KSW zakłady bukmacherskie

Polska Federacja KSW to jedna z największych na świecie organizacji promujących MMA. Z roku na rok gale cieszą się coraz większą popularnością gromadząc na trybunach tysiące widzów. W walkach biorą udział najlepsi zawodnicy, dzięki czemu jest to widowisko na bardzo wysokim poziomie. W Polsce bardzo popularne są zakłady na KSW, mają je w ofercie niemal wszyscy legalni bukmacherzy. Sprawdziliśmy ich oferty.

KSW zakłady bukmacherskie

Spis treści

Już dawno minęły czasy, gdy w poszukiwaniu zakładów na gale KSW gracz musiał się ich naszukać, gdyż niewielu bukmacherów miało je w swojej ofercie. Niemal wszyscy zauważyli potencjał jaki płynie z tych zakładów i popularność jaką zyskują.

Zatem zakłady na KSW znajdziemy u wszystkich bukmacherów online, czyli: Fortunie, STS, forBET, eWinner, Totolotek, LVBET, PZBuk, Etoto, TOTALbet, Superbet, Noblebet, Betclic i BetX.

Niektórzy pokusili się o więcej opcji, niż tylko stawianie na zwycięzcę. Znajdziemy zdarzenia na koniec walki w 1. rundzie, zawodnik wygra przez decyzję sędziów czy walka zakończy się w pierwszej minucie. Bogatą ofertę rodzajów zakładów znajdziemy w Fortunie, Totolotku, forBET i STS.

Jak obstawiać KSW?

Pojedynki Konfrontacji Sztuk Walki obstawia się identycznie jak wydarzenia z innych organizacji mieszanych sztuk walki, takich jak UFC, Bellator czy FEN.

Tradycyjnie już przyjęło się, że eliminatory i walki rankingowe odbywają się na dystansie trzech rund. Z kolei pojedynki o pas są z reguły zakontraktowane na pięć rund. Wszystkie organizacje łączy również sposób rozstrzygnięcia walk – może to być KO/TKO, poddanie (SUB), wygrana punkty lub ewentualnie dyskwalifikacja jednego z wojowników (DSQ). Jeśli więc chcemy obstawiać KSW, warto wziąć pod uwagę styl walki obydwu uczestników danej walki.

Z reguły zawodnicy specjalizujący się w muay thai i innym formach walki w stójce, tacy jak Roberto Soldić, szukają czystego ciosu lub kopnięcia i często kończą swoje walki przez KO/TKO. Z kolei eksperci od walki w parterze, specjalizujący się najczęściej w brazylijskim ju-jitsu, kończą walki przez poddania. Jeśli zaś chodzi o walki kończące się na punkty, to są one charakterystyczne przede wszystkim dla walk w niższych kategoriach wagowych, gdzie siła ciosu nie gra tak wielkiej roli.

Wbrew pozorom jest to tylko bardzo krótki wstęp, jeśli chodzi o typowanie pojedynków MMA, jednak jeśli poznamy niuanse tej dyscypliny, takie jak style walki, czy charakterystykę poszczególnych dywizji wagowych, nasze zyski z typowania wzrosną!

KSW – Gdzie obstawiać?

MMA jest na tyle popularnym sportem w Polsce, że większość większych gal jest możliwa do obstawiania u legalnych polskich bukmacherów. KSW to jednak najpotężniejszy gracz na rynku, więc gracze oczekują nie tylko podstawowych rynków, ale także szerokiej oferty i wysokich kursów. Sprawdziliśmy, który z bukmacherów oferuje graczom najlepsze propozycje do typowania gal KSW. Pod uwagę braliśmy wystawione przez bukmacherów oferty w przeddzień gali KSW 59. Na wyróżnienie zasługuje dwóch bukmacherów.

Fortuna

To, że Fortuna dysponuje doskonałą ofertą na sporty walki nie jest tajemnicą od długiego czasu. Dotyczy to nie tylko KSW, ale także innych federacji oraz dyscyplin sportów walki. KSW to jednak najważniejsza marka w sportach walki dla tego bukmacherskiego giganta. Świadczy o tym przede wszystkim to, że Fortuna jest oficjalnym sponsorem i partnerem KSW. Ponadto zawarła bliską współpracę z ikoną federacji – Łukaszem „Jurasem” Jurkowskim, który jest ambasadorem bukmachera. Kolejnym aspektem potwierdzającym zaangażowanie Fortuny w gale KSW jest wystawianie specjalnych promocji przed poszczególnymi galami.

Najważniejszym atutem tego bukmachera przy obstawianiu KSW jest jednak szerokość oferty. W każdej walce gracze mogą cieszyć się z przynajmniej 21 rynków, a w przypadku walk mistrzowskich jest ich jeszcze więcej. Kursy pojawiają się bardzo szybko i są wysokie. Dostępne rynki na walki KSW w ofercie Fortuny to:

 • Zwycięzca walki
 • Liczba rozpoczętych rund (under/over)
 • Runda w której zakończy się walka
 • Sposób zakończenia walki (punkty/ k.o./ dyskwalifikacja/punkty/poddanie)
 • Czy walka zakończy się w ciągu 60 sekund od rozpoczęcia 1. rundy
 • Wygrana zawodnika w 1./2./3. rundzie

Szerokość rynków, wysokość kursów i promocje sprawiają, że Fortuna jest najlepszym i najbardziej kompleksowym bukmacherem do obstawiania KSW.

Totalbet

Bardzo dobrym bukmacherem do obstawiania KSW jest także TOTALbet. Ten bukmacher sporadycznie oferuje dodatkowe promocje na KSW, ale dorównuje Fortunie pod względem szerokości oferty. Użytkownicy TOTALbet mogą wybierać spośród conajmniej 22 rynków na każdą walkę. Rynki są bardzo podobne do tych, które oferuje Fortuna. Jest to obok Fortuny najszersza oferta na KSW i ci dwaj bukmacherzy biją konkurencje na głowę w tym względzie. Nowi użytkownicy mogą skorzystać również ze specjalnej oferty na start TOTALbet, która jest jeszcze wyższa z naszym kodem promocyjnym.

Kursy na KSW

Przejrzeliśmy oferty bukmacherów na KSW i przeanalizowaliśmy marże jakie pobierają na przykładzie gali KSW 59. Najniższe marże oferują bukmacherzy Fortuna, STS i Superbet, oscylują one w granicach 5,1-5,5%. Niewiele gorzej jest u bukmachera BETFAN. Warto zwrócić uwagę nie tylko na zakłady główne na walki, ale również na pozostałe rynki. U wspomnianych bukmacherów znajdziemy ich po kilka do każdego pojedynku i to właśnie tam można znaleźć niezwykle atrakcyjne kursy.

Mówiąc o kurach na KSW warto wspomnieć jeszcze o bukmacherze LVBET, którego charakteryzuje to, że oferuje wysokie kursy na zawodników, którzy nie są faworytami swoich walk.

Bonusy bukmacherskie na KSW

Typując mieszane sztuki walki, ale również każdą inną dyscyplinę, warto sprawdzić bonusy powitalne i promocje dla graczy u bukmacherów online. Dzięki nim można typować darmowe zakłady, otrzymać zwrot stawki za przegrany kupon czy otrzymywać bonusy za dobrze trafione typy.

Zakład bez ryzyka – cashback na sporty walki

Mamy też propozycję dla fanów walk KSW, którzy chcą rozpocząć typowanie zawodników, ale obawiają się utraty postawionych środków. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z zakładu bez ryzyka. A najlepszy taki zakład znajdziesz w Fortunie. Na czym to polega? Rejestrujesz się w Fortunie i wpisujesz nasz kod bonusowy w wyznaczonym miejscu. Następnie wpłacasz depozyt i stawiasz zakład na walkę, która cię interesuje. Okazuje się, że źle oceniłeś wynik i przegrywasz. Dzięki zakładowi bez ryzyka, który otrzymałeś za dołączenie do Fortuny z kodem rejestracyjnym, bukmacher zwróci Ci postawioną stawkę do aż 215 zł! Pamiętaj jednak, że oferta ta obowiązuje tylko z kodem.

Gdzie otrzymasz bonus bez depozytu

Jeśli zamierzasz rozpocząć zabawę z zakładami na walki KSW warto sprawdzić oferty bukmacherów, czy dysponują jakimiś bonusami, dzięki którym będziesz miał szanse na większe wygrane. I tutaj polecamy ofertę powitalną bukmachera STS. Naszym zdaniem posiada on najlepszy bonus bez depozytu jaki możesz otrzymać na starcie.

Rejestrując się u tego bukmachera wpisz w formularzu rejestracyjnym nasz specjalny kod bonusowy do STS. Do Twojego konta bonusowego zostanie przypisany bonus bez depozytu 25 zł. Za samą rejestrację! By móc wypłacić bonus należy wykonać obrót na trzykrotność otrzymanej kwoty. Kurs minimalny wynosi 1.91. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na zakład na swojego ulubionego zawodnika KSW.

U bukmachera znajdziesz też zakład bez ryzyka 35 zł, który jest świetną opcją dla początkujących graczy, którzy boją się stracić postawione środki. Trzecim bonusem na start jest ten od depozytu i może wynieść 100% aż do 1200 zł.

Rodzaje zakładów

Dowiedzmy się jakie rynki do obstawiania na KSW możemy znaleźć w ofertach legalnych bukmacherów online.

Zakład na rezultat walki

Trzydrogowy zakład na wynik walki. Gracz może obstawić wygraną jednego lub drugiego zawodnika oraz remis. Te ostatnie nie zdarzają się jednak w MMA za często, więc i kursy na ten rezultat jest są ogół bardzo wysokie.

Zakład na zwycięzcę walki

Dwudrogowa wariacja na temat zakładu na rezultat walki, z tą różnicą, że nie jest dostępna opcja na remis. Tradycyjnie, jeśli nie uda się wyłonić zwycięzcy walki, zakład na kuponie zostanie policzony jako zwrot. Kursy na pozostałe dwie opcje z tego zakładu są na ogół nieco niższe niż w przypadku zakładu trzydrogowego na rezultat walki.

Zakład na liczbę rund

Znany chociażby z meczów piłki nożnej zakład na poniżej/powyżej, z tym, że nie liczymy liczby bramek, a liczbę rund. Rynek ten może różnić się liczbą opcji, zależnie od tego czy jest to walka rankingowa czy o tytuł. Obstawiając go, koniecznie należy sprawdzić statystyki KO i Sub poszczególnych fighterów!

Zakład na rundę, w której walka się skończy

Zakład na rundy level expert. Jest wyjątkowo trudny do wytypowania i wymaga sporej wiedzy na temat tej dyscypliny. Najłatwiej w teorii typować ten rynek, gdy mamy do czynienia z królami KO, którzy często kończą swoje pojedynki w I rundzie. Nie muszę chyba wspominać, że kursy są wówczas wyraźnie niższe.

Czy walka skończy się przed czasem? (przez KO/TKO, SUB, DSQ)

Bardzo ciekawy rynek i w teorii nietrudny do obstawiania. Przy jego obstawianiu należy skupić się na stylu poszczególnych zawodników oraz na kategorii wagowej w której toczony jest pojedynek. Statystyki są w tym wypadku wręcz niezbędnym narzędziem typera.

Zakład na sposób zakończenia walki

Szczerze, jeden z moich ulubionych rynków, który wymaga wiedzy na temat obydwu zawodników biorących udział w walce. Wspominałem o tym już w poprzednim akapicie – dobry puncher zakończy najpewniej walkę przez KO, a ekspert od grapplingu udusi swojego rywala lub założy mu efektowną dźwignię. Mając nieco większe pojęcie o MMA, można na tym rynku zarobić i to sporo.

Porady ekspertów

Pora przejść do kwestii kluczowej, czyli tego jak obstawiać zakłady na pojedynki KSW. Poniżej znajdziecie porady autorstwa topowych typerów zajmujących się mieszanymi sztukami walki.

 1. Wybierze klasowego legalnego bukmachera. Dobry bukmacher to element niezbędny, jeśli chcesz zacząć osiągać sukcesy w obstawianiu zakładów na KSW. Po pierwsze, powinien on posiadać licencję polskiego Ministerstwa Finansów, dzięki czemu nie będziesz narażony na nieprzyjemności ze strony naszych rodzimych organów zajmujących się prawem karnym skarbowym. Po drugie, w jego ofercie zawsze powinna być dostępna pełna lista pojedynków każdej z gali KSW. Mile widziane są oczywiście wysokie kursy oraz możliwie jak największa liczba rynków. Klasowy bukmacher powinien również oferować bonus powitalny na odpowiednim poziomie oraz akceptować kody bonusowe przy rejestracji.
 2. Dowiedz się jak najwięcej na temat uczestników walki. Chociaż jest to dość oczywista porada, to jednak często zaniedbują ją typerzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z obstawianiem KSW. Samo sprawdzenie bilansu pojedynków z reguły nie wystarczy. Polecam więc dowiedzieć się dla jakich organizacji dany zawodnik walczył wcześniej i jakich fighterów ma „na rozkładzie”. Należy również dowiedzieć się, ile ma wzrostu i jaki zasięg ramion, ponieważ warunki fizyczne grają w tej dyscyplinie bardzo ważną rolę. Warto także prześledzić jego profile w mediach społecznościowych, by dowiedzieć się, czy obozy przygotowawcze każdego z uczestników pojedynku przebiegały bez większych urazów czy kontuzji.
 3. Weź pod uwagę style walki zawodników. Styl walki z którego wywodzą się poszczególni zawodnicy ma z reguły niezwykle istotny wpływ na możliwe scenariusze, według którego toczyć będzie się dany pojedynek. Co oczywiste, najlepiej w tym sporcie radzą sobie wojownicy, którzy są najbardziej uniwersalni i nie ograniczają się do specjalizacji w jednym stylu walki. To właśnie umiejętność radzenia sobie w każdej płaszczyźnie świadczy o możliwościach danego zawodnika lub zawodniczki. Liczą się więc nie tylko dobre umiejętności w stójce (na ogół pochodzące z muay-thai, kickboxingu i boksu), ale również umiejętności grapplerskie (m. in. BJJ, judo, zapasy, itp.). Z konfrontacji dwóch zawodników prezentujących podobny poziom w określonej płaszczyźnie, na ogół zwycięsko wychodzi zawodnik, który odpowiednio wytrenował się również w innych elementach tej złożonej dyscypliny.
 4. Pamiętaj, że zawodnicy się rozwijają. Najlepszym tego przykładem jest jeden z najlepszych polskich przedstawicieli mieszanych sztuk walki, Jan Błachowicz. W swojej karierze już kilkukrotnie udowadniał, że uczy się na swoich błędach i udawało mu się skutecznie brać rewanż na takich zawodnikach jak Romaeu Thierry Sokodjou, Jimi Manuwa czy Corey Anderson. Dzięki tytanicznej pracy i hektolitrom potu wylanych na treningu zdołał on poczynić ogromne postępy i przebojem wdarł się do czołówki światowego MMA w kategorii półciężkiej, chociaż miewał w swojej karierze również znacznie słabsze momenty. To samo dotyczy również innych zawodników, którzy często podnoszą swoje umiejętności (bądź z czasem je tracą), zmieniają swój styl walki czy przechodzą do innych kategorii wagowych. Należy pamiętać, że ewolucja zawodników nie zawsze idzie w dobrą stronę – z biegiem lat fighterzy tracą szybkość, a ich szczęki stają się coraz bardziej wrażliwe na ciosy. Wszystkie te elementy należy uwzględnić przy obstawianiu zarówno KSW, jak i walk w innych federacjach.
 5. Weź pod uwagę kategorie wagowe. Każda kategoria wagowa w MMA ma cechy, które odróżniają ją od pozostałych. Ogólnie rzecz biorąc, z reguły pojedynki w niższych kategoriach wagowych częściej kończą się decyzją sędziowską niż starcia w cięższych dywizjach. Ma to oczywiście związek z siłą fizyczną zawodników, czego najlepszym przykładem jest najcięższa dywizja do 120 kg. Pojedynki KSW największych gabarytowo fighterów bardzo często kończą się przed czasem, zdarza się, że nawet po kilku sekundach. Co za tym idzie, dywizja ta bywa bardzo nieprzewidywalna. Z kolei najniższych dywizjach, w których siła uderzenia ma nieco mniej istotne znaczenie, znacznie większe pole do popisu mają zawodnicy specjalizujący się w parterze i technikach kończących.

Zakłady sportowe KSW

Odbyło się już niemal 60 gal KSW, z których każda kolejna cieszy się coraz większą popularnością. Tak samo na popularności zyskują zakłady na sztuki walki, zwłaszcza gdy zawodnikami są osoby medialne. Tak stało się w przypadku Mariusza Pudzianowskiego, znanego jako mistrz świata Strongman. Stoczył on już 19 walk federacji KSW i każda z nich budzi niesłabnące zainteresowanie.

Naszym zdaniem warto skorzystać z zakładów na KSW. Przy odrobinie szczęścia i wiedzy można poza dobrą zabawą wygrać niezłe kwoty. A korzystając z ofert powitalnych, promocji i freebetów możesz wygrać więcej.

KSW – Najlepsi zawodnicy

W najlepszej federacji MMA w Polsce jest wielu wybitnych fighterów, którzy zapewniają kibicom ogromne emocje i osiągają wielkie sukcesy. Odpowiednia wiedza na temat najlepszych zawodników z podziałem na kategorie wagowe jest bardzo przydatna również dla graczy, chcących obstawiać KSW. Do odpowiedniego typowania jest potrzebna nie tylko wiedza na temat rekordu, czy sukcesów fighterów, ale także znajomość ich stylu walki. Oto najlepsi zawodnicy w KSW w poszczególnych kategoriach wagowych. 

Waga kogucia do 61.2 kg 

Kategoria zdominowana przez jednego zawodnika – Antuna Racicia. Na ten moment trudno znaleźć zawodników, którzy mogliby w KSW przedstawić się Chorwatowi. Wydaje się, że Martin Lewandowski i Maciej Kawulski będą musieli pomyśleć nad szukaniem konkurencji w innych federacjach. 

 1. Antun “Killer” Racić 
 • Kraj: Chorwacja 
 • Rekord: 25-1-8 
 • Rekord w KSW: 6-0-0
 • Procent walk wygranych przed czasem: 52%

30-latek debiutował na KSW 40 w Dublinie zwycięstwem nad Pawłem Polityło. Łącznie na ringach polskiej federacji wygrał 6 walk, a pas mistrzowski wywalczył w 2019 roku. Pokonał wtedy Damiana Stasiaka. Tytułu do tej pory bronił raz. Na KSW 57 pokonał na punkty Brazylijczyka Bruno Augusto dos Santosa. Na nadchodzącej KSW 59 stanie do drugiej obrony z Sebastianem Przybyszem. Racić to jednak murowany faworyt i wydaje się, że może być królem wagi koguciej przez długi czas. Ważną informacją dla typerów jest to, że Racić nie wygrał w swojej karierze ani razu przez KO/TKO. Jest to zawodnik nastawiony na parter i ewentualne poddania lub zwycięstwa na punkty.

Waga piórkowa (do 66 kg)

W wadze piórkowej KSW dominuje przede wszystkim dwóch zawodników – były mistrz Salahdine Parnasse, który niedawno został zdetronizowany przez Daniela Torresa. To na ten moment zdecydowani dominatorzy, którzy pokonali już większość czołówki w swojej wadze.

 1. Salahdine Parnasse
 • Kraj: Francja
 • Rekord: 14-0-1
 • Rekord w KSW: 5-0-1 
 • Procent walk wygranych przed czasem: 43%

Do niedawna Parnasse był absolutnym dominatorem wagi piórkowej w federacji KSW. Zadebiutował na 23 grudnia 2017 roku na KSW 41 w wieku 20 lat. W pierwszej walce wypunktował Łukasza Rajewskiego. Następnie wygrywał z Arturem Sowińskim i Marcinem Wrzoskiem. W 2019 roku otrzymał szansę walki o pas przeciwko Romanowi Szymańskiemu. Francuz wygrał w KSW pierwszy raz przed czasem i pokonał swojego rywala w 2.rundzie. W swojej pierwszej obronie, Parnasse po 5 rundach pokonał na punkty  byłego mistrza Cage Warriors i M1-Global – Ivana Buchingera. 24-latek był na fali i wydawało się, że szybko nie znajdzie pogromcy. Jednakże w styczniu 2021 r. w swojej drugiej obronie przegrał przed czasem z Danielem Torresem. Jest to do tej pory jego jedyna porażka w karierze. 

Poza KSW Parnasse walczył w mniej znaczących federacjach, takich jak European Beat Down, czy 100% fight. Parnasse większość swoich pojedynków w KSW kończył na punkty. Jest bardzo szybki, zwinny, niemal niemożliwy do trafienia. Ma także imponujący zasięg ramion i świetnie pracuje w parterze. Bardzo wszechstronny wojownik, który nie szuka koniecznie zwycięstwa przed czasem.

 1. Daniel “Tucanao” Torres
 • Kraj: Brazylia/Austria
 • Rekord: 12-0-4
 • Rekord w KSW: 4-0-1
 • Procent walk wygranych przed czasem: 58%

27-latek w KSW zadebiutował na KSW 44 w 2018 roku. Pokonał wtedy  po niejednogłośnej deczyji Filipa Wolańskiego. W drugiej walce przyszła porażka z Romanem Szymańskim i wydawało się, że Torres nie podbije KSW. Tak się jednak nie stało i “Tucanao” szybko pozbierał się po porażce. Po decyzjach pokonał dwóch kolejnych, niezwykle wymagających przeciwników – Filipa Pejica i Maxa Cogę. Dzięki tym wygranym otrzymał szansę walki o pas z Salahidenm Parnassem, które sensacyjnie pokonał przez nokaut na KSW 58. 

Do KSW Torres trafił po wygranej w innej polskiej federacji – FEN. Brazylijczyk z australijskim paszportem jest także mistrzem WFMC w K1. 

Waga lekka do 70 kg

Bardzo wyrównana kategoria  z wieloma ciekawymi zawodnikami. Do niedawna niekwestionowanym mistrzem był Mateusz Gamrot, który dla KSW stoczył 14 pojedynków i 13 wygrał. “Gamer” odszedł jednak do UFC i zwakował swój tytuł w KSW. Drugim zawodnikiem, który był w czołówce wagi lekkiej w ostatnich latach, ale nie walczy już dla KSW jest Norman Parke. Kontrowersyjny “Stormin” na ringach polskiej federacji wygrywał  z Borysem Mańkowskim, Marcinem Wrzoskiem i Arturem Sowińskim. Były fighter UFC dawał też efektowne walki z Gamrotem. Na ten moment najgorętsze nazwiska walki lekkiej to Marian Ziółkowski, Shamil Musaev, Roman Szymański i Maciej Kazieczko

 1. Marian “Golden Boy” Ziółkowski
 • Kraj: Polska
 • Rekord: 22-1-8 
 • Rekord w KSW: 3-0-2
 • Procent walk wygranych przed czasem: 82%

Jego droga w MMA jest wyboista i trudna, ale Ziółkowski nigdy nie bał się wyzwań i to zaprocentowało w ostatnim czasie. “Golden Boy” na gali KSW 57 pokonał Romana Szymańskiego i został niespodziewanym mistrzem wagi lekkiej. Na ringach KSW przegrywał wyłącznie z mistrzami – Mateuszem Gamrotem i Kleberem Koike Erbstem. Wygrywał natomiast z Gracjanem Szadzińskim oraz Grzegorzem Szulakowskim

Ziółkowski walczył również w innych polskich federacjach. Dla FEN stoczył 4 pojedynki, 2 wygrał i 2 przegrał. Jest specjalistą w parterze. Wygrał przez poddanie aż 12 starć.

 1. Shamil “The Silent Assassin” Musaev 
 • Kraj: Rosja 
 • Rekord: 14-0-0 
 • Rekord w KSW: 3-0-0
 • Procent walk wygranych przed czasem: 71%

Rosjanin bezdyskusyjnie jest materiałem na mistrza. Na polskich ringach stoczył 3 pojedynki, wszystkie wygrał i miał walczyć o pas z Mateuszem Gamrotem, jednakże doznał kontuzji i musiał zrezygnować z pojedynku. W swoim ostatnim starciu na KSW 58 pokonał Urosa Jursisica. Musaev walczy bardzo efektownie i ze swoich 14 walk, aż 10 zakończył przed czasem. Z pewnością “The Silent Assassin” niebawem otrzyma kolejną szansę walki o mistrzostwo i zapewni kibicom kawał rozrywki. Rosjanin ma 27 lat i wchodzi w najlepszy wiek dla fightera. Ponad połowę walk zakończył przez KO/TKO.

 1. Maciej Kazieczko 
 • Kraj: Polska
 • Rekord: 7-0-1
 • Rekord w KSW: 6-0-1
 • Procent walk wygranych przed czasem: 57%

Kazieczko w KSW jest od 2016 roku, spokojnie się rozwija i z walki na walkę jest coraz lepszym zawodnikiem. 27-latek swoją jedyną porażkę zaliczył z Gracjanem Szadzińskim na KSW 41. Od tamtego czasu wygrał 4 walki z rzędu, pokonując po drodze Macieja Kalicińskiego, Bartłomieja Koperę, Michaela Duboisa i Karlo Caputa. Wywodzący się z Ankos MMA Poznań fighter drobnymi kroczkami zbliża się do wielkich walki w KSW. 4 z 7 jego walk zakończyły się przez KO po ciosach.  

Waga półśrednia (do 77,1 kg)

W tej kategorii wagowej w KSW nigdy nie brakowało wielkich zawodników. Począwszy od Aslambeka Saidova przez Borysa Mańkowskiego, Dricussa Du Plessisa do Roberto Soldidcia. Są to czterej wielcy mistrzowie ostatnich lat wagi półśredniej w KSW. Wszyscy ci zawodnicy po drodze musieli pokonać świetnych zawodników, a w kolejce czekają kolejni, tacy jak Krystian Kaszubowski i Andrzej Grzebyk. Du Plessisa w KSW już nie ma, podobnie jak Saidova, ale na szczęście wciąż w tej wadze odbywa się mnóstwo intrygujących pojedynków. Oto najlepsi aktualni zawodnicy kategorii półśredniej w KSW. 

 1. Roberto “Robocop” Soldić 
 • Kraj: Chorwacja 
 • Rekord: 18-0-3
 • Rekord w KSW: 6-0-1
 • Procent walk wygranych przed czasem: 89%

Gdy przed świętami Bożego Narodzenia w 2017 roku Soldić przyjeżdżał do Polski na KSW 47 na starcie z Borysem Mańkowskim każdy kibic MMA w Polsce przekonany był, że polski mistrz wyśle 22-letniego wówczas Soldicia z powrotem na Bałkany. Okazało się inaczej i “Robocop” brutalnie rozprawił się Mańkowskim, zdobywając pas w swojej pierwszej walce. Jego pierwsza obrona to od razu hitowe starcie z aktualnym zawodnikiem UFCDricussem Du Plessisem. Reprezentant RPA przegrywał, ale udało mu się trafić Soldicia i zadać mu pierwszą i jak do tej pory jedyną porażkę na ringach w Polsce. Chorwat zrewanżował się Du Plessisowi na KSW 45 i od tamtego momentu nie zaznał smaku porażki, broniąc pasa czterokrotnie. Na liście jego ofiar znajdują się wspomniani Mańkowski i Du Plessis, a także Krystian Kaszubowski, Michał Pietrzak oraz Michał Materla. Osiągnięcia 26-latka w KSW wyglądają jeszcze bardziej imponująco, kiedy wspomnimy, że 5 z 6 jego zwycięstw zakończyło się przed czasem. Na ten moment w wadze półśredniej rywala dla Soldicia nie ma i pewnie wszyscy kibice marzą o jego pojedynku z Mamedem Khalidovem. Nikt również nie zdziwi się jeśli za rok lub dwa “Robocopa” będziemy oglądać w UFC.

 1. Krystian Kaszubowski 
 • Kraj: Polska
 • Rekord: 9-0-1
 • Rekord w KSW: 4-0-1 
 • Procent walk wygranych przed czasem: 33%

26-letni Kaszubowski to wciąż rozwijający się zawodnik, który powoli zbliża się do swojego maksimum możliwości. Ma doskonałe warunki fizyczne i atletyzm zawodników z wyższych wag. W KSW pojawił się 2018 roku i w pierwszym pojedynku efektownie załatwił niepokonanego Niemca – ChristopheraJokeraHenze. Potem przyszła kolejna bardzo wymagająca walka z Michałem Michalskim. Ten egzamin również Kaszubowski zdał bezbłędnie i znokautował rywala w 1.rundzie. Te dwa świetne występy postawiły go przed szansą walki o tytuł i wtedy poniósł swoją jedyną porażkę w karierze z Roberto Soldiciem. Zawodnik z Gdyni bardzo szybko się pozbierał, wygrał swoje kolejne dwie walki i na KSW 59 czeka go świetnie zapowiadający się rewanż z Michałem Pietrzakiem, który również ma swoim rekordzie porażkę z Soldiciem, a ostatnio wygrał z Kamilem Szymuszowskim. Kaszubowski nie jest typem fightera szukającego nokautu. Aż 6 z jego 9 zwycięstw padło po decyzjach sędziów punktowych.

 1. Borys “Diabeł Tasmański” Mańkowski 
 • Kraj: Polska
 • Rekord: 22-1-8 
 • Rekord w KSW: 11-0-5
 • Procent walk wygranych przed czasem: 50%

Walcząca legenda federacji KSW. Mańkowski debiutował na KSW 14 w 2010 roku. Przegrał wtedy z Finem – Niko Puhakką. Swoją ostatnią walkę zawodnik z Poznania stoczył na KSW 57 w grudniu poprzedniego roku. 31-latek spędził już na ringach najlepszej polskiej federacji 10 lat, podczas w których stoczył wiele niesamowitych pojedynków. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że Mańkowski to były mistrz wagi półśredniej. Pas wywalczył w 2014 roku w konfrontacji z Aslambekiem Saidovem. Jako mistrz panował przez 3,5 roku. W tym czasie pokonał Davida Zawadę, Mohsena Bahariego, Jesse’ego Taylora i John Maguire’a. Potem zaczęła się gorsza seria Borysa. Najpierw przyszła porażka w superfight z Mamedem Khalidovem, a potem utrata pasa w starciu z Soldiciem i niepowodzenie z Normanem Parkiem. Wydawało się, że Mańkowski może się już nie pozbierać, ale ten niezwykle sympatyczny zawodnik pokazał wielkie serce i wygrał swoje ostatnie 3 pojedynki z Vaso Bakoseviciem, Marcinem Wrzoskiem i Arturem Sowińskim

Mańkowski bardzo dobrze dopasowuje się do stylu walki przeciwnika. Potrafi zarówno szukać poddania, jak i wygrać na punkty. Zważywszy na jego niski wzrost (170 cm) wygrał w karierze tylko trzykrotnie przez KO. Połowa jego zwycięstw rozstrzygnęła się werdyktem sędziów

Waga średnia (do 83.9 kg) 

Najmocniej obsadzona kategoria wagowa w KSW. Największą gwiazdą i zarazem ikoną całej organizacji jest oczywiście Mamed Khalidov. Przez lata w tej organizacji walczyło mnóstwo kapitalnych zawodników. Poza Mamedem pas mistrzowski dzierżyli Michał Materla, czy Scott Askham, czyli wciąż aktywni w KSW zawodnicy. Cała trójka toczyła ze sobą zresztą bezpośrednie pojedynki, kończone efektownymi nokautami. Poza wspomnianymi Mistrzami w tej wadze walczy również Tomasz Drwal, Cezary Kęsik, czy Damian Janikowski

 1. Mamed Khalidov
 • Kraj: Polska
 • Rekord: 35-2-7 
 • Rekord w KSW: 20-2-3
 • Procent walk wygranych przed czasem: 89%

Ikona polskiego MMA i człowiek, który rozsławił tę dyscyplinę w naszym kraju. Mamed Khalidov to mistrz dwóch kategorii wagowych, który był niepokonany na ringach KSW w pierwszych 20 walkach. O zwycięstwach Khalidova można pisać i rozmawiać godzinami, ale kilka triumfów reprezentanta Arrachionu Olsztyn trzeba na pewno wyróżnić. Pierwsze to pokonaniu Daniela Acacio i zdobycie swojego pierwszego pasa w kategorii półciężkiej. Po tamtym zwycięstwie Khalidov wyjechał podbijać Azję i do KSW powrócił po roku przerwy. Zremisował z Ryutą Sakuraiem, a potem rozpoczął swoją niewiarygodną serię 14 wygranych z rzędu. Na liście pokonanych znaleźli się m.in. Melvin Manhoef, Matt Lindland, Rodney Wallace, Brett Cooper, Michał Materla czy Borys Mańkowski. 40-latek pas w wadze średniej po raz pierwszy wywalczył, pokonując Aziza Karaoglu na KSW 35. 

Gorszy rozdział w karierze Khalidova miał miejsce  w latach 2018-2019, kiedy to zanotował trzy porażki z rzędu po ciężkich bojach z Tomaszem Narkunem (2 porażki) i Scottem Askhamem. Mistrz zakończył wtedy nawet na chwilę karierę, ale powrócił na  rewanż z Askhamem  i zgasił światło Brytyjczykowi niezwykle efektownym nokautem w 1.rundzie, zdobywając pas Mistrza wagi średniej po raz drugi. Khalidov w swojej karierze wygrał łącznie 35 walk, z czego tylko 4 przez decyzje. 15 jego walk kończyło się przez nokaut, natomiast 16 przez poddanie, co jest jasnym znakiem dla typerów, żeby obstawiać zwycięstwa Mameda przed czasem. 

 1. Scott Askham 
 • Kraj: Anglia 
 • Rekord: 19-0-5
 • Rekord w KSW: 4-1 
 • Procent wygranych walk przed czasem: 74%

Brytyjczyk z pewnością jest jedną z największych gwiazd KSW. Do federacji dołączył 2018 roku i od razu efektownie znokautował Michała Materlę. Potem przejechał się po Marcinie Wójciku, którego również pokonał w 1.rundzie. Pas zdobył w kolejnym, rewanżowym starciu z Materlą, którego tym razem pokonał latającym kolanem. Askham w pierwszej obronie uporał się z kolejnym idolem polskiej publiczności – Mamedem Khalidovem, ale w rewanżu został brutalnie pokonany. Do tej pory 4 z 5 walk Askhama w KSW kończyło się przed czasem, co pokazuje, że jest to bardzo efektownie i ryzykowanie walczący zawodnik 

32-latek przed KSW walczył z sukcesami w UFC, BAMMA oraz ABC. 

 1. Michał “Cipao” Materla
 • Kraj: Polska
 • Rekord: 29-0-8
 • Rekord w KSW: 20-6
 • Procent walk wygranych przed czasem: 79%

Obok Mameda Khalidova największa legenda KSW i były mistrz KSW wagi średniej. Materla debiutował już na KSW 6 w 2006 roku i wygrał turniej w wadze średniej. Od tamtego czasu szczecinian stoczył mnóstwo ringowych wojen, z których większość wygrał. Pas mistrza wagi średniej wywalczył w 2012 roku, pokonując Jaya Silvę, z którym stworzył epicką trylogię. Dwa razy lepszy był Materla, a raz Silva. “Cipao” walczył w KSW z największymi gwiazdami. Wygrywał z m.in. Tomaszem Drwalem, Rousimarem Palharesem, Mattem Horwichem czy Damianem Janikowskim. Materla w KSW zanotował łącznie sześć porażek, ale każda z nich poniesiona została z rąk wielkich wojowników, takich jak Khalidov, Askham czy Soldić. Pomimo upływającego czasu, 36-latek wciąż jest w czołówce wagi średniej. Potrafi efektownie nokautować, jak i poddawać rywali dzięki doświadczeniu w parterze. Tylko 6 z 29 zwycięstw zaliczył dzięki punktacji sędziów.

Waga półciężka (do 93 kg) 

Waga, w której mistrzami byli Mamed Khalidov i Jan Błachowicz. Dla Khalidova nie była to jednak naturalna kategoria wagowa, natomiast kariera  Błachowicza obrała toru na UFC, gdzie “Cieszyński Książę” jest aktualnie niekwestionowanym mistrzem. Podobnie niekwestionowanym czempionem w KSW jest teraz Tomasz Narkun, który dzierży pas KSW od 2015 roku i jest absolutnym dominatorem. Na pewno na tę chwile nie jest to waga, w której znajduje się zbyt wielu topowych zawodników i szefostwo będzie musiało jeszcze intensywniej szukać wyzwań dla czempiona. 

 1. Tomasz “Żyrafa” Narkun
 • Kraj: Polska
 • Rekord: 18-0-3
 • Rekord w KSW: 10-2
 • Procent wygranych walk przed czasem: 95%

Narkun od razu dostawał w KSW trudne pojedynki. Już w swojej drugiej walce skonfrontował się z późniejszym mistrzem – Goranem Reljiciem. Chorwat okazał się od Narkuna lepszy, ale Polak zrewanżował się Chorwatowi trzy gale później i zdobył pas, którego nie oddał aż do dziś. Tytułu bronił sześć razy, a po drodze dwa razy pokonał jeszcze Mameda Khalidova i zaatakował tron wagi ciężkiej, ale Philip De Fries okazał się za mocny. Po porażce z Brytyjczykiem, 31-latek powrócił do walk w swojej naturalnej wadze i odniósł kolejne dwa zwycięstwa z rzędu. Dla tego zawodnika na ten moment nie ma w wadze półciężkiej równorzędnego rywala. Narkun to prawdziwy król parteru. Wygrał aż 14 walk przez poddanie, co powinno być jasnym sygnałem dla typerów w jego w starciach. Tylko jedna z jego wygranych ogłoszona była po werdykcie sędziowskim. 

Waga ciężka 

Podobni jak w wadze półciężkiej jest tu jeden absolutny dominator – Philip De Fries. Mimo to w tej kategorii jest wielu ciekawych zawodników, a pojedynki zawsze wzbudzają ogromne emocje. Oczywiście najbardziej znanym polskim ciężkim jest Mariusz Pudzianowski, który bardzo przyczynił się do rozsławienia MMA w Polsce. Inny bardzo znany polski zawodnik tej kategorii wagowej do Marcin Różalski. “Różal” zakończył już jednak karierę. Był to ostatni polski mistrz wagi ciężkiej w KSW. Wcześniej ten tytuł dzierżył Karol Bedorf, który pozostaje nieaktywny od dłuższego czasu. 

 1. Philipp “F-11” DeFries
 • Kraj: Anglia
 • Rekord: 19-0-6
 • Rekord w KSW: 5-0-0
 • Procent wygranych walk przed czasem: 79%

Weteran Bellatora i UFC zadebiutował na ringach KSW w 2018 roku i zdążył zbić już niemal całą czołówkę wagi ciężkiej. Z De Friesem przegrywali: Michał Andryszak, Karol Bedorf, Luis Henrique Barbosa de Oliveira, Tomasz Narkun oraz Michał Kita. Największe problemy z tego zestawienia Brytyjczykowi sprawił Luis Henrique. Tamta walka rozstrzygnięta została niejednogłośnym werdyktem sędziów. De Fries wyróżnia się ogromnym doświadczeniem i wszechstronnością. Stoczył pięć pojedynków w UFC, walczył także dla najlepszych europejskich federacji i widać to w KSW. Ma 34-lata więc wciąż jest w stanie walczyć na najwyższym poziomie przez kilka lat. Znalezienie mu odpowiedniego rywala to kolejne wielkie wyzwania dla Lewandowskiego i Kawulskiego. 

Fenomen polskiej federacji MMA

O fenomenie KSW można by pisać długo. Konfrontacja Sztuk Walki to polska organizacja promująca walki MMA. Założyli ją Martin Lewandowski i Maciej Kawulski. KSW to bezapelacyjny lider wśród organizacji w Europie i jedna z największych federacji na świecie.

Zakłady na KSW - kursy freebety

Gale KSW organizowane zarówno w Polsce jak i na świecie przyciągają tysiące widzów. Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu gali „KSW 39. Colosseum” zorganizowanej w 2017 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zgromadziła ona prawie 58 tys. widzów, co sprawia, że jest to drugie co do liczebności publiczności wydarzenie sportowe w Polsce.

Każda walka MMA rozgrywana nie o tytuł trwa 3 rundy, z których każda nie może być krótsza niż 5 minut. Gdy zawodnicy walczą o tytuł, wtedy planuje się 5 rund. Walki podzielone są na 10 kategorii wagowych, od słomkowej zaczynając, kończąc na superciężkiej.

Pasy międzynarodowego mistrza KSW są przyznawane od 2009 roku. Pierwszym mistrzem został Mamed Chalidow w wadze półciężkiej.