Piłka nożna zakłady bukmacherskie

Piłka nożna należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Żadna inna dyscyplina nie cieszy się większą popularnością wśród graczy niż piłka nożna. Tym bardziej ważne jest, by wybrać najlepszego bukmachera do obstawiania. Przygotowałem listę TOP 5 bukmacherów do obstawianie piłki nożnej..

Spis treści

Piłka nożna zakłady bukmacherskie – gdzie obstawiać?

Piłka nożna wcale nie jest najłatwiejsza do obstawiania, warto zatem wybrać dobrego bukmachera. Dobry bukmacher potrafi znacznie zwiększyć nasze szanse na wysokie wygrane w obstawianiu piłki nożnej. Na początek polecam wybrać przetestowanych przeze mnie, którzy gwarantują nam możliwie najwyższy poziom świadczonych usług i dostęp do wielu fajnych funkcji.

 • Szeroka oferta prematch oraz live
 • Świetne zakłady na statystyki piłkarzy
 • Częste promocje na piłkę nożną
SPRAWDŹ
 • Najlepsze promocje dla stałych graczy na piłkę nożną
 • Dobra oferta prematch oraz live
 • Dostęp do transmisji meczów
SPRAWDŹ
 • BetArchitekt na piłkę nożną
 • Dobra oferta BetBoostera na piłkę nożną
 • Duża oferta prematch oraz live
SPRAWDŹ
 • Gra bez podatku na piłkę nożną
 • Szeroka oferta prematch i live
 • Dostęp do zakładów na statystyki zawodników
SPRAWDŹ
 • Szeroka oferta zakładów
 • Dobry dostęp do transmisji meczów
 • Promocje na piłkę nożną
SPRAWDŹ

Superbet – lider w ofercie na piłkę nożną

Oferta na piłkę nożną w Superbet

Superbet gwarantuje najlepszą ofertę na piłkę nożną. Przekłada się na to bardzo dobra propozycja w kilku aspektach, rozpoczynając od zakładów prematch przez dostęp do transmisji meczów, kończąc na promocjach dla stałych graczy.

 • Liczba zakładów: +249
 • Bardzo dobra oferta na statystyki zawodników
 • Transmisje meczów
 • Promocje na piłkę nożną dla stałych graczy

Szeroka oferta prematch powinna zadowolić każdego gracza. W szczególności, że mamy dostęp do zakładów na statystyki zawodników, dzięki czemu możemy obstawić nie tylko gracza z golem czy kartką, ale również celne strzały, faule, a nawet spalone konkretnego piłkarza.

Atrakcyjną ofertą w Superbet jest zakładka SuperBets, w której znajdziemy zakłady łączone. Propozycji mamy sporo, gdyż przy najważniejszych meczach mowa nawet o 550 selekcjach.

Promocje na piłkę nożną w Superbet

Superbet gwarantuje także transmisje niektórych lig. Ponadto mamy dostęp do statystyk czy analiz innych graczy.

Bukmacher zwraca również uwagę na dostarczanie odpowiedniej oferty dla stałych graczy.

Częstą promocją pojawiającą się przy najważniejszych spotkaniach jest GO Super 20+20, gdzie przy postawieniu kuponu za 20 PLN z zakładki SuperBets otrzymujemy freebet 20 PLN, niezależnie od rezultatu kuponu.

Nie brakuje również zakładów długoterminowych na piłkę nożną. W przypadku najważniejszych imprez takich jak mistrzostwa Europy możemy obstawiać nie tylko końcowego triumfatora, ale również najlepszego strzelca danej reprezentacji czy statystyki konkretnych grup (liczba goli, punktów).

W trakcie okna transferowego Superbet udostępnia również ofertę na transfery najpopularniejszych piłkarzy. Najlepsza oferta przypada na letnie okno transferowe, gdy oferta sięga kilkunastu topowych zawodników.

W porównaniu z innymi bukmacheram, na tle zakładów na statystyki Superbet, wypada najlepiej:

BukmacherZakłady statystyczne na zawodników
SuperbetGol, asysta, celne strzały, faule, kartki, spalone, metoda zdobycia gola
BetclicGol, asysta, celne strzały, faule, kartki
FortunaGol, asysta, celne strzały, kartki
STSGol, asysty, celne strzały, kartki

Fortuna – najlepsze promocje na piłkę nożną

Promocje na piłkę nożną w Fortunie

Prawdziwym liderem w kategorii promocji na piłkę nożną jest Fortuna, gdzie na stałych graczy w każdym tygodniu czekają promocje.

 • Liczba zakładów: +170
 • Najlepsze promocje na piłkę nożną dla stałych graczy
 • Dobry dostęp do transmisji i statystyk

Najpopularniejsze promocje na piłkę nożną są przygotowywane w ramach oferty Snajper, NiespoZakład czy Pewniak.

Fortuna regularnie przygotowywała specjalne promocje w tygodniach, kiedy rozgrywane były mecze Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy / Ligi Konferencji Europy.

Gracz przez trzy dni mógł korzystać z bonusów. Także w trakcie mistrzostw Euro codziennie proponowała bonus na piłkę nożną.

Oferta na piłkę nożną w Fortunie

Jednak muszę zaznaczy, że w porównaniu z Superbetem, oferta prematch w Fortunie nie jest na tyle bogata, choć warto pamiętać, że bukmacher ma dostępny BetBuilder, w którym możemy obstawiać m.in. statystyki zawodników.

Bukmacher Fortuna gwarantuje również bardzo dobry dostęp do statystyk meczów, które otwierają się w nowym oknie. Gracze mają także możliwość oglądania meczów niektórych lig.

Częstotliwość promocji w Fortunie na piłkę nożną wypada najlepiej na tle konkurencji.

Jeśli chodzi o BetBuildera w Fortunie, to jest on bardzo rozbudowany, przede wszystkim, gdy spojrzymy na zakładkę zawodnicy.

Mamy możliwość nie tylko wytypowania piłkarza z golem lub kartką, ale również jego konkretne statystyki, takie jak strzały, strzały na bramkę, asysty i faule. Dla porównania, gdy spojrzałem na ofertę BetArchitekta w forBET podczas Euro, gracze mogli typować tylko gole i kartki zawodników.

Oto liczba promocji na piłkę nożną w Fortunie w porównaniu z innymi bukmacherami.

BukmacherPromocje dla stałych graczy
FortunaSnajper, Pewniak, Pewny Tydzień, NiespoZakład, Betbuilderowy Trójbój, Wygrywarka
SuperbetPromocja 20+20 na Superbets, okazjonalne freebety za zakłady, Supergame
STSWizjoner, Odkrywca
forBETTyper
BetclicMisje

forBET – bogata oferta na piłkę nożną

BetArchitekt na piłkę nożną w forBET

Jedną z lepszych ofert na rynku w zakresie zakładów na piłkę nożną mają zakłady bukmacherskie forBET. W tym przypadku duże wrażenie robi liczba zakładów prematch, dostępny BetArchitekt i BetBooster.

 • Liczba zakładów: +420
 • BetArchitekt na piłkę nożną
 • BetBooster na piłkę

Przy najważniejszych wydarzeniach gracze mają możliwość skorzystania z ponad 400 zakładów prematch.

Jakby tego było mało, forBET gwarantuje również BetArchitekt, który działa na podobnej zasadzie jak BetBuilder w Fortunie. Możemy obstawiać statystyki drużyn czy zawodników.

Bardzo ciekawą opcją jest BetBooster. To pewnego rodzaju poradnik statystyczny, który widnieje przy najpopularniejszych rynkach takich jak zwycięzca meczu czy liczba goli.

Oferta na piłkę nożną w forBET

W przypadku promocji na piłkę nożną forBET ma pole do poprawy.

Wypada on znacznie gorzej niż Superbet czy Fortuna, gdyż nie mamy do czynienia z regularnymi promocjami na piłkę nożną na atrakcyjnych zasadach. Do niedawna sztandarowa promocja tego bukmachera, Maxi Zysk, pojawia się coraz rzadziej.

Bardzo dobrze wygląda w forBET oferta na duże turnieje, gdyż możemy obstawiać dodatkowe zakłady bukmacherkie typu m.in. najlepszy młody zawodnik turnieju czy drużyna z najmniejszą lub największą liczbą strzelonych bramek.

Często zakłady na piłkę nożną w forBET pojawiają się w ramach TurboKurs, czyli zwiększony kurs, a także przy COMBO Expert.

Betclic – gra bez podatku na piłkę nożną

Najatrakcyjniejszym podpunktem w ofercie bukmachera Betclic na piłkę nożną jest gra bez podatku, która funkcjonuje na bardzo dobrych warunkach.

 • Liczba zakładów: +250
 • Gra bez podatku na piłkę nożną
 • Zakłady na statystyki zawodników

Na najważniejsze mecze piłki nożnej zakłady bukmacherskie Betclic gwarantują ponad 250 zakładów, co na tle konkurencji jest dobrym wynikiem.

Dodatkowo bardzo dobrze wygląda oferta Betclic na zakłady statystyczne. Mamy możliwość obstawienia strzały celne zawodników, faule czy podania. Niestety nie mamy oferty na spalone czy odbiory zawodników, takie zakłady dostępne są w Superbet.

Wiele do życzenia pozostawiają promocje dla stałych graczy.

Oferty promocyjnej możemy szukać w zakładce Misje, gdzie znajdują się bonusy. Przeważnie są to rankingi. Udział w nich polega na regularnym obstawianiu kuponów za konkretną stawkę z minimalną liczbą zakładów.

Warunki gry bez podatku w Betclic na piłkę nożną wypadają zdecydowanie najlepiej na tle reszty bukmacherów. Nie trzeba spełniać żadnych wymogów dotyczących liczby zdarzeń czy godziny zawarcia zakładu.

Betclic oferuje również zakłady specjalne na piłkę nożną. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń sportowych w danym okresie.

Mowa o takich zakładach, jak wynik Polski na Euro 2024 czy postawa Rakowa po ponownym zatrudnieniu Marka Papszuna.

Zdecydowaną przewagą tego bukmachera jest gra bez podatku na całą ofertę sportową. W tabeli znajdziecie porównanie ofert na grę bez podatku u analizowanych przeze mnie bukmacherów.

BukmacherGra bez podatku na piłkę nożną
BetclicCałą dobę, bez wymogu liczby zdarzeń, minimalny kurs 1.14
FortunaNa zakłady live całą dobę, AKO min. 3, kurs zdarzenia min. 1.30
SuperbetDopiero przy AKO min. 10
forBETod poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-11:00
STSbrak

STS – niezawodny bukmacher na piłkę nożną

Oferta na piłkę nożną w STS

STS może pochwalić się bardzo szeroką ofertą prematch na piłkę nożną, a także niezawodnością w kontekście aplikacji mobilnej.

 • Liczba zakładów: +700
 • Szeroka oferta prematch i live
 • Bardzo dobra transmisja meczów

Na najważniejsze mecze mamy dostępne ponad 750 zakładów, co jest najlepszą ofertą na rynku. Dodatkowo STS wprowadził opcję Game Changer, czyli rozliczanie zakładu na zwycięzcę jako wygrany, gdy drużyna będzie prowadzić 2 golami. Oferta jest odpowiednio oznaczana przez bukmachera.

Przy zakładach na piłkę nożną dostępny jest również BetBooster, czyli zwiększony kurs ze statystycznym oparciem zakładu.

Gracze mają również dostęp do dobrej jakości transmisji meczów. Gorzej wypadają natomiast promocje dla stałych graczy. Co prawda pojawia się oferta na najpopularniejsze mecze takie jak finał Ligi Mistrzów, ale propozycji jest niewiele i dodatkowo na gorszych warunkach niż u konkurencji.

Statystyki na piłkę nożną w STS

STS nie zawodzi z dodatkową ofertą przy najważniejszych turniejach. Bardzo dobrze wyglądała liczba zakładów na Euro 2024, gdzie mogliśmy obstawiać najlepszego strzelca, strzelca pierwszego gola czy postawę Polski na turnieju.

Bukmacher posiada również ofertę zakładów na transfery zawodników z Ekstraklasy, co jest niewątpliwą przewagą na tle konkurencji, gdzie co prawda pojawia się kilku graczy z naszej ligi, ale liczba ta jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku STS (aż 13 zawodników z PKO BP Ekstraklasy do obstawienia).

To, że STS stawia na polską piłkę potwierdza także rynek zakładów na wyniki polskich drużyn w europejskich pucharach. Mamy możliwość obstawienia rezultatów Wisły Kraków, Jagiellonii Białystok, Legii Warszawa czy Śląska w kwalifikacjach.

Gdzie oglądać piłkę nożną?

Spora liczba bukmacherów gwarantuje transmisje spotkań piłki nożnej. Tak prezentuje się lista wraz z dostępnymi rozgrywkami.

 • Fortuna: LaLiga, Ligue 1, Serie A, Bundesliga, Puchar Włoch, Puchar Niemiec, Superpuchar Hiszpanii, Championship, liga portugalska, Puchar Anglii, Carabao Cup, Puchar Króla;
 • STS: LaLiga, Ligue 1, Serie A, Bundesliga, Puchar Włoch, Puchar Niemiec, Superpuchar Hiszpanii, Championship, liga portugalska, Puchar Anglii, Carabao Cup, Puchar Króla;
 • Superbet: LaLiga, Ligue 1, Serie A, Bundesliga, kwalifikacje LM/LE/LKE, Puchar Włoch, Puchar Niemiec, Superpuchar Hiszpanii, Championship, liga portugalska, Puchar Anglii, Carabao Cup, Puchar Króla;
 • LV BET: Puchar Króla, niektóre mecze LaLiga, 1. i 2. Bundesliga
 • Betclic: LaLiga, Bundesliga, Serie A, liga portugalska, Ligue 1, liga holenderska, liga szkocka, liga brazylijska, liga turecka;
 • TOTALbet: kwalifikacje LM i LE, Puchar Króla, 1. i 2. Bundesliga, rozgrywki pucharowe europejskich lig

Choć transmisje spotkań u bukmacherów są darmowe, należy spełnić pewne warunki, by oglądać mecze na żywo. W zależności od bukmachera, warunki są następujące:

 • Fortuna: rejestracja, postawiony kupon w ciągu ostatnich 7 dni
 • STS: rejestracja, postawiony kupon w ciągu ostatnich 24 godzin
 • Superbet: rejestracja
 • LV BET: rejestracja, środki na koncie
 • Betclic: rejestracja, środki na koncie lub postawiony kupon w ciągu ostatnich 24h
 • TOTALbet: rejestracja, środki na koncie

Najlepsze warunki ma Superbet, gdzie wystarczy zalogować się na konto, by włączyć transmisje piłki nożnej. Najtrudniejsze warunki stawia natomiast STS, gdzie musimy postawić kupon w ciągu ostatnich 24 godzin.

U większości bukmacherów wystarczą środki na koncie lub postawiony zakład. Tym samym transmisja meczów jest bardzo dobrym dodatkiem podczas obstawiania.

Obstawianie piłki nożnej – poradnik

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną potrafią przynieść typerom spore zyski, jednak obstawianie tej dyscypliny samo w sobie wcale nie jest proste. Istnieje jednak kilka sposobów na zwiększenie swoich szans w pojedynku z bukmacherem. Poniżej zawarliśmy kilka porad autorstwa czołowych typerów, które pozwolą ci zwiększyć swoją skuteczność w obstawianiu.

Poznaj rynki bukmacherskie na piłkę nożną

Faktem jest, że klasyczne 1X2 to zdecydowanie najpopularniejszy rynek wśród graczy, jednak nie oznacza to, że musi rzeczywiście przynieść największe zyski. Jeśli rzeczywiście chcesz na poważnie zająć się zakładami bukmacherskimi, powinieneś zainteresować się rynkami pobocznymi, do których zaliczyć można między innymi:

 • Zakłady na bramki poniżej/powyżej,
 • Zakłady na dokładną liczbę bramek,
 • Zakłady na liczbę bramek zakres,
 • Zakłady na handicap dwudrogowy,
 • Zakłady na handicap trzydrogowy,
 • Zakłady na BTTS (czy obie drużyny strzelą),
 • Zakłady na dokładny wynik,
 • Zakłady na rzuty rożne poniżej/powyżej,
 • Zakłady na kartki poniżej/powyżej,
 • Zakłady na wynik 1. połowy,
 • Zakłady na wynik do przerwy/koniec meczu (tzw. „łamaki”),
 • Zakłady łączone (np. wynik/liczba goli poniżej/powyżej),
 • Zakłady na strzelców bramek.

To oczywiście tylko najpopularniejsze zakłady na tę dyscyplinę. Mecze piłki nożnej online możesz również obstawiać na żywo, co otworzy ci drogę do jeszcze większej liczby rynków. Wracając do meritum sprawy – przy obstawianiu piłki nie należy ograniczać się do zakładów na 1X2, a zamiast tego zrobić dokładny research, dzięki któremu będziesz mógł trafić na prawdziwe kursowe perełki.

Nie ograniczaj się do pojedynczego bukmachera

Kolejny niezwykle istotny punkt. Jeśli chcesz mieć dostęp do możliwie najszerszej oferty kursowej, powinieneś zarejestrować swoje konto u jak największej liczby bukmacherów. Nie jest to trudne – wystarczy posiadać dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz konto bankowe zarejestrowane na swoje nazwisko. Wysokie kursy to jednak nie wszystko co możemy w tym wypadku zyskać. Legalni bukmacherzy online oferują wszystkim swoim klientom możliwość skorzystania na bonusie powitalnym, niezależnie od tego czy posiadamy konta u innych operatorów. Przy każdorazowej rejestracji warto podać kod bonusowy, dzięki czemu zyskasz jeszcze więcej środków na darmowe zakłady, a co za tym idzie, zmaksymalizujesz swoje szanse na wysokie wygrane!

Znajdź dobre źródło statystyk

Statystyki są bardzo ważnym elementem piłki nożnej i dotyczy to nie tylko kwestii czysto sportowych, ale również bukmacherskich. Jeśli chcesz zacząć odnosić sukcesy w obstawianiu, powinieneś wyposażyć się w wysokiej klasy narzędzia, które zwiększą twoje szanse w grze. Dostęp do najbardziej rozbudowanych statystyk jest często płatny, jednak obejmują one szczegółowe dane obejmujące rzuty rożne, kartki, a nawet rzuty z autu. Umożliwi ci to skuteczniejsze typowanie większego zakresu rynków pobocznych, które często wyróżniają się bardzo przyzwoitymi kursami.

Obstawiaj single

Podstawowym błędem mniej doświadczonych typerów jest obstawianie wyłącznie zakładów akumulacyjnych z bardzo wysokimi kursami. Doświadczeni typerzy zdają sobie sprawę, że każde kolejne spotkanie na kuponie znacznie zmniejsza ich szanse na wygraną. Dlatego też najczęściej wybierają zakłady singlowe obstawiane za większe stawki i w ten sposób maksymalizują swoje zyski. Jeśli więc chcesz zacząć wygrywać poważne pieniądze, powinieneś obstawiać 1 lub maksymalnie 2 spotkania na kupon, a kupony akumulacyjne obstawiać od czasu do czasu, za mniejsze stawki.

Spróbuj zakładów na żywo

Jednym z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych typów zakładów na piłkę nożną są zakłady na żywo (tzw. live’y). Pozwalają one na obstawianie spotkań zgodnie z duchem gry. Jeśli chcesz zainteresować się tą formą obstawiania, powinieneś skorzystać z usług bukmachera posiadającego dostęp do transmisji z meczów piłki nożnej na żywo, dzięki czemu będziesz mógł natychmiast reagować na wydarzenia na boisku. Pamiętaj jednak, by wcześniej ustalić sumę pieniędzy jaką chcesz przeznaczyć na ten cel, gdyż podczas obstawiania live’ów można łatwo „popłynąć”.

Korzystaj z grup i forów bukmacherskich

Kolejna bardzo przydatna porada. Dzięki grupom bukmacherskim na Facebooku i w innych miejscach Internetu zyskasz możliwość skonsultowania swoich kuponów z bardziej doświadczonymi graczami. Wiele tego typu serwisów posiada również swego rodzaju kąciki, takie jak „typy bukmacherskie na dziś” obejmujące piłkę nożną i inne dyscypliny sportowe. Nie zagwarantują Ci one co prawda pewnych wysokich wygranych, jednak wyposażą cię w materiał poglądowy, z pomocą którego będziesz mógł konstruować jeszcze skuteczniejsze kupony.

Pamiętaj, żeby grać odpowiedzialnie

Ostatnia, jednak być może najważniejsza porada w tym tekście. Niezależnie od tego jak bardzo zaangażowałeś się w obstawianie, pamiętaj, że zakłady bukmacherskie to nie wszystko i nie warto inwestować w nie wszystkich swoich ciężko zarobionych pieniędzy, szczególnie jeśli od dłuższego czasu ci nie idzie. Jeśli więc masz gorszą passę, nie próbuj odgrywać się za wszelką cenę – może to powodować frustrację i prowadzić do jeszcze większych strat. Jeśli zauważysz, że mimo prób nie jesteś w stanie zrezygnować z obstawiania meczy, a lwią część swoich dochodów przepuszczasz u buka, powinieneś zgłosić się do organizacji pomagających osobom zmagającym się z uzależnieniem od hazardu. Pamiętaj: graj odpowiedzialnie!

Piłka nożna – najpopularniejsze rozgrywki

Wśród najpopularniejszych rozgrywek piłkarskich znajdziemy zarówno ligi krajowe, jak i duże turnieje międzynarodowe. Wzięliśmy pod lupę kilka z nich.

Mistrzostwa świata (mundial)

Mistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyzn Mundial

Mistrzostwa świata w piłce nożnej odbywają się raz na cztery lata. Obecnie w turnieju tym biorą udział 32 zespoły wyłonione w kontynentalnych eliminacjach. Sam turniej finałowy składa się z fazy grupowej oraz fazy pucharowej. Jest to największa i najbardziej prestiżowa impreza piłkarska na świecie, która elektryzuje miliony fanów futbolu. Najwięcej tytułów mistrzowskich ma na swoim koncie Brazylia (5), przed Włochami i Niemcami (po 4). Co ciekawe od 2026 roku w turnieju będzie uczestniczyło 48 drużyn. Reprezentacja Polski ośmiokrotnie uczestniczyła w mistrzostwach, dwukrotnie zajmując 3. miejsce.

Mistrzostwa Europy (Euro)

Mistrzostwa Europy EURO

Najważniejsza impreza piłkarska na Starym Kontynencie. Uczestnicy Euro wyłaniani są poprzez eliminacje, w których udział biorą wszystkie kraje zrzeszone w organizacji UEFA – na chwilę obecną jest ich 55. Do turnieju finałowego awansują 24 zespoły. Turniej ten organizowany jest od 1958 roku, a najbardziej utytułowanymi kadrami narodowymi w historii tej imprezy są Niemcy i Hiszpania (po 3 tytuły). Reprezentacja Polski wystąpiła w mistrzostwach trzy razy. Największy sukces odniosła w 2016 roku we Francji, gdzie dotarli do ćwierćfinału. W 2012 roku Polska wspólnie z Ukrainą zorganizowała mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Liga Mistrzów (Champions League)

liga mistrzów

Najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe w Europie. Zespoły biorące w nich udział mogą liczyć na ogromne pieniądze i rozpoznawalność w całym świecie futbolu. Awansować do fazy grupowej tego turnieju nie jest jednak łatwo, o czym doskonale wiedzą kibice znad Wisły – kluby z Polski znalazły się w niej zaledwie 3-krotnie w blisko trzydziestoletniej historii Ligi Mistrzów. Puchar Europy najwięcej razy w historii wygrywał Real Madryt (13 razy). Rozgrywki Ligi Mistrzów wyróżniają się dużą liczbą pięknych bramek i sporą nieprzewidywalnością, szczególnie w fazie play-off.

Liga angielska (Premier League)

Premier League

Najbogatsza i prawdopodobnie najsilniejsza liga krajowa. Kluby zrzeszone w Premier League mogą liczyć na ogromne pieniądze z praw telewizyjnych, a ich zawodnicy zarabiają bajeczne pieniądze i cieszą się ogromną popularnością. Nie powinno więc dziwić, że w lidze angielskiej zobaczyć możemy najlepszych piłkarzy i topowych trenerów. Premier League wyróżnia się bardzo dużą liczbą stałych fragmentów gry, w tym rzutów rożnych. Najwięcej tytułów mistrzowskich w Anglii ma w swoim dorobku Manchester United (20), przed Liverpoolem FC (18) i Arsenalem Londyn (13).

Liga hiszpańska (La Liga)

la liga

Zespoły z ligi hiszpańskiej przez lata dominowały w europejskich pucharach, jednak wydaje się, że klubom z Anglii w końcu udało się do nich zbliżyć. Mimo to, nie ma wątpliwości, że La Liga w dalszym ciągu należy do najważniejszych i najsilniejszych rozgrywek w Europie. Liga hiszpańska wyróżnia się wysokim poziomem wyszkolenia technicznego swoich piłkarzy oraz dużą liczbą kartek, co najpewniej wynika z ich południowego temperamentu. Rozgrywki te słyną również z odwiecznej rywalizacji pomiędzy Realem Madryt (33 tytuły mistrzowskie) a FC Barceloną (26). Największą gwiazdą La Liga jest Lionel Messi.

Liga włoska (Serie A)

Serie A

Jeszcze na początku XXI wieku Serie A była najmocniejszą ligą krajową na Starym Kontynencie, jednak z czasem włoskie kluby zaczęły ustępować pola zespołom z Anglii i Hiszpanii. Niemniej, Włochy w dalszym ciągu słyną z wysokiego poziomu piłkarskiego, w dużej mierze za sprawą świetnej pracy szkoleniowców i ich rewolucyjnych pomysłów taktycznych. W lidze tej pada całkiem dużo bramek, rzutów rożnych i kartek, co czyni ją bardzo ciekawą pod względem typerskim. Najbardziej utytułowanymi klubami we Włoszech są Juventus Turyn (35 tytułów mistrzowskich), AC Milan oraz Inter Mediolan (po 18). Nie dziwi zatem fakt, że zakłady na Serie A są bardzo popularne wśród polskich graczy.

Liga niemiecka (Bundesliga)

Bundesliga

Rozgrywki piłkarskie u naszych zachodnich sąsiadów od zawsze należały do najsilniejszych w Europie. Co prawda tamtejsze kluby nie dysponują tak dużymi pieniędzmi co topowe zespoły w Anglii i Hiszpanii (poza Bayernem Monachium), jednak są one zarządzane w znakomity sposób. Bundesliga wyróżnia się bardzo efektownym stylem, na który składają się bardzo duża ilość bramek i wysoka średnia rzutów rożnych. Najbardziej utytułowanym klubem w Niemczech jest oczywiście Bayern Monachium (28 tytułów), przed Borussią Dortmund i Borussią M’Gladbach (po 5 tytułów).

Liga polska (Ekstraklasa)

Ekstraklasa

W naszym zestawieniu nie mogło również zabraknąć miejsca dla naszych rodzimych rozgrywek, czyli piłkarskiej Ekstraklasy. Faktem jest, że poziom ligi polskiej nie powala na kolana, a nasze kluby są w Europie od lat chłopcami do bicia, jednak i tak jej losy śledzą setki tysięcy kibiców i typerów w kraju. Rozgrywki przeznaczone są dla szesnastu najlepszych klubów piłkarskich w Polsce. Ekstraklasa wyróżnia się sporą liczbą stałych fragmentów gry i wysoką statystyką wygranych gospodarzy. Najbardziej utytułowanymi klubami w historii ligi polskiej są Ruch Chorzów (14 tytułów), Górnik Zabrze (14), Wisła Kraków (13) i Legia Warszawa (13).

Zakłady na piłkę nożną – czy warto typować?

Piłka nożna to bez dwóch zdań jedna z najciekawszych dyscyplin sportowych do obstawiania. Ogromna liczba spotkań i rynków, proste reguły oraz powszechny dostęp do transmisji i danych statystycznych czyni ten sport niezwykle atrakcyjnym dla typerów. Należy jednak pamiętać, że sama wiedza na temat tej dyscypliny nie wystarczy, by zacząć czerpać z niej zyski. Dlatego też warto konsekwentnie trzymać się założeń naszego poradnika i regularnie rozwijać swoje typerskie umiejętności, a z czasem przyjdą i solidne wygrane. Warto też typować z wykorzystaniem kodów promocyjnych, które umożliwią nam większe wygrane.

Piłka zakłady bukmacherskie – pytania i odpowiedzi

Najlepszą ofertę na piłkę nożną ma Superbet, gdzie mamy bardzo szeroką ofertę na zakłady oraz częste promocje.

Piłkę nożną można oglądać u bukmacherów. Transmisje na żywo oferują m.in. Fortuna, STS czy Superbet.

Nadal największą popularnością cieszą się zakłady główne oraz oferta na liczbę bramek. Coraz częściej gracze sięgają też po zakłady na statystyki zawodników.