Jak grać taśmy bukmacherskie? Skuteczne kupony AKO w praktyce

Taśmy bukmacherskie, zakłady AKO (akumulowany kurs ogólny), akumulatory, czy zakłady wielokrotne, to typ zakładów bukmacherskich, w których gracz obstawia więcej niż jedno zdarzenie. Czy znaczą to samo? Przeczytaj poradnik i sprawdź, jak grać taśmy bukmacherskie.

Spis treści

Co to są taśmy bukmacherskie?

Dla osób, które nie miały do czynienia z obstawianiem meczy lub dopiero zaczynają grać u bukmachera, to taśma może brzmieć trochę dziwnie w kontekście typowania.

Taśma bukmacherska to kupon złożony z wielu zdarzeń, najczęściej kilkunastu zakładów. Nie ma konkretnej liczby, od którego kupon można nazwać taśmą, ale przyjmuje się, że jest to najczęściej od 6 do 8 zdarzeń w górę.

Wartość tego typu zakładów ustalamy poprzez przemnożenie przez siebie kursów kolejnych zdarzeń na kuponie, a następnie przez stawkę. Na koniec trzeba jeszcze odjąć jeszcze wartość podatku, który w naszym kraju wynosi 12%. Równanie na AKO wyglądałoby więc tak:

Zdarzenie 1 x Zdarzenie 2 x Zdarzenie 3 x …4 x …5 x stawka – 12% podatku

Nietrudno więc się domyślić, że większa ilość zdarzeń na kuponie AKO równa się z większymi wygranymi. W teorii wygląda to więc bardzo ciekawie, jednak obstawianie akumulatorów nie należy do czynności łatwych, gdyż – zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa – 2każde kolejne wydarzenie zmniejsza nasze szanse na wygraną. Mimo to, na pewno warto zainteresować się tą formą zakładów bukmacherskich. Przyjrzyjmy się więc sztuce obstawiania kuponów akumulowanym nieco bliżej i dowiedzmy się jak obstawiać, żeby wygrywać.

Taśma bukmacherska a kupon AKO

Nieodłącznym elementem taśmy bukmacherskiej jest kupon AKO, czy zakład akumulowany. To jeden z rodzajów zakładów, jaki możemy zawrzeć u bukmachera. Różni się od taśmy tym, że zakład AKO możemy określić już w momencie, gdy na kuponie umieścimy dwa zdarzenia.

Podobnie jak przy taśmach, charakterystycznymi cechami kuponów AKO jest spora liczba zdarzeń, dość niskie kursy oraz stawki.

Gdzie najlepiej grać taśmy? Bukmacherzy z promocjami AKO

Taśmy bukmacherskie najlepiej grać u bukmacherów, którzy oferują wszelkiego rodzaju boosty na zakłady AKO. Z racji tego, że konkurencja na rynku jest spora, praktycznie każdy bukmacher działający w naszym kraju ma promocje stałą lub czasową związaną z boostami AKO.

Taśmy w Superbet

W Superbet promocja na AKO kryje się pod hasłem Superbonus, gdzie możemy zwiększyć swoją wygraną nawet o 150%.

Warunki skorzystania z boostu są bardzo proste. Wystarczy wrzucić na swój kupon min. 5 zdarzeń z kursem min. każdego zdarzenia 1.20, a otrzymamy pierwszy boost 5%.

AKO Superbet boost kurs

Maksymalnie możemy dostać większą wygraną o 150%, jeżeli umieścimy minimum 29 zdarzeń na kuponie.

Dlaczego warto grać taśmy bukmacherskie właśnie w Superbet? Superbonus łączy się z inną promocją, jaką jest SuperPrzewaga. Dzięki temu nie dość, że otrzymujemy bonus za liczbę zdarzeń, to jeszcze w określonych przypadkach przegrany zakład może zostać rozliczony jako wygrany. O takim przypadku przeczytacie w artykule na temat rejestracji w Superbet z kodem promocyjnym.

Taśmy w Fortunie

Bukmacher Fortuna ma dość bogatą ofertę na taśmy bukmacherskie. Pierwsza z nich to betbuilder oraz live bez podatku. Wystarczy stworzyć kupon AKO z min. 3 zdarzeniami i kursem każdego zdarzenia lub selekcji min. 1.30, a otrzymamy większą wygraną o 14%, czyli wartość podatku.

Dodatkowo w Fortunie obowiązuje obecnie promocja AKO Master. W puli tej oferty jest 300 000 PLN. Promocja podzielona jest na cztery etapy, gdzie przy ostatnim gracze muszą wygrać kupon z 20 AKO.

Taśmy w Betclic

Betclic dość długo miał w swojej ofercie promocję, w której zachęcał do obstawiania taśm. W momencie, gdy bukmacher prowadził bardzo atrakcyjną grę bez podatku, Betclic zrezygnował z boostów AKO.

Taśmy w forBET

W forBET przez dłuższy czas dostępna była poranna gra bez podatku, która tym samym sprzyjała w obstawianiu taśm. Obecnie bukmacher udostępnia inne promocje.

Taśmy w STS

STS w porównaniu z innymi bukmacherami nie prowadzi stałej promocji na taśmy. Warto natomiast regularnie śledzić zakładkę „Promocje” u tego bukmachera, gdyż oferta może pojawić się w momencie dużego turnieju lub ważnych wydarzeń.

Taśmy w BETFAN

W BETFAN możemy skorzystać z promocji AKO Booster, która zwiększa naszą wygraną o 10% przy min. 5 zdarzeniach.

BETFAN boost kurs

Co ważne, każde zdarzenie, które umieścimy na kuponie, musi mieć kurs min. 1.40. Maksymalnie możemy otrzymać boost 150% przy min. 20 zdarzeniach, co jest znacznie korzystniejsze niż w Superbet, jednakże trzeba pamiętać, że w BETFAN mamy bardziej wymagający warunek dotyczący kursu pojedynczego zakładu.

Taśmy w TOTALbet

W TOTALbet dostępną mamy grę bez podatku, przy czym wymagania są większe niż w Betclic. Bukmacher zwiększa naszą wygraną o 14%, jeżeli na kuponie znajdą się min. 3 zdarzenia z kursem min. każdego 1.30.

Taśmy w GO+Bet

W GO+Bet również mamy opcję gry bez podatku, ale dotyczy tylko oferty na gry wirtualne, przy czym nie musimy spełniać żadnych warunków dotyczących liczby zdarzeń oraz minimalnego kursu.

Taśmy w Betcris

Betcris gwarantuje totalny zwrot podatku, jednakże zasady są dość wymagające. Bukmacher zwraca sumę podatku z kuponów przez tydzień, maksymalnie 50 PLN. Co bardzo istotne, oferta dotyczy tylko wygranych kuponów z min. AKO 3 i kursem każdego zdarzenia min. 1.50.

Taśmy w LV BET

W LV BET mamy bardzo ciekawą promocję, która sprzyja obstawianiu taśm. Mowa o LV Kombi Boost, gdzie im więcej mamy zdarzeń na kuponie, tym boost kursu jest większy.

Boost kurs w LV BET

Boost zaczyna się od trzech zdarzeń (2% boostu) do 15 zdarzeń (+75%). Należy spełnić również warunek minimalnego kursu pojedynczego zdarzenia – 1.25.

Taśmy w Fuksiarzu

Fuksiarz nie gwarantuje obecnie żadnej promocji z boostem kursów przy większej liczbie zdarzeń czy grze bez podatku. Można natomiast skorzystać z boostów na konkretne zdarzenia, które udostępnia bukmacher.

Taśmy w Betters

Betters to kolejny bukmacher, który sprzyja w obstawianiu taśmy. W tym przypadku warunki promocji o nazwie raiseBET są następujące:

Boost kurs w Betters

Minimalna liczba zdarzeń, która uruchamia bonus 5% to 5 selekcji. Maksymalnie możemy otrzymać 120% przy min. 20 zdarzeniach. Z kolei warunek minimalnego kursu zdarzenia to 1.25.

Taśmy w BetX

W BetX dostępna jest promocja Bonus AKO, gdzie bukmacher zwiększa wygraną przy odpowiedniej liczbie zdarzeń na kuponie. Oferta rozpoczyna się od AKO 5, gdzie otrzymujemy wygraną większą o 8%. Maksymalny bonus to 100% przy min. 24 zdarzeniach.

Minimalny kurs pojedynczego zdarzenia to 1.30. Jeżeli na kuponie pojawi się mniejszy kurs, bonus pozostanie aktywny, jednakże zdarzenie nie będzie brane pod uwagę.

Taśmy w PZBuk

PZBuk aktualnie nie ma w swojej ofercie promocji, która zachęciłaby graczy do obstawiania taśm właśnie u tego bukmachera.

Taśmy ComeOn

W ComeOn nie mamy obecnie żadnej promocji, która gwarantuje korzystne obstawianie taśm.

Jak obstawiać AKO?

Jasne jest, że nie sposób przewidzieć rezultatów wszystkich spotkań, co jednocześnie znacznie zmniejsza szanse typerów podczas obstawiania zakładów akumulowanych. Mimo iż pojedynek gracza z bukmacherem na ogół nie jest równy, to istnieją sposoby, by zwiększyć swoje szanse na wysokie wygrane. Oto kilka kluczowych porad:

 1. Korzystaj z bonusów – mam tu na myśli nie tylko bonusy powitalne, dzięki którym zyskujesz środki, które będziesz mógł postawić na zakłady akumulacyjne, ale również promocje bukmacherskie stworzone bezpośrednio na akumulatory. Jasne jest, że w promowaniu tego typu zakładów mają również bukmacherzy, dla których akumulatory są głównym środkiem przychodu. Dotyczy to również bonusów powitalnych, które z reguły mają wymagania obrotowe kuponami składającymi się z określonej liczby selekcji. Niemniej, wszelkiego rodzaju bonusy i promocje dają również okazję do zarobku typerom, szczególnie tym najzdolniejszym.
 2. Korzystaj z cash out – ta nadal stosunkowo nowa opcja w zakładach bukmacherskich daje graczom możliwość wcześniejszego zamknięcia kuponu. Cash out to bardzo przydatne narzędzie, które zwiększa szanse graczy, szczególnie, jeśli na niedługo przed rozpoczęciem spotkania, ze składu obstawianej przez nas drużyny wypadnie któryż z ważnych zawodników. Jasne jest, że w przypadku skorzystania z tej opcji nasza wygrana zostanie pomniejszona, jednak jak wiadomo czasem „lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu”.
 3. Im większa liczba zdarzeń, tym mniejsze szanse na wygraną – wynika to z matematycznego rachunku prawdopodobieństwa – każde kolejne zdarzenie na kuponie zmniejsza nasze szanse na wygraną. Dlatego też, często lepiej jest obstawić mniejszą liczbę zdarzeń na kuponie z przemyślanymi typami o nieco wyższym kursie, niż liczyć na to, że wejdzie nam kilkanaście bardzo nisko wycenianych zdarzeń. Należy pamiętać, że tak naprawdę w zawodowym sporcie nie ma czegoś takiego jak „pewniaki”, ponieważ nawet, gdy dany zawodnik ma 99,9% szans na wygraną, zawsze może wystąpić jakieś wydarzenie losowe typu kontuzja czy czerwona kartka, co przekreśli nasze szanse na wygraną.
 4. Nie stawiaj wyłącznie na faworytów – nie twierdzę, że powinieneś rezygnować z typowania meczów z niewysokimi kursami, jednak ciekawe spotkanie z wysokim kursem może znacznie podnieść wartość kuponu bez konieczności obstawiania kilku dodatkowych spotkań. Jasne jest, że obstawianie spotkań o wyższych kursach wiąże się na ogół z większym ryzykiem, jednak jeśli w sprawny sposób będziesz potrafił łączyć obydwa typy zdarzeń, to możesz na tym sporo zyskać.
 5. Nie ograniczaj swoich typów do zakładów na rezultat – jasne jest, że dwu i trzydrogowe zakłady na rezultat spotkania to najpopularniejsze rynki, jednak niekoniecznie są one najbardziej zyskowne. Dlatego też, warto zagłębić się w ofertę bukmachera nieco bardziej. Spore zyski mogą zapewnić m. in. handicapy, szczególnie jeśli dany zespół sygnalizuje zwyżkę formy i/lub jest mocna u siebie; bardzo popularne zakłady na bramki w formie poniżej/powyżej i BTTS (czy obie drużyny strzelą); cieszące się w ostatnim czasie coraz większą popularnością zakłady na rzuty rożne i żółte kartki; zakłady na strzelców bramek, szczególnie jeśli na boisku zobaczymy jednego z super-snajperów danych rozgrywek. Wybór jest spory i jeśli dobrze poszukasz, to masz spore szanse, że znajdziesz dla siebie coś bardzo ciekawego.
 6. Skup się na kilku głównych dyscyplinach i ligach – mało kto chyba może nazwać się specjalistą we wszystkich sportach oferowanych przez danego bukmachera. To samo tyczy się lig na wybraną dyscyplinę, szczególnie w przypadku typowania piłki nożnej. Zamiast szukać na chybił trafił zakładów o z pozoru atrakcyjnych kursach z mało znanych ci dyscyplin i lig, polecam skupić się na dosłownie kilku sportach i rozgrywkach, w których rzeczywiście czujesz się mocny. Najlepiej wybierz te, do których statystyk i transmisji meczowych będziesz miał najłatwiejszy dostęp. Staraj się śledzić spotkania tych rozgrywek na bieżąco, a z czasem przełoży się to na wyniki!
 7. Spróbuj zakładów systemowych – jeśli bywałeś w punktach obstawiania zakładów lub śledzisz fora bukmacherskie, to najpewniej widziałeś długie taśmy podzielone na kilka bloków. Są to tzw. kupony systemowe lub blokowe. Pozwalają one graczom niejako na popełnienie jednego lub kilku błędów na kuponie. Oczywiście wygrana, w zależności od tego ile zdarzeń okaże się nietrafionych, zostanie odpowiednio pomniejszona, jednak dzięki temu możesz wyjść na tych zakładach na swoje. Wśród dostępnych zakładów tego typu znajdziemy m. in. 2 z 4, 3 z 4 czy 7 z 8. Na ogół tego typu zabezpieczenia wiążą się z dodatkową opłatą za każdą z możliwych kombinacji.
 8. Nie graj za wysokie stawki – jako, że zakłady akumulacyjne są z reguły trudniejsze do trafienia niż zakłady singlowe, to nie polecam obstawiać ich za wysokie stawki. Oczywiście szansa na kosmiczne wygrane działa na wyobraźnię graczy, jednak jasne jest, że szanse na to, że trafimy są odwrotnie proporcjonalne do wysokości kursu. Dlatego też nie polecam obstawiać tego typu zakładów za wysokie stawki i większe sumy pozostawić sobie na zakłady solowe.
 9. Poszukaj najwyższych kursów – porada ta dotyczy każdego typu zakładów, zarówno akumulacyjnych, jak i solowych. Sprawdź oferty każdego z bukmacherów osobno lub poszukaj jakiejś sprawdzonej porównywarki kursów, które możesz znaleźć w Internecie. Pamiętaj, że im wyższe kursy, tym wyższe będą twoje wygrane.
 10. Prowadź rejestr obstawionych przez siebie kuponów – wystarczy do tego zwykły arkusz kalkulacyjny, w którym będziesz zapisywał dane na temat wszystkich postawionych zakładów. Zawrzyj w nim datę wysłania kuponu, obstawione stawki, kursy oraz to czy okazał się wygrany czy przegrany. Pozwoli ci to lepiej panować nad swoim budżetem, co jest często niedocenianym, jednak zarazem bardzo ważny elementem sztuki typerskiej.
 11. Znajdź solidnego bukmachera – ostatnia, aczkolwiek na pewno nie najmniej ważna porada. Dobry bukmacher to taki, który zapewni ci dobry bonus powitalny, liczne promocje (w tym również te na akumulatory), wysokie kursy, dobre statystyki oraz dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak streaming czy dobra aplikacja mobilna. Polecamy wybrać jednego z legalnych bukmacherów, który zagwarantuje również bezpieczeństwo twoim ciężko zarobionym pieniądzom i nie narazi cię na wysokie kary finansowe wynikające z zapisów kodeksu karnego skarbowego. Polski rynek jest bardzo konkurencyjny, więc nietrudno będzie znaleźć bukmachera spełniającego wszystkie wymienione powyżej warunki.

Zakłady akumulacyjne – czy warto je grać?

Na pewno zakłady AKO czy taśmy bukmacherskie to ciekawa opcja do obstawiania, szczególnie za niższe stawki. Należy jednak pamiętać, że wiążą się ze znacznie większym ryzykiem niż kupony typu SOLO, a co za tym idzie trudniej je trafić. Mimo to, akumulatory gwarantują ogromne emocje i dają sporą satysfakcję, jeśli nasza „taśma” okaże się trafiona.