FEN zakłady bukmacherskie

FEN 38 - 22.01.2022
Michał - Andryszak
Michał
Andryszak
Dos Santos
Geronimo
Geronimo - Dos Santos
78% szans na wygraną
1,15
4,00
22% szans na wygraną
Kursy sprawdzone: 19.01.2022

Organizatorzy gal federacji FEN starają się, by w walce wieczoru brali udział rozpoznawalni, utytułowani lub mocno utalentowani zawodnicy. Co więcej, w ostatnim czasie coraz chętniej podejmują się również organizacji pojedynków celebrytów, czyli tak zwanych freak fightów. Nie powinno więc dziwić, że FEN zakłady bukmacherskie cieszą się tak dużą popularnością. Większość legalnych bukmacherów online posiada w swojej ofercie takie zakłady. Którzy? Gdzie znajdziemy najlepsze kursy na FEN? Sprawdziliśmy.

Spis treści

Zakłady na FEN u bukmacherów online

Gale FEN organizowane są w nieregularnych odstępach czasu. Między 2013 a 2021 rokiem odbyło się 37 widowisk sportowych pod szyldem tej federacji. Na kilkanaście dni przed galą w ofertach bukmacherów na sporty walki pojawiają się zakłady na to wydarzenie. W sumie oferuje je duża część legalnych polskich bukmacherów, w tym: TOTALbet, Fortuna, forBET, STS i Superbet.

Oferty niektórych bukmacherów na FEN MMA wyróżniają się jednak na tle konkurencji. Oto pięciu legalnych bukmacherów, którzy mają najlepsze zakłady na FEN.

TOTALbet – zakłady na FEN

Oferty zakładów bukmacherskich na FEN należy zacząć omawiać od TOTALbet. Czym się wyróżnia?

 • oficjalny sponsor federacji Fight Exlusive Night
 • regularne promocje na gale FEN
 • bogata oferta zakładów na FEN
 • jako pierwszy wystawia ofertę zakładów na FEN
 • wysokie kursy na walki FEN

W marcu 2019 roku bukmacher TOTALbet został oficjalnym sponsorem federacji Fight Exclusive Night. Dlatego też u tego bukmachera znajdziemy najbogatszą ofertę na FEN. Nowi gracze mogą też typować zakłady na gale za bonusy powitalne.

Warto również pamiętać, że TOTALbet od czasu do czasu wystawia oferty promocyjne, w ramach których jego klienci mogą uzyskać darmowy dostęp PPV na transmisję z gali. Z reguły, żeby go uzyskać należy dokonać depozytu i obstawić kupon na galę FEN po określonej stawce.

Zakłady FEN – Fortuna

Fortuna to krajowy lider, jeśli chodzi o mieszane sztuki walki, dlatego też nie jest niespodzianką, że w jego ofercie znajdziemy zakłady na wszystkie gale FEN.

 • szybkie uzupełnianie oferty o zakłady na FEN
 • dobre kursy na walki
 • wiele rynków zdarzeń

Fortuna dba o to, by walki tej gali pojawiały się w jego ofercie szybko. Klienci tego bukmachera mogą również skorzystać z przyzwoitych kursów oraz szerokiej oferty zakładów z dużą liczbą rynków bukmacherskich  Bukmacher rekomendowany wszystkim fanom MMA.

forBET

Omawiając bukmacherów, u których warto typować FEN, nie możemy zapomnieć o forBET. Co go wyróżnia?

 • najwyższe kursy na FEN
 • promocje organizowane na gale FEN

W ofercie forBET znajdziemy wysokie kursy na FEN, najwyższe spośród legalnych polskich bukmacherów online. Ponadto, w forBET znajdziemy promocje na najciekawsze gale sygnowane marką Fight Exclusive Night. Jeden z najlepszych możliwych wyborów dla fanów tej federacji.

STS – zakłady na FEN

W zestawienie najlepszych bukmacherów z ofertą na FEN nie mogło zabraknąć miejsca dla największego operatora zakładów wzajemnych w kraju. Za co wyróżniliśmy STS?

 • wysokie kursy na FEN,
 • nietypowe zakłady.

STS ma jedne z najlepszych kursów na pojedynki w ramach tej organizacji. Ponadto, nie brakuje u niego ciekawych zakładów – pod tym względem również plasuje się w czołówce.

Superbet

O tym, że MMA jest ważną częścią oferty Superbet niech świadczy fakt, że ich ambasadorem jest sam Jan Błachowicz – najbardziej utytułowany polski zawodnik mieszanych sztuk walki. Co możemy znaleźć u tego buka z okazji gal FEN?

 • zakłady specjalne na najciekawsze walki
 • atrakcyjne kursy

FEN MMA – bukmacher z najlepszymi kursami

Jak już wspomniałem, FEN zakłady bukmacherskie można obstawiać online. Polecam co prawda rejestrować konta u możliwie jak największej liczby legalnych operatorów, jednak jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z obstawianiem mieszanych sztuk walki, to warto na początek wybrać usługi najwyższej jakości.

Na pewno kluczowym elementem przy wyborze buka są kursy, ponieważ jak wiadomo, to od nich uzależnione są nasze wygrane. Wartość kursów z kolei zależy od marży bukmacherskich na zakłady na dane wydarzenie, rozgrywki czy dyscyplinę. Oto jak prezentują się one u legalnych bukmacherów online z ofertami na gale Fight Exclusive Night.

BukmacherMarża na FEN
TOTALbet8,23%
Fortuna8,13%
forBET7,22%
STS7,69%
Superbet7,97%
FEN MMA – marże bukmacherskie 2022

Najniższe marże na FEN spośród topowych legalnych bukmacherów online pobiera forBET, co oznacza, że właśnie u niego znajdziemy najwyższe kursy na zakłady na te gale.

FEN – rodzaje zakładów bukmacherskich

Walki na galach FEN MMA rządzą się takimi samymi prawami co w przypadku innych liczących się organizacji mieszanych sztuk walki, takich jak KSW czy amerykańskie UFC. Możliwych do obstawiania rynków jest więc całkiem sporo i na pewno warto przyjrzeć się im nieco bliżej.

Zakład na zwycięzcę walki

Klasyczny zakład dwudrogowy, w ramach którego gracz ma za zadanie prawidłowo wytypować zawodnika, który wygra pojedynek na gali FEN. Jeśli walka nie zostanie rozstrzygnięta w podstawowym czasie, wówczas nasz zakład zostanie rozliczony jako zwrot, a jego kurs odliczony od EWK kuponu.

Zakład na rezultat walki

Rynek bardzo podobny do opisanego powyżej, z tą różnicą, że jest trzydrogowy. Mamy więc do wyboru nie tylko wygrane poszczególnych uczestników pojedynku, ale również remis, którego kurs z reguły wyceniany jest bardzo wysoko. Należy jednak pamiętać, że remisy w MMA zdarzają się bardzo rzadko.

Zakład na liczbę rund under/over

Kolejny popularny rynek. Pojedynki z karty walk FEN toczone są z reguły na dystansie trzech pięciominutowych rund. Wyjątkiem są pojedynki o tytuł, które są kontraktowane na pięć rund po pięć minut. W przypadku tego rynku mamy za zadanie prawidłowo wytypować czy pojedynek potrwać dłużej czy krócej niż określona liczba rund. Obstawiając zakłady tego typu należy uwzględnić styl walki poszczególnych zawodników oraz dywizję wagową, w której pojedynek będzie toczony.

W której rundzie zakończy się walka

Jeszcze jeden typ zakładu na rundy, jednak w tym wypadku na ogół znacznie trudniejszy do wytypowania. Gracz ma bowiem za zadanie dokładne określenie rundy, w której pojedynek zostanie zakończony. Rynek ten polecam głównie zaawansowanym fanom tej dyscypliny.

Sposób zakończenia walki

Typ zakładu, który również rekomenduje nieco bardziej zaawansowanym typerom mieszanych sztuk walki. W przypadku tego rynku, celem gracza jest nie tylko wytypowanie zwycięzcy pojedynku, ale również wskazanie w jaki sposób pokona on swojego przeciwnika. Wśród możliwych opcji jest wygrana danego zawodnika przez KO/TKO, zwycięstwo przez poddanie (tzw. Sub) oraz wygrana przez decyzję sędziów (na punkty).

Walka zakończy się przed czasem

W tym wypadku nie musimy przewidzieć, który z zawodników wygra pojedynek, a jedynie wytypować czy dana walka zakończy się przed ostatnim gongiem czy nie. Jest to zakład dwudrogowy.

Jak obstawiać zakłady na FEN?

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z typowaniem gali FEN i innych wydarzeń ze świata MMA, to powinieneś poznać kilka kluczowych zasad, którymi należy kierować się podczas obstawiania. Poniżej znajdziesz fachowe porady od topowych typerów MMA, które pozwolą Ci zmaksymalizować zyski.

 1. Szukaj najwyższych kursów – jedna z ważniejszych porad, jeśli chcesz zacząć typować gale FEN MMA. Kursy bukmacherskie odpowiadają za wysokość Twoich wygranych, dlatego też, zanim wyślesz swój kupon, warto byś najpierw sprawdził oferty poszczególnych bukmacherów i wybrał tę o najwyższym kursie łącznym. W ten sposób będziesz mógł zmaksymalizować swój zysk.
 2. Dowiedz się więcej o zawodnikach, których walkę będziesz obstawiał – jako, że MMA łączy w sobie niemal wszystkie style walki wręcz, jedną z kluczowych kwestii jest poznanie mocnych i słabych stron obstawianych wojowników. Jeśli więc zobaczymy pojedynek dwóch przedstawicieli muai-thay lub kickboxingu, to można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że pojedynek skończy się przez KO/TKO, a raczej na pewno nie przez poddanie. Jeśli zaś zobaczymy pojedynek wprawionego grapplera z mniej doświadczonym puncherem, istnieje duże szansa, że ten pierwszy zdoła udusić swojego rywala. Umiejętność przewidzenia przebiegu walki w oparciu o umiejętności fighterów, to klucz do sukcesu w typowaniu MMA.
 3. Bilans walk nie zawsze jest decydujący – zamiast skupiać swoją uwagę na samej statystyce walk wygranych i przegranych, warto dowiedzieć się więcej na temat tego z kim i gdzie dany zawodnik toczył pojedynki. Jeśli miał okazję walczyć dla takich organizacji jak UFC czy Bellator, to świadczy to o jego wysokich umiejętnościach, nawet jeśli nie ma powalającego rekordu. Te dwie organizację zrzeszają obecnie najlepszych fighterów na świecie i raczej nie ma tam przypadkowych zawodników. Często więc zdarza się, że średniak z UFC jest w stanie zdominować dywizję w mocnej europejskiej organizacji.
 4. Weź pod uwagę kategorie wagowe – każda dywizja wagowa rządzi się swoimi prawami. Jeśli obstawiamy pojedynki w kategorii ciężkiej, to istnieje duża szansa, że pojedynek zakończy się przed czasem, nawet w 1. rundzie. Z kolei walki najniższych dywizji są często toczone na pełnym dystansie czasowym, z racji tego, że fighterzy z reguły nie mają nokautującego ciosu, a zamiast tego wyróżniają się świetną wydolnością.
 5. Obejrzyj wcześniejsze walki uczestników typowanej walki – punkt, który wiąże się ze zbieraniem informacji na temat umiejętności uczestników interesującego nas pojedynku. Nie ma na to lepszego sposobu niż obejrzenie ich wcześniejszych walk. Dzięki temu, możemy poznać słabe i mocne strony fighterów, a także dowiedzieć się więcej na temat ich stylu walki. Punkt obowiązkowy, jeśli chcemy na poważnie zająć się typowaniem MMA, tym bardziej, że walki z gal FEN można znaleźć w Internecie.
 6. Znajdź dobre źródło danych statystycznych – jeśli nie masz czasu na to, by oglądać pojedynki wszystkich obstawianych przez siebie zawodników na YouTubie, to kluczowe jest znalezienie wysokiej jakości statystyk. W Internecie prym wiodą dwa podstawowe serwisy gromadzące dane na temat MMA – Sherdog i Tapology.
 7. Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami na temat gali – ponieważ wszystkie gale FEN są ważnymi wydarzeniami na polskiej scenie MMA, w sieci nietrudno jest znaleźć informacje na temat pojedynków każdej z nich. Jeśli planujesz je obstawiać, to polecamy być na bieżąco z informacjami na temat zbliżającej się gali. Czy nie zmienił się line-up poszczególnych walk FEN? Wyniki ważenia – czy zawodnicy nie mieli problemów ze zrobieniem wagi? Czy nie borykają się z urazami lub chorobami? Czy w ostatnim czasie nie mieli problemów osobistych? Każda z tych informacji może okazać się istotna.
 8. Oglądaj ważenie – niejako rozwinięcie poprzedniej porady. Ważenie przed galami MMA odbywa się z reguły na dzień przed galą. Jeśli, okaże się, że któryś z zawodników miał problemy ze zrobieniem wagi i zbijał ją w ostatnich godzinach przed ważeniem, to do samego pojedynku prawdopodobnie nie podejdzie w pełni sił. O szybkim zbijaniu wagi mogą świadczyć podkrążone oczy, więc zawodnicy, którzy robili to tuż przed walką często zakładają okulary przeciwsłoneczne na ważenie.
 9. Nie bój się obstawiać underdogów – nie jest tajemnicą, że MMA to sport w dużej mierze nieprzewidywalny, w którym każdy, najmniejszy nawet błąd może doprowadzić do porażki danego zawodnika. Dlatego też opłacalną opcją może okazać się obstawianie underdogów. Jeśli faworyt w ostatnim czasie nie ma najlepszej passy, nie przykłada się do treningów, ma problemy osobiste lub musiał zbijać wagę, to warto zaryzykować i obstawić wygraną jego rywala, tym bardziej, że o sukcesie jednego lub drugiego zawodnika często decydują niuanse.
 10. Nie ograniczaj się do jednego bukmachera – karty walk FEN są dostępne w ofertach zdecydowanej większości legalnych bukmacherów online. Nie polecam więc ograniczać się do jednego operatora. Poza dostępem do ogromnego wyboru kursów (patrz punkt 1.) zyskasz również możliwość skorzystania z większej liczby bonusów powitalnych. Pamiętaj również, by przy każdej rejestracji konta podać kod bonusowy, dzięki czemu zmaksymalizujesz wartość środków promocyjnych.

FEN MMA – najlepsi zawodnicy

Fight Exclusive Night to prawdziwa kuźnia talentów. Najzdolniejsi fighterzy tej organizacji często przechodzą do mocniejszych marek, takich jak KSW, gdzie często również odnoszą sukcesy. Jest jednak kilka nazwisk, które od dłuższego czasu kojarzone są właśnie z tą organizacją:

 • Mateusz Rębecki

Największa gwiazda tej federacji. Popularny „Chińczyk” zasiada na tronie dywizji lekkiej tej organizacji od 10 marca 2018 roku, kiedy to pokonał Mariana Ziółkowskiego. Od tamtej pory nikt nie jest w stanie zagrozić jego dominacji, a próbowali czołowi polscy i zagraniczni fighterzy, żeby wspomnieć choćby o Łukaszu Koperze, Daguirze Imavovie, Magomiedzie Magomiedowie czy Jose Barriosie Vargasie. Mateusz Rębecki urodził się w 1992 roku. Jest więc w dalszym ciągu zawodnikiem stosunkowo młodym i niewykluczone, że za jakiś czas spróbuje wyzwań w innej organizacji.

 • Cezary Oleksiejczuk

Od listopada 2021 roku mistrz FEN w dywizji półśredniej. W walce o pas, młodszy brat walczącego w UFC Michała, pokonał Rosjanina Aiguna Achmedowa. Cezary Oleksiejczuk urodził się w 2000 roku, więc można śmiało mówić o nim jako o wielkim talencie polskich mieszanych sztuk walki. Mimo młodego wieku, ma na koncie wygrane z zawodnikami solidnymi, takimi jak Holender Djamil Chan czy Szymon Dusza.

 • Arkadiusz Wrzosek

Najlepszy obecnie polski zawodnik K-1 i mistrz FEN w tej dyscyplinie. Walczy w kategorii ciężkiej, a pas mistrzowski tej organizacji posiada od 2017 roku, co czyni go najdłużej panującym czempionem tej organizacji. Do tej pory pasa bronił dwukrotnie – na gali FEN 20 pokonał Artura Bizewskiego, a na FEN 24 Patricka Schmida. Mierzący ponad 2 metry wzrostu fighter zasłynął pokonaniem wielkiej gwiazdy kickboksingu, Badra Hariego. Wiele wskazuje na to, że największe sukcesy dopiero przed nim.

Fight Exlusive Night – czy warto obstawiać?

Wydaje się, że sporty walki stają się z roku na rok, coraz bardziej popularne w Polsce. Powstają nowe federacje zrzeszające zawodników MMA, organizowane są duże wydarzenia sportowe, a czasami ich program złożony z profesjonalnych walk jest urozmaicany pojedynkami znanych osób. U bukmacherów pojawia się coraz szersza oferta zakładów na MMA i kickboxing z bardzo dobrymi kursami. Warto z nich skorzystać. FEN zakłady bukmacherskie cieszą się również rosnącą popularnością.

Jeśli nie posiadasz zbyt dużej wiedzy w tej dyscyplinie sportu zapoznaj się ze statystykami wygranych i przegranych pojJeśli nie posiadasz zbyt dużej wiedzy na temat tej dyscypliny sportu i federacji FEN, to polecamy skorzystać z naszego poradnika. Przede wszystkim, wybierz jednego z topowych bukmacherów z naszej listy – polecamy w szczególności usługi bukmacherów TOTALbet, Fortuna i Superbet. Wszyscy oni oferują atrakcyjne oferty na gale FEN, a także oferty powitalne dla nowych graczy, dzięki którym możesz uzyskać atrakcyjne bonusy. Żeby uzyskać maksymalną ilość środków na zakłady, skorzystaj z naszych kodów bonusowych.

FEN – gdzie oglądać?

Fight Exclusive Night jest od 2014 roku nieprzerwanie związana ze stacją telewizyjną Polsat. Od czasu do czasu, gale FEN można oglądać na żywo na kanałach sportowych Polsat Sport i Polsat Sport Fight, jednak od gali FEN 28, włodarze tej organizacji coraz chętniej stawiają na transmisje za pośrednictwem usługi pay-per-view.