Rejestracja u bukmachera. Jak bezpiecznie założyć konto?

Aby rozpocząć stawianie zakładów bukmacherskich przez internet, należy założyć konto gracza. Oznacza to, że musimy się zarejestrować. Formularze u poszczególnych bukmacherów różnią się od siebie i czasami mogą sprawić pewne problemy. Sprawdziliśmy, jak wygląda rejestracja w zakładach bukmacherskich i jakie dane należy podać.

Spis treści

Czy rejestracja konta gracza jest konieczna?

Jeszcze kilka lat temu rozpoczęcie gry u bukmachera online było dużo łatwiejsze. Gracze mieli dostęp do wielu międzynarodowych firm bukmacherskich takich jak bet365 czy 1XBET. Wszystko jednak zmieniła nowelizacja ustawy hazardowej, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku.

Przede wszystkim firmy, które chcą oferować zakłady wzajemne w Polsce, muszą posiadać licencję Ministra Finansów. Każda firma, która chce się o nią ubiegać, jest dokładnie sprawdzana przez ministerstwo, co sprawia, że otrzymanie licencji wcale nie jest takie proste. Wprowadzenie takiej regulacji miało na celu przede wszystkim zwiększenie wpływów do Skarbu Państwa z płatnej licencji, ale nie tylko. Ogromne wpływy płyną również z podatku od zakładów, który wynosi 12 % od obrotu. Domeny, które oferują grę u bukmacherów, którzy nie posiadają licencji, są blokowane, a na graczy, którzy z nich korzystają, nakładane są surowe kary.

Jedną z firm, które po zmianach w 2017 roku utraciły możliwość oferowania zakładów, był ComeOn. Kilka lat później bukmacher uzyskał licencję MF i od listopada 2023 ponownie można obstawić zakłady w ComeOn.

Podmiot, który ubiega się o licencję, musi posiadać siedzibę lub oddział zarejestrowany w Polsce i rozliczać się w naszym kraju. Jest także zobowiązany do przestrzegania zasad polityki odpowiedzialnej gry.

Ustawa hazardowa wymusza również na bukmacherach weryfikację wieku gracza, gdyż osoby poniżej 18 roku życia nie mają prawa brać udziału w zakładach wzajemnych. Stąd też między innymi wymagana jest rejestracja konta, podczas której gracz musi potwierdzić swój wiek, a następnie wysłać zdjęcie lub skan swojego dowodu osobistego, lub paszportu. Na tej podstawie bukmacher weryfikuje czy użytkownik jest pełnoletni.

Jak założyć konto online?

Jak wypełnić formularz rejestracyjny u bukmachera?

Przejdźmy do części praktycznej naszego artykułu, w której wyjaśnimy jak bezpiecznie i bezproblemowo otworzyć konto gracza.

Po wejściu na stronę wybranego bukmachera zazwyczaj w prawym górnym rogu strony znajduje się przycisk, który przeniesie nas do rejestracji. Będzie on nazwany: „Rejestracja”, „Załóż konto” lub „Zarejestruj się”. Po kliknięciu otworzy się formularz, który będzie składał się z jednej lub kilku stron, na których będzie trzeba podać swoje dane i zaznaczyć oświadczenia i zgody.

Wpisz dane w formularzu

Choć formularze u poszczególnych bukmacherów różnią się od siebie, to większość wymaganych danych jest taka sama. Gracz musi podać:

 • imię,
 • nazwisko,
 • email,
 • hasło,
 • numer telefonu,
 • PESEL,
 • obywatelstwo,
 • adres.

Nieodzownym elementem rejestracji jest również potwierdzenie swojej pełnoletności oraz akceptacja regulaminu serwisu i polityki prywatności. Na tym etapie pojawia się także możliwość wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji o akcjach i promocjach bukmachera, u którego zakładamy konto.

Po co zdjęcie dowodu podczas rejestracji u bukmachera?

Rejestracja u bukmachera - zdjęcie dowodu

Jak wspomnieliśmy wyżej, warunkiem rozpoczęcia gry u bukmachera jest potwierdzenie swojej pełnoletności. Większość bukmacherów posiada opcję szybkiej rejestracji, która w krótkim czasie pozwala na założenie konta tymczasowego. Zakładając je, należy potwierdzić, że mamy ukończone 18 lat, ale nie musimy wysyłać zdjęcia dowodu tożsamości i podawać numeru konta bankowego. Zatem gracz może wpłacać depozytu, stawiać zakłady i korzystać z promocji (nie wszystkich). Czy to oznacza, że nie musimy wysyłać fotokopii dowodu? Teoretycznie nie, chociaż prawie zawsze konto tymczasowe ma ograniczony termin ważności i/lub ograniczoną kwotę depozytów, jakie można na nie wpłacać. Najważniejszą informacją jest jednak to, że, w momencie kiedy gracz będzie chciał wypłacić wygraną, musi potwierdzić swój wiek, wysyłając zdjęcie dowodu. Zatem ostatecznie jest to nieuniknione.

Bezpieczeństwo danych osobowych

W formularzach rejestracyjnych u bukmacherów musimy podać kilka istotnych danych na swój temat, jak PESEL, adres, numer telefonu, a także wysłać fotokopię dowodu tożsamości. Nie dziwi zatem fakt, że wielu graczy martwi się o bezpieczeństwo swoich danych. Nie raz mówi się o wyłudzaniu danych osobowych i handlowaniem nimi w sieci.

Jeśli rejestrujesz się u legalnego bukmachera, który posiada licencję Ministra Finansów, to nie musisz się obawiać. Każdy taki podmiot zobowiązany jest do bezpiecznego gromadzenia i przetwarzania danych osobowych swoich klientów. Nie ma prawa udostępniać ich nikomu innemu.

Warto też dodać, że bukmachera interesuje tylko twój wiek, gdyż musi mieć pewność, że jesteś pełnoletni. Zatem podczas wysyłania wymaganych obu stron dowodu tożsamości nie musisz ujawniać wszystkich informacji, jakie się na nim znajdują. Najważniejsze są te potwierdzające twój wiek i obywatelstwo.

Wpłaty i wypłaty – bezpieczeństwo transakcji

Pytanie o bezpieczeństwo pojawia się także w przypadku wpłacania depozytów na konto gracza i wypłacie wygranych. Na szczęście twoje pieniądze będą bezpieczne. Każdy legalny bukmacher korzysta ze sprawdzonych i wiarygodnych systemów płatności. Takich samych, jakie są dostępne w sklepach internetowych. Jednymi z najpopularniejszych metod dostępnych u bukmacherów są:

 • karty Visa i MasterCard,
 • szybkie przelewy: Tpay i Przelewy24,
 • BLIK,
 • e-portfele: Skrill i Neteller,
 • szybkie transfery: PayU i Dotpay.

Każdy buk oferuje kilka metody do wyboru, aby gracze mogli skorzystać z tej, która najbardziej im odpowiada.

Rejestracja z kodami promocyjnymi

Każdy bukmacher ma przygotowaną specjalną ofertę dla graczy, którzy zdecydują się zarejestrować konto. Mogą to być różnego rodzaju bonusy:

 • bonusy od depozytu,
 • freebety,
 • bonusy bez depozytu,
 • zakłady bez ryzyka.

Mają one zachęcić użytkowników do założenia konta i rozpoczęcia gry. Bardzo często w formularzu rejestracyjnym znajduje się pole: Kod Promocyjny lub Kod Bonusowy. Jest to miejsce, gdzie gracz może wpisać specjalny kod, który uprawnia go do otrzymania wyższej od standardowej promocji dla nowych graczy. Dzięki nawiązaniu współpracy z legalnymi bukmacherami dysponujemy kodami promocyjnymi, z których może skorzystać każdy. Dzięki nim możesz otrzymać dodatkowy bonus lub zwiększyć ten, który jest dostępny w standardowej ofercie.