Punkty FKP. Jak zdobywać punkty w Fortunie?

Fortuna punkty FKP to program lojalnościowy bukmachera. Punkty Fortuny można zdobywać przez cały czas korzystania z usług bukmachera, a następnie wymieniać na bonusy. W tym artykule wytłumaczę, na czym polega ta propozycja i jak zdobywać punkty FKP jako nowy oraz stały gracz.

Spis treści

Na start u tego bukmachera, po rejestracji z kodem promocyjnym, możesz zgarnąć 4900 punktów Fortuna Klub Plus (+ trzy zakłady bez ryzyka o wartości 300 zł):

 • 2800 punktów FKP na start = freebet 20 zł
 • 1400 punktów FKP za kod = freebet 10 zł
 • 700 punktów FKP za udostępnienie kuponu = bonus 5 zł
Odbierz

Czym jest Fortuna Klub Plus?

Program Fortuna Klub Plus – słysząc tę nazwę można wyobrazić sobie, że to kolejna opcja dla najaktywniejszych graczy, którzy zostawiają u bukmachera duże kwoty. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej.

Program ten przeznaczony jest dla każdego gracza. Nie trzeba spełniać żadnych wymogów dotyczących stawek czy liczby kuponów. Ponadto dołączenie do programu jest automatyczne, a sposób zbierania punktów bardzo prosty.

Punkty w Fortunie

Jak dołączyć do programu Fortuna Klub Plus?

Wystarczy zarejestrować się w Fortunie za pośrednictwem naszej strony internetowej, a od razu bukmacher uruchomi u nas program Fortuna Klub Plus. Istnieje również tradycyjna opcja zapisania się do programu za pośrednictwem wypełnienia formularzu zgłoszeniowego i dostarczenia go do dowolnego punktu.

Zdecydowana większość graczy wybiera pierwszą opcję, co jest całkowicie zrozumiałe.

Rejestracja w Fortunie z kodem promocyjnym

Skoro wiemy już, że dołączenie do programu jest możliwe dzięki rejestracji konta w Fortunie, warto sprawdzić jakie korzyści wynikają z rozpoczęcia przygody u tego bukmachera.

W momencie rejestracji warto skorzystać z naszego kodu promocyjnego Fortuna, który sprawi, że na start otrzymacie dodatkowe 10 PLN w postaci punktów 1400 FKP. Wystarczy zrealizować dowolny depozyt, by cieszyć się ze środków na grę.

Ponadto sam bukmacher gwarantuje bonus bez depozytu 20 PLN w formie punktów FKP (2800 punktów). Bonus powinien trafić na konto do 3 dni od pełnej rejestracji w Fortunie.

Jak zdobyć punkty FKP w Fortunie?

Mamy kilka sposób, w których możemy zdobyć punkty FKP. Pierwszą opisywałem wyżej. Mowa o rejestracji konta, gdzie z naszym kodem otrzymujecie łącznie 35 PLN w punktach.

Jak zdobywać punkty w Fortunie

5 PLN za udostępnienie kuponu

Fortuna stara się zachęcić do integracji z innymi graczami. Bukmacher wprowadził niedawno opcję „Strefa Kuponów”, gdzie możemy sprawdzić propozycje zakładów.

Sposób dodania swojego kuponu jest prosty. Wystarczy zawrzeć zakład, a gdy wyskoczy nam komunikat z przyjętym kuponem, w prawym dolnym rogu pojawi się opcja „Udostępnij”.

Warto zrobić to chociaż raz, gdyż Fortuna gwarantuje 5 PLN w postaci 700 punktów FKP za pierwsze udostępnienie kuponu.

Punkty w Fortunie za promocje

Promocje dla stałych graczy w Fortunie

Fortuna to jeden z najlepszych bukmacherów jeżeli chodzi o promocje dla stałych graczy. Tak jak w przypadku LV BET praktycznie w każdym tygodniu pojawiają się promocje związane z najważniejszymi wydarzeniami sportowymi, w których każdy może wziąć udział.

Przeważnie nagrodą w promocjach są właśnie punkty FKP. Możemy otrzymać zwrot stawki czy dodatkowe punkty za wygrany kupon. Bardzo ciekawą promocją jest „Snajper”, w którym inwestujemy zaledwie 2 PLN, a możemy otrzymać nawet 100 PLN w punktach FKP.

Punkty FKP za każdy kupon

No i najważniejsze, Fortuna gwarantuje punkty za obstawianie. Otrzymamy 1 punkt FKP za każde postawione 2 PLN. W ciągu jednego dnia maksymalnie możemy otrzymać 300 punktów FKP.

Minimalna stawka w Fortunie to 2 PLN. Jeżeli chcemy postawić kupon za punkty FKP to należy przeznaczyć 280 punktów

Jak wykorzystać punkty FKP Fortuna?

Skoro na naszym koncie pojawiły się punkty FKP z tytułu rejestracji konta lub wzięcia udziału w promocji, warto wiedzieć jak wykorzystać punkty FKP Fortuna.

Sposób jest bardzo prosty. Gdy wybierzemy zdarzenie, które chcemy zagrać, wystarczy zaznaczyć zapłać punktami FKP, które znajduje się tuż pod stawką.

Możemy zmieniać liczbę wykorzystywanych punktów za pomocą suwaka. Jak dla mnie wszystko działa bardzo prosto, intuicyjnie i bez zastrzeżeń. To na duży plus. A tak wygląda przelicznik punktów przy obstawianiu:

10 zł1400 punktów FKP
20 zł2800 punktów FKP
30 zł4200 punktów FKP
40 zł5600 punktów FKP
50 zł7000 punktów FKP
60 zł8400 punktów FKP
70 zł9800 punktów FKP
80 zł11200 punktów FKP
90 zł12600 punktów FKP
100 zł14000 punktów FKP
Fortuna punkty

Sklep Fortuny

Dodatkowo w Fortunie działa Eshop, w którym możemy przeznaczyć punkty FKP na bonusy takie, jak zakład bez ryzyka, bonus od wygranej czy Farciarz.

Przy każdym bonusie mamy napisaną liczbę pozostałych sztuk. Dla przykładu możemy wykupić zakład bez ryzyka do 100 PLN za 10000 punktów lub bonus od wygranej o równowartości stawki kuponu za 2800 punktów.

Sklep w Fortunie

Na co można wykorzystać punkty?

Sprawdź wszystkie opcje, na jakie możesz wymienić punkty FKP w sklepie Fortuny. Są to atrakcyjne bonusy w przedziale od 1200 do 10000 punktów.

 • bonus bez ryzyka 10 PLN – 1200 punktów
 • bonus bez ryzyka 20 PLN – 2100 punktów
 • bonus Farciarz – 2800 punktów
 • bonus do wygranej – 2800 punktów
 • bonus bez ryzyka 50 PLN – 5000 punktów
 • bonus bez ryzyka 100 PLN – 10000 punktów

Fortuna Klub Plus vs programy lojalnościowe innych bukmacherów

Kilku bukmacherów ma w ofercie programy lojalnościowe dla graczy. Mają one różne zasady działania. Wielu bukmacherów posiada programy, z których mogą korzystać tylko gracze, którzy dokonują najwyższego obrotu lub wpłacają najwyższe depozyty.

Na szczęście FKP działa inaczej. Każdy gracz Fortuny może zostać członkiem klubu i zbierać punkty we własnym tempie. Naszym zdaniem to lepsza opcja, gdyż nie musisz wydawać na zakłady ogromnych sum, by otrzymać bonusy.

Punkty BetX

Warto jednak zapoznać się z programami lojalnościowymi innych bukmacherów. Polecam ofertę BetX, gdzie całkiem niedawno aktywowano Sklep, w którym można wykorzystać punkty.

FortunaBetX
rejestracja z kodem 4900 pkt = 35 zł5000 pkt = 115 zł
betx sklep punkty

Na start gry u tego bukmachera dostajemy możliwość otrzymania punktów tak samo, jak w Fortunie. Wraz z naszym kodem promocyjnym BetX będziesz miał możliwość uzyskania 5000 punktów zamiast 3000 punktów. Punkty można wykorzystać m.in. na freebety.

W BetX możemy na start uzyskać 5000 punktów za dwie wpłaty związane z powitalnymi bonusami i 3 aktywności (zgody marketingowe, weryfikacja konta, zakład w aplikacji), co w porównaniu z przelicznikiem Fortuny wychodzi korzystniej, ponieważ za prawie tę samą liczbę punktów możesz odebrać bonusy o wartości 115 zł (w Fortunie – 35 zł), ale żeby je uzyskać musisz wpłacić 2 razy po 300 zł.

Punkty w sklepie BetX możesz wymieniać na frebety, np. freebet 10 zł „kosztuje” tylko 400 punktów.

 • freebet 5 PLN – 200 punktów BetX
 • freebet 10 PLN – 400 punktów BetX
 • freebet 20 PLN – 800 punktów BetX
 • freebet 30 PLN – 1250 punktów BetX
 • freebet 50 PLN – 2100 punktów BetX
 • freebet 100 PLN – 4500 punktów BetX

Punkty w BetX otrzymuje się za wykonywanie Misji związanych z poszczególnymi promocjami bukmachera.

Sklep Gracza w PZBuk

W ramach programu lojalnościowego w PZBuk otrzymujemy za pierwsze logowanie w danym dniu, wpłatę środków (1 PLN=1 punkt) czy za obstawiane zakłady. Na sam start za rejestrację, potwierdzenie dokumentów i pierwszy depozyt otrzymujemy 1100 punktów.

FortunaPZBuk
punkty za wpłatębrak1 PLN = 1 pkt

Zebrane punkty wykorzystujemy w sklepie, gdzie np. freebet 10 PLN na konkretną ligę kosztuje 14 000 punktów.

Sklep Gracza w ComeOn

Opcję gromadzenia punktów udostępnił także nowy bukmacher ComeOn. Działa na bardzo podobnych zasadach jak w przypadku PZBuk. Co więcej, na start otrzymujemy identyczną liczbę punktów (500 punktów za rejestrację, 500 punktów za weryfikację i 100 punktów za pierwszą wypłatę). Z kolei za pierwsze logowanie w dniu otrzymujemy 20 punktów, a za każdą złotówkę 1 punkt.

FortunaComeOn
codzienne logowaniebrak20 pkt

Punkty można wymieniać w sklepie na freebety i bonusy. Oferta aktualizowana jest raz w miesiącu.

Punkty FKP a Mistrzostwa Typerów w Fortunie

Fortuna ma także promocję, w której do wygrania są m.in. punkty FKP. Mowa bowiem o Mistrzostwach Typerów, gdzie gracze rywalizują o miano najlepszego typera. Podczas edycji, która trwa miesiąc, główną nagrodą w rankingu ogólnopolskim jest karta do RTV Euro AGD o wartości 2000 PLN.

W ramach nagród możemy również otrzymać punkty FKP, które pojawiają się w ogólnopolskim rankingu od miejsc 11.-20 (darmowy zakład o wartości 200 PLN w postaci 28 000 punktów FKP).

Ponadto Fortuna prowadzi również ranking w Punkcie, gdzie za pierwsze miejsce otrzymujemy zakład o wartości 100 PLN (w postaci 14 000 punktów FKP). Bukmacher wynagradza pięciu najlepszych graczy.

Punkty FKP w Fortunie – podsumowanie

Jak każdy program lojalnościowy, również propozycja Fortuny ma swoje zasady. Oprócz korzyści istnieją też obostrzenia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zapisy regulaminu programu Fortuna Klub Plus. Co można, a czego nie można?

 • Nie można przekazywać punktów FKP na inne konto
 • Tygodniowo można zdobyć maksymalnie 2100 punktów
 • Każdy uczestnik może posiadać jedną kartę FKP
 • Każdy gracz może być członkiem FKP
 • Punkty za każdy postawiony zakład
 • Zrezygnować można w każdej chwili

Fortuna punkty FKP – pytania i odpowiedzi

Punkty FKP w Fortunie możemy wykorzystać na zawarcie zakładu lub w sklepie Fortuny, gdzie znajdują się bonusy takie jak zakład bez ryzyka czy bonus od wygranej.

Bukmacher prowadzi swój program Fortuna Klub Plus, gdzie otrzymujemy punkty FKP, które możemy przeznaczyć na grę lub bonusy.

Punkty Fortuna możemy zamienić w sklepie bukmachera lub w momencie zawierania zakładu, klikając opcję za punkty zamiast za środki z konta głównego.

Warto sprawdzić zakładkę „Promocje” u bukmachera. Ponadto bukmacher często komunikuje o promocji za pośrednictwem SMS-a lub e-maila. Dodatkowo, gdy zalogujemy się na konto Fortuna, czasem może wyskoczyć dedykowana promocja.