KSW 77 zakłady bukmacherskie i kursy

KSW 77
Mariusz Pudzianowski kursy
KURS 2.15
Mariusz Pudzianowski wygra
Załóż konto w Fortunie przez naszą stronę i wytypuj zwycięstwo Mariusza Pudzianowskiego po kursie 2.15. Jeśli przegrasz otrzymasz zwrot stawki do kwoty 600 PLN.

Jak obstawić zwycięstwo Mariusza Pudzianowskiego bez ryzyka?

 1. Zarejestruj konto w Fortunie przez nasz link i udziel zgód marketingowych

 2. Wpłać pierwszy depozyt

 3. Postaw pierwszy kupon za dowolną stawkę na zwycięstwo Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Khalidovem.

 4. Jeśli trafisz otrzymasz swoją wygraną. Jeśli przegrasz otrzymasz zwrot pełnej stawki do kwoty 600 PLN.

 5. Otrzymany zwrot możesz wypłacić lub przeznaczyć na dalszą grę.

Najbliższa gala mieszanych sztuk walki KSW odbędzie się 17 grudnia 2022 w Arenie Gliwice. Tradycyjnie bukmacherzy wystawili kursy na KSW 77. Sprawdzamy kto ma najwyższe kursy, najlepszą ofertę i promocje. Skorzystaj też z kodu promocyjnego KSW.

Walką wieczoru KSW 77 będzie starcie Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Khalidovem. Poniżej znajdziesz najwyższe kursy na walkę Pudzianowski – Khalidov na KSW 77:

Kurs na Pudzianowskiego:2.15 – Fortuna
Kurs na Khalidova:1.70 – Fortuna
Pudzianowski – Khalidov kursy bukmacherskie na KSW 77 z dn. 24.11.2022

KSW 77 kursy bukmacherskie

Sprawdziliśmy jak prezentują się kursy na wszystkie walki KSW 77. U których bukmacherów znajdziemy te najwyższe?

Zawodnik 1BukmacherKursZawodnik 2BukmacherKurs
Mariusz PudzianowskiFortuna1.70Mamed KhalidovFortuna2.15
Sebastian PrzybyszFortuna1.47Jakub WikłaczSTS2.85
Ibragim CzuzigajewSTS1.42Ivan ErslanFortuna2.96
Daniel RutkowskiFortuna1.90Lom-Ali EskijewFortuna1.90
Andrzej GrzebykFortuna1.62Emil MeekSTS2.35
Patryk KaczmarczykSTS1.45Pascal HintzenFortuna2.87
Michał DominFortuna2.28Patryk LikusSTS1.65
KSW 77 kursy bukmcherskie z dnia 24.11.2022

Najwyższe kursy na większość walk znajdziemy u bukmachera Fortuna, który jest również oficjalnym bukmacherem KSW. W ofercie Fortuny znajdziemy wiele rynków zdarzeń na poszczególne pojedynki. Dodatkowo u bukmachera można też otrzymać KSW kod promocyjny, dzięki któremu otrzymasz specjalny bonus.

KSW 77 typy bukmacherskie

Przygotowaliśmy też propozycje zakładów na najciekawsze walki zbliżającej się gali mieszanych sztuk walki. Zobacz nasze KSW 77 typy bukmacherskie.

KSW 77: Mariusz Pudzianowski – Mamed Khalidov typy bukmacherskie

KSW 77
Mariusz Pudzianowski kursy
KURS 2.15
Mariusz Pudzianowski
wygra walkę

Długo wyczekiwane starcie dwóch największych legend federacji KSW. Dla Mariusza Pudzianowskiego będzie to kolejne starcie z rywalem spoza dywizji ciężkiej – w maju zadziwił ekspertów od MMA, pokonując przez szybkie KO inną legendę polskiego MMA, Michała Materlę (31-9, 11 KO, 13 Sub). Teraz, czeka go jeszcze większe wyzwanie. Mamed to w końcu jeden z najlepiej wyszkolonych technicznie zawodników w Polsce. W ostatnim czasie nie ma jednak dobrej passy – na 5 walk wygrał tylko raz, a w ostatnim starciu został bardzo ciężko znokautowany przez Roberto Soldicia (20-3, 17 KO, 1 Sub).

Mimo iż bukmacherzy optują za wygraną Mameda Khalidova, obstawiam, że to „Pudzilla” dopiszę do swojego dorobku kolejny duży sukces. Jego rywal powraca po bolesnej porażce, która z pewnością odcisnęła piętno na jego sferze fizycznej i mentalnej. Mariusz Pudzianowski jest z kolei w gazie. Seria 5 zwycięstw przed czasem potwierdza tylko, że dla 45-latka wiek to tylko liczba. Mocarz z Białej Rawskiej będzie miał oczywiście olbrzymią przewagę masy mięśniowej i siły ciosu. Wytypuję więc wygraną byłego strongmana przed czasem.

Sebastian Przybysz – Jakub Wikłacz typy bukmacherskie KSW 77

KSW 77
Sebastian Przybysz
KURS 1.47
Sebastian Przybysz
wygra walkę

Rewanżowe starcie na szczycie dywizji koguciej, którego stawką będzie pas KSW, należący obecnie do Sebastiana Przybysza. Popularny „Sebić” przeżywa obecnie najlepszy czas w swojej karierze. Jego seria wygranych trwa od 6 walk. W tym czasie pokonał m. in. byłego mistrza Antuna Racicia (26-11-1, 13 Sub), Bruno Santosa (10-4, 1 KO, 5 Sub) i Werllesona Martinsa (17-5, 5 KO, 8 Sub). Wcześniej, w lipcu 2020 roku, wygrał przez TKO w 3. rundzie ze swoim najbliższym rywalem.

Wikłacz również jest od dłuższego czasu w gazie. Poza porażką z Przybyszem, na ostatnich 10 walk zanotował 9 wygranych. W dwóch ostatnich występach poradził sobie z Raciciem i Dos Santosem. Mimo to, do rewanżu z „Sebiciem” podejdzie jako underdog. Trudno się z tym nie zgodzić, jeśli weźmiemy pod uwagę to jak bardzo dominującym zawodnikiem stał się aktualny mistrz KSW. Obstawiam, że po raz kolejny wykorzysta przewagę umiejętności w stójce i wygra przed czasem.

KSW 77 typy: Ibragim Chuzhigaev – Ivan Erslan

KSW 77
Erslan kursy
KURS 2.96
Ivan Erslan
wygra walkę

Pojedynek o pas wagi półciężkiej, który początkowo był zaplanowany na KSW 75. Wówczas jednak nie udało załatwić się spraw formalnych i reprezentant Rosji nie mógł wystąpić w Polsce. Ivan Erslan zmierzył się wówczas z mocno bijącym Rafałem Kijańczukiem (11-5, 10 KO) i wygrał przez TKO w 1. rundzie. Chorwat może pochwalić się świetnym rekordem 12-1 (8 KO, 1 Sub), a jego jedynym pogromcą do tej pory był Tomasz Narkun (18-6, 3 KO, 14 Sub).

Wygraną z Narkunem ma na swoim koncie Chuzhigaev, który styczniu odebrał mu pas po 5-rundowym boju. Wcześniej, z powodzeniem występował na galach federacji ACB, a później ACA. Legitymuje się rekordem 16-5 (8 KO, 2 Sub). To właśnie on jest zdaniem bukmacherów faworytem tego starcia. Niemniej, jeśli pojedynek ten odbywać się będzie głównie w stójce, którą zresztą obydwaj preferują, Erslan będzie miał duże szanse na zakończenie go na swoją korzyść. Chorwat to w końcu znakomity kickbokser, który dysponuje potężnym uderzeniem. Obstawię więc niespodziankę i wygraną zawodnika z Zagrzebia, przed czasem.

Promocje bukmacherskie KSW 77

W ofertach legalnych bukmacherów online można znaleźć promocje na gale Konfrontacji Sztuk Walki. Poniżej opisaliśmy najciekawsze z nich.

Mocne uderzenie większe wygrane do 100 %
Jedna z czołowych promocji Superbet, której twarzą jest Jan Błachowicz. Stwórz kupon składający się z min. 5 zdarzeń z oferty przedmeczowej z kursem min. 1.20 a otrzymasz bonus do wygranej (przy 5 zdarzeniach bonus wynosi 7%). Im dłuższa taśma tym wyższy bonus. Stwórz kupon z walkami KSW i ciesz się z większej wygranej.
Happy Hours na KSW – typuj walki bez podatku
Jako dumny sponsor KSW Fortuna nie mogła zapomnieć o specjalnej promocji na to wydarzenie. W dniu gali KSW 77 można typować walki bez podatku. Do promocji kwalifikują się kupony z min. 3 zdarzeniami i kursem poj. min. 1.30. Stawka zakładu musi wynosić co najmniej 2 zł. Na kuponie muszą znaleźć się zdarzenia wyłącznie z oferty na KSW 77. Wygrana z każdego kupon spełniającego warunki promocji zostanie powiększona o +14%.
17.12.2022 od godz. 15:00 do 19:00
Weź udział

Spis treści

Polska Federacja KSW to jedna z największych na świecie organizacji promujących MMA. Z roku na rok gale cieszą się coraz większą popularnością gromadząc na trybunach tysiące widzów. W walkach biorą udział najlepsi zawodnicy, dzięki czemu jest to widowisko na bardzo wysokim poziomie. W Polsce bardzo popularne są zakłady na KSW, mają je w ofercie niemal wszyscy legalni bukmacherzy. Sprawdziliśmy ich oferty.

KSW bukmacher – gdzie obstawiać?

Zakłady bukmacherskie na KSW dostępne są obecnie u większości legalnych bukmacherów online. Którzy bukmacherzy posiadają najlepszą ofertę na gale KSW? Sprawdziliśmy je i wskazaliśmy trzech najlepszych  bukmacherów z zakładami na KSW.

Fortuna KSW

Fortuna jest od dłuższego czasu oficjalnym partnerem KSW, więc nie powinno dziwić, że to właśnie tego bukmachera w pierwszej kolejności polecamy graczom chcącym obstawiać pojedynki tej federacji. W jego ofercie znajdziemy po około 25 rynków na pojedynki poszczególnych gal, takie jak:

 • Zwycięzca walki
 • Liczba rozpoczętych rund (under/over)
 • Runda, w której zakończy się walka
 • Sposób zakończenia walki (punkty, nokaut, poddanie)
 • Czy walka zakończy się w ciągu 60 sekund od rozpoczęcia 1. rundy
 • Wygrana zawodnika w 1./2./3. rundzie

Ponadto, bukmacher ten ma jedne z najniższych marż na KSW spośród wszystkich legalnych operatorów, a co za tym idzie – jedne z najlepszych kursów. Fortuna regularnie wystawia również specjalne promocje na gale tej federacji, takie jak zakłady bez ryzyka na najważniejsze pojedynki oraz typer Ekspert+ z pulą nagród 20 000 PLN. Dobrą opcją dla osób, które chcą typować KSW i nie mają jeszcze konta u tego buka jest kod promocyjny Fortuna, dzięki któremu można otrzymać szereg bonusów.

Superbet

Oferta Superbet na KSW również jest godna uwagi. Tym co wyróżnia tego bukmachera na tle konkurencji jest z pewnością szeroki wybór zakładów dodatkowych, które znajdziemy w zakładce „Specjalne”. Klienci Superbet mogą typować m. in.:

 • Zwycięzcę walki
 • Liczbę rozpoczętych rund (under/over)
 • Rundę, w której zakończy się walka
 • Sposób zakończenia walki (punkty, nokaut, poddanie)
 • Czy walka dotrwa do końca?
 • Czy walka zakończy się w 1. minucie 1. rundy?
 • Wygraną zawodnika w 1./2./3. rundzie

Ponadto, Superbet ma u siebie promocje na gale KSW, takie jak Supergame Jackpot (pula nagród nawet do 100 000 PLN!), czy promocje dla nowych graczy z kursem 100,00 oferowane na najciekawsze wydarzenia z karty walk.

forBET

Bardzo dobrym bukmacherem do obstawiania KSW jest także forBET. Wyróżniają go wysokie kursy, które znajdują się w top 3 naszego zestawienia, a także złożona oferta zakładów. Klienci forBET mogą obstawiać takie zakłady na KSW jak:

 • Zwycięzca walki
 • Czy walka zakończy się przed czasem
 • Liczba rozpoczętych rund (under/over)
 • Zwycięzca i sposób zakończenia walki (punkty, nokaut, poddanie)
 • Wygrana zawodnika w 1./2./3. rundzie

Bukmacher ten regularnie wystawia promocje specjalne na KSW, takie jak MaxiZysk, czy gra bez podatku. Bez wątpienia ciekawa alternatywa dla Fortuny, jeśli chodzi o zakłady na gale tej federacji.

KSW kursy

Kursy bukmacherskie na KSW dostępne są u większości legalnych bukmacherów online. Ich oferty mogą się różnić pod względem wartości. Żeby dowiedzieć się, który bukmacher oferuje najlepsze kursy na KSW, sprawdziliśmy wartość marż bukmachera na pojedynki tej gali.

BukmacherMarża na KSW
STS5,26%
Fortuna5,28%
forBET5,34%
Betcris5,33%
Betters5,33%
Superbet5,56%
Etoto5,56%
eWinner5,99%
Fuksiarz6.25%
LVBET7,95%
Noblebet7,95%
TOTALbet8,19%

Jak widać, najlepiej prezentują się oferty kursowe dwóch największych polskich bukmacherów – STS i Fortuny. W większości przypadków, bukmacherzy pobierają marże na poziomie 5-6%. Nieco słabiej prezentują się natomiast kursy w LVBET, Noblebet i TOTALbet.

Bonusy bukmacherskie na KSW

Typując mieszane sztuki walki, ale również każdą inną dyscyplinę, warto sprawdzić bonusy powitalne i promocje dla graczy u bukmacherów online. Dzięki nim można typować darmowe zakłady, otrzymać zwrot stawki za przegrany kupon czy otrzymywać bonusy za dobrze trafione typy.

Zakład bez ryzyka w Fortunie – cashback na sporty walki

Mamy propozycję dla fanów walk KSW, którzy chcą rozpocząć typowanie zawodników, ale obawiają się utraty postawionych środków. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z zakładu bez ryzyka. A najlepszy taki zakład znajdziesz w Fortunie. Na czym to polega?

Rejestrujesz się w Fortunie i wpisujesz nasz kod promocyjny w wyznaczonym miejscu. Następnie wpłacasz depozyt i stawiasz zakład na walkę, która cię interesuje. Okazuje się, że źle oceniłeś wynik i przegrywasz. Dzięki zakładowi bez ryzyka, który otrzymałeś za dołączenie do Fortuny z kodem rejestracyjnym, bukmacher zwróci Ci postawioną stawkę do aż 600 zł!

Istnieje również kod promocyjny KSW, który umożliwia trzymanie freebetu. Można go wykorzystać na zakłady na KSW.

STS KSW – cashback

Zakład bez ryzyka dostępny jest również w STS. Gracze, którzy zarejestrują konto z kodem STSVIP mogą uzyskać dodatkowy bonus 100 PLN, który mogą wykorzystać na zakłady na mieszane sztuki walki, w tym również na gale KSW.

Bonus przyznawany jest już od depozytu na kwotę 50 PLN. Można go przeznaczyć na zakład SOLO lub AKO z oferty przedmeczowej i na żywo. W przypadku wygranej gracz otrzyma gotówkę. Jeśli zaś jego zakład okaże się przegrany, to otrzyma zwrot stawki pomniejszony o kwotę podatku.

KSW zakłady bukmacherskie – typy zakładów

Dowiedzmy się jakie rynki do obstawiania na KSW możemy znaleźć w ofertach legalnych bukmacherów online.

Zakład na rezultat walki

Trzydrogowy zakład na wynik walki. Gracz może obstawić wygraną jednego lub drugiego zawodnika oraz remis. Te ostatnie nie zdarzają się jednak w MMA za często, więc i kursy na ten rezultat jest są ogół bardzo wysokie.

Zakład na zwycięzcę walki

Dwudrogowa wariacja na temat zakładu na rezultat walki, z tą różnicą, że nie jest dostępna opcja na remis. Tradycyjnie, jeśli nie uda się wyłonić zwycięzcy walki, zakład na kuponie zostanie policzony jako zwrot. Kursy na pozostałe dwie opcje z tego zakładu są na ogół nieco niższe niż w przypadku zakładu trzydrogowego na rezultat walki.

Zakład na liczbę rund

Znany chociażby z meczów piłki nożnej zakład na poniżej/powyżej, z tym, że nie liczymy liczby bramek, a liczbę rund. Rynek ten może różnić się liczbą opcji, zależnie od tego czy jest to walka rankingowa czy o tytuł. Obstawiając go, koniecznie należy sprawdzić statystyki KO i Sub poszczególnych fighterów!

Zakład na rundę, w której walka się skończy

Zakład na rundy level expert. Jest wyjątkowo trudny do wytypowania i wymaga sporej wiedzy na temat tej dyscypliny. Najłatwiej w teorii typować ten rynek, gdy mamy do czynienia z królami KO, którzy często kończą swoje pojedynki w I rundzie. Nie muszę chyba wspominać, że kursy są wówczas wyraźnie niższe.

Czy walka skończy się przed czasem?

Bardzo ciekawy rynek i w teorii nietrudny do obstawiania. Przy jego obstawianiu należy skupić się na stylu poszczególnych zawodników oraz na kategorii wagowej w której toczony jest pojedynek. Statystyki są w tym wypadku wręcz niezbędnym narzędziem typera.

Zakład na sposób zakończenia walki

Szczerze, jeden z moich ulubionych rynków, który wymaga wiedzy na temat obydwu zawodników biorących udział w walce. Wspominałem o tym już w poprzednim akapicie – dobry puncher zakończy najpewniej walkę przez KO, a ekspert od grapplingu udusi swojego rywala lub założy mu efektowną dźwignię. Mając nieco większe pojęcie o MMA, można na tym rynku zarobić i to sporo.

Walka zakończy się w 1. minucie 1. rundy

Bardzo ciekawy zakład, który może okazać się wyjątkowo dochodowy, jeśli typujemy pojedynki dywizji ciężkiej lub starcia ze zdecydowanymi faworytami. Żeby zakład okazał się wygrany, walka musi zakończyć się w ciągu 60 sekund pierwszej rundy.

Jak obstawiać KSW – Porady ekspertów

Pora przejść do kwestii kluczowej, czyli tego jak obstawiać zakłady na pojedynki KSW. Poniżej znajdziecie porady autorstwa topowych typerów zajmujących się mieszanymi sztukami walki.

 1. Dowiedz się jak najwięcej na temat uczestników walki. Chociaż jest to dość oczywista porada, to jednak często zaniedbują ją typerzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z obstawianiem KSW. Samo sprawdzenie bilansu pojedynków z reguły nie wystarczy. Polecam więc dowiedzieć się dla jakich organizacji dany zawodnik walczył wcześniej i jakich fighterów ma „na rozkładzie”. Należy również dowiedzieć się, ile ma wzrostu i jaki zasięg ramion, ponieważ warunki fizyczne grają w tej dyscyplinie bardzo ważną rolę. Bardzo dobrym źródłem informacji są serwisy statystyczne Sherdog i Tapology. Warto także prześledzić jego profile w mediach społecznościowych, by dowiedzieć się, czy obozy przygotowawcze każdego z uczestników pojedynku przebiegały bez większych urazów czy kontuzji.
 2. Weź pod uwagę style walki zawodników. Styl walki z którego wywodzą się poszczególni zawodnicy ma z reguły niezwykle istotny wpływ na możliwe scenariusze, według którego toczyć będzie się dany pojedynek. Co oczywiste, najlepiej w tym sporcie radzą sobie wojownicy, którzy są najbardziej uniwersalni i nie ograniczają się do specjalizacji w jednym stylu walki. To właśnie umiejętność radzenia sobie w każdej płaszczyźnie świadczy o możliwościach danego zawodnika lub zawodniczki. Liczą się więc nie tylko dobre umiejętności w stójce (na ogół pochodzące z muay-thai, kickboxingu i boksu), ale również umiejętności grapplerskie (m. in. BJJ, judo, zapasy, itp.). Z konfrontacji dwóch zawodników prezentujących podobny poziom w określonej płaszczyźnie, na ogół zwycięsko wychodzi zawodnik, który odpowiednio wytrenował się również w innych elementach tej złożonej dyscypliny.
 3. Pamiętaj, że zawodnicy się rozwijają. Najlepszym tego przykładem jest jeden z najlepszych polskich przedstawicieli mieszanych sztuk walki, Jan Błachowicz. W swojej karierze już kilkukrotnie udowadniał, że uczy się na swoich błędach i udawało mu się skutecznie brać rewanż na takich zawodnikach jak Romaeu Thierry Sokodjou, Jimi Manuwa czy Corey Anderson. Dzięki tytanicznej pracy i hektolitrom potu wylanych na treningu zdołał on poczynić ogromne postępy i przebojem wdarł się do czołówki światowego MMA w kategorii półciężkiej, chociaż miewał w swojej karierze również znacznie słabsze momenty. To samo dotyczy również innych zawodników, którzy często podnoszą swoje umiejętności (bądź z czasem je tracą), zmieniają swój styl walki czy przechodzą do innych kategorii wagowych. Należy pamiętać, że ewolucja zawodników nie zawsze idzie w dobrą stronę – z biegiem lat fighterzy tracą szybkość, a ich szczęki stają się coraz bardziej wrażliwe na ciosy. Wszystkie te elementy należy uwzględnić przy obstawianiu zarówno KSW, jak i walk w innych federacjach.
 4. Weź pod uwagę kategorie wagowe. Każda kategoria wagowa w MMA ma cechy, które odróżniają ją od pozostałych. Ogólnie rzecz biorąc, z reguły pojedynki w niższych kategoriach wagowych częściej kończą się decyzją sędziowską niż starcia w cięższych dywizjach. Ma to oczywiście związek z siłą fizyczną zawodników, czego najlepszym przykładem jest najcięższa dywizja do 120 kg. Pojedynki KSW największych gabarytowo fighterów bardzo często kończą się przed czasem, zdarza się, że nawet po kilku sekundach. Co za tym idzie, dywizja ta bywa bardzo nieprzewidywalna. Z kolei najniższych dywizjach, w których siła uderzenia ma nieco mniej istotne znaczenie, znacznie większe pole do popisu mają zawodnicy specjalizujący się w parterze i technikach kończących.
 5. Nie ograniczaj się do zakładu na zwycięzcę walki. Patrząc na kursy na poszczególne walki KSW, nietrudno dojść do wniosku, że z reguły mają one swoich zdecydowanych faworytów. Niestety, na zakładach na 1X2 w tym wypadku nie można na ogół za wiele zarobić. Dlatego też ważne jest, by poszukać bardziej wartościowych rynków. W ofertach najlepszych bukmacherów znajdziemy nawet ponad 20 opcji, więc jest w czym wybierać. Dobrą opcją mogą okazać się wygrane przez KO/TKO, jeśli typujemy mocnych stójkowiczów lub zwycięstwa przez poddanie, jeśli w pojedynku bierze udział solidny grappler. Inne ciekawe opcje, to zakończenie walki w 1. rundzie lub w ciągu minuty, które warto typować w przypadku pojedynków w wadze ciężkiej.
 6. Typuj porażki późnych zastępców. W MMA bardzo często dochodzi do sytuacji, w których zawodnicy muszą się wycofać na skutek kontuzji. W tej sytuacji, szefowie federacji na ogół powołują w ich miejsce innych fighterów, którzy akurat byli w cyklu treningowym. Z reguły jednak późne zastępstwa to nie zawodnicy z czołówki, a fighterzy z niższej półki stanowiący przysłowiowe „zapchajdziury”. Dlatego też, nie polecamy typować ich ewentualnych wygranych w tego typu starciach – zamiast tego lepiej pozostać przy typie na zawodnika, którego występ był przewidziany w karcie walk od samego początku i ewentualnie podkręcić go opcją na jego zwycięstwo przed czasem.

KSW – Najlepsi zawodnicy

KSW uznawane jest za największą federację mieszanych sztuk walki nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nie jest więc tajemnicą, że tytuł mistrzowski KSW jest wyjątkowo prestiżowy. Poniżej, znajdziecie nazwiska mistrzów KSW poszczególnych kategorii wagowych oraz ewentualnych pretendentów do tytułu.

Waga kogucia do 61.2 kg 

Aktualnym mistrzem KSW w wadze koguciej jest Sebastian Przybysz. Polak zdobył pas po zwycięstwie nad panującym w KSW przez półtorej roku Antunem Raciciem.

Sebastian Przybysz
 1. Sebastian Przybysz
 • Kraj: Polska
 • Rekord: 10-2
 • Rekord w KSW: 7-0-1
 • Procent walk wygranych przed czasem: 70%

29-letni Gdańszczanin uważany jest obecnie za najlepszego polskiego fightera w dywizji koguciej. W KSW stoczył do tej pory 8 pojedynków, z których 7 wygrał. Jego jedynym pogromcą w największej polskiej federacji MMA był wspomniany Racić, z którym przegrał na punkty w grudniu 2018 roku. W marcu 2021 roku popularny „Sebić” wziął rewanż na Chorwacie, wygrywając po epickim 5-rundowym boju na punkty. Od tamtego czasu zanotował dwie obrony pasa, kolejno z Bruno Augusto Dos Santosem i Werllesonem Martinsem Ribeiro, za każdym razem triumfując przez poddania.

Waga piórkowa (do 66 kg)

W wadze piórkowej, w ostatnich latach jesteśmy świadkami dominacji Francuza Salahdine’a Parnasse’a. Jego panowanie zostało przerwane jedynie na 11 miesięcy przez Daniela Torresa. Innymi poważnymi pretendentami do tytułu są (lub byli) Daniel Rutkowski, Lom-Ali Eskijew i Damian Stasiak.

Parnasse kursy
 1. Salahdine Parnasse
 • Kraj: Francja
 • Rekord: 16-0-1
 • Rekord w KSW: 8-0-1
 • Procent walk wygranych przed czasem: 51%

Salahdine Parnasse zadebiutował na KSW 23 grudnia 2017 roku na KSW 41 w wieku 20 lat. W pierwszej walce wypunktował Łukasza Rajewskiego. Następnie wygrywał z Arturem Sowińskim i Marcinem Wrzoskiem. W 2019 roku otrzymał szansę walki o pas przeciwko Romanowi Szymańskiemu. Francuz wygrał przez TKO w 2. rundzie i został mistrzem największej polskiej federacji.

W swojej pierwszej obronie, Parnasse po 5 rundach pokonał na punkty  byłego mistrza Cage Warriors i M1-Global – Ivana Buchingera. 24-latek był na fali i wydawało się, że szybko nie znajdzie pogromcy. Jednakże w styczniu 2021 r. w swojej drugiej obronie przegrał przed czasem z Danielem Torresem. Jest to do tej pory jego jedyna porażka w karierze. Na koniec 2021 roku udało mu się jednak odzyskać pas, po tym jak pokonał Brazylijczyka na gali KSW 65. Warto dodać, że w marcu 2022 roku wygrał przez poddanie z Danielem Rutkowskim.

Waga lekka do 70 kg

Odkąd Mateusz Gamrot odszedł z KSW do UFC, jego miejsce na tronie dywizji lekkiej zajął Marian Ziółkowski. Do czołówki tej dywizji na chwilę obecną zaliczyć trzeba również Borysa Mańkowskiego, Sebastiana Rajewskiego i Romana Szymańskiego.

Ziółkowski kursy
 1. Marian “Golden Boy” Ziółkowski
 • Kraj: Polska
 • Rekord: 25-1-8
 • Rekord w KSW: 6-0-2
 • Procent walk wygranych przed czasem: 76%

Popularny „Golden Boy” co prawda nie miał najlepszego początku w największej polskiej federacji, jednak od czasu porażki z „Gamerem” zanotował serię czterech wygranych z rzędu. Tytuł zdobył w grudniu 2020 roku po wygranej nad efektownie walczącym Romanem Szymańskim. Pasa bronił trzykrotnie, pokonując kolejno Macieja Kazieczko, Borysa Mańkowskiego i Sebastiana Rajewskiego.

Ziółkowski walczył również w innych polskich federacjach. Dla FEN stoczył 4 pojedynki, 2 wygrał i 2 przegrał. Mimo iż wiele swoich starć wygrywał przez poddanie, specjalizuje się przede wszystkim w walce w stójce, w której skutecznie wykorzystuje swoje bardzo dobre warunki fizyczne.„Golden Boy” trenuje w stolicy pod okiem Roberta Jocza i Pawła Mistewicza. Można go spotkać na matach Legia Fight Clubu i WCA Fight Teamu.

Waga półśrednia (do 77,1 kg)

W tej kategorii wagowej w KSW nigdy nie brakowało wielkich zawodników. Począwszy od Aslambeka Saidova przez Borysa Mańkowskiego, Dricussa Du Plessisa do Roberto Soldidcia. Są to czterej wielcy mistrzowie ostatnich lat wagi półśredniej w KSW. Obecnie jednak w dywizji tej panuje bezkrólewie, po tym jak Soldić zwakował pasy i przeszedł do federacji ONE Championship. Pod jego nieobecność, w walce o pas liczyć może się kilku zawodników.

Adrian Bartosiński
 1. Adrian Bartosiński
 • Kraj: Polska
 • Rekord: 11-0-0
 • Rekord w KSW: 3-0-0
 • Procent walk wygranych przed czasem: 91%

Urodzony w 1995 roku z Rawy Mazowieckiej to obecnie numer 1. rankingu KSW w dywizji półśredniej. Jak dotąd, nie przegrał w swojej profesjonalnej karierze ani jednego pojedynku. Jest uważany za jeden z największych polskich talentów w mieszanych sztukach walki. Rozpoznawalność zdobył za sprawą udziału w programie „Tylko Jeden”. W KSW stoczył do tej pory trzy pojedynki – pokonał w nich Lionela Padillę Suareza oraz dwóch wysoko notowanych polskich fighterów – Michała Michalskiego i Andrzeja Grzebyka. Ostatniego z nich poddał na gali KSW 67. Niewykluczone, że już niedługo zobaczymy go w walce o wakujący pas tej federacji. Trenuje w łódzkim klubie Octopus. Ma 181 cm wzrostu i 182 cm zasięgu ramion.

 1. Shamil “The Silent Assassin” Musaev
 • Kraj: Rosja
 • Rekord: 14-1-0
 • Rekord w KSW: 3-1-0
 • Procent walk wygranych przed czasem: 71%

„Cichy Zabójca” przez długi czas uznawany był za kandydata do mistrzostwa wagi lekkiej i miał walczyć o pas z Mateuszem Gamrotem. Niestety, doznał kontuzji i musiał zrezygnować z pojedynku. Od tamtego czasu pokonał Urosa Jursisica i dość nieoczekiwanie zremisował z Michałem Pietrzakiem na gali KSW 64. Do rewanżu z Polakiem miało dojść w marcu 2022 roku, jednak z powodu inwazji Rosji na Ukrainę, włodarze KSW podjęli decyzję o odwołaniu występu Musaeva. Jego dalsze występy w tej federacji stoją obecnie pod znakiem zapytania. Fighter z Dagestanu ma 178 cm wzrostu i 183 cm zasięgu.

 1. Brian Hooi
 • Kraj: Holandia
 • Rekord: 18-0-9
 • Rekord w KSW: 1-0-0
 • Procent walk wygranych przed czasem: 66%

Efektownie walczący Holender zadebiutował na KSW 72 szybkim nokautem na Michale Pietrzaku i przebojem wdarł się do rankingów tej federacji. Obecnie, wymieniany jest w gronie najpoważniejszych kandydatów do zdobycia pasa mistrzowskiego. Ma na koncie walki w mocnych federacjach, takich jak Bellator, Brave FC czy Superior FC. Należy spodziewać się, że będzie o nim w najbliższym czasie głośno również nad Wisłą. Holender ma 180 cm wzrostu i aż 196 cm zasięgu.

Waga średnia (do 83.9 kg) 

Przez lata najmocniej obsadzona kategoria wagowa w KSW. Obecnie, tytuł w tej dywizji, podobnie jak w przypadku dywizji półśredniej, został zwakowany przez Roberto Soldicia. Mimo to, nawet bez Chorwata, w dalszym ciągu nie brakuje w niej wybitnych zawodników, którzy między sobą rozstrzygną rywalizację o tytuł.

Mamed Khalidov KSW 55 kursy
 1. Mamed Khalidov
 • Kraj: Polska
 • Rekord: 35-2-8
 • Rekord w KSW: 20-2-4
 • Procent walk wygranych przed czasem: 89%

Ikona polskiego MMA i człowiek, który rozsławił tę dyscyplinę w naszym kraju. Mamed Khalidov to mistrz dwóch kategorii wagowych, który był niepokonany na ringach KSW w pierwszych 20 walkach. O zwycięstwach Khalidova można pisać i rozmawiać godzinami, ale kilka triumfów reprezentanta Arrachionu Olsztyn trzeba na pewno wyróżnić. Pierwsze to pokonaniu Daniela Acacioi zdobycie swojego pierwszego pasa w kategorii półciężkiej. Po tamtym zwycięstwie Khalidov wyjechał podbijać Azję i do KSW powrócił po roku przerwy. Zremisował z Ryutą Sakuraiem, a potem rozpoczął swoją niewiarygodną serię 14 wygranych z rzędu.

W latach 2018-2019 zanotował trzy porażki z rzędu po ciężkich bojach z Tomaszem Narkunem (2 porażki) i Scottem Askhamem. Mistrz zakończył wtedy nawet na chwilę karierę, ale powrócił na rewanż z Askhamem i zgasił światło Brytyjczykowi niezwykle efektownym nokautem w 1.rundzie, zdobywając pas mistrza wagi średniej po raz drugi. Stracił go później po brutalnym nokaucie z rąk Roberto Soldicia. Niewykluczone jednak, że już wkrótce zawalczy o odzyskanie pasa.

 1. Scott Askham 
 • Kraj: Anglia 
 • Rekord: 19-0-5
 • Rekord w KSW: 4-1 
 • Procent wygranych walk przed czasem: 74%

Brytyjczyk z pewnością jest jedną z największych gwiazd KSW. Do federacji dołączył 2018 roku i od razu efektownie znokautował Michała Materlę. Potem przejechał się po Marcinie Wójciku, którego również pokonał w 1.rundzie. Pas zdobył w kolejnym, rewanżowym starciu z Materlą, którego tym razem pokonał latającym kolanem. Askham w pierwszej obronie uporał się z kolejnym idolem polskiej publiczności – Mamedem Khalidovem, ale w rewanżu został brutalnie pokonany. Do tej pory 4 z 5 walk Askhama w KSW kończyło się przed czasem, co pokazuje, że jest to bardzo efektownie i ryzykowanie walczący zawodnik. Warto dodać, że przed KSW walczył z sukcesami w UFC, BAMMA oraz ABC.

 1. Michał “Cipao” Materla
 • Kraj: Polska
 • Rekord: 29-0-8
 • Rekord w KSW: 20-6
 • Procent walk wygranych przed czasem: 79%

Obok Mameda Khalidova największa legenda KSW i były mistrz KSW wagi średniej. Materla debiutował już na KSW 6 w 2006 roku i wygrał turniej w wadze średniej. Od tamtego czasu, Szczecinian stoczył mnóstwo ringowych wojen, z których większość wygrał. Pas mistrza wagi średniej wywalczył w 2012 roku, pokonując Jaya Silvę, z którym stworzył epicką trylogię. Dwa razy lepszy był Materla, a raz Silva. Wygrywał również z m.in. Tomaszem Drwalem, Rousimarem Palharesem, Mattem Horwichem czy Damianem Janikowskim.

Materla w KSW zanotował łącznie sześć porażek, ale każda z nich poniesiona została z rąk wielkich wojowników, takich jak Khalidov, Askham czy Soldić. W 2022 roku poniósł bolesną porażkę w walce z Mariuszem Pudzianowskim, w której bukmacherzy typowali go jako faworyta. Doświadczony fighter nie zamierza jednak zawieszać rękawic na kołku i z pewnością włączy się jeszcze do walki o tytuł.

Waga półciężka (do 93 kg) 

Waga, w której mistrzami byli Mamed Khalidov, Jan Błachowicz i Tomasz Narkun. Dla Khalidova nie była to jednak naturalna kategoria wagowa, natomiast kariera Błachowicza obrała tor na UFC, gdzie “Cieszyński Książę” przez pewien czas dzierżył tytuł mistrzowski. W KSW przez lata w dywizji tej dominował Tomasz Narkun, jednak ostatecznie został on pokonany przez Ibragima Chuzhigaeva.

Ibragim Chuzigaev
 1. Ibragim Chuzhigaev
 • Kraj: Turcja
 • Rekord: 16-0-5
 • Rekord w KSW: 1-0
 • Procent wygranych walk przed czasem: 63%

Czeczen z tureckim paszportem przebojem wdarł się do KSW, notując sensacyjną wygraną nad Tomaszem Narkunem. Urodzony w 1991 roku zawodnik wyróżnia się bardzo dobrą stójką (8 walk wygranych przez KO/TKO), a do tego jest bardzo solidnym zapaśnikiem. Jak na zawodnika z Czeczenii przystało jest zawodnikiem niemal kompletnym, który ma potencjał, by królować w dywizji półciężkiej KSW przez długi czas. Niewykluczone jednak, że najpierw będzie musiał stoczyć pojedynek rewanżowy z Narkunem.

2. Tomasz “Żyrafa” Narkun

 • Kraj: Polska
 • Rekord: 18-0-5
 • Rekord w KSW: 10-4
 • Procent wygranych walk przed czasem: 95%

Narkun od razu dostawał w KSW trudne pojedynki. Już w swojej drugiej walce skonfrontował się z późniejszym mistrzem – Goranem Reljiciem. Chorwat okazał się od Narkuna lepszy, ale Polak zrewanżował się Chorwatowi trzy gale później i zdobył pas, którego nie oddał aż do dziś. Tytułu bronił sześć razy, a po drodze dwa razy pokonał jeszcze Mameda Khalidova i zaatakował tron wagi ciężkiej, ale Philip De Fries okazał się za mocny. W styczniu 2022 roku, stracił na rzecz Chuzhigaeva pas mistrzowski KSW w dywizji półciężkiej, który był w jego posiadaniu od 2015 roku. „Żyrafa” specjalizuje się w walce w parterze – 14 swoich pojedynków wygrał przez poddanie.

Waga ciężka 

Podobni jak w wadze półciężkiej jest tu jeden absolutny dominator – Philip De Fries. Mimo to w tej kategorii jest wielu ciekawych zawodników, a pojedynki zawsze wzbudzają ogromne emocje. Oczywiście najbardziej znanym polskim ciężkim jest Mariusz Pudzianowski, który bardzo przyczynił się do rozsławienia MMA w Polsce. Inny bardzo znany polski zawodnik tej kategorii wagowej do Marcin Różalski. Był to ostatni polski mistrz wagi ciężkiej w KSW. Wcześniej ten tytuł dzierżył Karol Bedorf, który pozostaje nieaktywny od dłuższego czasu.

Phil de Fries kursy
 1. Philipp “F-11” DeFries
 • Kraj: Anglia
 • Rekord: 19-0-6
 • Rekord w KSW: 5-0-0
 • Procent wygranych walk przed czasem: 79%

Weteran Bellatora i UFC zadebiutował na ringach KSW w 2018 roku i zdążył zbić już niemal całą czołówkę wagi ciężkiej. Z DeFriesem przegrywali: Michał Andryszak, Karol Bedorf, Luis Henrique Barbosa de Oliveira, Tomasz Narkun, Michał Kita oraz Darko Stosić. Największe problemy z tego zestawienia Brytyjczykowi sprawił Luis Henrique. Tamta walka rozstrzygnięta została niejednogłośnym werdyktem sędziów. De Fries wyróżnia się ogromnym doświadczeniem i znakomitym umiejętnościami walki w parterze. Stoczył pięć pojedynków w UFC, Walczył także dla najlepszych europejskich federacji. Znalezienie mu odpowiedniego rywala to kolejne wielkie wyzwania dla Lewandowskiego i Kawulskiego.

KSW 77 – FAQ

Gdzie i kiedy odbędzie się KSW 77?

Gala KSW 77 odbędzie się 17 grudnia 2022 w Arenie Gliwice. Początek gali o godzinie 19:00.

Gdzie obstawiać KSW 77?

Zakłady na KSW 77 dostępne są u większości bukmacherów online. Najlepszą ofertę znajdziemy w Fortunie. Bukmacher najszybciej udostępnia ofertę na KSW, posiada wysokie kursy i oferuje promocje na gale.

Gdzie oglądać KSW 77?

Galę KSW 77 można obejrzeć na żywo na platformie Viaplay. Koszt dostępu to 34 zł miesięcznie.