Esport Zakłady Bukmacherskie

Popularność sportów elektronicznych rośnie w niesamowitym tempie. Szacuje się, że na całym świecie jest około 335 mln miłośników esportów. W Polsce jest ponad milion osób, które są odbiorcami rynku esportowego. Nie dziwi zatem fakt, że na popularności zyskują także zakłady na esport. Naszym zdaniem najlepszą ofertę znajdziemy w LV BET, ale bardzo dobrze prezentuje się też STS czy TOTALbet,

Spis treści

Zakłady bukmacherskie na esport

Wszyscy polscy, legalni bukmacherzy online mają w swojej ofercie zakłady na esport. Którzy bukmacherzy wystawiają kursy na esport? Etoto, Fortuna, Totolotek, LVBET, STS, forBET, TOTALbet, PZBuk, Betfan, Superbet, Fuksiarz i BetX. Możemy obstawiać zakłady pojedyncze, kombi, przedmeczowe i live. Takie zakłady są absolutną podstawą dla buka, jeśli chce liczyć się na rynku branżowym. Coraz częściej pojawiają się również bonusy na esporty i specjalne promocje na duże wydarzenia tematyczne.

BukmacherDyscypliny esportyTransmisje liveCS:GO marżLoL marżeDota 2 marże
LV BetCS:GO, LoL, Dota 2, StarCraft 2, Overwatch, Call of Duty, Rainbow Six, Valorant, King of Glory, FIFA, NBA 2KTAK7,5 %5,5 %9,5 %
STSCS:GO, LoL, Dota 2, Overwatch, StarCraft 2, Valorant, King of Glory, WarCraft III, Rainbow Six, Call of Duty, FIFA, NBA 2KTAK7 %8,5 %8,5 %
TOTALbetCS:GO, Dota 2, LoL, King of Glory, Overwatch, Rainbow Six, Rocket League, StarCraft, FIFA, NBA 2KTAK8,5 %6,5 %9 %
FortunaCS:GO, LoL, Dota 2, StarCraft 2, Rainbow Six, King of Glory, Call of Duty, Valorant, FIFA, NBA 2KTAK7,5 %8,7 %8,7 %
forBET bukmacherCS:GO, LoL, StarCraft II, Overwatch, King of Glory, Dota 2, Rainbow Six, FIFA, NBA 2KNIE9 %10,7 %8,8 %
PZBukCS:GO, LoL, Dota 2, Valorant, Rainbow Six, StarCraft II, FIFA, NBA 2KNIE 8,2 %7,5 %7,15 %
Totolotek CS:GO, LoL, Overwatch, Dota 2, Rainbow Six, StarCraft II, Valorant, King of Glory, Call of Duty, FIFA, NBA 2KNIE9,2 %9,2 %9,2 %
Bukmacher Betfan CS:GO, StarCraft 2, Overwatch, LoL, Rainbow Six, FIFA, NBA 2KNIE7 %9,2 %8 %
Superbet bukmacher CS:GO, League of Legends, Dota 2, StarCraft II, FIFA, NBA 2KTAK5 %8 %8 %
etoto logo CS: GO, LoL, Dota 2, FIFA, NBA 2KNIE6-9 % (tylko live)6-9 % (tylko live)6-9 % (tylko live)
Logo FuksiarzCS: GO, LoL, Dota 2, FIFA, NBA 2KNIE8,5 %8 %8 %
betxCS:GO, Dota 2, LoL, Call of Duty, King of Glory, Overwatch, StarCraft, Rainbow Six, Valorant NIE7,5 %8 %8 %
Esport zakłady bukmacherskie – oferty

Najlepszy bukmacher esportowy – TOP 5 ofert

Który bukmacher ma najlepszą ofertę esportową? Sprawdziliśmy to specjalnie dla Ciebie i przedstawiliśmy pięciu bukmacherów z najlepszymi sekcjami przeznaczonymi na gry sieciowe. Poznaj nasz ranking bukmacherów e-sportowych.

LVBET

Plusy:

 • Okazjonalne promocje na ważne turnieje,
 • Darmowe transmisje na żywo z turniejów,
 • Wiele rynków zdarzeń,
 • Rozbudowana sekcja esportowa,
 • Niskie marże na LoL.

LVBET nie tylko posiada najwięcej esportów do obstawiania, ale również dużą liczbę rynków i dobre kursy. W sumie typować możemy wyniki meczów kilkunastu gier. Poza tymi opisanymi powyżej znajdziemy tu również Valorant czy King of Glory. W ramach każdej z gier znajdziemy po kilka, a nawet kilkadziesiąt wydarzeń. Najwięcej na Counter Strike i League of Legends. Zakłady na wszystkie dyscypliny esportowe można obstawiać zarówno w formie przedmeczowej, jak i live. Co ważne, przebieg najciekawszych spotkań możemy śledzić za pośrednictwem transmisji, których u tego bukmachera jest naprawdę sporo. Na duży plus zaliczyć należy również marże bukmacherskie – w przypadku LoL wynoszą one zaledwie 5,5%, CS: GO – 7,5%, a Dota 2 – 9,5%.

Oferta LV BET jest przedstawiona w czytelny i przejrzysty sposób, zakłady w ramach jednego wydarzenia są posegregowane i zebrane w jednym miejscu, w sekcji „ESPORT”. Widać, że bukmacher ten podchodzi do sprawy bardzo profesjonalnie, co nie powinno dziwić – LVBET był pierwszym bukmacherem w Polsce, który postawił na sport elektroniczny. Zatem jeśli zamierzasz zacząć obstawiać esporty warto zarejestrować się w LVBET i skorzystać z ich oferty.

LVBET esport – promocje

Bukmacher ten znany jest z licznych promocji i to samo tyczy się również jego oferty na esport. Jedną z nich, która często pojawia się w jego ofercie, jest specjalny ranking Turniej Esportowy. Stawiając zakłady na wydarzenia sportów elektronicznych użytkownicy zbierają punkty (zarówno za wygrane, jak i przegrane kupony). Na koniec gracze z największą liczbą punktów zostają nagrodzeni bonusami i nagrodami rzeczowymi. W puli nagród konkursu prowadzonego w połowie 2021 roku było 11000 zł do podziału dla 10 najlepszych graczy. Najlepszy gracz może wygrać nawet 4000 PLN, drugi 2500 PLN, a trzeci – 1500 PLN.

Zatem jeśli zamierzasz zacząć obstawiać esporty warto zarejestrować się w LV BET i skorzystać z ich oferty. Dodatkowo nowi użytkownicy rejestrując się z kodem bonusowym otrzymają szereg promocji na start.

STS

Plusy:

 • Transmisje z meczów,
 • Rozbudowana sekcja esportowa live,
 • Niskie marże na CS:GO,
 • czasowe promocje na esport.

Esport zajmuje ważne miejsce w ofercie największego polskiego bukmachera. Podobnie jak LVBET, STS posiada specjalną sekcję esportową, w której znajdziemy wszystkie zakłady i transmisje z turniejów. Obstawimy tu wydarzenia z kilkunastu gier komputerowych, poza oczywistymi jak Counter Strike, Dota 2 czy League of Legends, znajdziemy też wydarzenia związane z King of Glory, NBA2K czy WarCraft III. Większość wydarzeń można obstawiać zarówno w formie pre-match, jak i live, przy czym liczba rynków na zakłady na żywo bywa w STS czasami większa niż w przypadku zakładów przedmeczowych.

Ponadto, STS zaangażował się w tematykę esportową. W 2018 roku był oficjalnym sponsorem Polskiej Ligi Esportowej. Swego czasu wspierał również x-kom AGO i devils.one – czołowe polskie organizacje esportowe. Bukmacher ten wyróżnia się niskimi marżami na CS: GO, które wynoszą u niego 7%, a także stosunkowo niewysokimi prowizjami pobieranymi za wydarzenia ze świata LoL i Dota 2 – 8,5%.

Promocje na esport w STS

STS prowadzi kampanię „Twój świat, Twoja wygrana”, skierowaną do fanów sportów elektronicznych. Przygotował on dla nich specjalne promocje, które umożliwiają otrzymanie dodatkowych bonusów na start STS. Od czasu do czasu, w jego ofercie pojawiają się również promocje tymczasowe, najczęściej związane z występami polskich organizacji esportowych na dużych międzynarodowych turniejach.

TOTALbet

Plusy:

 • Gra bez podatku 24/7,
 • Rozbudowana sekcja esportowa,
 • Niskie marże na LoL,
 • Transmisje z meczów.

Dobrze rozwinięte zakłady na sporty elektroniczne znajdziemy także w TOTALbet. Bukmacher ten od początku swojego istnienia przywiązuje do swojej oferty esportowej bardzo dużą wagę, a obecnie posiada sekcję poświęconą wyłącznie zakładom ze świata sportu elektronicznego. Ma również całkiem niezły wybór gier do obstawiania i sporo wydarzeń, dostępnych jako prematch i live. W przypadku tych drugich znajdziemy również transmisje meczowe, jednak niestety nie ma ich za wiele.

Trzeba przyznać, że zakładka z esportami jest bardzo czytelna i przyjazna dla oka. Intuicyjne menu i symbole oznaczające poszczególne gry zdecydowanie ułatwiają poruszanie się w niej. Liczba dostępnych gier jest całkiem przyzwoita, jednak rynków na poszczególne wydarzenia mogłoby być nieco więcej, szczególnie w przypadku zakładów przedmeczowych. Dużą zaletą tego bukmachera są dobre kursy na League of Legends, przy marżach na poziomie 6,5%.

Promocje na esport w TOTALbet

Bukmacher TOTALbet oferuje częste promocje na sporty elektroniczne, na przykład cashbacki czy atrakcyjne kursy. Najważniejszą z nich jest możliwość obstawiania bez podatku, która obejmuje również wydarzenia z oferty esportowej, zarówno w zakładach przedmeczowych, jak i na żywo. Jedynym warunkiem, który należy spełnić, by skorzystać z tej oferty, jest postawienie zakładu akumulacyjnego z co najmniej trzema zdarzeniami, każdy o kursie 1,20 lub wyższym. Bukmacher ten ma również jedną z najwyższych ofert na start, a jej wartość możesz zwiększyć, jeśli zarejestrujesz się z kodem bonusowym.

Czym jest esport?

Esporty są rywalizacją, w której przedmiotem działań prawdziwych zawodników są gry komputerowe. Gracze rywalizują zarówno typowo hobbystycznie, jak i podczas mistrzostw i turniejów gier komputerowych. Można wtedy oglądać mecze na żywo. Widzowie na takich eventach stoją niedaleko graczy i oglądają ich rywalizację na telebimach. Wiele krajów ma zarejestrowane zawodowe ligi, które zrzeszają najlepszych zawodników i wystawiają ich jako drużyny na turniejach. W naszym kraju jest to Polska Liga Esportowa.

Esport a sporty wirtualne- czym się różnią?

Bukmacherzy posiadają w swoich ofertach zakłady na esporty i sporty wirtualne. Z pozoru może się wydawać, że to tylko synonimy, jednak zdecydowanie tak nie jest. Sporty wirtualne to generowane komputerowo rozgrywki. Trwają one zaledwie 2-4 minuty. Gracz otrzymuje na początku garść statystyk i na jej podstawie stawia zakład. Potem ogląda kilkuminutowy skrót wydarzenia i jego zakład jest rozliczany, w zależności od poprawności jego typowania, jako wygrany lub przegrany.

Zakłady na esport. Najpopularniejsze gry

Zakłady na Counter Strike u bukmacherów

Historia esportu związana jest bezpośrednio ze wzrostem popularności sieciowych gier. Dają one możliwość prowadzenia rozgrywek internetowych przez osoby z różnych krańców Ziemi. Dzięki wielkiej popularności gry Quake w 1997 roku w Stanach Zjednoczonych powstała pierwsza zawodowa liga graczy- Cyberathlete Professional League. Potem wszystko potoczyło się bardzo szybko. Kwestią czasu było kiedy zaczną powstawać krajowe, kontynentalne i ogólnoświatowe mistrzostwa. Esport przestał być postrzegany tylko jako rozrywka, ale również jako zarobek.

Dziś w pulach nagród najważniejszych imprez esportowych są miliony dolarów, a najlepsi gracze uważani są przez wielu za gwiazdy. Do najważniejszych wydarzeń należą: World Cyber Games czy Electronic Sports World Cup. Również w Polsce rozgrywane są finały prestiżowego turnieju Intel Extreme Masters.

Jest kilka gier, które są popularne na całym świecie i zrzeszają miliony graczy. Bywają też takie, które biją rekordy popularności w danym kraju czy na konkretnym kontynencie. Wybraliśmy kilka, które znajdują się na szczycie listy najchętniej wybieranych przez graczy w Europie.

Counter-Strike

Gra z gatunku first-person shooter, stworzona przez Minha „Gooseman” Le’a i Jessa „Cliffe” Cliffe’a w 1999 roku. Rozgrywka opiera się na walce antyterrorystów z terrorystami, w której jedna ze stron musi bronić miejsca, gdzie ustawiany jest ładunek wybuchowy lub uwolnić zakładników, a druga podłożyć bombę lub pilnować pojmanych. Powstały kontynuacje gry: Counter-Strike: Source i Counter-Strike: Global Offensive.

CS: GO – rynki bukmacherskie:

 • zwycięzca meczu,
 • zwycięzca mapy,
 • mapy handicap,
 • rundy handicap,
 • liczba map (under/over),
 • zwycięzca rundy pistoletowej,
 • suma rund na mapie (under/over),
 • suma runda na mapie (parzysta/nieparzysta),
 • mapa – czy będzie dogrywka,
 • zakłady terminowe.

Call od Duty

To seria gier z gatunku first-person shooter o tematyce wojennej, której głównym wydawcą jest amerykańskie przedsiębiorstwo Activision. Początkowo realia osadzone były w czasach II wojny światowej, ale od 2007 roku przeniesiono je do czasów współczesnych.

Call of Duty – rynki bukmacherskie:

 • zwycięzca meczu,
 • zwycięzca mapy,
 • handicap w mapach,
 • dokładny wynik,
 • liczba map (under/over),
 • zakłady terminowe.

Dota 2

Gra z gatunku action RTS, wydana i stworzona przez Valve Corporation. Dota 2 opiera się na rozgrywaniu meczów w trybie wieloosobowym, w których dwie pięcioosobowe drużyny, wraz z jednostkami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję, próbują zniszczyć ufortyfikowane twierdze przeciwników.

DOTA 2 – rynki bukmacherskie:

 • zwycięzca meczu,
 • suma gemów,
 • suma zabójstw (under/over),
 • handicapy (gemy, zabójstwa),
 • czas gry,
 • dokładny wynik w mapach,
 • zakłady na cele w grze,
 • kto pierwszy zabije x razy,
 • zakłady terminowe.

League of Legends

Gra z gatunku z gatunku multiplayer online battle arena (MOBA). Opracowana przez firmę Riot Games i początkowo wydana tylko dla systemu Windows. 15 lipca 2013 gra została uznana w USA za pełnoprawny sport. Dwie drużyny potężnych bohaterów walczą na różnych polach bitew i w wielu trybach.

LoL – rynki bukmacherskie:

 • zwycięzca meczu,
 • handicap (gemy, zabójstwa),
 • suma gemów,
 • Zakłady na cele gry (kto zniszczy pierwszą wieżę, pierwsza krew, kto zabije pierwszego barona, kto zabije pierwszego smoka, kto zniszczy pierwszy inhibitor),
 • kto pierwszy zabije x razy,
 • najwięcej zabójstw,
 • pierwszy typ smoka w grze,
 • suma zabójstw (under/over),
 • suma zabójstw (parzysta/nieparzysta),
 • łączna liczba zabójstw w meczu/na mapie,
 • zakłady terminowe.

StarCraft

Seria strategicznych gier czasu rzeczywistego, a także komiksów, książek i opowiadań wydanych przez firmę Blizzard Entertainment. Główny wątek dotyczy konfliktu pomiędzy trzema galaktycznymi rasami: terranami (wywodzących się od ludzi wygnanych z Ziemi), zergami (szybko rozmnażającymi się insektoidami) oraz protossami (zaawansowanymi technologicznie wojownikami, posiadającymi zdolności psioniczne). Dziewięć i pół miliona sprzedanych kopii czynią StarCrafta jedną z najlepiej sprzedających się gier komputerowych w historii.

StarCraft : rynki bukmacherskie:

 • zwycięzca meczu,
 • zwycięzca mapy,
 • dokładny wynik w mapach,
 • zakłady terminowe.

Overwatch

Strzelanka pierwszoosobowa stworzona przez Blizzard Entertainment. Skupia się na walce dwóch sześcioosobowych drużyn. Gra została osadzona w niedalekiej przyszłości, kilka lat po kryzysie omnicznym, w którym zbuntowana sztuczna inteligencja chciała zniszczyć rasę ludzką.

Overwatch – rynki bukmacherskie:

 • zwycięzca meczu,
 • handicap (gemy),
 • zwycięzca gry,
 • suma gemów (under/over),
 • łączna liczba zabójstw,
 • liczba zabójstw: gracz vs gracz,
 • zakłady terminowe.

Tom Clancy’s Rainbow Six

Seria gier akcji powstałych na motywach powieści Rainbow Six Toma Clancy’ego. Jako komandos dowodzący elitarnym oddziałem Rainbow Six gracz stawia czoła najgroźniejszym terrorystom świata.

Rainbow Six – rynki bukmacherskie:

 • zwycięzca meczu,
 • handicapy,
 • liczba rund under/over,
 • gracz vs gracz – zabójstwa, asysty,
 • gracz z największą liczbą pierwszych zabójstw,
 • dokładny wynik meczu,
 • zakłady terminowe.

Jak typować esport? Porady

Poniżej zawarliśmy 5 porad, które co prawda nie dadzą Ci 100% pewności na sukces w obstawianiu esportu, jednak z pewnością zwiększą Twoje szanse w nierównym pojedynku z bukmacherem.

 1. Korzystaj ze statystyk. Statystyki z wydarzeń esportowych, podobnie jak we wszystkich innych dyscyplinach, mogą znacznie zwiększyć szanse gracza. W Internecie nie brakuje serwisów z najbardziej aktualnymi danymi o drużynach esportowych i najważniejszych turniejach. Jeśli nauczysz się z nich korzystać, to Twoja skuteczność może znacznie wzrosnąć. Obstawiając esport należy wziąć pod uwagę wygrane w bezpośrednich pojedynkach obydwu drużyn, formę w ostatnich kilku – kilkunastu meczach, to czy dany team lepiej spisuje się w turniejach online czy offline, a nawet formę poszczególnych zawodników. Im więcej danych uda się zebrać, tym większe prawdopodobieństwo, że zdołasz ograć buka.
 2. Wyspecjalizuj się. Esport, podobnie jak klasyczny sport, składa się z licznych dyscyplin. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w obstawianiu, to polecamy skupić się na maksymalnie 2-3 grach. Jak wiadomo, niemożliwe jest śledzenie wszystkich dyscyplin ze świata sportu elektronicznego, a zawężenie liczby opcji może przełożyć się na jakość obstawianych przez nas zakładów. Dlatego też, zamiast typować wszystkie gry „jak leci”, lepiej jest wyspecjalizować się w swoich ulubionych sportach elektronicznych i obstawiać właśnie je.
 3. Śledź składy drużyn. Organizacje esportowe, to obecnie prężnie działające przedsiębiorstwa, które potrafią zarabiać miliony dolarów rocznie. Podobnie jak w klubach piłki nożnej, koszykówki czy siatkówki, w ich składach dochodzi do przetasowań – zawodnicy zmieniają zespoły, a przy tym zdarzają się nawet wymiany całych składów. Ponieważ transfery esportowe nie są jeszcze tak szeroko komentowane w mediach, jak przykładowo transfery w świecie piłki nożnej, to warto przed każdym ważniejszym turniejem sprawdzić składy poszczególnych drużyn. Należy również pamiętać, że esportowcy są podatni na kontuzje i zdarza się, że mogą wypaść na jakiś czas ze składu swojej ekipy.
 4. Oglądaj turnieje. Nie ma lepszego sposobu, by dowiedzieć się więcej na temat charakterystyki poszczególnych drużyn niż śledzenie ich poczynań podczas meczów. Transmisje z turniejów, zarówno tych największych, jak i mniejszych, można znaleźć w Internecie, na platformach Twitch i YouTube. Relacje można śledzić również na niektórych telewizyjnych kanałach esportowych, takich jak Polsat Games czy Hyper+. Oglądając pojedynki w CS: GO, Dota 2 czy LoL, można bardzo wiele dowiedzieć się na temat umiejętności poszczególnych zawodników i drużyn, a wiedzę tę można później przekuć na wygrane kupony.
 5. Panuj nad swoim budżetem. Uniwersalna porada, która dotyczy nie tylko sportów elektronicznych, ale obstawiania w ogóle. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w typowaniu, powinieneś śledzić swoje wydatki na zakłady, najlepiej w specjalnie do tego celu stworzonym arkuszu kalkulacyjnym. Poza tym, powinieneś dostosowywać stawkę do kursu łącznego – kupony o niższych kursach, w tym kupony SOLO, można obstawiać za wyższe stawki, a kupony AKO, w tym te o wysokich kursach, powinno się obstawiać za niższe stawki, by zminimalizować ewentualne straty.

Czy warto typować wydarzenia esportowe?

Nie ulega wątpliwości, że sporty elektroniczne będą rosły w siłę. Turnieje esportowe przyciągają setki tysięcy widzów na całym świecie, a liczba graczy zwiększa bardzo dynamiczne. Pule nagród w takich rozgrywkach to miliony dolarów co tylko utwierdza w przekonaniu, że jest to dobry biznes. Zatem logiczne jest, że również zakłady na esport są popularne i można się spodziewać, że będą cieszyły się coraz większym zainteresowaniem, dlatego naszym zdaniem warto z nich korzystać.

Z pewnością największe szanse na wygrane w zakładach na esporty mają osoby, które same grają w najpopularniejsze gry sieciowe. Orientują się one, które drużyny są najlepsze i w jakiej aktualnie są formie. Jeśli chcesz zacząć stawiać zakłady na sporty elektroniczne, a nie jesteś graczem i nie wiesz na czym polegają poszczególne gry, warto najpierw poczytać o nich, zapoznać się ze statystykami zawodników. Ciężko bowiem będzie typować w ciemno. Ważne jest również wybrać ofertę najlepszego bukmachera. E-sport u poszczególnych operatorów może się bowiem różnić liczbą oferowanych zdarzeń, kursami i możliwością skorzystania z promocji.

Liczymy na to, że widząc rosnącą popularność esportów bukmacherzy wprowadzą więcej promocji dotyczących tych zakładów. Mamy również nadzieję, że oferty gier i wydarzeń będą się rozszerzały dając graczom większy wybór.

Zakłady na esport – najczęściej zadawane pytania

Poniżej zamieściliśmy często pojawiające się pytania na temat sportów elektronicznych oraz odpowiedzi na nie.

Który bukmacher ma najlepszą ofertę na CS: GO?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najlepsze kursy na ten esport ma m.in. Superbet, z kolei największą liczbę wydarzeń znajdziemy w LVBET i STS. Ci ostatni wyróżniają się również dużą liczbą transmisji.

Czy esport można obstawiać na żywo?

Oczywiście! Zakłady live na wydarzenia esportowe dostępne są u większości legalnych bukmacherów online. Samo obstawianie sprawia sporo frajdy, szczególnie jeśli mamy dostęp do transmisji z danego spotkania.

Jaki jest najlepszy bukmacher esportowy?

Kilku bukmacherów na polskim rynku ma w swojej ofercie specjalną sekcję poświęconą sportom elektronicznym. Są wśród nich STS, TOTALbet i LVBET. Usługi tych bukmacherów polecamy fanom esportu w pierwszej kolejności.

Czy wszyscy bukmacherzy mają w swojej ofercie zakłady na esport?

Tak. Mniej lub bardziej rozbudowane oferty esportowe znajdziemy obecnie u wszystkich legalnych bukmacherów online.

Jakie esporty można obstawiać u bukmacherów?

Lista dostępnych do obstawiania dyscyplin jest długa. Wśród gier w ofertach bukmacherów znajdziemy takie gry jak CS: GO, LoL, Dota 2, Starcraft II, King of Glory, Overwatch, Call of Duty, Rainbow Six, Valorant, Hearthstone, WarCraft III, Rocket League, FIFA i NBA 2K.