STS czy bet365 – Porównanie bukmacherów

Informujemy, że oferta Bet365 jest dostępna tylko dla graczy przebywających poza terytorium naszego kraju. Bukmacher nie posiada zgody polskiego Ministerstwa Finansów na prowadzenie kasyna online i zakładów bukmacherskich. Z oferty mogą korzystać gracze spoza Polski, mieszkający w państwach, w których dozwolona jest gra w bet365.

Do kwietnia 2017 roku mnóstwo graczy z Polski zadawało sobie pytanie: STS czy bet365? U którego bukmachera założyć konto? Była to naprawdę trudna decyzja, gdyż obie firmy oferowały bardzo dobre kursy i bogatą ofertę zakładów. Dlatego postanowiliśmy przedstawić zalety i wady obu tych bukmacherów na zasadzie porównania poszczególnych elementów.

Pamiętajcie jednak, że gra w bet365, po nowelizacji ustawy hazardowej wprowadzonej 1 kwietnia 2017 roku, jest nielegalna. Z oferty bukmachera mogą korzystać tylko gracze spoza Polski.

STS czy bet365 – Bonus powitalny

Dla większości graczy wybór STS czy bet365 sprowadzał się do bonusu powitalnego i wysokości kursów. Są to prawdopodobnie najważniejsze elementy w ofercie bukmacherskiej. Support, metody płatności czy nawet bezpieczeństwo to sprawy drugorzędne. Zaczniemy od bonusu powitalnego, jednak omówimy wszystkie istotne elementy u obu bukmacherów.

Tutaj zdecydowanie lepszy jest STS i pozostawia konkurenta daleko w tyle. Oferta powitalna największego polskiego bukmachera składa się z aż trzech bonusów, zaś jego brytyjski konkurent ma tylko jeden.

STS oferuje osobom, które założą konto bonusy od trzech pierwszych depozytów do kwoty 1500 zł. Kolejnym bonusem jest zakład bez ryzyka w wysokości 100 zł dostępny z kodem promocyjnym. Oznacza to, że jeśli twój pierwszy zakład okaże się przegrany bukmacher zwróci ci postawioną stawkę do 100 zł. Są jeszcze dwa cashbacki po 20 zł. Jeden do wykorzystania na sporty wirtualne, a drugi na zakłady na gry karciane.

Jak wspomnieliśmy wyżej, bet365 nie posiada licencji na prowadzenie zakładów w Polsce, zatem porównamy pakiet powitalny STS z bonusem na start dla graczy z Wielkiej Brytanii. Osoby, które założą konto z Wysp otrzymają bonus 100 % od wpłaty do £200. To jedyny bonus na jaki mogą liczyć nowi gracze zakładów bukmacherskich bet365.

Jak widać promocja powitalna w STS jest dużo lepsza. Dodatkowo u polskiego bukmachera działa kod promocyjny, który zwiększa ofertę na start.

Wynik STS czy bet365 – 1:0

Wysokość kursów bukmacherskich

Bardzo ważnym elementem w odpowiedzi na pytanie STS czy bet365 jest wysokość kursów bukmacherskich. I tu zaskoczenie. Gdy bet365 działał jeszcze w Polsce to jego kursy były zdecydowanie wyższe niż STS. Generalnie bet365 uchodzi za bukmachera z jednymi z najwyższych kursów w Europie. Dodatkowo STS działając w Polsce musi mierzyć się z 12-procentowym podatkiem od każdej postawionej na zakłady kwoty. To zdecydowanie utrudnia oferowanie bardzo atrakcyjnych kursów, ale dla największego polskiego bukmachera jest to możliwe. Przeglądając oferty obu bukmacherów widzimy, że są one bardzo podobne, a w wielu przypadkach STS ma wyższe.

Ekstraklasa kursy bukmacherskie przez internet

By bardziej zobrazować kwestię kursów wzięliśmy pod lupę te na trzecią kolejkę Ekstraklasy w sezonie 2019/2020. Tak jak wspominaliśmy, bet365 jest nielegalny w Polsce, ale Polacy mieszkający w krajach gdzie bukmacher ten posiada licencję mogą stawiać zakłady na najwyższą polską ligę piłkarską.

bet365 kursy na Ekstraklasę

BET365 kursy Ekstraklasa
Kursy bet365 na Ekstraklasę

STS kursy na Ektraklasę

STS kursy Ekstraklasa
Kursy STS na Ekstraklasę

Jak widać na załączonych screenach w wielu zakładach wyższe kursy znajdziesz w STS. Różnice nie są może ogromne, ale zdecydowanie widoczne.

By było to bardziej widoczne porównamy kilka spotkań w tabeli.

MeczSTSbet365
Arka Gdynia – Korona Kielce2.65 – 3.20 – 2.762.60 – 3.25 – 2.70
Raków Częstochowa – Cracovia Kraków2.60 – 3.30 – 2.752.45 – 3.40 – 2.75
Wisła Płock – Lechia Gdańsk2.60 – 3.30 – 2.742.30 – 3.20 – 3.10
ŁKS Łódź – Lech Poznań2.75 – 3.30 – 2.602.70 – 3.30 – 2.55
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok2.45 – 3.40 – 2.852.30 – 3.30 – 3.10
STS vs. Bet365 kursy na Ekstraklasę

Wynik STS czy bet365 – 2:0

Obsługa klienta

Rola supportu często nie jest doceniana przez graczy gdyż na ogół nie ma potrzeby kontatkować się z obsługą klienta. Jednak gdy wystąpi jakiś problem to dopiero wówczas gracze widzą jak istotna jest możliwość skontaktowania się z pomocą.

Oba serwisy bukmacherskie posiadają kilka metod kontaktu z obsługą klienta. Najważniejszym z nich jest live chat. Działa on bardzo szybko, już po chwili możemy otrzymać odpowiedź od działu pomocy. U obu buków działa on 24 godziny na dobę. Oprócz tego zarówno bet365 jak i STS posiadają możliwość kontaktu poprzez e-mail. Brytyjski bukmacher ma dodatkowo linię telefoniczną dla graczy czynną siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Za to przyznajemy mu punkt.

Wynik STS czy bet365 – 2:1

Bezpieczeństwo danych i pieniędzy

Kolejnym bardzo istotnym elementem dla rozstrzygnięcia, czy bet365 czy STS’y są lepszym bukmacherem jest kwestia bezpieczeństwa danych i pieniędzy na koncie. Obie firmy cieszą się ogromnym zaufaniem graczy, STS tych polskich a bet365 w krajach, w których jest legalny.

bet365 to największy bukmacher internetowy na świecie. Do kwietnia 2017 roku w Polsce 35% wszystkich graczy online miało u niego konto. Firma jest notowana na giełdzie w Wielkiej Brytanii i zatrudnia kilkadziesiąt tysięcy osób. Jednocześnie jest zarejestrowana na Gibraltarze zatem podlega surowemu prawu Unii Europejskiej. Możesz być pewien, że nikt nie przywłaszczy sobie Twoich danych i pieniędzy.

Z kolei STS to najbardziej rozpoznawalne zakłady bukmacherskie, głównie dzięki obecności tysięcy punktów offline. STSy wprawdzie nie są jeszcze notowane na giełdzie, jednak są bardzo długo obecna na polskim rynku. Firma jest zarejestrowana w Polsce, a wymogi działalności nad Wisłą są jeszcze bardziej restrykcyjne niż na Gibraltarze.

Dlatego śmiało możemy stwierdzić, że zarówno na bet365 jak i na STSach będziesz w 100% bezpieczny. W tej kategorii obu bukmacherom przynajemy po jednym punkcie.

Wynik STS czy bet365 – 3:2

Metody Płatności i łatwość obsługi

W kategorii metod płatności nieznacznie wygrywa bet365, który oferuje kilkanaście możliwości dokonania depozytu i wypłaty środków. Wszystkie najpopularniejsze metody są tam dostępne np. karty kredytowe, szybkie przelewy bankowe, Skrill, Neteller czy karty przedpłacone.

Z kolei oferta płatności STSów jest też bardzo dobra, ale nieznacznie mniejsza niż bet365. Oprócz szybkich przelewów bankowych można skorzystać z platform płatności internetowych, takich jak PayU, dotpay czy Tpay.com, a także z portfeli elektronicznych Skrill oraz Netteler. Zatem w tej kategorii przyznajemy punkt bet365.

Wynik STS czy bet365 – 3:3

Licencja na grę w Polsce

Tego elementu nie możemy ominąć. Wszystkie osoby mieszkające w Polsce mogą bez problemu stawiać zakłady w STS. Bukmacher posiada licencję Ministra Finansów na prowadzenie zakładów wzajemnych. bet365 takiej licencji nie ma i gra u niego jest nielegalna. Osobie, której uda się (mimo blokowania stron bet365 w Polsce) postawić zakład u największego na świecie buka może grozić za to kara, dlatego zdecydowanie polecamy założenie konta w STS.

Gra w bet365 jest legalna w krajach, w których bukmacher otrzymał licencję (m.in. Wielka Brytania, Malta, Włochy, Hiszpania), jest też dostępny w Chinach, Bułgarii, Kanadzie, Niemczech, Rosji, Szwecji i innych.

Warto wspomnieć też, że w lutym 2019 roku STS uruchomił zakłady STSbet dla Polaków mieszkających poza granicami Polski. Obejmują one w sumie 11 krajów: Andorę, Gibraltar, Islandię, Luksemburg, Łotwę, Maltę, Niemcy, Norwegię, San Marino, Słowenię i Wielką Brytanię. Dzięki nim rodacy, którzy emigrowali z kraju mogą korzystać ze znakomitej oferty na zakłady STS, a także z promocji i bonusów. Zatem w tej kategorii dajemy oczywiście punkt STS.

Wynik końcowy STS czy bet365 – 4:3

STS lepszy od bet365

Porównaliśmy najważniejsze elementy z oferty obu bukmacherów, czyli bonus powitalny, wysokość kursów na zakłady, obsługę klienta, bezpieczeństwo danych, metody płatności i dostępność w Polsce. Okazało się, że po zaciętej walce, STS wypada lepiej. Dlatego wszystkim, którzy tęsknią za ofertą bet365 polecamy rozpoczęcie zabawy u największego polskiego bukmachera. Z pewnością nie będziecie zawiedzeni.