Tenis stołowy w zakładach bukmacherskich

Tenis stołowy, lub inaczej po prostu „ping-pong”, to sport, z którym chyba każdy z nas miał styczność podczas lekcji wychowania fizycznego lub na podwórku. Nie każdy jednak wie, że typowanie meczów w tej dyscyplinie potrafi również dostarczyć sporych emocji, szczególnie, jeśli możemy śledzić te rozgrywki na żywo za pośrednictwem streamingu.

Szybkie i efektowne akcje prowadzone przez profesjonalistów potrafią zachwycić i przyspieszyć bicie serca, a samej rozgrywki nie można nazwać monotonną. Z pewnością jest to sport, którym warto się zainteresować, jeśli szukasz nowych typerskich wyzwań. Żeby ułatwić Ci wdrażanie się w typowanie tenisa stołowego, przygotowaliśmy nasz specjalny poradnik.

Spis treści

Gdzie obstawiać tenis stołowy?

Spotkania tenisa stołowego są szeroko dostępne w ofertach legalnych bukmacherów online. W Polsce obecnie działa kilkunastu takich operatorów, a do czołówki pod tym względem na pewno należy zaliczyć Fortunę, STS, forBET czy LVBET. Każdy z nich wystawia na ogół kursy na mecze zarówno dużych jak i małych turniejów ping-pongowych i to zarówno w formie przedmeczowej jak i live. Pamiętaj, również by sprawdzić czy dany bukmacher oferuje możliwie największą liczbę rynków, dzięki czemu zyskasz znacznie większe pole manewru. Warto przy okazji dowiedzieć się czy dany bukmacher gwarantuje możliwość skorzystania z bonusu powitalnego oraz kodów bonusowych.

Naszym zdaniem najlepszym bukmacherem do typowania tenisa stołowego jest Fortuna. Gracze znajdą tam najbardziej kompleksową ofertę na tę dyscyplinę sportu. Rynki pojawiają się szybko i kursy są wysokie. W Fortunie bardzo dobrze obstawia się tenis stołowy również w zakładach live. Dostępne jest też wiele transmisji na żywo, które znacząco podnoszą atrakcyjność obstawiania tenisa stołowego.

Zakłady bukmacherskie na tenis stołowy – rynki

Jeśli planujemy na poważnie zająć się obstawianiem tenis stołowy u bukmacherów, to na pewno warto zapoznać się z podstawowymi rynkami na tę dyscyplinę. Dowiedzmy się nieco więcej na ich temat:

Rezultat spotkania/seta

W przypadku tenisa stołowego jest to zakład dwudrogowy, z racji tego, że w meczach tenisa stołowego nie przewidziano remisów. Poza zakładami na zwycięzcę spotkania można obstawiać również zwycięzców poszczególnych setów, na ogół po nieco lepszym kursie. Warto wspomnieć, że mecze tenisa stołowego toczone są do 3 lub 4 zwycięskich setów.

Handicapy na sety/punkty

Handicapy to rynek, który wydaje się wręcz stworzony do zakładów na tenisa stołowego. Gracze mają możliwość obstawiania zarówno handicapów na zdobycz punktową w poszczególnych setach, jak i na same sety w przypadku wyniku spotkania. Handicapy w tenisie stołowym, podobnie jak w innych dyscyplinach sportowych, mogą zapewnić spore zyski.

Ilość punktów poniżej/powyżej w spotkaniu/secie

Znany z innych dyscyplin zakład na poniżej/powyżej. W tym wypadku obstawiamy łączną liczbę punktów zdobytą przez zawodników w całym spotkaniu lub w danym secie. Kursy w przypadku tego rynku są z zasady całkiem przyzwoite, więc na pewno warto się nim zainteresować.

Łączna liczba setów poniżej/powyżej

Zakład znany chociażby z ziemnej odmiany tenisa. Tym razem obstawiamy łączną liczbę setów, których maksymalnie może być 5 lub 7. Kursy na ten rynek bywają całkiem niezłe i nieraz znacznie korzystniej jest obstawiać go zamiast, dajmy na to, zakładu na zwycięzcę spotkania.

Suma punktów w secie – parzyste/nieparzyste

W przypadku typowania tego rynku dość dużo zależy od szczęścia, jednak w przeciwieństwie do dyscyplin takich jak piłka ręczna, w których nie występują „stany”, zawsze są większe szanse, że suma punktów zdobytych przez obydwu zawodników będzie parzysta. Dzieje się tak z prostej przyczyny – przy stanie seta 10:10 nie ma innego wyjścia niż to, że zakończy się on rezultatem innym niż „parzyste”.

Biorąc pod uwagę liczbę rynków zdarzeń udostępnianych przez bukmacherów online to najlepiej w tej kwestii prezentuje się LV BET. Poza zwycięzcą meczu wytypujemy również, sumę punktów w secie, zwycięzcę seta, sumę punktów w meczu (parzysta/nieparzysta) czy handicap.

Tenis stołowy – gdzie oglądać 

Gdy gracz poznał już rynki, które może typować w tenisie stołowy oraz najlepszych bukmacherów do typowania tej dyscypliny sportu, powinien także wiedzieć, gdzie może cieszyć się transmisjami na żywo, postawionych przez siebie zakładów. Oglądanie spotkań tenisa stołowego na żywo, to nie tylko dodatkowa gwarancja emocji, ale również sposób na lepszą i dokładniejszą analizę meczów i gry poszczególnych zawodników. Ma to niebagatelny wpływ na częstotliwość zwycięstw w zakładach oraz pozwala lepiej poznać specyfikację tenisa stołowego.

Niestety mecza tenisa stołowego poza Igrzyskami Olimpijskimi bardzo rzadko transmitowane są w telewizji. Na szczęście legalni polscy bukmacherzy spieszą z pomocą fanom tej dyscypliny i oferują liczne transmisje na swoich stronach. Oto lista bukmacherów, u których znajdziemy streamy na tenis stołowy:

STS

Jeden z dwóch polskich gigantów na rynku bukmacherskim ma najbardziej rozwinięty streaming sportowy wśród całej konkurencji. Nie brakuje również transmisji z tenisa stołowego. Dostępne rozgrywki i turnieje to:

 • liga rosyjska 
 • liga rosyjska kobiet
 • Challenger series 

By  cieszyć  z transmisji z tenisa stołowego w STS, trzeba posiadać konto gracza w serwisie oraz zawrzeć zakład o dowolnej sumie na dowolne wydarzenie w ciągu ostatnich 24 godzin z konta depozytowego.

Fortuna

Fortuna pod względem transmisji live dotrzymuje kroku STS i również w oferuje streaming z tenisa stołowego. Rozgrywki jakie znajdziemy u tego bukmachera to: 

 • Setka Cup 
 • Setka Cup kobiet
 • Liga rosyjska mężczyzn.  

Aby móc korzystać z transmisji Fortuny, bilans konta musi być dodatni oraz na koncie musi znajdować się zawarty kupon danego dnia.

Superbet  

Superbet swoimi transmisjami live wyróżnia się na tle nieco mniej znanych bukmacherów. Oferuje naprawde liczne transmisje i również nie brakuje ich w tenisie stołowym. Rozgrywki jakie znajdziemy w streamach u tego buka to: 

 • TT Cup 
 • Challenger series
 • Liga rosyjska mężczyzn 

Korzystanie z transmisji u tego bukmachera jest niezwykle proste, ponieważ wystarczy być zalogowanym. 

LVBET 

LVBET nie oferuje wielu transmisji live, ale użytkownicy tego bukmachera znajdą tam  streamy z tenisa stołowego. Oferta transmisji w tej dyscyplinie zmienia się dynamicznie, ale regularnie pokazywane są mecze: 

 • TT Cup 
 • Setka cup

Do korzystania z transmisji live w LVBET wystarczy być zalogowanym.

Wymienieni bukmacherzy najczęściej transmitują tenis stołowy wśród wszystkich legalnych polskich bukmacherów. W zależności od turnieju transmisje mogę mieć szerszy lub węższy zakres, więc zachęcamy do regularnego sprawdzania kalendarza live z transmisjami, który dostępny jest na stronach bukmacherów.

Zakłady na tenisa stołowego – porady

Przejdźmy do najważniejszego punktu naszego artykułu, czyli listy porad, z których pomocą będziesz w stanie znacznie zwiększyć swoje szanse w nierównej walce z bukmacherem.

 1. Pamiętaj, że ranking to nie wszystko – jasne jest, że jeśli nie jesteśmy na bieżąco z rozgrywkami w tenisa stołowego, to sprawdzanie rankingu zawodników biorących udział w typowanym przez nas spotkaniu jest wręcz niezbędne. Niemniej, sam ranking to nie wszystko. Znacznie istotniejsza wydaje się ostatnia dyspozycja danego zawodnika. Warto więc sprawdzić czy typowany przez nas gracz jest obecnie w formie. Nie należy jednak ograniczać się przy tym wyłącznie do bilansu ostatnich wygranych i porażek, ale wziąć pod uwagę zdobyte przy tej okazji punkty i zwyciężone sety.
 2. Sprawdź rangę turnieju – wbrew pozorom jest to niezwykle ważny punkt. W turniejach niższej rangi na ogół pada znacznie więcej niespodzianek, z racji tego, że grają w nich na ogół zawodnicy nieco niższej klasy. Jasne jest, że w zawodach takich jak Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata, przedwczesna eliminacja faworytów, należących z reguły do czołówki światowych rankingów, zdarza się stosunkowo rzadko.
 3. Zwróć uwagę na styl gry zawodników – element ten odgrywa w tenisie stołowym wyjątkowo istotną rolę. Przykładowo, nawet wśród zawodowców nie brakuje graczy, którzy nie potrafią grać przeciwko leworęcznym rywalom. Co więcej, tyczy się to często zawodników wysoko notowanych w światowych rankingach, którzy na ogół demolują praworęcznych rywali. Warto również zwrócić uwagę czy dany gracz preferuje grę forhendem czy bekhendem oraz czy prezentuje ofensywny czy defensywny styl gry. Istotny bywa nawet sposób trzymania rakietki – gracze z Europy na ogół preferują styl klasyczny (tzw. shakehand), a Azjaci styl piórkowy (tzw. Penhold), przy czym często zdarza się, że dany zawodnik ma problemy grając z rywalem o przeciwnym stylu. Warto więc sprawdzać historię bezpośrednich pojedynków danych zawodników, gdyż dzięki temu będziemy mieli większe szanse na wygraną. Warto również poszukać typów bukmacherskich z analizą, które znajdziesz m. in. na forach internetowych.
 4. Znajdź jak najwięcej informacji o życiu pozasportowym zawodnika – jedną z kluczowych kwestii dla tenisisty stołowego jest umiejętność zachowania koncentracji. Ta z kolei może być często zachwiana przez problemy natury osobistej, które potrafią rozproszyć nawet najlepszych zawodników, zresztą niezależnie od uprawianej dyscypliny. Faktem jest, że znaleźć informacje na temat życia prywatnego tenisistów stołowych nie jest łatwo, gdyż, przynajmniej w Europie, nie jest to sport mainstreamowy. Niemniej, warto sprawdzić profil danego zawodnika w social media, np. na Facebooku czy Twitterze, by dowiedzieć się czy nie pojawiły się jakieś wydarzenia, które ewentualnie mogłyby go zdekoncentrować.
 5. Pamiętaj, że wygranie pierwszego seta nie gwarantuje wygranej w całym meczu – ważna rada, szczególnie jeśli typujesz tenis stołowy na żywo. Wielu niedoświadczonych graczy popełnia ten błąd, że po przekonującej wygranej danego zawodnika w pierwszym secie, z automatu obstawia jego wygraną w całym spotkaniu. W tenisie stołowym ważną rolę odgrywa między innymi „wyczucie” serwisu rywala, a proces ten może zająć nieco więcej czasu, nawet klasowym graczom. Ponadto, łatwa wygrana w pierwszym secie może negatywnie wpłynąć na koncentrację zawodnika, gdyż może ulec zbytniemu rozluźnieniu. Dlatego też warto na ogół potraktować 1. set jako swoistą „rozgrzewkę” przed właściwą grą i skupić swoją uwagę na kwestiach, takich jak odbiór, serwis, liczba odbić w wymianie oraz czy dany gracz popełnia duże czy drobne błędy.
 6. Wypatruj ciekawych zawodników – od czasu do czasu możesz natrafić na ciekawe spotkanie, w którym zawodnik nisko notowany w rankingu stawia bardzo trudne warunki lub po prostu daje lekcję tenisa stołowego graczowi ze światowej czołówki. W tym wypadku warto przyjrzeć się danemu underdogowi nieco bliżej, żeby dowiedzieć się czy nie mamy czasem do czynienia ze sporym talentem. Jeśli więc zawodnik ten okaże się młody, na pewno warto spróbować stawiać na niego w kolejnych spotkaniach danego turnieju lub sezonu.
 7. Oceń formę poszczególnych zawodników – faktem jest, że tenis stołowy nie należy do najbardziej wyczerpujących i fizycznych dyscyplin sportowych. Jasne jest jednak również, że niektórzy zawodnicy często oszczędzają się przez większość sezonu i szykują się na występ w najważniejszym wydarzeniu. Trend ten jest szczególnie widoczny w roku olimpijskim.
 8. Pamiętaj, że Chińczycy grają w innej lidze – dyscyplina ta została do tego stopnia zdominowana przez zawodników z Państwa Środka, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski ograniczył liczbę zawodników z poszczególnych krajów do dwóch na każdy turniej, ponieważ Chińczycy regularnie zajmowali po 3 miejsca na podium. W światowych rankingach również od lat przodują zawodnicy i zawodniczki z Chin. Nie piszę tego wszystkiego po to, by zniechęcić cię przed obstawianiem na ich rywali, gdyż kursy na tego typu niespodzianki są na ogół niezwykle wysokie, jednak faktem jest, że reprezentanci tego kraju rzadko odchodzą od stołu pokonani.
 9. Weź pod uwagę wysokość kursów – chociaż wielu doświadczonych typerów zdaje się zapominać o tym punkcie, to jest to tak naprawdę jeden z najbardziej sprawdzonych sposobów na zarobienie pieniędzy, i to nie tylko w przypadku tenisa stołowego, ale i innych dyscyplin sportowych. Kwestia ta jest szczególnie ważna, jeśli bierzesz pod uwagę obstawianie zakładów terminowych, na zwycięstwo takich gigantów ping-ponga jak Xu Xin, Fan Zhendong czy legendarny Ma Long. Kursy na ich wygrane w turniejach o wysokim rankingu u poszczególnych bukmacherów online często znacznie różnią się między sobą. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze operatora.
 10. Graj za środki bonusowe – jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z obstawianiem tenisa stołowego, to warto postarać się o zdobycie środków bonusowych, z pomocą których będziesz mógł nabrać doświadczenia, nie ryzykując przy tym własnych pieniądze. Bonusy powitalne i freebety możesz uzyskać po założeniu konta u bukmachera i złożeniu depozytu. Przy rejestracji warto pamiętać o podaniu kodu bonusowego, dzięki któremu zyskasz bonus o maksymalnej wartości.

Tenis stołowy – przepisy

Obstawianie tenisa stołowego nie różni się specjalnie od obstawiania tenisa ziemnego. Zasady są dość zbliżone, z tą różnicą, że w tenisie stołowym nie istnieje pojęcie gemów. Zamiast tego mamy sety rozgrywane do 11 punktów i mecze rozgrywane są do czterech lub trzech wygranych setów. Serwujący w spotkaniu zmieniają się co 5 piłek. Warto odnotować, że przepisy przewidują, że każdy set musi być wygrany różnicą co najmniej 2 punktów, a w przypadku gdy wystąpi tzw. „stan”, zawodnicy serwują po dwa razy, aż do uzyskania wymaganej przewagi.

Co ciekawe, Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego (ITTF) od czasu do czasu wprowadza zmiany w przepisach, które mają na celu uatrakcyjnienie samej rozgrywki. Przykładowo, do 2001 roku oficjalne spotkania rozgrywane były do 21 punktów. Zmianom ulegały również zasady dotyczące samego sprzętu. Obecnie mecze rozgrywane są piłeczkami o średnicy 40 mm i wadze 2,7 grama. Z kolei w przypadku rakietek, gracze mają o wiele większe pole manewru – obowiązuje dowolność do rozmiarów i wagi tego sprzętu.

Znacznie bardziej restrykcyjne przepisy dotyczą wymiarów stołów, na których rozgrywane są mecze. Ich długość ma wynosić 274 cm, przy szerokości 152,5 cm. Wysokość stołu liczona od podłoża powinna wynosić 76 cm. Wreszcie, rozdzielająca obydwie połowy siatka ma być ustawiona na wysokości 15,25 cm.

ITTF rozróżnia pięć różnych typów rozgrywek. Są to mecze singlowe kobiet i mężczyzn, debel kobiet i mężczyzn oraz mikst. Te ostatnie to tak naprawdę mecze deblowe rozgrywane w parach damsko-męskich.

Tenis stołowy – najważniejsze turnieje

Tenis stołowy w Polsce nie jest na tyle popularnym sportem, aby każdy kibic dokładnie wiedział, które turnieje i rozgrywki mają największą wagę. Taka wiedza jest bardzo istotna, ponieważ gracz przy obstawianiu musi wiedzieć, jaki stopień zaangażowania będzie prezentował dany zawodnik. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom najważniejsze rozgrywki i turnieje tenisa stołowego. 

 • Igrzyska Olimpijskie – Na odbywających się co cztery lata Igrzyskach, rozgrywane są  konkurencje indywidualne i drużynowe. Najwięcej medali mają na swoim koncie Chińczycy (41) oraz Koreańczycy (17). Medal Igrzysk to najważniejsza nagroda dla każdego tenisisty stołowego. 
 • Mistrzostwa Świata w Tenisie Stołowym –  Od 2003 r. mistrzostwa indywidualne i mistrzostwa drużynowe odbywają się oddzielnie, co drugi rok. Pod względem medali również dominują Chińczycy, którzy zgromadzili na swoim koncie łącznie 395 medali. Drudzy są Węgrzy (202). Polacy mają na swoim koncie 11 “krążków”. 
 • Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym – Odbywają się co roku, a organizacją zajmuje się Europejska Federacja Tenisa Stołowego. 
 • Challenger series – Turnieje, w których startują najlepsi tenisiści stołowi z bardzo dużą pulą nagród. Jedne z najczęściej typowanych przez graczy rozgrywek tenisa stołowego. 
 • Setka Cup – Mecze odbywają się w Ukrainie. Są to jedne z najpopularniejszych i najlepszych rozgrywek w Europie.

Tenis stołowy – najlepsi zawodnicy

Aby skutecznie obstawiać jakąkolwiek dyscyplinę bezdyskusyjnie trzeba posiadać dużą wiedzę o zawodnikach. O ile taką wiedzę łatwo jest nabyć o piłce nożnej, koszykówce czy innych najpopularniejszych dyscyplinach, to w przypadku tenisa stołowego jest znacznie trudniej. Media w Polsce niewiele piszą o tenisie stołowym oraz mało mówi się o nim w telewizji. 

W tenisie stołowym, podobnie jak w tenisie ziemnym istnieją rankingi najlepszych zawodników oraz zawodniczek. Śledzenie na bieżąco rankingu będzie pomocne przy typowaniu spotkań oraz przewidywaniu końcowych zwycięzców najważniejszych turniejów. My teraz prezentujemy top 10 rankingu mężczyzn oraz kobiet. Zaczniemy od rankingu Pań:

PozycjaZawodniczkaNarodowośćPunkty
1Chen MengChiny19.750 
2Sun YingshaChiny16.400 
3Ito MimaJaponia15 830 
4Wang ManyuChiny14.555 
5Ding NingChiny13.450
6Zhu YulingChiny12.225 
7Liu ShiwenChiny12.075
8Cheng I-ChingTai-Pei11.710
9Shikawa KasumiJaponia 11.100
10Wang YidiChiny11.035
Top 10 tenisistek stołowych – Luty 2021 r.

W rankingu Pań znajdują się wyłącznie zawodniczki z Azji, co najlepiej pokazuje dominację tego kontynentu w tenisie stołowy. Liderka rankingu Cheng Meng utrzymuje się na pozycji numer jeden od czerwca 2019 roku. 

PozycjaZawodnikNarodowośćPunkty
1Fan ZhendongChiny18.490
2Xu XinChiny17.260
3Ma LongChiny17.020
4Lin GaoyuanChiny13.390
5Harimoto TomokazuJaponia12.990 
6Caldemoro HugoBrazylia12.315
7Lin Yun-JuTai-Pei12.150
8Falck MathiasSzwecja11.695 
9Liang JingkunChiny11.205
10Boll TimoSzwecja10.685
Top 10 tenisistów stołowych – Luty 2021 r.

W rankingu Panów znajdują się również zawodnicy z Europy. Między czołową trójką, a resztą rankingu jest spora różnica i to właśnie ci tenisiści stołowi najczęściej są w czołówce najważniejszych turniejów. 

Zachęcamy do tego by regularnie śledzić rankingi, które dostępne są na oficjalnej stronie ITTF. Zainteresowani gracze znajdą tam również statystyki poszczególnych tenisistów i tenisistek oraz inne informacje, które mogą okazać się pomocne przy typowaniu tenisa stołowego.