FEN zakłady bukmacherskie

FEN zakłady bukmacherskie - kursy - bonusy

Gale organizowane przez polską organizację FEN, promującą sztuki walki, z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Organizatorzy starają się, by w walce wieczoru brali udział rozpoznawalni i dobrze utytułowani zawodnicy. Jest również miejsce na freak fight. Bardzo popularne są również FEN zakłady bukmacherskie.

Większość legalnych bukmacherów online posiada w swojej ofercie takie zakłady. Którzy? Gdzie znajdziemy najlepsze kursy na FEN? Sprawdziliśmy.

Spis treści

Zakłady na FEN u bukmacherów online

Gale FEN organizowane są w nieregularnych odstępach czasu. Odbyło się już 27 widowisk sportowych pod szyldem FEN. Na kilkanaście dni przed galą w ofertach bukmacherów na sporty walki pojawiają się zakłady na to wydarzenie. W sumie oferuje je dziesięciu bukmacherów: Fortuna, Totolotek, LV BET, forBET, TOTALbet, STS, eWinner, Betclic i Noblebet.

Co ciekawe, w marcu 2019 roku bukmacher TOTALbet został oficjalnym sponsorem federacji Fight Exclusive Night. Dlatego też u tego bukmachera znajdziemy najbogatszą ofertę zakładów na FEN i promocje organizowane z okazji kolejnych gal. TOTALbet oferuje także nowym graczom atrakcyjny pakiet powitalny, na którego składa się bonus od wpłaty, freebet i dostępny z kodem promocyjnym TOTALbet bonus bez depozytu.

FEN MMA – bukmacher z najlepszymi kursami

Jak już wspomniałem, FEN zakłady bukmacherskie można obstawiać online. Polecam co prawda rejestrować konta u możliwie jak największej liczby legalnych operatorów, jednak jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z obstawianiem mieszanych sztuk walki, to warto na początek wybrać usługi najwyższej jakości.

Na pewno kluczowym elementem przy wyborze buka są kursy, ponieważ jak wiadomo, to od nich uzależnione są nasze wygrane. Legalnym bukmacherem, który pod tym względem wyróżnia się na tle konkurencji jest Betclic. Warto zauważyć, że nie jest to jego jedyna zaleta. Operator ten może pochwalić się doskonałą aplikacją mobilną, dostępem do streamingu z wydarzeń sportowych oraz najwyższym bonusem typu cashback na polskim rynku. Co ważne, Betclic akceptuje kody bonusowe, dzięki czemu wartość środków promocyjnych na start może zostać zmaksymalizowana.

FEN – rodzaje zakładów bukmacherskich

Walki na galach FEN MMA rządzą się takimi samymi prawami co w przypadku innych liczących się organizacji mieszanych sztuk walki, takich jak KSW czy amerykańskie UFC. Możliwych do obstawiania rynków jest więc całkiem sporo i na pewno warto przyjrzeć się im nieco bliżej.

Zakład na zwycięzcę walki

Klasyczny zakład dwudrogowy, w ramach którego gracz ma za zadanie prawidłowo wytypować zawodnika, który wygra pojedynek na gali FEN. Jeśli walka nie zostanie rozstrzygnięta w podstawowym czasie, wówczas nasz zakład zostanie rozliczony jako zwrot, a jego kurs odliczony od EWK kuponu.

Zakład na rezultat walki

Rynek bardzo podobny do opisanego powyżej, z tą różnicą, że jest trzydrogowy. Mamy więc do wyboru nie tylko wygrane poszczególnych uczestników pojedynku, ale również remis, którego kurs z reguły wyceniany jest bardzo wysoko. Należy jednak pamiętać, że remisy w MMA zdarzają się bardzo rzadko.

Zakład na liczbę rund under/over

Kolejny popularny rynek. Pojedynki z karty walk FEN toczone są z reguły na dystansie trzech pięciominutowych rund. Wyjątkiem są pojedynki o tytuł, które są kontraktowane na pięć rund po pięć minut. W przypadku tego rynku mamy za zadanie prawidłowo wytypować czy pojedynek potrwać dłużej czy krócej niż określona liczba rund. Obstawiając zakłady tego typu należy uwzględnić styl walki poszczególnych zawodników oraz dywizję wagową, w której pojedynek będzie toczony.

W której rundzie zakończy się walka

Jeszcze jeden typ zakładu na rundy, jednak w tym wypadku na ogół znacznie trudniejszy do wytypowania. Gracz ma bowiem za zadanie dokładne określenie rundy, w której pojedynek zostanie zakończony. Rynek ten polecam głównie zaawansowanym fanom tej dyscypliny.

Sposób zakończenia walki

Typ zakładu, który również rekomenduje nieco bardziej zaawansowanym typerom mieszanych sztuk walki. W przypadku tego rynku, celem gracza jest nie tylko wytypowanie zwycięzcy pojedynku, ale również wskazanie w jaki sposób pokona on swojego przeciwnika. Wśród możliwych opcji jest wygrana danego zawodnika przez KO/TKO, zwycięstwo przez poddanie (tzw. Sub) oraz wygrana przez decyzję sędziów (na punkty).

Walka zakończy się przed czasem

W tym wypadku nie musimy przewidzieć, który z zawodników wygra pojedynek, a jedynie wytypować czy dana walka zakończy się przed ostatnim gongiem czy nie. Jest to zakład dwudrogowy.

Jak obstawiać zakłady na FEN?

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z typowaniem gali FEN i innych wydarzeń ze świata MMA, to powinieneś poznać kilka kluczowych zasad, którymi należy kierować się podczas obstawiania. Poniżej znajdziesz fachowe porady od topowych typerów MMA, które pozwolą Ci zmaksymalizować zyski.

  1. Szukaj najwyższych kursów – jedna z ważniejszych porad, jeśli chcesz zacząć typować gale FEN MMA. Kursy bukmacherskie odpowiadają za wysokość Twoich wygranych, dlatego też, zanim wyślesz swój kupon, warto byś najpierw sprawdził oferty poszczególnych bukmacherów i wybrał tę o najwyższym kursie łącznym. W ten sposób będziesz mógł zmaksymalizować swój zysk.
  2. Dowiedz się więcej o zawodnikach, których walkę będziesz obstawiał – jako, że MMA łączy w sobie niemal wszystkie style walki wręcz, jedną z kluczowych kwestii jest poznanie mocnych i słabych stron obstawianych wojowników. Jeśli więc zobaczymy pojedynek dwóch przedstawicieli muai-thay lub kickboxingu, to można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że pojedynek skończy się przez KO/TKO, a raczej na pewno nie przez poddanie. Jeśli zaś zobaczymy pojedynek wprawionego grapplera z mniej doświadczonym puncherem, istnieje duże szansa, że ten pierwszy zdoła udusić swojego rywala. Umiejętność przewidzenia przebiegu walki w oparciu o umiejętności fighterów, to klucz do sukcesu w typowaniu MMA.
  3. Bilans walk nie zawsze jest decydujący – zamiast skupiać swoją uwagę na samej statystyce walk wygranych i przegranych, warto dowiedzieć się więcej na temat tego z kim i gdzie dany zawodnik toczył pojedynki. Jeśli miał okazję walczyć dla takich organizacji jak UFC czy Bellator, to świadczy to o jego wysokich umiejętnościach, nawet jeśli nie ma powalającego rekordu. Te dwie organizację zrzeszają obecnie najlepszych fighterów na świecie i raczej nie ma tam przypadkowych zawodników. Często więc zdarza się, że średniak z UFC jest w stanie zdominować dywizję w mocnej europejskiej organizacji.
  4. Weź pod uwagę kategorie wagowe – każda dywizja wagowa rządzi się swoimi prawami. Jeśli obstawiamy pojedynki w kategorii ciężkiej, to istnieje duża szansa, że pojedynek zakończy się przed czasem, nawet w 1. rundzie. Z kolei walki najniższych dywizji są często toczone na pełnym dystansie czasowym, z racji tego, że fighterzy z reguły nie mają nokautującego ciosu, a zamiast tego wyróżniają się świetną wydolnością.
  5. Znajdź dobre źródło danych statystycznych – jeśli nie masz czasu na to, by oglądać pojedynki wszystkich obstawianych przez siebie zawodników na YouTubie, to kluczowe jest znalezienie wysokiej jakości statystyk. W Internecie prym wiodą dwa podstawowe serwisy gromadzące dane na temat MMA – Sherdog i Tapology.
  6. Nie ograniczaj się do jednego bukmachera – karty walk FEN są dostępne w ofertach zdecydowanej większości legalnych bukmacherów online. Nie polecam więc ograniczać się do jednego operatora. Poza dostępem do ogromnego wyboru kursów (patrz punkt 1.) zyskasz również możliwość skorzystania z większej liczby bonusów powitalnych. Pamiętaj również, by przy każdej rejestracji konta podać kod bonusowy, dzięki czemu zmaksymalizujesz wartość środków promocyjnych.

Kickboxing i MMA

Zakłady bukmacherskie na FEN

FEN, czyli Fight Explusive Night, to polska organizacja promująca walki na zasadach MMA i K-1. Jej siedziba znajduje się we Wrocławiu. Pierwsza gala FEN odbyła się 16 listopada 2013 roku w Klubie Biznesowym Stadion Wrocław. Założycielami organizacji są Paweł Jóźwiak, Rafał Sawicki, Kamil Birka i Bartosz Szuba.

W 2014 FEN nawiązało współpracę z telewizją Polsat. Początkowo transmisje odbywały się na kanale FightBox a retransmisje w Polsat Sport. W późniejszej współpracy marka trafiła również do otwartego kanału platformy telewizyjnej Polsatu. 6 marca 2015 roku na gali FEN 6 odbył się pierwszy pojedynek o pas mistrzowski Fight Exclusive Night. W walce o tytuł mistrza kategorii koguciej (do 61 kg) stanęli naprzeciwko siebie Tymoteusz Świątek i Portugalczyk Victor Marinho, który zwyciężył przez nokaut w piątej rundzie.

W zależności czy walka odbywa się w ramach MMA czy kickboxingu różnią się reguły walk.

W walkach MMA wyróżnia się siedem kategorii wagowych. W kickboxingu sześć.

Fight Exlusive Night – czy warto obstawiać?

Wydaje się, że sporty walki stają się z roku na rok, coraz bardziej popularne w Polsce. Powstają nowe federacje zrzeszające zawodników MMA, organizowane są duże wydarzenia sportowe, a czasami ich program złożony z profesjonalnych walk jest urozmaicany pojedynkami znanych osób. U bukmacherów pojawia się coraz szersza oferta zakładów na MMA i kickboxing z bardzo dobrymi kursami. Warto z nich skorzystać. FEN zakłady bukmacherskie cieszą się również rosnącą popularnością.

Jeśli nie posiadasz zbyt dużej wiedzy w tej dyscyplinie sportu zapoznaj się ze statystykami wygranych i przegranych pojedynków danego zawodnika. Sprawdź jego mocne i słabe strony. Przeanalizuj również informacje dotyczące rywala. Z taką wiedzą szansa na wysokie wygrane z zakładów będzie dużo większa.