo. Osobie, która nigdy nie obstawiała meczy może wydawać się, że w przypadku meczu piłki nożnej obstawić można po prostu zwycięzcę spotkania. Jednak w ostatnich latach ilość rynków zdarzeń zwiększyła się niesamowicie i na jedno popularne wydarzenie można postawić ponad ponad sto różnych zakładów. Omówimy najpopularniejsze z nich.

 • Klasyczny 1×2 – Najpopularniejszy typ zakładu, w którym typujemy zwycięzcę lub remis w spotkaniu. Ten rodzaj zakładu stanowi niemal 80 % wszystkich stawianych przez graczy.
  1 – to zwycięstwo gospodarza,
  x – to remis,
  2 – to zwycięstwo gości.
 • Powyżej/poniżej – z angielskiego under/over; zakład ten może dotyczyć kilku kwestii: liczby bramek, rzutów rożnych, punktów w meczu itp. Chodzi oczywiście o to, żeby oszacować ile tych zdarzeń będzie miało miejsce w spotkaniu.
 • Podwójna szansa – w przypadku tej opcji stawiasz na dwa rezultaty, które dadzą mu wygraną; ten rodzaj zakładów ma oczywiście niższy kurs niż zakład na zwycięstwo czy remis
 • Handicap europejski – w tym przypadku zakłada się, że na samym początku spotkania jedna z drużyn ma przewagę bramkową; najlepiej używać takiej opcji w przypadku spotkań, w których drużyny mają zróżnicowane umiejętności
 • Handicap azjatycki – jest podobny do europejskiego, ale daje nam więcej możliwości; również na początku spotkania wyrównujemy szanse drużyn; handicap azjatycki eliminuje remis z dostępnych wyników meczu
 • Pojedynczy – nazywany również solo czy single; oznacza, że gracz obstawił tylko jeden typ
 • Wielokrotny – nazywany również ako, kombi czy akumulowany; kupon składa się z dwóch lub więcej zakładów
 • Specjalny – zakład dotyczące nietypowych zdarzeń z dziedziny sportu, a także wydarzeń kulturalnych, społecznych czy politycznych.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie?

Pytanie wydaje się bardzo proste, jednak wcale takie nie jest. Rozpoczęcie przygody z zakładami warto rozpocząć od sprawdzenia kilku ważnych elementów.

Kursy

Kursy u bukmacherów online

Podstawą zakładów bukmacherskich są kursy. W Polsce stosuje się format dziesiętny, np. 3.10. Oczywiście kursy ustalane przez bukmacherów na to, że coś się wydarzy są niższe, niż te, że coś się nie wydarzy. Kursy u poszczególnych bukmacherów różnią się, konkurencja jest spora i każdy chciałby przyciągnąć do siebie graczy wysokimi kursami, jednak różnice te nie są bardzo duże. Wystawiając kursy bukmacher ocenia jaka jest szansa na zaistnienie konkretnego zdarzenia. Ich wartość pokazuje nam jaka będzie nasza wygrana po postawieniu zakładu, czyli mnożymy postawioną przez nas stawkę razy kurs na wybrane zdarzenie i kwota, która jest wynikiem to nasza wygrana. Teoretycznie. Stawiając zakłady w Polsce musisz wziąć pod uwagę podatek obrotowy. Od każdej postawionej przez nas stawki odejmowane jest 12 %. Zatem stawiając 100 zł na jakiś zakład tak naprawdę gramy za 88 zł i ewentualna wygrana zostanie naliczona od tej pomniejszonej o podatek kwoty. 

I teraz nasuwa się pytanie, jak zarabiają bukmacherzy? Skoro 12 % postawionej twojej stawki dostaje Skarb Państwa w ramach podatku obrotowego, a resztę w formie wygranej dostajesz Ty jako gracz, to gdzie jest zysk buka? Marża bukmacherska, zwana też prowizją. Jest to pewien odsetek pobierany przez bukmachera od każdego zakładu postawionego przez graczy, który ma na celu zrównoważenie obrotów. W zależności od bukmachera marża wynosi od 5 % do 20 %.

Zatem bukmacher najpierw ustala sprawiedliwy kursy dla zdarzenia, odzwierciedlający potencjał drużyn czy zawodników, a następnie dolicza do niego marżę.

Wskazówki dla początkujących

Porady bukmacherskie

Zanim zaczniesz typować polecamy zapoznanie się z kilkoma wskazówkami, które ci w tym pomogą i sprawią, że zabawa będzie jeszcze lepsza.

 1. Po pierwsze: rozsądnie zarządzaj swoim portfelem. Nie podejmuj pochopnie decyzji, a na jeden zakład nie powinieneś stawiać więcej niż 2-3 % swojej puli przeznaczonej na zakłady. Nigdy nie graj za wszystko, nawet jeśli uważasz, że znasz wynik spotkania.
 2. Załóż konto u więcej niż jednego bukmachera. Dzięki temu będziesz mógł wybrać najlepszą ofertę zakładu z najkorzystniejszym kursem. A przy okazji skorzystasz z wielu bonusów powitalnych i dla stałych graczy.
 3. Nie stawiaj zakładów tylko na jedną dyscyplinę. Twoim ulubionym sportem jest piłka nożna i chcesz stawiać zakłady tylko na swoją ulubioną drużynę? To błąd. Masz wtedy zaburzony obraz rzeczywistości, a przez to podejmujemy niewłaściwe decyzje. Wybierz kilka dyscyplin na temat których posiadasz największą wiedzę.
 4. Analizuj kursy. Przed postawieniem zakładu zapoznaj się z historią kursów na daną drużynę czy zawodnika, skorzystaj z porównywarek dostępnych w internecie. Z pewnością pomogą ci one w typowaniu.
 5. Stawiaj zakłady pojedyncze. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z zakładami nie rzucaj się na głęboką wodę i zacznij od zakładów pojedynczych. Szansa na wygraną waha się tam od 30 do 50 %. W przypadku zakładów wielokrotnych szanse są o wiele mniejsze.
 6. Słuchaj typerów. Warto korzystać z rad bardziej doświadczonych osób niż my.
 7. Analizuj swoje zakłady, stwórz ich historię i wyciągaj wnioski na przyszłość.
 8. Value betting – szukaj i stawiaj zakłady, które dadzą ci zysk; znajdź błędy bukmachera w kursach i wykorzystaj je.
 9. Skorzystaj z bonusów bukmacherskich. Zaczynając typowanie warto skorzystać z bonusów powitalnych oferowanych przez bukmacherów. Dzięki nim możesz zminimalizować ryzyko przegranej, zwłaszcza wybierając zakłady bez ryzyka.

Bonusy na start i promocje dla graczy

Rozwińmy nieco ostatnią wskazówkę. Każdy bukmacher posiada ofertę powitalną dla osób, które się u nich zarejestrują. Są to bonusy od depozytu, zakłady bez ryzyka, freebety i bonusy bez depozytu. Bonus od depozytu wynosi zazwyczaj 100 % od naszej pierwszej wpłaty, oznacza to, że bukmacher podwoi nasz wkład i możemy za niego stawiać zakłady. Zakład bez ryzyka to świetna opcja dla początkujących, polega na tym, że gracz wpłaca depozyt, stawia zakład i w razie przegranej otrzymuje cashback (zwrot) postawionych środków. Bonusy bez depozytu to środki, które dostajemy od bukmachera za samo założenie konta. Możemy za nie postawić dowolny zakład.

Zakłady bukmacherskie dysponują też ofertą promocyjną dla osób, które posiadają u nich konto. Tam również do zdobycia są różne bonusy, oferowane są podwyższone kursy czy nagrody dla najlepszych typerów. Warto na bieżąco śledzić promocje i wykorzystywać je do zwiększenia wygranych. Opis ofert powitalnych, programów lojalnościowych i akcji bonusowych dla graczy znajdziesz w artykule: Promocje bukmacherskie.