Piłka nożna zakłady bukmacherskie

Piłka nożna należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Losy zarówno swoich lokalnych ekip, jak i najmocniejszych klubów na świecie regularnie śledzą miliony fanów futbolu, a najlepsi zawodnicy biją rekordy popularności, zarabiając przy tym ogromne pieniądze nie tylko na boisku, ale i z bajecznie wysokich kontraktów reklamowych.

Spis treści

Piłka nożna należy również do najpopularniejszych dyscyplin wśród typerów, chociaż wcale nie jest najłatwiejsza do obstawiania. Jeśli chcesz dowiedzieć się co i jak typować, żeby zacząć czerpać zyski z zakładów bukmacherskich na piłkę nożną, to koniecznie zapoznaj się z naszym tekstem.

Gdzie obstawiać piłkę nożną?

 • najlepsze warunki obrotu
 • bonus bez depozytu
 • dodatkowy freebet za kod
 • 20 PLN bez depozytu
 • 300 PLN zakład bez ryzyka
 • 10 PLN freebet z kodem
 • 5 PLN freebet z kodem
Odbierz
 • dodatkowy zakład bez ryzyka za kod
 • brak obrotu cashbackiem
 • 100 PLN zakład bez ryzyka
 • 600 PLN PLN od wpłat
 • 60 PLN bonus za zadania
Odbierz
 • bardzo dobre warunki cashbacku
 • 50 PLN zakład bez ryzyka
Odbierz
 • najwyższy zakład bez ryzyka
 • dodatkowy freebet za kod
 • tylko jednokrotny obrót bonusem od wpłaty
 • 35 PLN freebet od wpłaty
 • 200 PLN od wpłat
 • 3500 PLN zakład bez ryzyka
 • 20 PLN za aplikację
Odbierz
 • dwa dodatkowe bonusy za kod
 • 30 dni gry bez podatku
 • 1200 PLN zakład bez ryzyka
 • 150 PLN freebet od wpłaty
 • 2000 PLN od drugiej wpłaty
 • 2000 PLN na Euro 2024
Odbierz

Dobry bukmacher potrafi znacznie zwiększyć nasze szanse na wysokie wygrane w obstawianiu piłki nożnej. Mimo iż rekomenduje korzystanie z usług możliwie jak największej liczby buków, to jednak na początek polecam wybrać operatorów cieszących się największą renomą, którzy zagwarantują nam możliwie najwyższy poziom świadczonych usług i dostęp do wielu fajnych funkcji.

Kwestią nadrzędną przy wyborze buka jest jego legalność – upewnij się czy dany operator posiada licencję polskiego Ministerstwa Finansów. Dzięki temu unikniesz kar finansowych, a twoje pieniądze będą bezpieczne i zawsze dostępne do wypłacenia. Poniżej opisaliśmy trzech naszym zdaniem najlepszych legalnych bukmacherów z atrakcyjnymi ofertami na piłkę nożną.

Fortuna

Kolejny międzynarodowy bukmacher w naszym zestawieniu, dla którego polski rynek należy do najważniejszych. Fortuna jest marką wysoce rozpoznawalną w Polsce, w dużej mierze za sprawą sponsorowania piłkarskiej sekcji Legii Warszawa. Usługi bukmacherskie stoją na bardzo wysokim poziomie – znajdziemy w Fortunie liczne promocje, w tym Happy Hours, wiele transmisji meczowych w ramach Fortuna TV oraz jedną z lepszych aplikacji mobilnych na rynku. Fortuna ma również niezłe kursy na piłkę nożną.

Marże na piłkę nożną w Fortunie wyglądają tak:

LigaMarże w Fortunie
Liga Mistrzów5.13%
Premier League3.94%
La Liga5.50%
Serie A5.24%
Bundesliga5.30%
Ekstraklasa3.14%
Fortuna – marże na piłkę nożną

STS

Największy bukmacher na polskim rynku nie bez powodu cieszy się ogromną popularnością. Faktem jest, że nie ma najwyższej oferty kursowej, jednak i tak prezentuje się całkiem nieźle. Posiada on bowiem szereg innych zalet, do których bez dwóch zdań zaliczyć należy bogatą ofertę zakładów przedmeczowych i na żywo, sporą liczbę promocji STS na piłkę nożną i inne dyscypliny, liczne transmisje meczowe z topowych lig piłkarskich oraz nowoczesną aplikację mobilną. STS to bez dwóch zdań ścisła polska czołówka, jeśli chodzi o poziom świadczonych usług.

LigaMarże w STS
Liga Mistrzów5.27%
Premier League5.25%
La Liga5.26%
Serie A5.16%
Bundesliga5.24%
Ekstraklasa5.28%
STS – marże na piłkę nożną

Betclic

Ten znany w całej Europie operator wszedł na polski rynek w sposób bardzo efektowny. Jego serwis online posiada ogromną liczbę zalet, do których bez wątpienia zaliczyć należy bardzo wysokie kursy, platformę streamingową Betclic TV oraz świetną aplikację mobilną. Betclic posiada jedną z najlepszych ofert na piłkę nożną, zarówno pod względem kursów, jak i dostępnych rynków zdarzeń. Dużym plusem są również transmisje na żywo z najważniejszych wydarzeń piłkarskich na świecie. Ponadto Betclic oferuje swoim klientom dostęp do licznych promocji na zakłady AKO oraz oryginalny bonus powitalny. Warto odnotować, że Betclic akceptuje kody bonusowe.

Marże na najpopularniejsze ligi w Betclic wyglądają następująco:

LigaMarże w Betclic
Liga Mistrzów8.09%
Premier League3.94%
La Liga4.01%
Serie A4.21%
Bundesliga4.06%
Ekstraklasa3.97%
Betclic – marże na piłkę nożną

Obstawianie piłki nożnej – poradnik

Jak typować piłkę nożną

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną potrafią przynieść typerom spore zyski, jednak obstawianie tej dyscypliny samo w sobie wcale nie jest proste. Istnieje jednak kilka sposobów na zwiększenie swoich szans w pojedynku z bukmacherem. Poniżej zawarliśmy kilka porad autorstwa czołowych typerów, które pozwolą ci zwiększyć swoją skuteczność w obstawianiu.

Poznaj rynki bukmacherskie na piłkę nożną

Faktem jest, że klasyczne 1X2 to zdecydowanie najpopularniejszy rynek wśród graczy, jednak nie oznacza to, że musi rzeczywiście przynieść największe zyski. Jeśli rzeczywiście chcesz na poważnie zająć się zakładami bukmacherskimi, powinieneś zainteresować się rynkami pobocznymi, do których zaliczyć można między innymi:

 • Zakłady na bramki poniżej/powyżej,
 • Zakłady na dokładną liczbę bramek,
 • Zakłady na liczbę bramek zakres,
 • Zakłady na handicap dwudrogowy,
 • Zakłady na handicap trzydrogowy,
 • Zakłady na BTTS (czy obie drużyny strzelą),
 • Zakłady na dokładny wynik,
 • Zakłady na rzuty rożne poniżej/powyżej,
 • Zakłady na kartki poniżej/powyżej,
 • Zakłady na wynik 1. połowy,
 • Zakłady na wynik do przerwy/koniec meczu (tzw. „łamaki”),
 • Zakłady łączone (np. wynik/liczba goli poniżej/powyżej),
 • Zakłady na strzelców bramek.

To oczywiście tylko najpopularniejsze zakłady na tę dyscyplinę. Mecze piłki nożnej online możesz również obstawiać na żywo, co otworzy ci drogę do jeszcze większej liczby rynków. Wracając do meritum sprawy – przy obstawianiu piłki nie należy ograniczać się do zakładów na 1X2, a zamiast tego zrobić dokładny research, dzięki któremu będziesz mógł trafić na prawdziwe kursowe perełki.

Nie ograniczaj się do pojedynczego bukmachera

Kolejny niezwykle istotny punkt. Jeśli chcesz mieć dostęp do możliwie najszerszej oferty kursowej, powinieneś zarejestrować swoje konto u jak największej liczby bukmacherów. Nie jest to trudne – wystarczy posiadać dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz konto bankowe zarejestrowane na swoje nazwisko. Wysokie kursy to jednak nie wszystko co możemy w tym wypadku zyskać. Legalni bukmacherzy online oferują wszystkim swoim klientom możliwość skorzystania na bonusie powitalnym, niezależnie od tego czy posiadamy konta u innych operatorów. Przy każdorazowej rejestracji warto podać kod bonusowy, dzięki czemu zyskasz jeszcze więcej środków na darmowe zakłady, a co za tym idzie, zmaksymalizujesz swoje szanse na wysokie wygrane!

Znajdź dobre źródło statystyk

Statystyki są bardzo ważnym elementem piłki nożnej i dotyczy to nie tylko kwestii czysto sportowych, ale również bukmacherskich. Jeśli chcesz zacząć odnosić sukcesy w obstawianiu, powinieneś wyposażyć się w wysokiej klasy narzędzia, które zwiększą twoje szanse w grze. Dostęp do najbardziej rozbudowanych statystyk jest często płatny, jednak obejmują one szczegółowe dane obejmujące rzuty rożne, kartki, a nawet rzuty z autu. Umożliwi ci to skuteczniejsze typowanie większego zakresu rynków pobocznych, które często wyróżniają się bardzo przyzwoitymi kursami.

Obstawiaj single

Podstawowym błędem mniej doświadczonych typerów jest obstawianie wyłącznie zakładów akumulacyjnych z bardzo wysokimi kursami. Doświadczeni typerzy zdają sobie sprawę, że każde kolejne spotkanie na kuponie znacznie zmniejsza ich szanse na wygraną. Dlatego też najczęściej wybierają zakłady singlowe obstawiane za większe stawki i w ten sposób maksymalizują swoje zyski. Jeśli więc chcesz zacząć wygrywać poważne pieniądze, powinieneś obstawiać 1 lub maksymalnie 2 spotkania na kupon, a kupony akumulacyjne obstawiać od czasu do czasu, za mniejsze stawki.

Spróbuj zakładów na żywo

Jednym z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych typów zakładów na piłkę nożną są zakłady na żywo (tzw. live’y). Pozwalają one na obstawianie spotkań zgodnie z duchem gry. Jeśli chcesz zainteresować się tą formą obstawiania, powinieneś skorzystać z usług bukmachera posiadającego dostęp do transmisji z meczów piłki nożnej na żywo, dzięki czemu będziesz mógł natychmiast reagować na wydarzenia na boisku. Pamiętaj jednak, by wcześniej ustalić sumę pieniędzy jaką chcesz przeznaczyć na ten cel, gdyż podczas obstawiania live’ów można łatwo „popłynąć”.

Korzystaj z grup i forów bukmacherskich

Kolejna bardzo przydatna porada. Dzięki grupom bukmacherskim na Facebooku i w innych miejscach Internetu zyskasz możliwość skonsultowania swoich kuponów z bardziej doświadczonymi graczami. Wiele tego typu serwisów posiada również swego rodzaju kąciki, takie jak „typy bukmacherskie na dziś” obejmujące piłkę nożną i inne dyscypliny sportowe. Nie zagwarantują Ci one co prawda pewnych wysokich wygranych, jednak wyposażą cię w materiał poglądowy, z pomocą którego będziesz mógł konstruować jeszcze skuteczniejsze kupony.

Pamiętaj, żeby grać odpowiedzialnie

Ostatnia, jednak być może najważniejsza porada w tym tekście. Niezależnie od tego jak bardzo zaangażowałeś się w obstawianie, pamiętaj, że zakłady bukmacherskie to nie wszystko i nie warto inwestować w nie wszystkich swoich ciężko zarobionych pieniędzy, szczególnie jeśli od dłuższego czasu ci nie idzie. Jeśli więc masz gorszą passę, nie próbuj odgrywać się za wszelką cenę – może to powodować frustrację i prowadzić do jeszcze większych strat. Jeśli zauważysz, że mimo prób nie jesteś w stanie zrezygnować z obstawiania meczy, a lwią część swoich dochodów przepuszczasz u buka, powinieneś zgłosić się do organizacji pomagających osobom zmagającym się z uzależnieniem od hazardu. Pamiętaj: graj odpowiedzialnie!

Piłka nożna – najpopularniejsze rozgrywki

Wśród najpopularniejszych rozgrywek piłkarskich znajdziemy zarówno ligi krajowe, jak i duże turnieje międzynarodowe. Wzięliśmy pod lupę kilka z nich.

Mistrzostwa świata (mundial)

Mistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyzn Mundial

Mistrzostwa świata w piłce nożnej odbywają się raz na cztery lata. Obecnie w turnieju tym biorą udział 32 zespoły wyłonione w kontynentalnych eliminacjach. Sam turniej finałowy składa się z fazy grupowej oraz fazy pucharowej. Jest to największa i najbardziej prestiżowa impreza piłkarska na świecie, która elektryzuje miliony fanów futbolu. Najwięcej tytułów mistrzowskich ma na swoim koncie Brazylia (5), przed Włochami i Niemcami (po 4). Co ciekawe od 2026 roku w turnieju będzie uczestniczyło 48 drużyn. Reprezentacja Polski ośmiokrotnie uczestniczyła w mistrzostwach, dwukrotnie zajmując 3. miejsce.

Mistrzostwa Europy (Euro)

Mistrzostwa Europy EURO

Najważniejsza impreza piłkarska na Starym Kontynencie. Uczestnicy Euro wyłaniani są poprzez eliminacje, w których udział biorą wszystkie kraje zrzeszone w organizacji UEFA – na chwilę obecną jest ich 55. Do turnieju finałowego awansują 24 zespoły. Turniej ten organizowany jest od 1958 roku, a najbardziej utytułowanymi kadrami narodowymi w historii tej imprezy są Niemcy i Hiszpania (po 3 tytuły). Reprezentacja Polski wystąpiła w mistrzostwach trzy razy. Największy sukces odniosła w 2016 roku we Francji, gdzie dotarli do ćwierćfinału. W 2012 roku Polska wspólnie z Ukrainą zorganizowała mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Liga Mistrzów (Champions League)

liga mistrzów

Najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe w Europie. Zespoły biorące w nich udział mogą liczyć na ogromne pieniądze i rozpoznawalność w całym świecie futbolu. Awansować do fazy grupowej tego turnieju nie jest jednak łatwo, o czym doskonale wiedzą kibice znad Wisły – kluby z Polski znalazły się w niej zaledwie 3-krotnie w blisko trzydziestoletniej historii Ligi Mistrzów. Puchar Europy najwięcej razy w historii wygrywał Real Madryt (13 razy). Rozgrywki Ligi Mistrzów wyróżniają się dużą liczbą pięknych bramek i sporą nieprzewidywalnością, szczególnie w fazie play-off.

Liga angielska (Premier League)

Premier League

Najbogatsza i prawdopodobnie najsilniejsza liga krajowa. Kluby zrzeszone w Premier League mogą liczyć na ogromne pieniądze z praw telewizyjnych, a ich zawodnicy zarabiają bajeczne pieniądze i cieszą się ogromną popularnością. Nie powinno więc dziwić, że w lidze angielskiej zobaczyć możemy najlepszych piłkarzy i topowych trenerów. Premier League wyróżnia się bardzo dużą liczbą stałych fragmentów gry, w tym rzutów rożnych. Najwięcej tytułów mistrzowskich w Anglii ma w swoim dorobku Manchester United (20), przed Liverpoolem FC (18) i Arsenalem Londyn (13).

Liga hiszpańska (La Liga)

la liga

Zespoły z ligi hiszpańskiej przez lata dominowały w europejskich pucharach, jednak wydaje się, że klubom z Anglii w końcu udało się do nich zbliżyć. Mimo to, nie ma wątpliwości, że La Liga w dalszym ciągu należy do najważniejszych i najsilniejszych rozgrywek w Europie. Liga hiszpańska wyróżnia się wysokim poziomem wyszkolenia technicznego swoich piłkarzy oraz dużą liczbą kartek, co najpewniej wynika z ich południowego temperamentu. Rozgrywki te słyną również z odwiecznej rywalizacji pomiędzy Realem Madryt (33 tytuły mistrzowskie) a FC Barceloną (26). Największą gwiazdą La Liga jest Lionel Messi.

Liga włoska (Serie A)

Serie A

Jeszcze na początku XXI wieku Serie A była najmocniejszą ligą krajową na Starym Kontynencie, jednak z czasem włoskie kluby zaczęły ustępować pola zespołom z Anglii i Hiszpanii. Niemniej, Włochy w dalszym ciągu słyną z wysokiego poziomu piłkarskiego, w dużej mierze za sprawą świetnej pracy szkoleniowców i ich rewolucyjnych pomysłów taktycznych. W lidze tej pada całkiem dużo bramek, rzutów rożnych i kartek, co czyni ją bardzo ciekawą pod względem typerskim. Najbardziej utytułowanymi klubami we Włoszech są Juventus Turyn (35 tytułów mistrzowskich), AC Milan oraz Inter Mediolan (po 18). Nie dziwi zatem fakt, że zakłady na Serie A są bardzo popularne wśród polskich graczy.

Liga niemiecka (Bundesliga)

Bundesliga

Rozgrywki piłkarskie u naszych zachodnich sąsiadów od zawsze należały do najsilniejszych w Europie. Co prawda tamtejsze kluby nie dysponują tak dużymi pieniędzmi co topowe zespoły w Anglii i Hiszpanii (poza Bayernem Monachium), jednak są one zarządzane w znakomity sposób. Bundesliga wyróżnia się bardzo efektownym stylem, na który składają się bardzo duża ilość bramek i wysoka średnia rzutów rożnych. Najbardziej utytułowanym klubem w Niemczech jest oczywiście Bayern Monachium (28 tytułów), przed Borussią Dortmund i Borussią M’Gladbach (po 5 tytułów).

Liga polska (Ekstraklasa)

Ekstraklasa

W naszym zestawieniu nie mogło również zabraknąć miejsca dla naszych rodzimych rozgrywek, czyli piłkarskiej Ekstraklasy. Faktem jest, że poziom ligi polskiej nie powala na kolana, a nasze kluby są w Europie od lat chłopcami do bicia, jednak i tak jej losy śledzą setki tysięcy kibiców i typerów w kraju. Rozgrywki przeznaczone są dla szesnastu najlepszych klubów piłkarskich w Polsce. Ekstraklasa wyróżnia się sporą liczbą stałych fragmentów gry i wysoką statystyką wygranych gospodarzy. Najbardziej utytułowanymi klubami w historii ligi polskiej są Ruch Chorzów (14 tytułów), Górnik Zabrze (14), Wisła Kraków (13) i Legia Warszawa (13).

Zakłady na piłkę nożną – czy warto typować?

Piłka nożna to bez dwóch zdań jedna z najciekawszych dyscyplin sportowych do obstawiania. Ogromna liczba spotkań i rynków, proste reguły oraz powszechny dostęp do transmisji i danych statystycznych czyni ten sport niezwykle atrakcyjnym dla typerów. Należy jednak pamiętać, że sama wiedza na temat tej dyscypliny nie wystarczy, by zacząć czerpać z niej zyski. Dlatego też warto konsekwentnie trzymać się założeń naszego poradnika i regularnie rozwijać swoje typerskie umiejętności, a z czasem przyjdą i solidne wygrane. Warto też typować z wykorzystaniem kodów promocyjnych, które umożliwią nam większe wygrane.