Esport Zakłady Bukmacherskie

Popularność sportów elektronicznych rośnie w niesamowitym tempie. Szacuje się, że na całym świecie jest około 335 mln miłośników esportów. W Polsce jest ponad milion osób, które są odbiorcami rynku esportowego. Nie dziwi zatem fakt, że na popularności zyskują także zakłady bukmacherskie na tego typu rozgrywki. Naszym zdaniem najlepszą ofertę znajdziemy w LV BET, ale bardzo dobrze prezentuje się też STS, TOTALbet i PZBuk.

Zakłady bukmacherskie na esport

Wszyscy polscy, legalni bukmacherzy online mają w swojej ofercie zakłady na sporty elektroniczne. Znajdziemy je zatem w: Fortunie, Totolotku, LV BET, STS, forBET, TOTALbet, Milenium, Etoto, PZBuk, Betclic, BETFAN, eWinner, Superbet i Noblebet. Możemy obstawiać zakłady pojedyncze, kombi, przedmeczowe i live. Takie zakłady są absolutną podstawą dla buka, jeśli chce liczyć się na rynku branżowym. Coraz częściej pojawiają się również bonusy na esporty i specjalne promocje na duże wydarzenia tematyczne.

Bukmacher Dyscypliny esporty Zakłady live Plusy
LV Bet CS:GO, LoL, Dota 2, StarCraft 2, StarCraft, Overwatch, FIFA, Call od Duty, Hearthstone, Rainbow Six, Warcraft III, King of Glory TAK Okazjonalne promocje na ważne turnieje
Darmowe transmisje na żywo z turniejów
Wiele rynków zdarzeń
STS CS:GO, LoL, Dota 2, Overwatch, StarCraft, Warcraft III, StarCraft Broodwar TAK Bezpieczne 25 PLN na Esport
Sponsor AGO Esports, Devils.one i Polskiej Ligi Esportowej
Zakłady specjalne
TOTALbet CS:GO, Dota 2, Hearthstone, Heroes of the Storm, LoL, King of Glory, Overwatch, Rainbow Six, Rocket League, StarCraft TAK Gwarancja najwyższego kursu na esport
Okazjonalne promocje na ważne turnieje
Fortuna CS:GO, League of Legends, Dota 2 TAK Transmisje na żywo
forBET CS:GO, LoL, StarCraft, Overwatch, Warcraft III, Dota 2, StarCraft Broodwar TAK Okazjonalne promocje na ważne turnieje
Transmisje na żywo
PZBuk CS:GO, LoL, Dota 2, Overwatch, Rainbow Six, Rocket League, StarCraft, FIFA TAK  Wyjątkowo duża liczba dostępnych lig
Totolotek  CS:GO, LoL, Overwatch, Dota 2, Rainbow Six NIE Wyjątkowo duża liczba dostępnych lig
Milenium  CS:GO, LoL, Dota 2, StarCraft 2, Overwatch NIE Bogata oferta na CS:GO
Rozbudowane statystyki
Etoto CS:GO, Dota 2, Overwatch, LoL, Rainbow Six, Starcraft 2, FIFA, Warcraft III TAK Brak
Betfan  CS:GO, Call of Duty, Dota, League of Legends, Overwatch TAK Bogata oferta na CS:GO
Noble BET  CS:GO, Dota 2, Overwatch, League of Legends, Rainbow Six TAK Wiele rynków zdarzeń
Betclic  CS:GO, StarCraft 2, Overwatch, LoL, Rocket League TAK Wyjątkowo duża liczba dostępnych lig
eWinner  CS:GO, League of Legends NIE Brak
Superbet  CS:GO, League of Legends TAK (tylko live, brak przedmeczowych) Brak

Czym jest esport?

Esporty są rywalizacją, w której przedmiotem działań prawdziwych zawodników są gry komputerowe. Gracze rywalizują zarówno typowo hobbystycznie, jak i podczas mistrzostw i turniejów gier komputerowych. Można wtedy oglądać na żywo mecze. Widzowie na takich eventach stoją niedaleko graczy i oglądają ich rywalizację na telebimach. Wiele krajów ma zarejestrowane zawodowe ligi, które zrzeszają najlepszych zawodników i wystawiają ich jako drużyny na turniejach. W naszym kraju jest to Polska Liga Esportowa.

Esport a sporty wirtualne- czym się różnią?

Bukmacherzy posiadają w swoich ofertach zakłady na esporty i sporty wirtualne. Z pozoru może się wydawać, że to tylko synonimy, jednak zdecydowanie tak nie jest. Sporty wirtualne to generowane komputerowo rozgrywki. Trwają one zaledwie 2-4 minuty. Gracz otrzymuje na początku garść statystyk i na jej podstawie stawia zakład. Potem ogląda kilkuminutowy skrót wydarzenia i jego zakład jest rozliczany, w zależności od poprawności jego typowania, jako wygrany lub przegrany.

Zakłady na esport. Najpopularniejsze gry

Zakłady na Counter Strike u bukmacherów

Historia esportu związana jest bezpośrednio ze wzrostem popularności sieciowych gier. Dają one możliwość prowadzenia rozgrywek internetowych przez osoby z różnych krańców Ziemi. Dzięki wielkiej popularności gry Quake w 1997 roku w Stanach Zjednoczonych powstała pierwsza zawodowa liga graczy- Cyberathlete Professional League. Potem wszystko potoczyło się bardzo szybko. Kwestią czasu było kiedy zaczną powstawać krajowe, kontynentalne i ogólnoświatowe mistrzostwa. Esport przestał być postrzegany tylko jako rozrywka, ale również jako zarobek.

Dziś w pulach nagród najważniejszych imprez esportowych są miliony dolarów, a najlepsi gracze uważani są przez wielu za gwiazdy. Do najważniejszych wydarzeń należą: World Cyber Games czy Electronic Sports World Cup. Również w Polsce rozgrywane są finały prestiżowego turnieju Intel Extreme Masters.

Jest kilka gier, które są popularne na całym świecie i zrzeszają miliony graczy. Bywają też takie, które biją rekordy popularności w danym kraju czy na konkretnym kontynencie. Wybraliśmy kilka, które znajdują się na szczycie listy najchętniej wybieranych przez graczy w Europie:

Counter Strike zakłady bukmacherskie

Counter-Strike– gra z gatunku first-person shooter, stworzona przez Minha “Gooseman” Le’a i Jessa “Cliffe” Cliffe’a w 1999 roku. Rozgrywka opiera się na walce antyterrorystów z terrorystami, w której jedna ze stron musi bronić miejsca, gdzie ustawiany jest ładunek wybuchowy lub uwolnić zakładników, a druga podłożyć bombę lub pilnować pojmanych. Powstały kontynuacje gry: Counter-Strike: Source i Counter-Strike: Global Offensive.

Zakłady Call of Duty

Call of Duty– to seria gier z gatunku first-person shooter o tematyce wojennej, której głównym wydawcą jest amerykańskie przedsiębiorstwo Activision. Początkowo realia osadzone były w czasach II wojny światowej, ale od 2007 roku przeniesiono je do czasów współczesnych.

Dota 2 zakłady bukmacherskie

Dota 2– gra z gatunku action RTS, wydana i stworzona przez Valve Corporation. Dota 2 opiera się na rozgrywaniu meczów w trybie wieloosobowym, w których dwie pięcioosobowe drużyny, wraz z jednostkami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję, próbują zniszczyć ufortyfikowane twierdze przeciwników.

League of Legends zakłady bukmacherskie

League of Legends– gra z gatunku z gatunku multiplayer online battle arena (MOBA). Opracowana przez firmę Riot Games i początkowo wydana tylko dla systemu Windows. 15 lipca 2013 gra została uznana w USA za pełnoprawny sport. Dwie drużyny potężnych bohaterów walczą na różnych polach bitew i w wielu trybach.

Starcraft zakłady bukmacherskie

StarCraft– seria strategicznych gier czasu rzeczywistego, a także komiksów, książek i opowiadań wydanych przez firmę Blizzard Entertainment. Główny wątek dotyczy konfliktu pomiędzy trzema galaktycznymi rasami: terranami (wywodzących się od ludzi wygnanych z Ziemi), zergami (szybko rozmnażającymi się insektoidami) oraz protossami (zaawansowanymi technologicznie wojownikami, posiadającymi zdolności psioniczne). Dziewięć i pół miliona sprzedanych kopii czynią StarCrafta jedną z najlepiej sprzedających się gier komputerowych w historii

Overwatch zakłady bukmacherskie

Overwatch– strzelanka pierwszoosobowa stworzona przez Blizzard Entertainment. Skupia się na walce dwóch sześcioosobowych drużyn. Gra została osadzona w niedalekiej przyszłości, kilka lat po kryzysie omnicznym, w którym zbuntowana sztuczna inteligencja chciała zniszczyć rasę ludzką.

Rainbow Six zakłady bukmacherskie

Tom Clancy’s Rainbow Six– seria gier akcji powstałych na motywach powieści Rainbow Six Toma Clancy’ego. Jako komandos dowodzący elitarnym oddziałem Rainbow Six gracz stawia czoła najgroźniejszym terrorystom świata.

Najlepszy bukmacher esportowy

Oferta na esporty u bukmacherów

Niektórzy bukmacherzy mają naprawdę bogatą ofertę sportów elektronicznych. Widzą potencjał biznesowy w szybko rozwijającej się dziedzinie. Oferują wybór wielu gier i zakłady z różnych ogólnoświatowych i ogólnokrajowych wydarzeń. Zatem który z polskich, legalnych bukmacherów online ma najlepszą ofertę na esporty? Naszym zdaniem jest to LV BET.

LV BET nie tylko posiada najwięcej gier do obstawiania, ale również dużo wydarzeń i dobre kursy. W sumie typować możemy wyniki meczów kilkunastu gier. Poza tymi opisanymi powyżej znajdziemy tu również Hearthstone czy Warcraft III. W ramach każdej z gier znajdziemy po kilka, a nawet kilkadziesiąt wydarzeń. Najwięcej na Counter Strike i League of Legends. Oferta LV BET jest przedstawiona w czytelny i przejrzysty sposób, zakłady w ramach jednego wydarzenia są posegregowane i zebrane w jednym miejscu. Pojawiają się też okazjonalne promocje (jak np. Turniej Esportowy), w których stawiając zakłady na sporty elektroniczne można zdobywać bonusy. Widać, że podchodzą do sprawy bardzo profesjonalnie. Zatem jeśli zamierzasz zacząć obstawiać esporty warto zarejestrować się w LV BET i skorzystać z ich oferty. Dodatkowo nowi użytkownicy rejestrując się z kodem bonusowym otrzymają 20 zł freebetu i 1500 zł od depozytu.

Bardzo dobra oferta znajduje się również u największego polskiego bukmachera – STS. Obstawimy tu turnieje kilkunastu gier komputerowych, poza oczywistymi jak Counter Strike czy League of Legends, znajdziemy też wydarzenia związane z King of Glory, NBA2K czy StarCraft Broodwar. Ponadto STS zaangażował się w tematykę esportową. W lutym 2018 roku został oficjalnym sponsorem Polskiej Ligi Esportowej. Wspiera także devils.one – organizację esportową, ze składem dawnego Team Kinguin. STS proponuje także nowym graczom bardzo atrakcyjny pakiet powitalny, dostępny z kodem promocyjnym. W jego skład wchodzi zakład bez ryzyka 35 zł, bonus bez depozytu 25 zł i bonus od depozytu do 1200 zł.

Esport STS

Dobrze rozwinięte zakłady na sporty elektroniczne znajdziemy także w TOTALbet. Buk działa na rynku stosunkowo krótko, ale dobrze przygotował się do startu, o czym świadczy fakt, że esporty były dostępne u niego od samego początku. Posiada całkiem niezły wybór gier do obstawiania i sporo wydarzeń. Często u tego buka znajdziemy promocje na sporty elektroniczne, na przykład cashbacki czy atrakcyjne kursy. Bukmacher zapewnia też, że ma najwyższe kursy na esporty, a jeśli któryś z graczy znajdzie wyższy kurs u innego buka to TOTALbet podniesie go u siebie. Trzeba również przyznać, że zakładka z esportami jest bardzo czytelna i przyjazna dla oka. Intuicyjne menu i symbole oznaczające poszczególne gry zdecydowanie ułatwiają poruszanie się w niej. Obstawimy tu na przykład turnieje Warcraft III, dostępne tylko u niektórych buków. Jeśli chcesz obstawiać esporty w TOTALbet musisz mieć aktywne konto. Rejestrując się u tego buka z kodem bonusowym otrzymasz wyjątkowy bonus bez depozytu.

Całkiem niezłą ofertę esportową posiada również stosunkowo młody PZBuk. Co ciekawe, wchodząc na stronę bukmachera nie rzuca się to w ogóle w oczy. Trzeba trochę poklikać, aby dostać się do zakładów na sporty elektroniczne. Jednak, gdy już je znajdziemy zobaczymy bardzo dobrze rozwiniętą podstronę dyscypliny. Wytypujemy tu kilka gier, nawet te mniej oczywiste, jak Rainbow Six czy Rocket League. Co do kursów to znajdują się one w ścisłej czołówce. Dołączając do bukmachera możesz skorzystać z kodu bonusowego PZBuk i zgarnąć bonusy powitalne.

Warto wspomnieć jeszcze o bukmacherze Etoto, który również oferuje zakłady na kilka najpopularniejszych gier. Jest tu sporo wydarzeń z Brazylii, Chin, Korei Południowej, Tajwanu, Wietnamu, a także międzynarodowe turnieje. Zakładka esportów jest czytelna i podzielona według krajów lub zasięgu danego wydarzenia. Tu również możemy znaleźć mniej popularne gry, na przykład Street Fighter. Bukmacher oferuje również wiele gier dla graczy, w których do zdobycia są bonusy Etoto.

Bukmacher forBET również posiada zakłady na sześć najpopularniejszych gier i duże wydarzenia międzynarodowe. Kursy jakie oferuje prezentują się całkiem dobrze. Co ważne forBET proponuje również okazjonalne promocje dla graczy i angażuje się w turnieje esportowe rozgrywane w Polsce. W zakładce “promocje” na stronie bukmachera znajdziesz wiele akcji forBET z atrakcyjnymi bonusami do zgarnięcia.

Dobrze znany graczom Betclic posiada bardzo dobrą ofertę na esporty. Obstawimy tu wiele międzynarodowych wydarzeń i turniejów kilkunastu gier, między innymi Counter Strike: GO, League of Legends, StarCraft czy Overwatch.

Całkiem nieźle wyglądają także esporty w Milenium. W ostatnim czasie zwiększyła się liczba gier, które można typować oraz liczba rynków zdarzeń, która niekiedy sięga kilkudziesięciu.

Jeśli chodzi o pozostałych bukmacherów, to ich oferty na esporty nie wyróżniają się raczej spośród pozostałych. Jednak zdają sobie sprawę z tego, że rynek sportów elektronicznych jest bardzo prężnie rozwijającą się branżą i starają się dogonić czołówkę.

Fortuna nie posiada zakładów na wiele gier i wydarzeń, ale próbuje dotrzeć do środowiska w inny sposób. Na początku marca 2018 roku bukmacher został sponsorem AGO Esports- polskiej organizacji e-sportowej. Posiada nawet specjalną ofertę powitalną dla fanów organizacji. W Fortunie znajdziemy zakłady na najważniejsze turnieje Counter Strike, League of Legends i Dota 2.

Nowy bukmacher BETFAN również ma w swojej ofercie zakłady na najpopularniejsze wydarzenia esportowe. Możemy również postawić u niego zakłady live na turnieje.

Totolotek niestety nie ma do zaoferowania zbyt wiele w kwestii zakładów na esporty. Dysponuje ograniczoną liczbą gier i zakładów na wydarzenia. Oferta sportów elektronicznych nie jest też specjalnie eksponowana na stronach tego buka. Być może jednak zmieni się to w najbliższym czasie, bo jeśli nie chcą odstawać od reszty i nadążać za trendami muszą skupić się także na esportach.

Również nowy bukmacher Noblebet przygotował ofertę na esporty. Znajdziemy tu najpopularniejsze gry i wydarzenia sportowe. Gracze mają też możliwość obstawiać w Noblebet zakłady na żywo na esporty.

Nowy bukmacher na rynku eWinner na razie nie ma zbyt bogatej oferty na esporty. Wydarzenia dotyczą głównie turniejów League of Legend i Counter Strike, rzadko pojawiają się inne gry. Na razie nie można też obstawiać esportów na żywo.

W przypadku Superbet, zakładów esportowych nie znajdziemy w ofercie przedmeczowej, dostępne są one tylko w zakładach na żywo i to w ograniczonej liczbie.

Promocje na esporty u bukmacherów

Dzięki ciągle rosnącej popularności esportów i zakładów na nie stawianych, bukmacherzy wprowadzają do swoich stałych ofert promocyjnych akcje, w których można zdobywać bonusy na sporty elektroniczne. Sporadycznie pojawiają się też czasowe akcje związane z jakimś dużym wydarzeniem międzynarodowym. Tak dzieje się w przypadku turnieju Intel Extreme Masters organizowanego w Katowicach. Najbardziej w wydarzenie to angażują się LV BET i TOTALbet, czyli liderzy esportowych ofert bukmacherskich.

LV BET przygotowuje co jakiś czas turniej esportowy z okazji ciekawych turniejów. Stawiając zakłady na wydarzenia sportów elektronicznych użytkownicy zbierają punkty (zarówno za wygrane, jak i przegrane kupony). Na koniec gracze z największą liczbą punktów zostają nagrodzeni bonusami i nagrodami rzeczowymi. Na przykład w turnieju organizowanym na przełomie marca i kwietnia 2020 główną nagrodą było 800 zł.

Również TOTALbet co roku dobrze wykorzystuje czas odbywającego się w Polsce dużego turnieju IEM. Czasami z tej okazji proponuje nawet trzy różne promocje dla graczy. Jednak najciekawszą akcją tego bukmachera związaną ze sportami elektronicznymi, jest ta zapewniająca najwyższe kursy na zakłady esportowe. Jak to działa? Jeśli gracz znajdzie u innego bukmachera wyższy kurs niż w TOTALbet na jakieś zdarzenie z oferty na esporty, bukmacher podniesie kurs u siebie.

Największy w Polsce bukmacher STS w stałej ofercie promocyjnej ma akcję “Bezpieczne 25 PLN na esport”. Zaloguj się na swoje konto i kliknij przycisk “Weź udział” na stronie promocji. Graj kupony SOLO na esport z kursem min. 1.85. Jeśli przegrasz bukmacher zwróci ci 10 % wkładu na konto bonusowe. Każdy kolejny kupon zagrany w danym tygodniu będzie sumowany. Maksymalny zwrot wynosi 25 zł tygodniowo.

Bardzo często promocje na esport pojawiają się też w forBET. Często są to cashbacki za przegrane kupony. Pojawiają się również od czasu do czasu turnieje esportowe. Aktualne promocje znajdziesz na stronie bukmachera lub w aplikacji.

Czy warto typować wydarzenia esportowe?

Nie ulega wątpliwości, że sporty elektroniczne będą rosły w siłę. Turnieje esportowe przyciągają setki tysięcy widzów na całym świecie, a liczba graczy zwiększa bardzo dynamiczne. Pule nagród w takich rozgrywkach to miliony dolarów co tylko utwierdza w przekonaniu, że jest to dobry biznes. Zatem logiczne jest, że również zakłady na takie mecze są popularne i można się spodziewać, że będą cieszyły się coraz większym zainteresowaniem, dlatego naszym zdaniem warto z nich korzystać.

Z pewnością największe szanse na wygrane w zakładach na esporty mają osoby, które same grają w najpopularniejsze gry sieciowe. Orientują się one, które drużyny są najlepsze i w jakiej aktualnie są formie. Jeśli chcesz zacząć stawiać zakłady na sporty elektroniczne, a nie jesteś graczem i nie wiesz na czym polegają poszczególne gry, warto najpierw poczytać o nich, zapoznać się ze statystykami zawodników. Ciężko bowiem będzie typować w ciemno.

Liczymy na to, że widząc rosnącą popularność esportów bukmacherzy wprowadzą więcej promocji dotyczących tych zakładów. Mamy również nadzieję, że oferty gier i wydarzeń będą się rozszerzały dając graczom większy wybór.